29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • Death567
    #29410
    Szia!!! Elvileg nem rossz lőszer
  • Death567
    #29409
    Kihasználhatatlanság miatt, sűrgősen eladóvá vált két Airsoft fegyver!

    JG M4 Gas Blow Back géppisztoly
    Army Glock 17 3. generációs, szintén szánhátrasiklásos pisztoly
    M4a1 tárja ereszt kicsit így 1*30bb lőhető ki vele!!
    A kettő együtt van, külön - külön nem meg vásárolható!!

    Érd:309438367

    Üdv
  • veszelka
    #29408
    bio bbkről tudtok valamit? ár/érték arányban melyik a legjobb?
  • Gubberx
    #29407
    Szerintetek ez megér ennyit?

    Eladó lenne M14-esem!
    A fegyver tökéletes állapotban van, a néhány karctól eltekintve ami a külső csövön található.
    Körülbelül egy éve vettem azóta nem sok játékot látott mert másik fegyvert használtam Minden játék után átnézve rendbe rakva.
    Alap fegyver, az egyetlen módosítás amin átesett egy guarder 70-es hop-up gumi beszerelése volt.
    Legutóbbi játékon 300 FPS-t mértek vele, de elég pontos az 510 mm-es csőnek köszönhetően
    Tehát amit kapsz:
    2db Hi-cap, fémköpenyes tár
    alap akksi (8.4, 1200mah)
    alap töltő
    doboza
    scope mount
    Ez így lenne 35000 Ft. Alkudni minimálisan lehet
    Opcionális:
    fémházas red-dot
    11.1v, 1500mah, Li-Po akksi
    Ha ezeket is kéred hozzá akkor40000 Ft
  • veszelka
    #29406
    jg mp5 sd6ról valakinek esetleg tapasztalat?
  • Gubberx
    #29405
    Cyma M14 socom erről van valakinek tapasztalata?
  • Punker
    #29404
    nowar-ban nagy akció van elvileg.
  • Gubberx
    #29403
    Sziasztok!

    Nemrég kezdett el foglalkoztatni a gondolat hogy beszerezzek egy saját aeg-et hogy ne keljen mindig bérelni :) Tudnátok ajánlani boltot pesten ahol viszonylag olcsón lehetne egy kezdőnek megfelelő fegyvert beszerezni? Tanácsokat, ötleteket előre is köszönöm.
  • repvez
    #29402
    Valaki tudna nekem infot addni arról, hogy ebben a camelbakben kivehető a tasak ?
    camelbak
    Esetleg hasonló árban ki tud 2,5-3 literes kivitelt aminek Molle csikjai is vannak vagy vannak rajta kisebb zsebek? Oliv vagy fekete szinben .
  • HHpanther
    #29401
    Igazad van sajnos. De ahogy mondod, azért van egy réteg aki szeretne előre lépni,csak ritka a JÓ játék.
    A story engem nem érdekel. Legyen dresscode,tilos legyen a highcap és legyen lőszer és tár limit. Kevesebb lesz a locsolás.
    Speciel én kifejezetten utálom a karszalagos játékokat,de ha kell hát felteszem. Pl én ghilliben játszom és sokszor rám szólnak hogy hol a szalag..:) A bokámra rakom,bár azt se tartom jó ötletnek,de ha ez a szabály betartom.

    Mi elkezdtünk külföldre járni. Szerbiában sok jó 2 napos milsim játékot szerveznek. Ha egy autóba 4 embert számolunk,nekünk kijött az útiköltség 4 ezer ft körül oda vissza. Belépő kb 2000 huf.
    Rettentően hangulatos játékok,gyönyörű táj.
  • zvaragabor
    #29400
    Hali, van valakinek olcsón eladó, akár használt Multi Reticle red dot-ja? Kitétel lenne, hogy csak vörös színe legyen, és így 7 fényességi szintje van. Valamint a szálkereszteknél a kör+kereszt kombó közepén ne legyen pont. gaborzvara kukac dzsíméljre írjatok kérlek. Köszi előre is.
    Gábor
  • Sith
    #29399
    Jó cucc, legalábbis az volt x évvel ezelőtt hogy azóta esetleg romlott e a minőség azt nem tudom.
  • Renjike
    #29398
    Cyma M14ről valami vélemény ? :))
  • lac coo
    #29397
    Egyet biztosan látok: a régi arcok sorra tűnnek el mellőlem, vagy egyre ritkábban látni őket .....Valami oka csak van ...


