29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • palinho96
    #27873
    Megfelelő pálya és Védőruházat van! a helyi kopók megengedték sohasem szóltak ránk! FPS érték kicsi! nekem spec 280 (-kronózva 2011.04.02-)
    Haveromé ő 18 éves neki 320 akkor egyik 16 évesé 250.. tehát nem hagy nagy nyomot a bőrön!...
  • palinho96
    #27872
    Sziasztok!
    15 éves vagyok és már 1 éve játszuk nagyobb barátaimmal ezt a sportot!
    Nekem egy Double Eagle M83 -as M4A1-es koppincsom van ami nekem megfelelő!
    Kicsit fel dobtam festéssel illetve egy HopUp meg egy gerbox átalakításasal! ennek lassan egy éve!
    A Gear "javítását" profira bíztuk!
    Na a lényeg, hogy valaki MAGYARORSZÁGON nem tud nekem beszerezni ehhez a fegyverhez tárat???
    Ha kellene kép itt megtudjátok nézni, hogy milyen való bele!
    Előre is köszi!
  • RoyalPredator
    #27871
    Sajnálattal jelzem, hogy Védőerő egyesületnek írt üzenetemet egyszerűen kimoderálták, és válaszra sem méltattak.

    Szerintetek hogy a francba lehet megvédeni az Airsoftot az efféle dolgoktól?
  • mstummer
    #27870
    Egy két évvel ezelőtti játékomon mi is nyomattuk az UAV-t :) Fontos szerepe is volt :) Szintén készült légi felvétel is, az alábbi videóban van belőle néhány snitt:
    Echo Down

    Egyébként Szentkirály jó pálya, csak pár éve még elég sok terminátor volt az ottani játékokon ezért parkolópályára került nálam. Most már biztos jobb a helyzet.
  • PÜSPÖK
    #27869
    ilyesmit mi is csináltun tázláron.. jópofa cucc..
  • Punkerwork
    #27868
    Razor's Edge: UAV flight
  • RoyalPredator
    #27867
    Írtam nekik, remélem értelmesen kezelik és válaszolnak is...

    Azért ez nagyon nem jó móka. Ha valami, akkor ez tényleg veszélyezteti a sportot...
  • Punker
    #27866
    ja :(
  • lac coo
    #27865
    Na, ma hallottam rádióban hírekben, hogy ez véderő nevű akármi ismét tábort szervez, ráadásul a lehető legrosszabb helyszinen, és külön hangsúlyozták, hogy mindenki hozzon magával úgynevezett airsoft fegyvert !

    Szép ...Eddig leszartam ezeket a híreket, de lassan sikerrel elérik, hogy még jobban utálja a laikus ember az airsoftot...Nem beszélve hogy politikailag a legfelkapotabb helyszínt választották,tele lesz vele a sajtó és minden át fog jönni az airsoftról csak az nem ami valójában ...
  • lac coo
    #27864
    Találtam egy ilyent :

  • Cefre
    #27863
    a 9,4 akumlátort hány voltal kell tölteni ?
  • Punkerwork
    #27862
    A nagy izgalom kielemzéséhez jó helynek tűnt a piacon Husszein testvérünk kávézója, itt kicsit megpihentünk és pipafüst mellett megosztottuk testvéreinkkel a történteket. Kisebb atrocitások ugyan értek 1-2 kereskedőt az ISAF részéről, de nagy többségben próbálták szokásainkat tiszteletben tartani, ezzel szemben a hegyi banditák többször durván megsértették a civil lakosságot. Lassan közeledett az egy órai ima ideje így elvonultunk a mecsethez meghallgatni a Mullah beszédét, aki időközben felgyógyult sérüléséből. A Mullah végtelen bölcsességében türelemre intett mindenkit. ezzel a tanáccsal vonultunk vissza a piacra.....
  • PÜSPÖK
    #27861
    várjuk a folytatást.. végre értelmes dolgok jöttek fel..:-D
  • Punkerwork
    #27860
    péntek:
    indulál reggel a 6-os busszal pestre, majd kellően komolytalan utazás a pályára Praksiékkal a nap elment a 37-es ház takarításával és a piacon a kávézó felépítésével meg evéssel ökörködéssel, éjfél körülre kellően lefárasztottuk magunkat, aludni nem sokat sikerült főleg a hideg miatt.

