29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • SG rock
    #18817
    és ez ?
  • praksi
    #18816
    Logitech optikai egér :-P
  • Pistike 007
    #18815
    Én 45 kilóért vettem Mauser SR Pro-t.
    Kicsit húha:)
    Jó vétel szvsz, mondjuk akkor nincsen még rajta távcső.
  • degenerator
    #18814
    napi ötszöri lélegzőgyakorlat, menj el fúvóshangszeren játszani, aztán 2 hónap múlva vegyél egy fúvócsövet.
  • milk41
    #18813
    Warrior L96-ot ajánlom,35ezer környékén van ha jól tudom.(Kicsit nehéznek tűnik az elején de meglehet szokni.)
  • SG rock
    #18812
    Bardoczon kívül?:D
  • bardocz
    #18811
    Semilyet:D
  • SG rock
    #18810
    heló

    tegnap voltam játékon és végig snipereztem, nagyon megtetszett a dolog és úgy döntöttem, hogy beruházok egyre.

    20-30e Ft környékén milyet tudtok ajánlani nekem? érdekelne a véleményetek, köszi :)
  • Flammius
    #18809
    Ok.
  • Mersant
    #18808
    haverom USAbol rendelt fegyvert, nem volt semmi gond. 2 het alatt megkapta, de a langrejto narancssarga ;)
  • Punker
    #18807
    M14 alapra?
  • kvitya
    #18806
    WD mostanság épített két Garandot a 101-eknek...... bár pontosságra nem tudnék mit mondani, egyikkel sem lőttem, de a beszélgetések alapján elég jók. Mondjuk az egyedi építés ill az élesről átmodolt alkatrészekkel kicsit szívott :)
  • Punker
    #18805
    hát ha visszaolvasol pár oldalt, MuldR tud nyilatkozni róla.
  • Flammius
    #18804
    Viszont ha ez ennyire olajozottan meg Ázsiából:) akkor lehet, hogy nagyon jó választás lenne egy WGC custom puska. Csak jót hallottam a G&P-ről, viszont nem igazán értem mitől ilyen olcsó mondjuk az M16A1-esük (ráadásul álomszép is).
  • Punker
    #18803
    ja hát USA-ból csak ruhát :D
  • Flammius
    #18802
    Rossz tapasztalat. Hetekig, egyszer közel másfél hónapig állt csomagom különféle határokon. Sima vietnámi háborús kulacstokok, tártartók voltak benne a már említett ismerősömtől. Az elemlámpát csak úgy tudta postázni, hogy elküldte Kanadába egy ott élő távoli ismerősnek, aki tovább postázta ide. M9-es bajonettet pedig sehogy nem tud küldeni, pedig van enki egy csomó. Mondjuk ezek USA rendelések voltak, de nem akartam elhinni, hogy mennyire bürokratikusok (elmebetegek) lettek szeptember 11. óta, ha bármilyen szinten is katonai felszerelésről van szó. Ezek alapján gondoltam, hogy nagy cirkusz lehet az egyéni aeg rendelésekből, ha nem, akkor ez persze nagyon jó hír, mert lehet, hogy olcsóbb is, a választékról nem is beszélve.
  • Punker
    #18801
    mi bajod a postával? a felszerelésem fele hongkong-ból van.
  • Flammius
    #18800
    Köszi, azt hiszem más vietnámi háborús US AEG-t már nem is lehet kapni:), postát pedig kerülni akarom.
  • Punker
    #18799
    az M16/4-es család 2-es gear-je és hopup-ja egyenlő a 0-val az M14-es 7-es gear és hopup rendszeréhez képest. AEG-ek közül alapon a TM M14 és Type89 a legpontosabb!
  • Flammius
    #18798
    Rendben:) Amúgy a CA vietnámi M16A1-ese milyen (úgy önmagában, és a TM M14-hez viszonyítva is)? Túl azon, hogy fotók alapján úgy tűnik az eleje fekete festést kapott (cső, elülső célzó), a test pedig szürkéset.
  • DannyL
    #18797
    Akkor egy olyan véleményét fogadd meg aki egymás után lőtt mindkettővel. A TM leiskolázza a CA-t, minden téren.
  • Flammius
    #18796
    Nálam elsődleges szempont az élethűség, ill. a történelmi realitás. Ez sok gondot okoz, mert a gyártók nem nagyon adnak erre a két szempontra. Sajnos nagyon gyakori, hogy valamelyik filmet másolják. Azok pedig többnyire megbízhatatlan források. (TM M733 jó példa erre a BHD-al, és az még egy aránylag jól sikerült darab.)

