29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • lac coo
    #28441
    Hát OD-val jobban jársz az tuti, mindenhez mindenhová jó .
  • Punker
    #28440
    ja megvettem Red OD-ját (ugyanaz az alap)
  • lac coo
    #28439
    Hogy hogy eladó a mellényed, színt váltasz?
  • RoyalPredator
    #28438
    6mm.hu -n nem tudok belépni, visszadob a bejelentkező oldalra -.-'
  • RoyalPredator
    #28437
    Jóember, kultúráltan.

    Amit behoztam, az a STALKER LARP, sok játékelemmel, részlettel.
    Jópár játékot segítettem már szervezni, és jelenleg is.
    Minimum 40 fő volt kicsi CQB pályán, meg 120 egy nagyon.
    Csak nem mackógatyóba rohangáltak, hanem mindenféle felszerelésükben.

    Egyébként megsúgom, h az én felszerelésem úgy 150k, és erre jön még a fegyver, ami kb 120k.
    Tehát nagyon nem vagyok az a mackógatyás típus, akármennyire is azt hiszed.
    Sőt, minden apró hülyeséget magammal viszek, van vagy 10 kiló a hátamon.

    Játékon sem találkoztál velem gondolom, úgy nagyon becsületes minősítgetni és bírálni engem, minket.
    Egyébként ezúttal köszönhetné az a jópár Neves szervező, akiket ezzel a kommentel ócsároltál, pedig szerveztek már nemzetközi játékot is, nagy sikerrel...
  • Punker
    #28436
    hagyjad már, nem kell reagálni rá és akkor nyugi van.
  • lac coo
    #28435
  • Hawkclaw
    #28434
    Mi hoztál te be? Azt a nagyképű szentségit a fejednek! Egy értelmes szervezéshez sem volt eddig közöd! Max ilyen "20-an kodorgunk a pályán, mackógatyába" történetekben vettél eddig részt. Nincs olyan értelmes szervező az országban, aki beenged téged a játekára, nem hogy közösen szervezne veled!
  • Hawkclaw
    #28433
    Ja,nem csodálom téged az összes normális fórumról kivágtak már.
  • lac coo
    #28432
    airsoft= kinek a f@sza@ nagyobb .... :)

    Nem hiába nem járok semmilyen as fórumra.....
  • RoyalPredator
    #28431
    Vicces, hogy behoztam a STALKER LARP-ot az országba, le lettem baszva hogy mekkora idiótaság, lófütyit nem fog érdekelni, ez itt nem a dedó kisfiam...

    Aztán most a legkedveltebb larpos játék lett. Ha-ha-ha...
  • RoyalPredator
    #28430
    ButtRig?
  • lac coo
    #28429
  • shatanka
    #28428


    tű+cérna+anyag = lázadó arabnak/stalkernak jó lesz ez a mellény
  • lac coo
    #28427
    Jah, ezt kérdésnek szántam :)
  • RoyalPredator
    #28426
    Jó tudni. Nekem csak a fólia eresztett el, de rábandázsoltam egy fehér szigszalagot h védje a karcolástól és nedvességtől. Páramentesítést és fix tartást már biztosítottam régebben a tokfedélre feltolt önragadó szivacscsíkkal.
  • lac coo
    #28425
    Lipo akksinál természetes, hogy egy idő elteltével kicsit felpúposodik , :)
    ez már a második ilyen aksim, nem nagyon, de kicsit púpos, mindkettő márkás, Dualsky, sérülésmentes, zárlatot nem kapott jó töltővel töltve ...
  • lac coo
    #28424
    normális, olcsó, terepmintás esővédő ponchót hol lehet kapni ?
  • lac coo
    #28423
    Diszont a használt nagyon jó állapotú német cuccokat cukorkáért adják :)
    De ronda és tényleg sehová nem jó .
  • shatanka
    #28422
    Woodland jobb kezdésnek. Olcsón beszerezhető és mindig van olyan oldal ahova dresscode szerint passzol. A lencsemintára ez nem mindig igaz.
  • RoyalPredator
    #28421
    Megpusziljuk a kis babapopsidat :) Nesze:

    Alapfegyvernek kell egy AEG, Automatic Eletric Gun. Akkumlátoros.
    Hogy mit veszel, jó kérdés. Vannak minőségibb gyártók, és vannak az átlag "casual" játékosok számára airsoft fegyvereket gyártó cégek is. Itt azt kell eldöntened, hogy mennyi pénzed van rá, illetve az adott márka adott típusa, pl "JG (Jing Gong) M16A4 AEG" milyen gyári betegségekkel bír.