    szombat:
    reggel 6 körül már a tűz körül ébredeztünk, gyors reggeli majd ki az eligazításra, az a 2-3 óra várakozás gyorsan elrepült. Kezdésképpen a Mecsetben a Mullah rövid eligazítást tartott, majd fel a 8-as épület 4. szintjére hogy páholyból láthassuk a Szlovák játékosok érkezését (reggel a parkolóban még a Szerbek arany volvo-ját irigyeltük mekkora buli lehet azzal utazni)
    Épp a piacról sétáltunk haza felé mikor az első ISAF járőr ellenőrzött minket, majd tovább haladtak és a csapatok után érkező Horvát CIMIC egységgel elegyedtünk szóba. Itt egy kisebb zavar után jöttünk rá hogy a Mullah-ot és engem is kilőtt egy Tálib sniper (Pók lehet kb 65 kiló, én mondjuk 95, a CIMIC alsó hangon 120-130 kiló, ő állt középen mégis minket talált el. A poén hogy a bő kaftánban nem érezni és nem hallani a lövést, csak hirtelen a lábamnál egy sniper BB termett) A Horvátok gyorsan kimentettek minket a tűzvonalból. Majd a házunkban tovább LARP-oltunk (konkrétan mondani kellett a srácnak hogy nehogy már mezítláb jöjjön be a törmelékes házba, annyira nem takarítottunk össze mindenhol) Mi kaptunk csokit ők vizet és nápolyit, engedélyt kértek hogy átnézhessék a házat, és elnézést kértek a kellemetlenségért. Hirtelen sokan lettünk bent ezért ellenőrizni kezdték a civil igazolványokat, amikor is a tálib orvlövésznek sikerült megint lelőni a Mullah-ot. Így ő mehetett visszaállni, a CIMIC még kölcsönkért civil ruhában kirohant a tűzvonalba a mi civil "értékeinkért" majd távoztak. Az biztos hogy mozgalmasan kezdődött a játék számunkra!

    Folytköv...
  • PÜSPÖK
    #27859
    köszi.. tényleg jó lehetett..
  • DannyL
    #27858
    Valóban jó hangulata volt a madárnak. Amikor érkezett, akkor kb. 20 percen keresztül körözött a pálya felett, néha még a saját rádiómat sem hallottam, eléggé belassította a játékot, de hangulatos volt meg kell hagyni.

    Mi péntek este 7-kor érkeztünk, elfoglaltunk a nekünk legjobban tetsző szobát (volt miből választani még, szinte üres volt) és heves piknikezésbe kezdtünk. Este 10 körül nyugovóra tértünk, hogy frissek és üdék legyünk a másnapi harcra.

    Szombat reggel 9-kor volt az eligazítás. A játék szervezésére nem lehet panasz, minden gördülékenyen ment. Az elején volt egy kb. fél órás csúszás, de azt hiszem egy ilyen kaliberű játéknál ezt tekinthetjük apró semmiségnek. Amúgy is volt mit nézni, sok érdekesség volt, ha más nem a szigorú külföldi arcok, homok színű bilivel a fejükön. :D

    A felvonultatott járművek is sokat dobtak a hangulaton és nem csak a helikopterre gondolok. 2db PSZH, 1 teherautó és egy rakat terepjáró. Itt egy kicsit az volt az érzésem, hogy az összes járműves küldetést a külföldiek kapták, őket hurcibálták ha kell ha nem. Mi járművön csak akkor ülhettünk, amikor a játék végén kivittek minket a cuccokkal a parkolóba. Ez nem tetszett annyira, mi is szerettünk volna részt venni ilyen küldetésen, de házigazda nemzetként beletörődtünk.

    A pálya komoly. Előtte kicsit tartottam attól, hogy ennyi embernek karcsú lesz, de tévedtem. Rengeteg nagy épület, körülöttük jó nagy dzsindzsával, erdővel. Mindenki megtalálhatta ami neki fekszik. Az épületek itt-ott tényleg marha veszélyesek, de ugye mindenkit megtanított az anyja járni és marhák nem voltak kint, úgyhogy személyi sérülés nem történt.

    Az éjszakai játék elég laposra sikeredett, mert az ISAF oldalon a külföldiek elmentek aludni este 10 körül. Mondjuk hajnali 3-kor érkeztek aznap és egész este utaztak, így nem meglepő hogy fáradtak voltak. Így az esti buli részünkről, leginkább beszivárgásról és megfigyelésről szólt. A 20-as épületsor legfelső szintjein foglaltunk el megfigyelő pozíciókat, onnan nagyon jól be lehetett látni a frontot.