    Én évek óta gyűjtök minden olyan katonai cikket, amit nem tiltanak a törvények, és megfizethető, ill. tetszik:) ez utóbbi azért fontos, mert különben nem lehetne beférni a lakásba. Sajnos nagyon sok a csaló, főleg, ha vietnámi háborús USA felszerelésről van szó. Szerencsére összebarátkozott a testvérem egy amerikai fegyverboltossal, akinek a boltjában az apja (vietnámi háborús veterán) fenntart egy kis vietnámi felszerelés részleget is. Mindent tőle vettem, korrekt áron ad garantáltan eredeti felszerelést, ráadásul jó sok infoval is szolgál. NOS darabokat pl. mástól nem is mernék venni, mert az szinte mind hamisítvány.
    A másik tanulság pedig, hogy a lepukkant, csőd szélén álló military boltokban szabad csak vásárolni, a nagy felkapott helyeken mind utángyártott felszerelés van milliókért. Pl. Belgiumban is belefutottam egy ilyen kis üzletbe, nem volt nagyobb 4-5m2-nél a bolt, fásult eladóval, 0 forgalom, bűz, gyorsan be is mentem:) 1000ft-ot fizettem egy Vietnámot látott picit szakad ERDL lime marines zubbonyért, neten 50$ körül van. Már bánom, hogy nem vettem meg minden eredeti cuccát, volt saccra 80-as évek beli woodland nadrágja, volt egy sima ERDL zubbonya, meg egy II. VH-s német zubbonya, na mondjuk azt tényleg nem tudom mi tartotta egyben, valószínűleg a kosz, és rettentűen el is volt színeződve. Volt egy szintén világháborús, vagy koreai US kulacs tok is, azt elhoztam, a németet ott hagytam, az már cafatokban volt szinte.

    Bocs, ha kicsit off voltam, de tényleg kár, hogy ennyi a csaló a neten (meg sok katonai boltos is hazudik). AEG-knél meg egyszerűen csak nem figyelnek bizonyos dolgokra, ezért ott sem árt utánanézni, ha valakinek vannak ilyen szempontjai is, mert lehet, hogy a puska dobozán ott díszeleg a Vietnam felirat, közben a gyártott puska soha az életben még csak a közelében sem volt. Mert tulajdonképpen egy prototípust gyártanak, vagy a polgári változatot, esetleg a légierőnek szállított verziót, legrosszabb esetben nem is létező fegyvert (ez kínaiakra jellemző, de láttam már ilyen átalakított HK416-ot is, ráadásul felárral a VFC alaphoz képest...).
  • Justice RAT
    #18795
    Nálunk biztos, hogy a felső lenne a tuti, de a dzsungelben lehet, hogy a másik zöld a tuti. Nem a rondaság számít. A digi-acu pl rózsaszínes, és úgy néz ki, mint egy pizsama.
  • Flammius
    #18794
    Újra megnézve az airsoft puskát (WGC-s képen, mert a TM weblapján elég sötétben van a puska lefotózva) inkább a fenti szín volt a cél, amit nagyjából sikerült is visszaadni.
  • Flammius
    #18793
    Jó, akkor TM lesz. Amúgy, ha bárkit érdekelne:) utánanéztem a fiberglass tokozás tervbe volt véve a vietnámi háború alatt, de szerintem raktáron maradt, vagy nagyon minimális mennyiségben ahsználták. Így nézett ki:

