29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • DannyL
    #28074
    Főleg, hogy különbség kb. nulla.
  • DannyL
    #28073
    Dehogy hülyeség, hogy mondhatsz ilyet!? Ez forradalom!
    Nem tudtad, hogy itt mindenki hülye csak ő helikopter?
  • NoobStalker
    #28072
    eza Royal gyerek csak nemképes felfogni , hogy amit mond az hülyeség?
  • Punker
    #28071
    megkpata.
  • lac coo
    #28070
    Ez csak ennek a rinyagépnek a stílusa, talán Punker kirakja egyszer a fenébe ...
  • lac coo
    #28069
    no de nem érted, ez olyan rohadt drága lenne, és cserébe teljesen hiteltelen, hogy semmi értelme ! :)
  • Büdös Bohóc
    #28068
    Kurvára unalmas bazmeg ez a cigányozásos köpködés itt a topikban, nem lehetne esetleg befejezni? Kurvára nem érdekel szerintem senkit, hogy ki a feketelistás és miért feketelistás. A szervezők az isteneik egy-egy rendezvénynek, ha ők nem engednek be valakit, akkor az úgy van és kész. Az okokat meg tessék kérdezni a pénztártól távozás előtt.

    Legyen a mottója ezentúl a topiknak:

  • RoyalPredator
    #28067
    Rasszizmus, babám
  • RoyalPredator
    #28066
    Ez a másik ok, ami miatt nem mentem Softair játékokra.
    Szerettem volna, BC-re is, de ha AK-t nem fogadnak el DMRnek a külseje miatt (Amit feketén fehéren leírtak), akkor mindegy.
    Sorozatlövést ezért nem fogom kiiktatni, mert nagyon jól jön néha, de ha meg is tenném, még mindig nem fogadnák el DMR-ként.
    (BHDII-őn 1x lőttem sorozatot, miközben DMR-nek lettem megkérve kultúráltan, egyből szólt nekem rajtárs, hogy kérjek meg vkit támogatónak inkább, ne én improvizáljam. Nem volt nehéz betartani a dolgot.)

    Télire szeretnék egy 400 FPS körüli fegyvert, azzal talán elmehetek erősebb FPS limites játékokra is. Mondom, ezzel nincs bajom.
  • RoyalPredator
    #28064
    jAz biztos, hogy én nem bontanám meg.
    Ha valaki akkora kis féreg, hogy direkt FPS-ekkel csal, akkor csak gratulálni tudunk neki, és elhalytani a francba. (Az ilyen emberekről pedig lehetne arcfényképet is tárolni. Nem megoldhatatlan, nem bonyolult, nem drága, de jól jöhet egy feketelista az efféle "surmók" ellen. Nem képzelgés ez, hanem egy gondolat.

    Erre lenne jó egy megfelelő zárjegyféleség, de ha nem kívántok erőt fektetni egy rendszer felépítésébe, akkor nem kell...
    De értem Praksi-t, hogy változik a fegyver ereje...
    Csak nehogy hűtőládából kapják elő a fegyvereket az emberek aztán...

    Mérni is lehetne online, nem megoldhatatlan.
    Szerelő kipostáz egy szintén zárjegyes BB csomagot kb 30 BB-vel,
    azt bontja fel az illető videóban levélként, majd a csomagot, és kronózik vágás nélkül. Aki már itt trükközik, vagdos, utólag átszerel, az elmehet a francba.
    Előbb-utóbb úgyis kiderül a sunyisága, és jogosan meg lehet szivatni.

    Kártyát hitelesíteni pecséttel ill. szervízelő aláírásával lehetne.
    Megintcsak aki sunyiskodik, megérdemli, hogy életre kiutálják.

    Azzal sose volt problémám, hogy valahol FPS limiteket szabnak meg.
    Püspök Tejüzemi CQB játékain is van természetesen, legutóbb is csak egy GBB-vel mentem, fegyvert pedig kaptam. (Amúgy azt a P90-est kipróbálnám nagyon!:)
  • praksi
    #28063
    Kedves RoyalPredator (vagy DanteSpartan vagy Bence, amelyik tetszik)

    Nagyon szép és tök jó amit kitaláltál, csak kb. semmi értelme nincs. Nem tudom milyen tanulmányokat folytatsz, de valószínűleg a "Méréstechnika" nem szerepel közöttük, ezért segítek:

    1.) Egy mérőműszer eredményét csak akkor vehetjük biztosnak és pontosnak, ha az hitelesítve van. Mivel a Kínából érkező Guarder/Xcortech/Big Dragon/satöbbi kronók ilyennel nem rendelkeznek, ezért egyikről sem mondhatjuk, hogy az pontos lenne.