    Hajnali 3-kor aztán meghozta a gyümölcsét, hogy a külföldiek korán lefeküdtek, mert a kis mocskos tálib kutyák :) betámadták a HQ-nkat. De így legalább volt friss és hadra fogható állomány. Bár a földszintre bejöttek a kis mocskok :), szerencsére feljönni már nem tudtak és vissza lettek verve. A szerbek még kötelet is csináltak, hogy lemásszanak az ablakon a földszintre, mert a lépcsőn nem lehetett lemenni. Igazi állatok voltak. :D

    Vasárnap reggel az Operation Brown Snake hadművelettel kezdtünk és elfoglaltuk a toytoy-okat a parkolóban. Miután össszesen vagy 5kg-ot eldobtunk, belevetettük magunkat a harcba. :D Felderítéssel indult a nap, igyekeztünk kiszorítani a kis létszámú, szétszórt tálib egységeket az USA ellenőrizte területről. Ez sikerült is 10 óráig. Ezek után csapatösszevonásra került sor és konvojban indultak az ISAF erők a 20-as épület felé, ahol újra felvettük az éjszaka elveszített pozícióinkat.

    Vasárnap még Kobzos felrobbantotta a Mullah-ot és a fél falut. Majdnem mentünk mi is a levesbe, de nem voltunk olyan közel szerencsére. Én speciel azért úsztam meg, mert lemerült a rádióm és épp az új akksit tettem épp akkor bele.

    A játék végén kb. 13h körül indult a tálib HQ támadása, ami végül sajnos nem járt sikerrel. Hullottak az ISAF erők mint a legyek, köszönhetően annak, hogy a tálibokbeásták magukat veszettül, ráadásul jól jött nekik a sátrak nyújtotta fedezék is. Az erdőt a szerbek majdnem felgyújtották egy füstgránáttal, de végül eloltottuk.  Ellőttem az összes BB-m. Két nap alatt nem fostam ki annyit mint abban a 2 órában.

    15h körül fújták le a játékot, összecuccoltunk, tombolán nyertem egy 3 pontos szíjat, aztán elindultunk haza. Csapatilag értékeltünk az autóban, megállapítottuk, hogy jól éreztük magunkat, leszűrtük a tapasztalatokat magunkkal kapcsolatban, új célokat állítottunk fel majd hazaértünk. Jól esett újra látni a családot, fürödni, kajálni, este 8-kor beájulni. 
  • Punker
    #27857
    így hogy csak a fő szervezők tudták mi történik, mindenkinek extrát adott hogy leszáll egy böhöm gép és kiugrálnak belőle a játékosok felcuccolva elég látványos volt
  • mstummer
    #27856
    Egyszer az egyik hajmáskéri játékon folyamatosan repkedtek felettünk a Mi-24-esek és a 17-esek. Az is nagyon komoly volt :)
  • praksi
    #27855
    ezek után jövőre min. ejtőernyővel vagy Humwee-konvojjal kell érkezni :-D
  • lac coo
    #27854
    Én is falusi gyerek vagyok, nekem is nagy élmény volt mikor életemben először láttam helikoptert !


