29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • DannyL
    #28033
    Te amúgy a szóvivője vagy?
  • PÜSPÖK
    #28032
    értem csak nem láttam még ilyet..bár az 1-ik kaliberben asszem 1 ak koppintás tesztjén a fotók 1-ikén mintha az lenne rajta..
  • Punker
    #28031
    MKH-ban azzal kell hogy mérjenek meg még 1-2 komolyabb lőtéren lehet ilyen. (mert hogy ezeket ugye nem airsoft-hoz gyártják)
  • PÜSPÖK
    #28030
    Punker:
    Kérhetnék 1 linket ahol 1 ilyen mérőkészüléket meg lehet csodálni?
    Laccoo:eddig akivel találkoztam a szervezők közül mindd toleráns volt és átsiklott 4-5 fps-en..
  • PÜSPÖK
    #28029
    jól látod..jucus azt se tudja milyen hü**eségeket írjon már össze..
  • lac coo
    #28028
    De gondolom játékokon nem ilyennel mérnek !? :)

    Jó ez így ahogy van, az meg ha valaki átcsúszik kicsivel a felső határon, a szervező emberségén múlik, engedi-e vagy sem, hiszen valljuk be, semmit nem számít +- 10 fps ...
  • DannyL
    #28027
    Jól látom, hogy lopással megrágalmaztad WD-t?
  • Punker
    #28026
    a pontos HITELES kronó fél - egy millió forint!
    az hogy egy kézi kronó tévedhet 10-20 FPS-t sok mindentől függ (napsütés, páratartalom, hőmérséklet) és ez igaz a fegyver tömítettségére is hiszen ugyanaz a hopup gumi máshogy működik 5 fokban mint a nyári 30 fokos kánikulában.
  • lac coo
    #28025
    Hát én nem értem ezt ...
    20 000 egy kronó. viszonylag jó eredményeket ad, személyenként szinte nulla költséggel bárki megmérheti a fegyverét, mi lehet ennél jobb? :)

    Meg aztán, értem én, hogy nem jó dolog, ha valaki 3 FPS miatt hazamegy, de kérdem én mi van akkor ha bemész a hivatalba és ott mérnek be 404 FPS-re??? Kifizeted , majd hazarohansz, valamit szerelsz , újból kifizeted?
    Ha nagyon a határ szélén vagy, így is úgy is fent áll a veszély , hogy átléped .
  • PÜSPÖK
    #28024
    WD-t pedig szádra ne vedd kérlek.. Mindenki úgy dolgozik ahogy akar,vagy tud.Ezt tartsuk tiszteletben.Mindenki ott szervizel ahol akar.Ha WD -nek van vevőköre akkor olyan rosszul nem dolgozik.

    Ismételt fogalomzavar kedves jucus..
    Fórumautista
  • RoyalPredator
    #28023
    FórumTerrorista!!
  • PÜSPÖK
    #28022
    mármint dannyl véleményéhez..
  • PÜSPÖK
    #28021
    Reggelt'
    csatlakozom az elöttem szólóhoz..
    royal az airsoft-jatekokon olyan házi fórummókus..Hozza a jó napot,néha jót röhögünk,ennyi. A helyén kezeljük így nincs sértődés,megbántás.sajnos néha nagyon ragaszkodik a sete-suta véleményeihez de mi már nem húzzuk fel magunkat rajta..
  • RoyalPredator
    #28020
    Mekkora baromságokat beszélsz már, ne haragudj.

    Kezdjük ott, hogy semmit se tudsz a cuccaimról.
    Acél kínai, Prometheus tuningal. 460 FPS. Szóval rommá tuningoltam.jó.
    Felszerelésem nem megfelelően komoly?
    AEG - 120k körül.
    SPOSN Partizan - 40k
    SPOSN SMERSH - 40k
    Bollé - 16k
    Bakancs - 28k
    és még sorolhatnám.
    És tudod ki vette? Én.

    Komolyan mondom, apuci-anyuci traumában szenvedsz?
    Nem kaptad meg az áhított matrjoska babát?


    Aztánmeg, honnan szülöd ezeket az árakat?
    Meg miért nem vagy képes elfogadni, hogy lehet működő rendszert is bevezetni?
    Igen, ha módosítás miatt legalább 10 FPS-el eltér a fegyver ereje, bőven újra tudnák kronózni hivatalosan, és a kártyán lévőt módosítanák.
    Állambácsi törődik ezzel, mivel épp mult hónapban vették át a lőfegyverek tartásáról szóló részeket, ahol a légfegyvert is újragondolták.