    Mielőtt fegyvert vennél, érdemes Airsoft játékra elmenni, és ott pár lövés erejéig kipróbálni jópár fegyvert.
    Főképp a kényelmessége, kézreállása végett, meg hogy tudd, mi hol van, mire kell figyelni, stb.
    Ha ezel megvagy, akkor is inkább érdemes használtat venni első fegyvernek, amit valaki már rendberakott.
    Sokszor olcsóbban is kijössz így.

    Felszereléshez netet kell böngészni, hogy megfelelő szabást és mintát találj magadnak.
    De alapvetően egy BW cucc flecktarn mintával tökéletes lehet kezdésnek, tapasztalataim szerint.
    Később, hogy megismersz több felszerelést, mellényeket, kiegészítőket, el tudod dönteni, hogy mi is kell neked. Addig egy sima szimatszatyor is jó neked.

    Pisztolyból AEP-et érdemes kezdőnek venni, ami lényegében kisakksis elektromos pisztoly.
    Nem lehet felhúzni, de stabilan és egyszerűen működik. Glock változatokat egész jó áron lehet venni ha jól tudom.

    Shotgunt szvsz nem érdemes venni, CQB-ra inkább félautomata pisztoly és AEG.
    Shotgunhoz azért sok tapasztalat kell.

    Elvek:
    AEG: Akkumlátorral működik, elektromotorral húzza fel a dugattyút, elengedve azt pedig préseli a levegőt.
    Megbízható, egyszerű. Az akksit kell jól tölteni, erre ott az Airsoftujonc.hu segédlete.

    AEP: Ugyan az, mint az AEG, csak pisztolyban.

    GBB: Gas Blow Back, gázzal töltőtt tárral működő pisztolyok, shotgunok. Propán-bután gázt kell venni hozzá, azzal tölteni a tárakat, a szánt felhúzni és tüzelni - nagy vonalakban.
    CO2: Ugyan az, mint a GBB, csak CO2 patronnal működik. Erősebb, jobban igénybe veszi a fegyver alkatrészeit.
    GNB: Gas Non-blow Back. - Ugyan az, mint a GBB, de a szán nem siklik hátra lövésenként. Gazdaságosabb, halkabb, pontosabb.

    GBBR: Gas Blow Back Rifle - egyenlőre most bontakozik ki a típus. Lényegében gázzal hajtott karabélyok. Egyenlőre kerüld.

    Spring: Rugós fegyverek. Lövésenként hátra kell húzni a szánt, vagy tömegzár imitációt.


    Kezdőknek recommended: AEG M4/AK, AEP vagy GNB pisztoly, BW felszerelés oldaltáskával, jobb minőségű védőszemüveg (Ár min. 5000) és maszk. Vagy "paintball" szerű maszk, bár az komplikáltabb eset.

    Venni használtan érdemes Softair.hu -n. Ha fegyvert veszel, mindenképp próbáld ki, keress rajta hibákat.
    Van pár olcsó felszerelésem ha kell, írj PM-et és megbeszéljük.
  • steweee
    #28420
    köszcsi, télleg jó
  • Punker
    #28419
    airsoftujonc.hu
    6mm.hu
  • steweee
    #28418
    sziasztok !

    nagyon láma kérdések következnek, de szeretném ha valaki segítene azért....

    totál kezdő vagyok, még csak most fedeztem fel az airsoftot, de nagyon tetszik. szeretnék venni két vagy három fegyvert, és néhány alapvető ruházatot és tartozékot hozzájuk. már feltúrtam a netet, külföldön minden sokkal drágább, de az usából vagy kínából magas a szállítási költség. viszont megyek szeptemberben nyugat európai körútra autóval (ausztria, németország, dánia, hollandia, belgium, luxemburg, franciaország, anglia) tehát útba tudnék ejteni ott is boltokat, ha vki tud ajánlani. és csak amerikai centereket találtam így hirtelen, ahol kurva jó árban vannak a cuccok.

    egy pisztolyt :

    http://search.airsplat.com/search?q=p229&btnG=search&output=xml_no_dtd&client=default_frontend&filter=0&proxystylesheet=default_frontend&site=default_collection&getfields=images.price

    vagy

    http://www.hitguns.com/M9-Airsoft-Spring-Pistol-Gun-p/m9.