    Illetve egy példa, rádióban hallom, rajszintű visszaállás volt:

    "...Laci, lövesd már le magad, vagy gyere vissza a visszaállóra mert 10 perce itt állunk és mi játszani jöttünk nem álldogálni !..."

  • DannyL81
    #29396
    Sajnos egyet kell hogy értsek...
  • lac coo
    #29395
    Igen, valahogy így . engem valamiért nem hoz lázba, hogy most orosz vagyok, vagy vietnámi, vagy mikulás .....Általában végig sem olvasom ezt a rész , rögtön a "feladatok" résznél kezdek .azok meg olyan szinten unalmasak már, hogy netovább .De ez sajnos az igényeket tükrözi, illetve nem sajnos, mert ha a többség ezt szereti , a folyamatos akciót, lehetőleg jó sok közeli visszaálló ponttal, tucatnyi támadni való ponttal, nehogy aztán fél óra mással teljen mint lövöldözéssel, akkor nekik ez teljesen jó, amivel nincs bajom ....De egy idő után szinte mindenki szeretne tovább lépni, csak nem igen van hová ....softairen néha néha van gondolkozós, felderítős stb játék, ( bár nagyon régóta nem járok oda, csak gondolom ) ott még van egy kevéske ember akinek van igénye erre, de a legtöbb játék ott is a szokásos kaptafa....

    Fene tudja, talán nem jönnek úgy az újak, mint amikor robbanásszerűen megjelentek az olcsó és használható kínai fegyverek ( ma már az sem olcsó ...) és rengetegen akiknek az ilyen játék már nem éri meg az utazást sem inkább otthon marad, emiatt most ott tartunk, hogy csökken a játékos létszám ...Akik meg sokan vannak ,hallani sem akarnak lőszerlimitről, fél óra sétálgatást visszaállóra stb ...És a legtöbb helyen még mindig fontos a bevétel is, vagyis ennek a sok embernek az igényei vannak kielégítve .

    Vagy nem tudom, nem értek hozzá, lényeg, hogy nem találni igazi élvezetes játékot .. :DD
  • Punker
    #29394
    a story a köret, a játék a hús, az akció csak a só és a bors.
    de minden ételt elbasz ha túl kevés vagy túl sok a fűszer...
  • lac coo
    #29393
    Mert nem körítés kell, hanem normális játék :)))
    Nem a krumplit kell szépre csinálni, rántott hús kell ! :DDD
  • PÜSPÖK
    #29392
    A játékosok jelentős része nem óhajtja beleélni magát,és nem foglalkozik a körítéssel.
    lőni ngyünnek.. ennyi.
    A larp kedvelők még vihetnek életet a dologba.
  • Pistike 007
    #29391
    Őhh amivel jó lett az egy G&P gyári, amivel nem volt jó az egy A&K gyári, valamint egy Guarder anti-heat plate.
  • lac coo
    #29390
    Hát én nem tudom, manapság semmi mást nem látok, mint hogy rászánnak fél órát valami idióta történet gépelésére, aztán elkérik a pénzt és kb az a végeredmény, hogy lesz egy ott van nesztek lőjétek egymást, vagy csináljatok amit akartok tipusú játék. Hangsúlyozom, tisztelet a kivételnek , mert ezért akadnak komoly szervezők is ....

    Én magam kb 2-2500 Ft-ot fizetek a semmiért a softaires okosság óta !!! Vicc !



    Lassan de biztosan áttérek a kis baráti jellegű, kevés létszámú játékokra...Olcsóbb és semmivel nem kevesebb mint a szervezettek többsége .