    Beszerzőt és Lizardot békén lehet hagyni. Segítenek a sportnak, zsebpénzbarát áron dolgoznak. Nálatok is van pár szervízes.
    Ha meg WD az az 1 személy, hát gratulálok neki.
    Képes 10k-s szervízelésnél szétcseszni a fegyvert, kilopni az alkatrészeket, utána a törött testet telenyomni valami fehéres-átlátszó anyaggal, biztos ami biztos....

    Ráadásul rábeszél mindenféle dologra, mert látta, hogy kezdő voltam (4 éve).
    Ezzel ellentétben az említett 2 uriember elmondja személyes véleményét, megosztja tapasztalatát, és korrekten meg lehet velük beszélni szinte mindent.

    "Miért van az, hogy nemcsak itt hanem az airsoft-jatekok.hu is előkerült, hogy komplett idióta vagy? ( költői kérdés nem kell válaszolni )"
    - Nen került elő. Az autista dolog egy funtopic, amivel elszaladt a ló.
    Erről se tudsz megint semmit.
  • DannyL
    #28019
    touche
  • shatanka
    #28018
    Trasher nemrég írta, hogy jelenleg Magyarországon 1 személyről tud aki HIVATALOSAN végezhet airsoft fegyver javítást, mert az összes engedélye megvan rá.

    MKH kártya NEM airsoft fegyverre van specializálódva. Egy tanusítvány, hogy nem engedély köteles légfegyver...

    Nem gondoltál még bele, hogy mennyibe kerülne egy AIRSOFT adatbázis felálítása? Onnan indulna, hogy a kártya kiállítása lenne 20 000 ft majd minden modosítás újabb 8000 ft. Majd pont TE fogod kicsengetni aki egy kínai AEGet tuninglt rommá, felszerelése, mint a 6mm.hu kiderült még nem is megfelelően komoly. De tudjuk, te vagy apuci anyuci ici pici stalkerja és vegyük, meg neki, mert a földhöz veri magát és esetleg unalmában a végén még azzal fog szórakozni, hogy a kajamaradékát mások postaládájba tömködi, mert akkor poén ha egy levélre ráaszalódik a banán...

    Ne akard megreformálni a dolgokat! Nem menne meg nem is lenne jó.
    Majd álambácsi pont azzal fog foglalkozni hogy a kis réz pisti rugótcserélt így 360 fps helyett 460-lett Ne legyél már nevetséges.
    A házi barkácsba meg mióta bízunk meg, hogy tudnád te otthon hitelesen igazolni, hogy hány fps lett a fegyvered? vagy szerelés után bemész vele a kapitányságra és bekronóztatod? Pfffff....
    Amúgy szépen elő lehetne akkor venni a barátaidat is lizard, beszerző vajon mennyit adózott a szerelésből befolyt jövedelemből? ( nem szivatás képpen, nem akarom, hogy ez legyen félreértés ne essék, de akkor megint ott tartanánk, hogy nem 4000 ft lenne egy átnézés )

    "aztán félreinformálódik az ember:" Valahogy mindig a te információid a helytelenek...



    Miért van az, hogy nemcsak itt hanem az airsoft-jatekok.hu is előkerült, hogy komplett idióta vagy? ( költői kérdés nem kell válaszolni )
  • RoyalPredator
    #28017
    Ez egy nagy probléma.

    Egyrészt, miért csak ennyit ad az a kártya?
    Ha már átvizsgálják, pénzt költ rá az ember, legyen is valami tartalma.
    Jó tudni, hogy megint összehordanak itt-ott dolgokat, aztán félreinformálódik az ember. Az internet már csak ilyen. (Látsd: Wikipédia)

    Másodrészt pedig jólenne, ha ezt már a szervízelő személy megtudná oldani. Mármint hivatalosan eltudná intézni, hogy a GB-t megbontotta, alkatrészt cserélt, erő maradt, ill módosult.
    Ugyanígy ha házilag cserél valaki, azt tudná igazolni, és adminisztratívan el lehetne intézni.

    Shatanka, bámult szépen DannyL GIFjeit, és örülj csöndben.
    DannyL: Efféle GIF-eket ne rakj ki ha lehet, tényleg lehetnek itt epilepsziás olvasók is. Sajnos szabályzat nincs erre, de emberi méltóságból lenne jó kerülni.
  • PÜSPÖK
    #28016
    És sok locsolót..meg csokitojit,+ locsolópénzt..+ felest+mittomén..
  • DannyL
    #28015
    Pitypangos szép álmokat!