    htmhttp://www.hitguns.com/WE-1911-MEU-Tactical-w-Laser-Full-Metal-Gas-Blow-p/we-047r-laser.htm

    egy shotgunt :

    http://www.hitguns.com/M-183-A3-Shotgun-p/m-183-a3-shotgun.htm

    és egy karabélyt :

    http://www.hitguns.com/AKS-74U-Full-Metal-Airsoft-Electric-Gun-CM035-p/cm035-aks-74u.htm

    néztem már ki magamnak.

    mit érdemes tudni a 3 különböző működési elvről ? azt már sikerlült kisilabizálnom, hogy pisztolynál az a jó, ha 1:1-es fémből van, gázos és szánhátrasiklásos a nagyobb hasonlóság kedvéért.

    géppityuban és karabélyban talán az elektromos a jó, vagy legalábbis az tűnik így elsőre, ott talán kár is lenne a visszarúgást "szimulálni"

    és shotgunban pedig a rugós tűnik jobbnak.

    meg persze kellene vmi jó szemüveg vagy maszk, és egy taktikai mellény

    nagyon hálás lennék, ha valaki írna egy pár soros összefoglalót a fegyverzetről, és hogy honnan és hogyan tudok vásárolni amazon, ebay stb. tekintetében
  • lac coo
    #28417
    Nem az aksu-ra kell .
  • RoyalPredator
    #28416
    Felhajthatóként lenne értelme, máskülömben egy akksit is alig tudsz berakni.
  • lac coo
    #28415
    Őőőő..szerintem nem. Fixen fogják a csavarok a tusnál meg az irányzéknál .De aztán lehet ha hátul kicsavarja az ember akkor felhajtható , nem tudom .-
  • RoyalPredator
    #28414
    Ez felhajtható, mint egy AKSU tokfedél?
  • lac coo
    #28413
    El sem hiszem, hogy újra lehet kapni : http://www.ebairsoft.com/cyma-tactical-scope-mount-p-4627.html.
    Ezer éve keresek ilyet :DDD
  • lac coo
    #28412
    Ez van, ha bemondásra megy a büntipont osztás, semmi alap vagy bizonyíték nélkül, baszok én tovább támogatni az SG-t ! 7 évig folyamatosan utaltam a vip-re a pénzt, tudom nem sok, bár két vinyó árát már beadtam, de ennek asszem vége ....

    És persze szokás szerint lehet is írni valahová ahol el is olvassák ha panasz van :DDD

    Off vége, bocs .
  • RoyalPredator
    #28411
    OFF:Szánalmas, tudom én. Ismerem a fajtát.

    ON: Überninjatactical :D
  • RoyalPredator
    #28410
    http://www.softair.hu/viewtopic.php?p=414874#p414874
  • lac coo
    #28409
    Bf3 topicban kicsit palira vettek Kandurexet,de ki irom,allitolag anyaztam meg ilyenek es folyamatosan, lol,,szalloddaban vagyok mobilompotyogok volt ma ketto hsz-em.:))))
  • RoyalPredator
    #28408
    Használtat érdemes venni, amit már rendberaktak.
    Lac Coo jól mondta.

    @ Lacc Coo: Hú de telef0stak warnal :D nem öltöztél kék-fehérbe v mivan?
  • Skynet85
    #28407
    thx
  • lac coo
    #28406
    Ez sajnos gyerekjatek kategoria, ne kolts ilyenre, jatekra alkalmatlan!
    Nezz korul softar.hu-n, vagy 6mm.hu-n a hasznalt fegyvereknel.
  • Skynet85
    #28405
    Sziasztok bocsánat, hogy csak így inmedias rés, de ez a fegyó link megéri az árát, szeretnék elkezdeni airsoftozni, de nem akarok kezdésnek egy vagyont költeni.
  • RoyalPredator
    #28404
    Inkább "Bérgyilkos" megoldásnak mondanám.
  • sgmbulldog
    #28403
    Felcsatolható robotkar ami újra és újra felhúzza ?

    Végül is üres a FÉG gyártósora...

    "szarkazmustábla"
  • RoyalPredator
    #28402
    Kérdés, h mire akarod használni.
    Otthoni céllövészetre se a legjobb még.
    Ha meg oldalfegyver, akkor egy 18k-s PPK-t érdemes importálni.

    Jelenleg épp egy szabadalmon is dolgozok, amivel teljes értékű lehet a springes fegyver, mert képes félautomataként, de akár automataként is működni.