    2.) Egy hitelesített mérőműszer sem minden körülmények között pontos; a műszer adatlapján fel kell tüntetni a hitelesítés körülményeit (hőmérséklet, páratartalom, légnyomás, stb - az eszköz funkciójától függ), illetve az hitelesítéskor mért pontosságot is (ezt százalékban adják meg). Értelemszerűen, a műszer pontossága csökken, amint nem a hitelesítési környezetben akarjuk használni.

    3.) Mivel a hazai szerelőknek nincs ilyen pontos műszere (és senki nem fogja a kínai cuccát hitelesíttetni), innentől kezdve ez az adatbázis értelmetlen, hiszen mindenki azzal mér, amilye épp van. DE még ha überpontos műszere lenne _mindenkinek_ (amire úgyse ruháznak be), egyik se fogja otthon a kisszobában vagy a hátsó kertben biztosítani a laborkorülényeket, tehát a 2.) pont szerint megint pontatlan a mérés.

    4.) Az AS fegyverek erejét befolyásolja a környezet: a tömítések megdermednek, összehúzódnak a nagy hidegben, a gázos fegyverek nyomása csökken; ezért más fps értéket mérünk télen -10 fokban, mint nyáron +40 fokban - tehát a játék előtt le kell mérni újra a fegyvereket, ERGO tök felesleges az adatbázis.

    5.) Ki készítené a kártyát? (amit mintha nagy dolog lenne hamisítani...)

    6.) Mit bizonyít egy videófelvétel? Lefilmezem az AK-mat 340 fps-sel, feltöltöm-megosztom, 5 percre rá már megy bele az erősebb rugó. Hagyjukmá...
  • lac coo
    #28062
    Én, bár szeretem a magasabb FPS-t, úgy vélem ha valaki valahová elmegy, fogadja el, hogy mennyi a határ.
    Igazából semmibe nem tart 15 fps-el alatta maradni, és egy adott határ környékén az a plusz vagy mínusz 15 tényleg észrevehetetlen .
    Köztudottan elleneztem ezt az FPS csökkentést is idén, de ha annyi a játékon akkor annyi, surmó dolog oda menni erősebbel, meg minek?

    Ha meg ki van írva, hogy 400 akkor ha valaki biztonságos szinten marad 385 -el, semmi hátránya nem lesz ....
  • shatanka
    #28061
    Elég, ha a szervízesek összefognak - Valószínű, hogy nem lenne itt sunyítás félremérés. Lehet, hogy lizard megcsinálta, de utána belenyúlsz és kicseréled a rugót.

    kronós videófelvétellel vagy képekkel. - Ne már mennyire tartod te hitelesnek azt amit valaki valahol valamilyen kronóval kitudja milyen BBvel lemér?

    Eddig arról volt szó, hogy MKH kártya legyen, mert az biztos, mostmár önszabályozó cserkészgyülekezet? A kettő között pedig elég nagy különbségek vannak. Amúgy airsoft-jatekok.hu próbálkoztak ilyennel az emberkék, ha jól tudom megbukott az egész terv, mert ott is rájöttek, hogy nem megvalósítható a dolog, ennek ellenére te felveted kb ugyanazt.

    A hitelesített lőtéri kronótól visszajutottunk guarder/xcortech stb. "vackokhoz" Teljesen felsültél az MKH vonallal és most próbálod, menteni a menthetőt.

    Törvényes eladni 1 forint értékű rágógumit akár 100-ért is. Igen más egyedi esetről beszélni, megint más valamit már üzletszerűen folytatni. És igen havi 50-200 ezer ft jövedelemt már illene adóbevallásba rögzíteni ;)
  • RoyalPredator
    #28060
    Sőt, egy sima FTP-re is fellehet tölteni akár 20k RTF-et.
    Számítógépe mindegyiküknek van. Munkatere is.
    Egyedül a kártya nyomását kéne megoldani, ami szintén nem lehetetlen.
    Olcsóbb megoldásként párszáz forintból kijön egy darab.
    (Laminált vagy nemtudommilyen lap, müanyagfóliába olvasztva)
    Meg azt, hogy a játékszervezők ezeket el is fogadják.
    (Bár biztos lenne olyan, aki pl csak WD és Trasher által készített kártyát fogadna el, mert másé biztos kamu........)

