29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • DannyL
    #27628
    Januárban voltam egy teljesítménytúrán a Budai-hegységben. Ott ez a póló volt rajtam + polár + héjkabát. A kabátnak az ujján csöpögött kifele az izzadtságom, de kukk száraz volt a testem.
  • DannyL
    #27627
    Akkor azért voltál vizes. Polárt vegyél rá ha hideg van, máshogy nincs értelme.
  • lac coo
    #27626
    A zubbony egy 60 %pamut 40% műszál vagy mi keverék ...
  • lac coo
    #27625
    Ilyent is vettem, meg egy másikat, tököm tudja mi a neve ... a másik volt rajtam vizes volt a póló meg a zubbony is, gondolom ha már nincs hová vezetni a nedvességet akkor onnantól sok haszna nincs :) Márpedig a zubbony rendesen megtelt .Mikor pólóra vetkőztem a végén akkor tényleg gyorsan megszáradt, de hát egy szál pólóban nem játszik azért az ember ...
  • DannyL
    #27624
    Ja és ne azt nézd hogy a zubbony nedves -e, hisz oda tolja ki a párát, hanem azt hogy a tested vizes -e. De a leg tutibb ha hidegben erre a pólóra polárt veszel, mert az is párologtat kifele. Pamut tilos!
  • Punker
    #27623
    6mm.hu-n találsz sok beszámolót komolyabb játékokról:pl tavalyi beszámoló
  • DannyL
    #27622
    Milyet vettél te? Csak mert ezt elég nehezen tudom elhinni amit írsz, ugyanis képtelen magában tartani a nedvességet.

    ILYEN?

    Nem kis szinten tart szárazon, nagyon durva cucc. Tavaly nyáron kánikulában tekertünk és egy faluba érve az utcai kútnál csurom vizesre áztattam, majd felvette. Tocsogott a víztől, de fél órán belül kukk száraz volt, egyáltalán nem tartja magában a nedvességet.
  • PÜSPÖK
    #27621
    szemlélet megvan,kondi sehol,felszerelés nyomokban..
  • lac coo
    #27620
    Miért ...?
  • PÜSPÖK
    #27619
    ne nagyon gondolkozz méág benne.. még én is tacskó vagyok hozzá..
  • mijki
    #27618
    Hogy működik egy 2 napos milsim?

    1.nap-> elkezdődik a harc és folytatódik a 2.napon is majd haza menés, vagy van esetleg 2-3 órás szünet?
  • lac coo
    #27617
    Már szóba akartam hozni, vettem ilyen csodapólót, de kb ugyanúgy csuromvíz voltam :)
    Póló, zubbony mellény volt rajtam ...
  • PÜSPÖK
    #27616
    ezek a fuffém mp-5-ösök..jajdegáznak tartom..ott is fémek néhol akol az igazi is műanyag..volt 1 marui mp5-a4-em..imádtam..ditangjó volt..kezes mint 1 kisbárány..
  • DannyL
    #27615
    Ha hideg van, akkor jól jön némi vasporos melegítő is.
  • DannyL
    #27614
    - Fektető anyag: hővisszaverős polifoam,önfelfújó matrac, hálózsák.
    - Gázfőző jól jön, barkácsboltban kapni Campingaz márkájút az fasza és kicsi.
    - Ha nem tudsz zuhanyozni, akkor jól jön egy biciklis póló, mert az kipárologtatja az izzadtságod, nem leszel büdös. (bTwin fasza, Deacthlon-ban kapni, van fekete, szürke is.)
    - Kés, multitool, gyufa, fejlámpa, lightstick, fegyverlámpa.
    - Energia szelet, csoki, isostar, meg valami konzerv meleg kaja legalább egyszer egy nap, mert be fogsz fordulni a sok édes szartól.
  • lac coo
    #27613
    Valami tapasztalt milsimes tudna segíteni, mit szerezzek be egy kétnapos játékra? Mit szokás vinni ?
    Sátor, nagy hátizsák van ... :)
  • mijki
    #27612
    Az egyik Keletifrontos eladónak fém MP-5-je van, és nagyon megvan vele elégedve. Azt mondta 450FPS-t tud, 3,5 kg és pár óra után már nagyon nehéz. :D
  • PÜSPÖK
    #27611
    nemcsak.. sok "szép" más készülék is van.mp-5,famas,m-4..az ak viszont masszív..
  • mijki
    #27610
    Kinyomtattam a MASZ-t, és ahogy olvastam, kiderült, A félautomata mesterlövészfegyvereket(pl.: M14), idézem "Csak tizennyolcadik életévüket betöltött személyek kezelhetik!"