  • PÜSPÖK
    #28014
    kösz.. 10 éve megvót..2x is..nem akkora buli..
  • PÜSPÖK
    #28013
    na legalább kedélyesen elvagyunk..
  • PÜSPÖK
    #28012
    Jaajj. ne szójjá má bele.. én most hipnotizálva vagyok ..a kínyai bdu-mban meg a viper mellényemben..:-DD
  • lac coo
    #28011
    Egy BB-vel fejbe lőné a trógerokat ,a taktikál m4-esével! !
  • PÜSPÖK
    #28010
    aranyos a cica csak a fordítóprogram nem adott ki semmi értelmeset a feliratra..de aranyos.. tényleg..
  • Punker
    #28009
    aztán mikor jön a tróger oldal szakadt pulcsiban kínyai BDU-ban és semmivel nem rosszabb mint a geardo sereg sírni fogsz? :D
  • DannyL
    #28008
  • PÜSPÖK
    #28007
    ez nagyon 10 pont.. ahha én már érzem...Fé'millás fullruciba,projektoros kesztyűben,übertaktikai fonott karkötőbe,rommárámolt mááágpullm4-e'akaróók bádkompániázni..(csak ironizáló humor)
  • DannyL
    #28006
    Végső kétségbeesésemben hipnózissal próbálkozom.
  • lac coo
    #28005
    Semmi, közben más kép van a linken :DDDDD
    Én is jártam már így ...
  • Büdös Bohóc
    #28004
    Instant epilepsziaroham





  • PÜSPÖK
    #28003
    ez most nem esett le.. mi is ez?
  • DannyL
    #28002
  • PÜSPÖK
    #28001
    Csihadj no jucus.

    1,
    Az mkh kártya igazolja hogy a kártyán található Azonos sorszámmal/kóddal ellátott gravírozású eszköz(fegyverreplika )az 7,5 joule alatti engedély nélkül tartható légfegyver..Ennek van 1 műszaki lejárati ideje és ennyi.. semmi mást nem igazol.

    2,
    Az hogy utánna megbontod a készüléket az már a kutyát se érdekli.Az hogy a módosítások után esetleg nem kompatibilis azokkal a szabályrendszerekkel ahol azokat alkalmazzák, az más kérdés.A gb megbontásával nem tudsz szabályt szegni..én még nem láttam airsoft GB-t 7,6joule teljesítménnyel.A legdurvább amivel lőttem is valaha az volt 4!!

    3,Bor
    Dolgoztam borászatban.A megénekelt soltvadkerti borászatban..Ami ment a borlaborba az 50 literes fahordócskában volt minden földi jóval kényeztetve.A mellette található 10-15 db 100 hl-es krómtartály pedig rá volt kötve a palackozósorra..

    4,
    A crono-ra 2 megoldást tudok.
    4/a
    Olyan rendezvényekre jársz ahol nem crono-znak vagy 1-2 szervezőhöz jársz akinek a készüléke szerint megfelelő a fegyód.
    4/b
    Dannyl megoldása melyszerint a határérték alatt leszel 10-15-20 fps-el.

    5,
    1 kicsit el lehetne beszélgetni a szervizesekkel hogy győzzék meg a kuncsaftokat hogy nem kell az fps büvöletében élni,költsenek jó nozzie-ra,jó csőre,jó tömítettségre.Persze a piac diktál és mindenkinek kell a meló.Beszerzőnél szervizelek ő szép példákkal győzött meg.(120-as rugótol lerúgott gb eleje,marokszám a lereszelt fogú dugattyúk,leégett mikrokapcsolók még a fet elötti időkből..)
  • shatanka
    #28000
    MKH kártya teljesen más célt szolgál amint amit te elképzelsz róla.
    A csináltatása 3000-5000 ft között mozog. Ha tönkremegy valami a GBben pl. dugattyúfej, O gyűrű meghal, át kell zsírozni, fogaskereket kell cserélni stb stb. Ezzel megbontottad a GB-t magyarul megszegted a MKH kártyában foglaltakat. ( Abba ne is menjünk bele, hogy légfegyvert ki hogyan javíthatna hivatalosan... )
    Minden javítás után újra bekellene vizsgáltatnia fegyvert 3000-5000 ftért, mert ugye a technikai paraméterei megváltoztak...


    Hiába brümmögsz itt a hülyeségeiddel, nem veszünk komolyan plána ha ekkora sületlenségeket hordasz össze.