    Átnézetni mindenki elviszi a fegyverét időnként, kivéve aki maga készíti, de azok is szimplán regisztrálhatják, akár interneten keresztül is, kronós videófelvétellel vagy képekkel.
  • RoyalPredator
    #28059
    Nemismerem a srácot.
  • RoyalPredator
    #28058
    Mondjátok többen, a ti szavaitokra már rég nem adok.
    Így ignorálom ezeket.

    Igen, én kis megtakarított pénzemből.
    Van kiknek dolgoznom, eladni a terveimet, és van annyi eszem, hogy befektessem a pénzt pl Aranyba, ami elmult pár évben erősen megdrágult.

    De legalább mostmár értelmesen is válaszolsz a kérdésekre, ennek örülök!
    Magyarisztán helyzete egy dolog. Értünk nemigazán fognak csinálni semmit, inkább ellenünk. De mi magunk is megoldhatjuk ezt a helyzetet.
    Saját magunk előállíthatjuk magunknak ezeket a dolgokat.
    Nem kell rendszer, se semmi igazán kölcséges.
    Elég, ha a szervízesek összefognak, és a regisztrált fegyvereket feltöltik egy évi 10k bérleti díjú szerverre, ahonnan mindenki elérheti a fegyver adatait, erejét. Nincs itt feketézés. Megvesz valamit, eladja, akár drágábban. Törvényes eladni 1 forint értékű rágógumit akár 100-ért is.
    Legalábbis én így nézem, és így teljesen korrekt, hogy anyagárba csempészik az óradíjt, de persze tudjuk nagyon jól, mert megbeszéljük.
  • DannyL
    #28057
    Úgy emlékeztetsz valakire, akit lelkiismeretesnek hívtak. :)
  • shatanka
    #28056
    És tudod ki vette? Én. Na jó jó, de miből? Van saját rendszeres kereseted? Ne érsd félre, nem azzal van a baj, hogy szüleid megfinanszírozzák, nekem is ezt teszik fizetik az albimat, kajámat, tanulmányaimat. Viszont nem úgy adom elő a dolgokat, hogy IGEN én melóztam meg értük.
    Az anyuci apuci kisfiát nemcsak erre értem, hanem az egész viselkedésed ezt tükrözi. Többen mondjuk, hogy nem jól gondolod, de te ennek ellenére hangoztatod a butaságokat.




    Meg miért nem vagy képes elfogadni, hogy lehet működő rendszert is bevezetni? De minek? Fölösleges! Magyarisztánba úgy is valami elhúzódó bürokratikus szarság lenne belőle, ráadásul egy jól működő rendszer felállítása nem kis időt és pénzt emésztene fel. A gazdasági válságból éppen lábalunk ki, a közbiztonság az ország egyes részein csapnivaló, de az airsoft adatbázis fontos... ;)

    Igen, ha módosítás miatt legalább 10 FPS-el eltér a fegyver ereje, bőven újra tudnák kronózni hivatalosan, és a kártyán lévőt módosítanák. - Fölösleges kiadás lenne és hidd el nem lenne olcsó mulatság. Magyarországon kint van minimum 20 000 airsoft fegyver.
    Nézzük mik kellenének a rendszerednek.
    - Hatalmas informatikai hálózat létrehozása. ( Szerverek, biztonsági mentések, lokális számítógépek telepítése )
    - Megfelelő mennyiségű személyzet alkalmazása. ( Informatikusok akik karbantartják javítják a rendszert, telefonos ügyfélszolgálat, átvevő személyzet, raktárosok, "kronó mesterek" , központi irányítók stb...
    - Irodák, raktárak bérlése. ( Be kell bútorozni őket, fűteni világítani kell, javítgatni az amortizációt )
    - Országszerte több iroda létrehozása.
    - stb. stb... had ne kelljen teljes listát irnom.
    milliárdos nagyságrendű költségek azért, mert jaj valaki nem tud játszani, mert rí a szája azért, hogy nem engedik játszani!!!!

    Állambácsi törődik ezzel, mivel épp mult hónapban vették át a lőfegyverek tartásáról szóló részeket, ahol a légfegyvert is újragondolták. - Megint nem vagy tisztában a dolgokkal, illetve azzal, hogy mi miért történik. Nem lepődök meg. Szerintem törvényhozási szinten az Airsoft, mint olyan összesen ha 10x előkerült...