    Alulról a második az OD, az airsoft gyártók sokkal "szebb" színben kínálják (van ilyen műanyagból készült nam-dated lámpám, nagy felületen undorítóan nézhet ki).
  • Punker
    #18792
    elromlik, tuning kell, vagy csak simán kiegészítők (pl tárak)
  • Flammius
    #18791
    Ez jó hír, köszi:) Amúgy mire gondoltál, amikor azt írtad, hogy könnyebb alkatrészt kapni a TM M14-hez? Ha valami elromlik benne, jobban találok pótalkatrészt?
  • Punker
    #18790
    piros csővég csak bizonyos országokban kötelező, rendes fém lángrejtő van mindkettőn.

  • Flammius
    #18789
    A piros végű cső, amúgy is ebbe az irányba terelt, de miért kellenek alkatrészek hozzá? Akku, azt tudom, hogy nincs hozzá, de távcsövet lehet szerelni mindkettőre. Sajnos egyik sem színhelyes, de a műanyag alkatrészeket mindkét gyártó modelljén teljesen le lehet szerelni, és át lehet festeni. (A felső hővédő igazából barna volt, nem fekete, ill. a vietnámi háborús M21-esek, ezeket ránézésre nem nagyon lehet megkülönböztetni az M14-esektől, valóban kaptak már 69-től műanyag tokozást, de fekete színben, amit a fronton gyakran mintáztak zöld színű ragasztószalaggal, ebből a szempontból jobb a CA, mert náluk lehet kapni fekete festésűt is, tehát ott csak a hővédőt kell barnára festeni.)
  • Punker
    #18788
    a TM-hez könnyebben kapsz alkatrészeket, nem véletlenül arra esküszik több ember!
  • Flammius
    #18787
    ellőtt*
  • Flammius
    #18786
    Ok, bár a TM (Becz László) vs. CA (Cerberus) M14 teszt volt a lényeg. Arra jutottam, hogy kb. tök mindegy melyiket választom, minden tesztelő jobbnak minősítette a saját puskáját, ami két elégedett embert jelent. A hatásos lőtáv mindkét esetben egyforma volt, ráadásul messzebbre ellőt mindkettő, mint gondoltam.
  • Punker
    #18785
    csak tájékoztató jellegűnek vegyed!!! különösen kínai cuccoknál 10 fegyver 12 különböző teljesítményt fog produkálni :D
  • Flammius
    #18784
    Köszi, azon az oldalon tényleg sok tesztlövés eredménye meg van osztva, sokat segített.
  • DummyBoy
    #18783
    Valszeg azért zengett ódákat rólla, mert a felsorolásodból közismerten az a legkehesebb, azt a legnehezebb eladni xD

    A távolságpontosság meg 1 tipuson belül 2 teljesen azonos alkatrészekből álló fegyver esetén is lehet különböző ... És FPS-t könyebb mérni mint távot :)
  • Punker
    #18782
    ja lehet, hajrá csináld meg :D
  • Mersant
    #18781
    itt a fegyverismertetoknel talalsz tablazatot.
  • Flammius
    #18780
    Ezt nem teljesen értem, ettől még ki lehetne mérni, hogy x gyári puskával milyen maximális távolságról lehet pontosan eltalálni egy 20cm-es átmérőjű kört, és ez alapján lehetne készíteni akár táblázatot is. De szinte sehol nincs adat az airsoft puskák céllövő képességéről:(
  • Punker
    #18779
    nincs mivel a hopup-tól függ.
  • Flammius
    #18778
    Értem, van valamilyen táblázat, ahol ezek a távolságok össze vannak foglalva, konkrét modellre levezetve? Mindenhol csak az fps-t adják meg:(