  • shatanka
    #27853
  • DannyL
    #27852
    Vegyes érzelmeim vannak, de alapjában véve jól éreztük magunkat.
    Most nagyon fáradt vagyok, de holnapra majd összeszedem a gondolataimat.
  • PÜSPÖK
    #27851
    mesélj.. milyen volt a játék..
  • DannyL
    #27850
    Azért leesett az arcom nagy hirtelen.
  • shatanka
    #27849
    Azért helikoptert ingame járműként használni. Szóval na...
  • PÜSPÖK
    #27848
    persze jogos.. szem-arcvédelemmel.. azzal túl nagy baj nem érheti..mert a többi már pályabiztonsági kérdés..talán..
    ettől függetlenül jómagam se szertem a korhatár alatti játékosokat a pályán..
  • Büdös Bohóc
    #27847
    Nekem meg 120 volt 9 évesen, mégse mentem airsoftozni.
  • HöfEE
    #27846
    Ha ő nem lövöldözik hanem csak "kecskepásztor" akkor is véletlenül kilőhetik a fogát/szemét (bár erre kicsi az esély). Szal ha valahol 18 vagy 16szülőivel a korhatár akkor annyi és punktum.
  • PÜSPÖK
    #27845
    Már bocs.. walter volt a hastáncosnő..
  • RoyalPredator
    #27844
    <- Egy ilyen lemaradt :D Hogy tudjad h viccelek.
    Szóval most jöhet egy ilyen is ->
    Illetve akkor már ne ismételjem, inkább ->
  • RoyalPredator
    #27843
    Jut eszembe, tartozol egy kecskével, vagy x-edik feleséggel. Jól főzze a pacalt.
  • PÜSPÖK
    #27842
    Mindenki ezt mondja..Ha így is lenne akkor csendben járnál ki játékokra,in game feladatokat elvégezni,ami ugye nem olyan szórakoztató egyénileg, de 1 közösségért téve mindezt már kicsit jobb szórakozás.pl:
    Afán kecskepásztorgyerkőc aki ruhája alatt lőszert és tárakat csempész az amerikaiak orra elött.Lőni nem lősz,de 1 rakás játékosnak te biztosítod a lőszerutánpótlást.Vagy épp bujkálva osonva.Ha az ilyen dolgokban találod meg először az örömöd jobban megbecsülöd késöbbi fegyveres szerepedet,értékeled azt, ha más is kevésbé "harcias" feladatokat lát el.
    De vannak olyan játékok ahol a fegyvertelen szereplő tud a leggenyóbb legváratlanabb gonoszkodásokat végrehajtani.Épp augusztusban csinálok 1 ilyet..úgy van kidolgozva a szerep hogy még 1 komoly lőtávval rendelkező csapattámogató lövészt is ki tud nyuvasztani..
  • RoyalPredator
    #27841
  • SG rock
    #27840
    gondolom fizikailag is a topon lehetsz !
  • Beretta M107
    #27839
    de én nekem nem airsoftos a faterom? egyébként éretebb vagyok az átlagnál 100 IQ van
  • PÜSPÖK
    #27838
    Igen.. ez az apucival kimegyek és jáccikálok..arrgh..ezt de utálom..
    Voltam olyan játékon ahol a 12-13 éves gyerekkel vett részt apuci..
    szó se róla példásan játszott,igyekezett minden szabályt betartani,de senkinek nem jut eszébe hogy ha baj van nem vonható felelősségre,jogilag.
    elég ha valaki ,bepárásodott szemüvegének tisztításakor kap 1-et.
    Volt olyan kisrendezvény ahol a szervező a kiirásnak megfelelően ki akarta zárni a 18 év alattiakat.erre bevágta a durcát apuci a 15 éves kölkére és rajszinten hazamentek..ezzel felborították a rajkiosztást..pedig a srácnak fel lett ajánlva hogy legyen fotós,segítő.
    FEL KÉNE FOGNI HOGY EZ NEM A GYEREKEK JÁTÉKA!
    Koleszos springes ökörködés 1-ik szép eredménye volt :poénból telibelőtték a jobb szemét a srácnak..4 hónapig nem látott és kétséges volt hogy megmarad e a szeme.a műtét utánna sem ingyé volt.a sors iróniája:A srác a helyi fegyverbolt beszerzéseit intézi.(kisfőnök)Tartanak as cuccokat de rühelli..
  • RoyalPredator
    #27837
    Tudtommal, legálisan Nem.
    (Persze ellenpéldát látni néha, Airsoftos apukákkal)
  • Beretta M107
    #27836
    13 évesen lehet játszani?
  • RoyalPredator
    #27835
    Persze persze. Csak mi nagyon nem így látjuk. Mindegy is, nem mondom, hogy gondold végig ezt a postodat, miután 1-2 oldalt végigolvastad, de azért attól függetlenül, hogy szeretek (taktikából) egyes embereket hergelni, az nem jelenti azt, hogy akkor direktben kell engem is támadni, fogat-fogért alapon. Szerintem.
  • lac coo
    #27834
    Igen így van, mi hergeltük Daniellt, mi találtunk ki valamit amiről szó sem volt majd lovagoltunk rajta két napig, és faszságot írtam azzal, hogy egy DB M4 alkatrészei szart sem érnek, míg egy új Cyma AK-é nagyon sokáig, jól használható stb..stb..stb ...

    Sőt büdösbunkó vagyok, mindenkinek keresztbe teszek, flémelek, senkinek nem segítek,stb..stb...stb...

    Így jó ?

    Akkor itt zárjuk is le, végleg ...! Maradjunk meg AS témánál .