    Meg az userek is egyre hígabbak, játék előtt sokszor két óra elmegy egymás felszerelésének buzerálásával .
    A játékról egyre inkább átmegy a hangsúly a divatbemutatóra :DDDd

    Milsim. sok komoly embert ismerek, aki alig-alig jár már játékra mert ahogy mondják, komolytalan mindegyik. Évi ketőtt talán ha találnak maguknak ...Vagy még az lehet, hogy az idő múlásával egyre inkább megjön az étvágy, nő az user igénye, de a játékok változatlanok ! :DD
  • Büdös Bohóc
    #29389
    (ok a szervezett mókáknál kell pénz, de ott meg bizonyos extrák miatt, amiből ugyancsak nonprofit lesz a végeredmény)

    Ott "fent" akkor gondolom pénzről szól az egész? Érdekes módon a milsimes ismerősöktől se hallok itt nyivákolást, de itt a topikban meg már hetek óta az a téma, hogy nagyon visszaesett a szervezés. Nem értem komolyan.
  • Büdös Bohóc
    #29388
    aki pálya tulajdonos és ízig-vérig airsoft rajongó, az nem kér pályadíjat és örül, ha egy nagy csapatot sikerül összeboronálni. Legalábbis olyan helyeken, ahol nem nagy a kereslet.
  • lac coo
    #29387
    A softaires butaság miatt ( ország-világ előtt gyűjtögették az adózatlan fekete jövedelmet a szervezők ...) és az e-miatti NAV-os ellenőrzés miatt mindenki egekbe emelte a részvételi díjakat. Jó ürügy, persze számla továbbra sincs , honnan is lenne (általában ...) normális játék alig van ( persze kinek mi a normális ...) legtöbb továbbra is pénzgyűjtésről szól ....Legtöbbször egy történetet alá raknak, azt jóvan nesztek ... ezt nagyon megunták az userek, ez így nulla, legtöbben úgy vannak vele, hogy ezért kár pénzt kiadni .
  • palinho96
    #29386
    Milyen Selectro Platet használsZ?
    Leírnád az előző 2-öt és azt is amelyikkel jó! :D
  • Pistike 007
    #29385
    Ha nem húzom meg a GB csavarokat tökig, akkor nem szorul a kapcsoló. Gondolom "vastagabb" mint a régi, ezért szorul. Kiküszöböltem. A selector plate-et is cseréltem, egy harmadikra, mire jó lett.. :D
  • palinho96
    #29384
    huhh. Ez így nehéz olvasásból, de sajnos nem tudok neked segíteni látni kellene (:
  • Pistike 007
    #29383
    Sziasztok!

    Egy elméleti kérdés következne, nagyon örülnék ha tudna valaki segíteni :)

    V2-es GB, ravasz-kapcsoló csere. Egy másik GB-ból lett kivéve, működőképes, mondhatni pár lövéses.
    Beszereltem. Átnézem, meghúzom, rugó beakasztva, frankón kapcsol, ravasz elenged kapcsoló vissza minden király. Henger rugó betuszkol, GB másik oldala rányom, rácsavaroz. Minden stimmel.
    Selector Safe-en: nem tudom a ravaszt húzni. Király!
    Selector Semi-n: tudom húzni, hallom, hogy kapcsol. Király! (mindez még motor meg akksi nélkül)
    Selector Auto-n: tudom húzni a ravaszt, de "vakon", szóval érzem hogy nem kapcsol.
    Vissza Semi-re: húzható, de nem kapcsol.
    Vissza Safe-re: húzható (!), de nem kapcsol.

    Mikor kapcsol, lehet (kellene) egy minimális ellenállást érezni az ujjadon, ahogy a kapcsoló érintkezik, itt meg mintha csak ütközne a ravasz az útja végén. A ravasz rugóval nincs gond.

    GB szétszed, ravasz húzogat, minden működik... A kapcsoló szorulna valahol a háztól? De azzal mit lehet csinálni..? Meg sem tudom nézni hol...

    Köszi előre is, bármilyen agymenést meghallgatok!
  • veszelka
    #29382
    rendben köszi.

    rákerestem erre az omnira, ilyenem volt eredetileg. 3 évig bírta, kb 100-120 töltéssel.
  • lac coo
    #29381
    Csak viccnek írtam, omnik szoktak így megbolondulni. amúgy bármi lehet, ha sokat állt az akksi lehet az is kuka. Próbáld ki másikkal .
  • veszelka
    #29380
    elég sokáig, kb egy-másfél évig állt az akkumulátor is.
  • veszelka
    #29379
    ez az lenne? innen rendeltem.
  • lac coo
    #29378
    Gondolom arra , hogy egy használt , tönkrement vagy eleve gyárilag rossz Omni töltőt vettél ! :D
  • veszelka
    #29377
    volt egy 3200as nimh akksim. tönkrement a régi töltő (kijött belőle a füst, amivel üzemelt), vettem egy újat. elvileg a használati utasításban annyi szerepel, hogy ha pirosan világít, tölt, ha zölden, feltöltött, ha pirosan villog, akkor hiba (alaocsony feszültség, sérült akksi, sérült töltő, stb.)