    Még mindig a kibúvót keresed a szabályok alól. (Hiába a szarból még Jézus sem tud bort csinálni... ) Lődd be olyan fps határok közé, hogy ne legyen belőle soha probléma.
  • mstummer
    #27999
    Akkor szervezz olyan játékokat ahol az MKH kártyát elfogadják :)

    Szerintem rajtad kívül egy szervező se lesz akinek az hiteles lenne.

    Zárjegyet lehet rakni a vízórára,villanyórára is.... mégis sokan megoldják hogy ennek ellenére meg lehessen bütykölni. De aki olyan profi a szabályok kijátszásában mint te az biztos jobban tudja ezeket.

    Eddig egy játékon sem volt bajom a kronózással. Sosem volt késés miatta. Normális játékokra (50 fő felett) legalább kettő,de inkább három vagy négy kronó kell.
  • RoyalPredator
    #27998
    Használnád az eszed, rájönnél, hogy te irogatsz megint butaságokat.

    MKH kártya hivatalos, nem véletlen van kitalálva.
    Segítségével igazolhatod a fegyvered, így átvizsgálásra elvileg nem vehetik el.

    Zárjegyet lehet GB-re rakni ugyanúgy, ahogy raknak rengetegféle elektronikai eszközte, köztük a te telefonodba is.
    Ezzel biztosítva, hogy a kártya kiállítása után azt te nem bontottad meg.

    És ne gyere a "majd akkor legőzölik a matricát" dologgal, mert akkor boltomban zárt üres boros palackot számlázok le neked...

    Az egy dolog, hogy 7,5J alatt marad, de a kártyával gondolom gyakorlatilag lezáratod a GB-t, így ha utána módosítod az erősségét, szabályszegést követsz el. Legalábbis azthiszem ezt is olvastam, amikor érdeklődtem a kártya iránt.
    (Ha veszel egy autót, levizsgáztatod piros rendszámra, akkor ha 120-al elkapnak, hasonló problémákba ütközhetsz.
    Vagy másik példa, ha bort állítassz elő, minőségellenőrzés, zárjegy kiadása után te azt felvizezed, vagy módosítod az összetételét, megintcsak.)

    Az, hogy mindenki mással kronózgat, ahol a tapasztalatok szerint igen sok dolog eltér (köztük a BB-k is!), alapos okot adna rá, hogy hivatalos mérést fogadjanak el a szervezők.
    (Vagy ha járműves a játék, jogsit-forgalmit se fogadjátok el?)

    És itt nem a szabálykerülgetés a lényeg, hanem az, hogy szőrszálhasogatás miatt ne kelljen valakinek haza mennie, illetve hogy gördülékenyebben menjen a játék. (Rekord eddig 34 percnyi kronózgatás, sok emberre. Inkább játszottunk volna, tényleg...)

    Owned.
  • Rinyagép
    #27997
    Ön nyert!!Saját magad válaszoltad meg a kérdésedet.
  • lac coo
    #27996
    Ha megoldható lenen valami zárjegy féle, akár működhetne úőgy, hogy neves szervező beméri, lázárja aztán azt mindenhol elfogadják. De...
    Leleményes user úgyis megoldaná, hogy leszedje azt a zárjegyet :DDD

    Meg az 5 másodpercig tartó helyi kronózásonnál egyszerűbb nem hiszem, hogy kell .
  • shatanka
    #27995
    Háromszor olvastam végig amit irtál. A válaszhoz meg lekellett ülnöm a nagygép elé, mert ilyen hülye még te sem lehetsz ...

    MKH kártyát elfogadni kronózás eredményeképpen... a kis buksidba tényleg ekkora sötétség van? 4 éve foglalkozok az airsoftal ,de ez most tényleg alkalmas a top 1 helyezésre pedig olvastam hallottam már egy-két meredek dolgot.

    Mindenki azt az eredényt fogadja el valósnak amit Ő a helyszínen saját BBvel technikával mér.

    Miért lenne érdekes következménye? 7,5 J alatt maradt a torkolati energia. Bebizonyítani, hogy rugótcseréltél pedig senki nem fogja tudni.

    Istenem ez tényleg feldobta a napomat. :D súsúsúsúúú :D tényleg nem értem, hogy juthattál el idáig... HA HA :D
  • Rinyagép
    #27994
    Kicsit el vagy tévedve penetrátor,a szervező nagyívben lekaksizza hogy neked milyen kártyád van.Mindig a szervező kronója a mérvadó.Ergó ha 405 vagy 402ftps a fegyót,váltasz vagy mész haza.

    @püspök
    Mellesleg a te kezedbe m4???Biza én mondom kapa való abba, nem m4.
    Ne csak segélyekből éljetek mán.