    Hogy én mekkora barom voltam...istenem. Bocsát minden faxságomért. Akkor maradt az AK meg a G36.
  • PÜSPÖK
    #27609
    kipróbálod és anyi..suljos ezreket spórolhatsz..de suljos ezreket is bukhatsz..ezért a bevált fegyó.. ak..
  • mijki
    #27608
    Bocsánat. De a használt fegyvereken nem lehet bukni? Pl.: valamit nem mondanak el hogy rossz. Mert olvastam fórumokon, hogy valaki vett egy használt fegyót, és nem működött a fél-automata mód.
  • RoyalPredator
    #27607
    Bzmeg halgassál már ránk.

    M14 nem poén, csak 2.Vh-s játékokon.
    EBR-be belepusztulsz, hiába hiszed el magadról, hogy nagyfiú vagy. Nem csak pózolni kell a fegyvert, hanem aktívan rohangászni vele, sok esetben percekig célratartani, stb. Ráérsz később venni ilyet, ha majd elég tapasztalatod lesz.

    Másik, hogy nem kell újat venni. Olcsóbban kaphatsz jobban felszerelt, és már átnézett darabokat. Linkeltem is neked párat.í

    Innentől kezdve nem szólok, akinek ennyire szájbarágva nem elégséges senki válasza, az kínlódjon, veszítsen pénzt, akár az airsoftot is felejtse el.

    Sorry. Jóccakát.
  • Punker
    #27606
    akkor ha elég idős leszel bérelj egyet ki 1-2 játékra...
  • mijki
    #27605
    Értem. Pedig nagyon tetszik.
  • Punker
    #27604
    pontosan.
  • mijki
    #27603
    Ezt meg tudod magyarázni, hogy mért nem való nekem? Azért, mert kezdő vagyok?
  • Punker
    #27602
    az M14 socom fasza, csak nem neked való.
  • mijki
    #27601
    Az M14 Socom mért nem jó? Mért nem szeretitek?


    @Royal: airsoftdepo-ba van AKS-72U, jót olvastam róla, 47e, lehet megveszem azt. Majd meglátom.
  • PÜSPÖK
    #27600
    aksu..speciel ez az 1 ak ami nem tetszik de ha választanom kéne az alább felsoroltjaidból ezt venném..
  • RoyalPredator
    #27599
    Mint már korábban is írtam, AKS-74U.
  • Jacek
    #27598
    ezt az 500 fps-t szerintem most hagyd abba:D
  • mijki
    #27597
    Mindkettő álom jó, most hogy élőben is láttam és megfogtam őket, nem tudok dönteni.

    A Jing Gong G36C mellett az szól hogy olcsó, könnyű és szép. De nem tudom, tényleg jó-e terepre. 350FPS, 1-1.5 év. CQB-re, szerintem tök jó, a behajtható válltámasz miatt. Ennek volt a legjobb mérete, hozzám képest. Taktikai markolattal és red-dottal király.

    A CYMA M14 Socom meg kicsit nehezebb, szebb és erősebb(+még 500FPS-ig lehet húzni). Ha felszerelem bipoddal és távcsővel akkor jó DM fegyver lesz belőle. Én pont ezt szeretném. Hosszú élettartam.

    DBoys AK-74SU, könnyű(csak kicsit nehezebb, mint a G36C), megbízható, fém test, fa előagy. Kicsit a fa előagy lötyög, de nem vészes. Azt olvastam mindig lő, mindent kibír, mint az eredeti. Szintén CQB-re alkalmas, behajtható válltámasz. Erős, 380-400FPS. Nagy távon lehet, pontatlan.

    Ti melyiket választanátok?
  • RoyalPredator
    #27596
    Megfelelő karbantartással és figyelmes kezeléssel bőven kibír 5 évet egy acéltestes AK. Még a müanyagtestűek is, bár rendszerint itt-ott törve, de életképesek. A CYMA AK már minőség, és Gearbox átdolgozásával tényleg "örök" darab.