    Beszerzőt és Lizardot békén lehet hagyni. Segítenek a sportnak, zsebpénzbarát áron dolgoznak. - Biztosan nagyon ügyesek és olcsón dolgoznak nem is vontam kétségbe, de feketén csinálják. Ha létrehoznának egy adatbázist akkor abba csak legálsan javított fegyvert lehetne felvezetni -> Amiből eddig 2000 ft haszna van abból lenne 1000, ezért árakat kell emelnie. Akkor mingyárt nem lenne annyira pénztárcabarát a dolog. Sok ember szívna mind ez azért , mert neked sír a szád a kronó miatt ;)

    Erről se tudsz megint semmit. - Püspök is alátámasztja a véleményemet, hogy nem egy topicban szaladt veled el a ló ;)
  • RoyalPredator
    #28055
    Igen. Anno JG M16A4-emet szervízelte.
    AMikor el akartam adni, láttam, hogy totál össze van gányolva.
    Miután eladtam, kaptam a mailt, hogy bezony eléggé sok fog hiányzik, és még a GB-ben sincs töredék, szóval azok nem benne törtek el.


    De hálistennek nem okozott problémát, a kedves vevő amúgyis tartalék és alkatrész fegyvernek vette.

    Püspök drága. Jólvagy? Hat még a hipnózis? Vagy húsvéti 'feles? Nyugodj le. Nem kell a problémát elkerülni azzal, hogy "biztos nem tudja mit beszél". Tudom. És leszarom hogy értelmes választ képtelenek adni bármely eddigi kérdésemre.
    Nem fogok behunyászkodni előttük. Főleg miután nemegyszer felajánlottam nekik a lehetőséget, és mindig röhögve elvetették, köpdöstek, balfaszkodtak.

    Ugyanígy leszarom az egymás valagában turkáló nyelveitekkel szóba öntött köcsögségeiteket. Értelmes hozzászólásokat nem tudtok írni, csak fikázni. Bármi van, már megsértődtök, és jöttök rajban.
    Abszolúte szánalmas.

    Ha valamit az ember rosszul tud, kijavítani kell szeliden, nempedig egyből hiénaként vicsorogni, hogy "ennyit se tudsz". Gratulálok, újfent Férfias húzás.
    Ha leírja valaki az elképzeléseit, hogyan működhetne valami jól, hogy MINDENKI számára előnyöket nyújtson, adott esetben a játékon való részvételt biztosítsa (ha már az ember akár 100 km-t is megtesz egy játékért oda-vissza, családját hétvégén egyedülhagyja, vagy megspórolt pénzéből szeretne kikapcsolódást nyújtó játékon résztvenni), ne lehessen ismét FPS-es balfaszkodásokkal elküldeni a fenébe, mert az adott körülmények miatt, vagy esetleg a kronó hibájából adódóan pár FPS-el többet mérnek nála, holott sokkal erősebb fegyverek is játszhatnak DMR-ek és Sniperek. Az, hogy rohadtul akadékoskodtok minden szarságon, amiknek lenne is értelme, de nevetségessé teszitek ezt gőgős, gyerekes viselkedéseitekkel, amit elvakultságotok miatt nem vagytok képesek felfogni se.
    Próbáljátok magatokat felnyalni, hogy ti legyetek az etalon, a példaértékű szervező és játékos. Nem drágaságaim. Így csak a hülyék szemében pompáztok szép fényesen, de ezzel meg is kéne elégednetek, többet nem kaptok az élettől.

    Tudjátok kitől vegyetek példát? Például Püspöktől.
    Bármely játékára elmegy az ember, szeretettel várják, megértőek minden problémára, és ha úgy alakul, hogy a pályához mérten erős a fegyvered, nem sajnálnak kitalálni egy módszert, amiként mégis játszhatsz, vagy a fegyvertáskából előkapnak neked egy replikát, hogy azzal győzedelmeskedj.
    Ha te odamész, nem fogsz egy percet se szomorkodni, mert együtt örülsz a győztes oldallal. És mert még egy kajaszünet is egy nagyszerű társalgás mellett folyik. Aztán ha annyit megtesztek, mint ő, ha annyit segítetek másoknak önzetlenül, mint ő, annyira jó házigazdák lesztek, mint ő, akkor talán adunk majd a szavatokra.