    na de. szerintetek, ha rádugom, és a zöld eltűnik, de sehogy se világít, mire utalhat?
  • Büdös Bohóc
    #29376
    Itt egy kis segítség. A te esetedben nagy valószínűséggel Nikkel kadmiumos akksi lesz, arra a példa az oldalon pont az, amilyen paramétereket leírtál:

    Minden töltés előtt ki kell sütni (kb. cellánként 0,9-1V -ra meríteni)
    A töltési idő a kapacitás / a töltőáram * 1,4 óra.
    Tehát: 1200 mAh kapacitású az aksi, 250 mA a fegyverhez kapott "buta" töltő töltőárama (rá van írva), akkor 1200/250 * 1,4 = 6,72 órán át kell rajta hagyni
    Megfelelő alap aksi, de az, hogy ki kell sütni minden töltés előtt, az macerás, így gyakoribb helyette a NiMh, mivel minden másban nagyjából megegyeznek.
    Ha hosszú ideig akarod tárolni, akkor merítsd le legalább 40%-ra (vagy alá), és tedd hűtőbe.
  • Banane15
    #29375
    Hali! Kezdő vagyok, és nemrég vettem egy Cyma 0.28 AK47-t használtan ( az eladó szerint csak pár száz bb-volt ellőve vele). Na szóval a kérdésem az lenne, hogy egy 1200mAh-s aksi van hozzá, és ezt meddig kell tölteni? ( A töltője (Input: AC 220V 50/60Hz, Output: DC 8,4V 250mA). Illetve hallottam olyat hogy ki kell sütni töltés előtt talán, na ez mit takar konkrétan? Később szeretném is lecserélni ezt a két eszközt, van valami megkötés, hogy ehhez a fajta fegyverhez milyen aksit vásárolhatok pl.?
    Illetve érdekelne még hogy Budapesten van-e valami szakbolt, ahol érdemes vásárolni. Ebből következőleg szeretnék beszerezni egy red-dot célzót is, úgy tudom a fegyver tokyo mauri kompatibilis, ez azt jelenti hogy a hazai forgalomban lévőket rá tudom tenni? És ha nem vagyok nagyon telhetetlen, megkérdezném még azt is hogy milyen 0.20-as BB-t érdemes vásárolnom?
  • veszelka
    #29374
    nyugat mo
  • HHpanther
    #29373
    Melyik környéken? Softairon régiónkénti topikba nézelődj..Hátha lelsz valakit.
  • veszelka
    #29372
    egykettőnek írtam a környéken, semmi reakció.
  • HHpanther
    #29371
    Ez egy nagyon összetett folyamat. Sokat beszélgettünk erről és mi is látjuk a változást.

    2009-ben gyűrűzött be a "világválság",dráguló lakás és autó hitelek,munkanélküliség,infláció, általános elszegényedés. Ezek a dolgok mindenkit érintenek.-->Tartalékok felélése, kevesebb játék, fegyverek eladása és a pénz inkább családra költése,lyukak betömése.

    Ugyanakkor a szervezett játékok belépője jelentősen drágult-->nyugtázás,adózás,ellenőrzés,folyamatosan emelkedő egyéb költségek. Kötelező mentő,pálya bérlés,víz,benzin,segítők bére stb stb.

    A játékok sokszor egymásra vannak szervezve,a játékosok létszáma viszont csökkent. Egyre többen szeretnének a tortából szelni a szeletek száma viszont csökkenő tendenciát mutat..kialakulnak a 40-50-70 fős játékok azok is 2500 ft-ért,kezdőkkel,hájkep tárakkal egyre alacsonyabb színvonallal és marad utána a keserű szájíz.

    A megszűnő honlapok miatt nem aggódnék. Egyszerű a képlet. Felesleges lett a honlap (a mienk is elhagyatott lett). Facebook csoport a tagoknak,csapatnak. Egyszerűbb a kommunikáció és a szervezés is gyorsabb. Aki meg akar úgyis megtalál. Rengeteg csapatot megtalálsz arckönyvön és a kontakt is könnyebb így velük,mint a honlapokon.