    Eléggé kevés fegyvert próbáltál öcskös, azért vannak lényeges darabok, amiket kipróbálhattál volna. AK-47, AK-74, P90, Sig226, stb.
    Még lessed őket. CQB-ra pedig inkább pisztolyt vagy SMG-t keress, kintre meg valami életképeset.
  • mstummer
    #27595
    Nos...tesómnak van egy JG(ez már csak volt) és egy CA G36-osa, a JG javíthatatlan lett, a CA-nak meg katasztrófa a tűzváltója. Hozzájuk képest a 2 AK-mnak semmi baja nem volt. A korábban említett rugóvezetős problémát leszámítva, de az bárhol előfordulhat.
    A G36-oknál nem a gearbox volt a gond...hanem hogy ilyen olyan műanyag dolgaik elkoptak,letörtek....
  • Jacek
    #27594
    Meg hogy mennyit van a polcon és mennyit BB szórnak el vele:)
  • DannyL
    #27593
    A megbízhatóság nem a fegyver, hanem a szerelő és a felhasznált alkatrészek függvénye.
  • DannyL
    #27592
    Végre tettekre váltottad a sok szót. Igy tovább. ;)
  • Punkerwork
    #27591
    miért is?
  • mstummer
    #27590
    Az hogy 1-1,5 évet kibír a G36...hátt... lehet, de a többi pl egy AK az örök darab :)
  • mijki
    #27589
    Na voltam a haverokkal a Keletifrontban. Leírom tapasztalataim.

    Először, a bolt nagyon kicsi, de mégis nagy. Tetszett, hogy mindenhol fegyverek lógtak, kezdve a kis pisztolyoktól, az M16-okig. Volt ott minden, amit álmodni mertem volna. Az eladók, nagyon rendesek és jó fejek voltak, nagyon élveztük azt a fél, vagy egy órát amit ott töltöttünk.

    A haverommal kezdtük, neki van egy Ak Bétája és az volt a kérdése, hogy elkezdjen-e mesterlövészkedni. Megmutatták neki az L96-ot - nekem nagyon tetszett, szép darab - , majd azt is elmondták, hogy a mesterlövészkedés nagyon unalmas, és drága mulatság. Elmész, fekszel a bokorban, órákon át és lehet, hogy semmi se történik, semmire se tudsz rálőni. Vagy ha igen, akkor se biztos hogy eltalálja. Mondták, hogy 500FPS-t tud a fegyó, 0.2-sel, ami 0.3-al már csak 470FPS, ami mesterlövészkedni nem túl sok. Ezért fejleszteni kell, ami nem olcsó.

    Én személy szerint kipróbálhattam először az M14 Socom-ot, és sokkal többet mondott el ez a 2-3 perc, mint az összes kép, videó együtt. Nagyon jó fogása van, de sok óra alatt, nagyon nehézzé válhat. Mivel elég hosszú, CQB-re nem nagyon alkalmas. Mesterlövészkedni, a hosszabb verzió az ideális. Ami tetszett, az, hogy nem kell a 26000-es RAS szett ahhoz, hogy lehessen rajta bipod. Mivel az elején van egy lyuk. Király! A célzója is tetszett, nagyon. És mellesleg, álom szép.

    A másik fegyver amit kézbe fogtam a G36C. Ez illett a legjobban hozzám. Pont jó volt. Nagyon bejött. Nem lötyögött, nem csörgött, tökéletes volt. Ráadásul mondták, mivel ez egy új generációjú fegyver, G36, 1-1,5 évig, sőt tovább is kibírja. Ennek szintén megörültem, sokkal szebb élőben, mint a képeken. Lehet rá, rakni mindent amit akarok, sőt a taktikai markolat még pont nagyon is tetszik. Imádom ezt is, ráadásul a költségeimet is 10 ezer forinttal csökkentené.

    Még volt még egy G36 szintén nagyon király volt, ez is tetszett, egyedül a bipod rajta az, ami nem tűnik annyira biztosnak. De támogató fegyvernek tök jó.

    Még megfogtam egy AK-74SU-t, az acél testesét, a fa előagy kicsit lötyögött, de szintén tetszett. Szép fegyver, kicsit nehezebb mint a G36, de elmegy. Azt mondták, megbízható és erős, akár csak az igazi.

    Utolsó fegyver ami a kezemben volt a gázos Colt 1911. Én beleszerettem ebbe a fegyverbe. Nagyon szép, kicsit nehezebb mint számítottam rá, de szívesen hordanám egy combtokban. Remélem, karácsonyi ajándéknak majd megkapom. :D


    Összesen ennyi volt amit megtapasztaltam, EZ VOLT A HÓNAP CSÚCS PONTJA.