    De addig itt ti csak egy betolakodó, züllesztő flamebaházs vagytok, akik állandóan csapatostul jöttök, és csináljátok a balhét, amit aztán másra is kentek.


  • DannyL
    #28054
    Nem tudok nagyobbat. Esetleg ha a 2200-as GP NiMH megavirsli befér, az szerintem többet bír. Csak nekem pl. az LCT-be nem fért be, míg előtte a Kalash-ba igen.
  • PÜSPÖK
    #28053
    és főleg mostanság lehet relatíve kis méretű téglákat nagy teljesítménnyel,jó áron kapni..
  • lac coo
    #28052
    Na de mondom, nem a lemerüléssel van gondom :)
    Sokáig bírja ez is, meg 19-es rofja van, csak egyesen kicsit nyöszörgős ...
  • PÜSPÖK
    #28051
    bizoony.. az előagyba..úgy kezdődik hogy a 7,4-es akkupakkot kettécsaptam..az előagy belsejét ill. a külső csövet addig csiszoltam kompresszoros finommaróval amíg bele nem fért.. az 1-ik lipo a csőtöl jobbra a másik balra helyezkedett el mintegy körülölelve azt.a 2 vezetéköteget pedig kivezettem a gb fölé a tokfedél alá..Igy relative könnyen áramtalanítottam a ak-47s-emet..
  • Punker
    #28050
    2 külön aksi biztosabb, egy aksi csere max 1-2 perc.
  • lac coo
    #28049
    Két dolgon gondolkodom: vagy veszek még egy ilyen akksit és párhuzamosra kötöm őket, hosszában befér a kettő, vagy csinálok valami fa tust az AKSU-ra, kicsit fura lesz, de hát láttam én már gyalásót is tus helyett AK-N ! :)))
  • lac coo
    #28048
    AK-ba???
  • PÜSPÖK
    #28047
    én már imádkoztam bele 2500-as 30c-s téglát ak előagyba..nem volt kispiskóta..
  • lac coo
    #28046
    Én semmi között nem láttam az a baj..:)
  • Punker
    #28045
    firefox-ok között én nem láttam.
  • lac coo
    #28044
    Nem az a bajom, hogy lemerül :))))
    egyes lövésnél lassan indul, amúgy megy mint az álom ....Nagyobb 7,4 -essel nincs gond az egyes lövéssel sem, de az meg ugye nem fér bele az AKSU-ba :( Ilyen rúd formájúból meg nem látok nagyobbat ...
  • praksi
    #28043
    vagy venni egy másikat tartalékba? :-)
  • lac coo
    #28042
    Ak stick LIPO akksiból létezik nagyobb az 1600-a 20 C-snél ?
    Kéne egy vagy nagyobb amperórás vagy nagyobb C-s ...
  • PÜSPÖK
    #28041
    ááá már kissé konszolidálódott.. főleg amióta dannyl berakta delejesen hinozitív képét..
  • Kurfürst
    #28040
    Rég nem jártam erre, de a hangulat a régi..!
  • PÜSPÖK
    #28039
    relative igen..szerinted a másik fórumon miért hívjuk fórumautistának?
  • Punker
    #28038
    alapvetően túl buta hogy különbséget tegyen a valóság és a lázálmai között, én eddig azt hittem csak hobbiból jár ide flémelni. de az elmúlt két nap bebizonyította hogy nem direkt csinálja hanem tényleg ennyire primitív.
  • PÜSPÖK
    #28037
    mert neki nics lehetetlen..
    örülünk hogy javult kedélyed..
  • praksi
    #28036
    ej, végigolvastam ezt a 150+ hozzászólást, vidám lett a húsvétom :-)

    Royal, ennyi öngól után miért akarod folytatni ezt a meccset? :-D
  • PÜSPÖK
    #28035
    Neem.. csak én nem csak a fórumokról ismerem.. én játékokról is..élőbe nem olyan gááz a srác.. meg talán rám hallgat is..talán..
  • DannyL
    #28034
    Igen, csak egyszerűbb azt mondani hogy +1 FPS sem mehet már át, így legalább nem csinál segget a szájából a szervező.

    Ezzel elkerülhető, hogy a +6 FPS-es meg hőzöng a parkolóban, hogy a +1-est bezzeg átengedte, mi az a +5 FPS.

    Egyszerűen muszály következetesnek lenni, mert csak magának csinálná a feszkót. Így mindenki tudja, hogy +1 FPS sem mehet át és kész.