29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • shatanka
    #19417
    a rendelést szerintem felejtsd el ugyanis 245 HUF áll a $...

    ESS LAND hiába ess én olyan tipus vagyok aki párásodik, és igen ebbe is párásodsz egy kicsit. Nem kell beöltözni játékra. Télen én egy szál melegítőgatya ( vékony vinil ) és a wooodland BDU nadrág, felülre egy polo és (vinil melegítőfelső ) plusz a woodland zubbony. Így játszottam kb -10 fokban ( Az alkoholos párátlanító megfagyott a kocsi hátulján ... ) és nem fáztam. Nem is párásodtam :)

    Jah maszkot mindig használok. Az tuti dob a párásodáson, de inkább kihagyok 1-2 killt mint, hogy a fogteknikusnál üljek egy pár órát.

  • harvypoker
    #19416
    Mivel $ ba van a penzem ha a kinti ar nemvaltozott sokat nemhiszem hogy nyom a latba nalam.Softairen azt irjak fegyverára*1,2*USD árfolyam + még a postakoltseg 5 kiloig 57$*1,2 csak kivancsi vagyok hogy tenyleg ennyi e vagy még van valami jarulekos koltseg.
  • DannyL
    #19415
    Annyiért te már nem fogod megkapni, mert én még 196 Ft-os USD árfolyamon vettem és gunner-ről ahol olcsóbb volt. Csak ott már nincs. Ráadásul kettőt hoztunk és így a postán is faragtunk.
  • Punker
    #19414
    ESS LAND, abban még soha nem párásodtam.
  • HöfEE
    #19413
    Jó, hogy felmerült a szemüveg téma, én már egyszerűen nem tudom mit kéne vegyek vagy csináljak. Kipróbáltam rengeteg szemüveget, de mindegyikbe párásodtam, kentem szappannal, mézzel minden szir szarral semmi se használt. Valószínüleg, azért párásodok ennyire mert eléggé izzadós tipus vagyok, pont ezért próbáltam izzadásgátlóval bekenni az arcom de ez sem igazán segített. Most azon vagyok, hogy valószínüleg áttérek rácsos szemüvegre amitől ugyan kicsit félek, de legalább látok benne. Mondjuk jobb lenne egy biztosabb megoldás, csak már gőzöm sincs, hogy mi lenne jó.
  • Justice RAT
    #19412
    A ventillátorostól szart se hallasz, és talán még kötőhártyagyulladást is kapsz
    hálós maszkon viszont átmehet a bb. Megjegyzem törötten.
  • harvypoker
    #19411
    Legfeljebb veszel egy olyan futheto szemuveget ami volt itt lentebb vagy ventillatorost(bár olyat is hallottam mar hogy valaki szilikon golyos zacsikat applikalt a szemuvegbe, vegulis azok felszivjak a nedvesseget). :D
  • Punker
    #19410
    szerintem ebbe rohadtul párásodik az ember, nem tud az arcod "lélegezni"
  • harvypoker
    #19409
    Mennyibe volt vámmal mindennel együtt?
  • harvypoker
    #19408
    köszi a választ
    asszem egy ilyenbe is be kene ruhaznom: http://arniesairsoft.co.uk/news2/wp-content/uploads/2009/02/image78.png
    :D
  • DannyL
    #19407
    A.C.M. azaz All Chinese Made, magyarul kínai, ismeretlen gyártó terméke.

    Annyit lehet tudni, hogy ez a gyártó készítette annó azt az első szériát, amit kizárólagosan az ECHO1-nek adtak el.

    Utána jött ki a második, javított változata A.C.M. néven, ilyen az enyém is. ITT lehet megvenni.

    Legjobb tudomásom szerint itthon még nem kapni.
  • harvypoker
    #19406
    megtudnad mondani hogy milyen gyartmany a p90 amit vettel(mondjuk en eddig ECHO1-rol hallottam hogy gyartana)? Valamint hogy hol kapni ? :)
  • SG rock
    #19405
    sikerült mesterúr! a motormagasság volt még atomszarul beállítva
  • Punker
    #19404
    esetleg vidd el olyanhoz aki ért hozzá?
  • SG rock
    #19403
    Áh nemigaz ... új motort beleraktam, és mielőtt elsütnéé ( a rugó már felvan húzva) elakad az egész GB. és a motor csak forrósodik :S:(
    mit tegyek??
  • SG rock
    #19402
    Nemsokára indulok aztán megveszem ezt, remélem ezzel a motorral már menni fog...
  • SG rock
    #19401
    ügyeskedtem vele picit :D
  • SG rock
    #19400
    Heyhó

    Mostmár tuti, hogy a motorom a szar. Kivettem és üresben járattam aztán észrevettem hogy kurvára forrósodik és szikrázik is :S.

    Úgyhogy veszek a héten egy új motort, de rábasztam mert a rugó meg felhúzva maradt :S, mert előtt még azért a fegyverben is kipróbáltam.
  • sgmbulldog
    #19399
    Ámen
  • Sith
    #19398
    Tudom hogy van airsoft.hu is de mégis felteszem a kérdést:
    CA SCAR light?
    Esetleg valakinek személyes tapasztalat? vagy legalább csapat társ?
    :)
    Előre is köszi
  • Punker
    #19397
    a katonákat csak az érdekelte van e eladó drog legtöbbször mást nem kérdeztek :D
  • praksi
    #19396
    "leadtuk a talált cuccot fosztogató vezérnek, majd a saját HQ-ról lopott cuccot újra eladtuk neki :D"


    na ne :DDD
  • Punker
    #19395
    kezdtünk fosztogatóként:
    "békésen" találtunk alkatrészt/ loptunk 1-2 prémet
    vault13-tól boltoltam pár szál cigit + találtam vizet, ezt elpasszoltuk ajándéknak a prémmesternek mint vízkereskedő

    leadtuk a talált cuccot fosztogató vezérnek, majd a saját HQ-ról lopott cuccot újra eladtuk neki :D

    a prémvadász HQ-n beálltunk vízkereskedő/zsoldos/testőrnek, loptunk pár prémet + kaptunk fizetségnek is (párat elástunk a pusztában tartaléknak) :D

    megtámadtunk egy prém konvojt, a zsákmányból a teljes fosztogató csapat/főnök mellett elloptunk pár prémet és eladtuk a főnök szeme láttára Vault13-nak.

    ma többiek megtámadták a várost, mi ezalatt kiloptunk 2 alkatrészt és vittük eladni, de 2 csak megtámadott a doki mellett, őket lelőttem, majd átvertük a dokit hogy mi elhagytuk a papírjainkat ezért full legál fegyverviselésit kaptunk (ezt nem tom hogy sikerült nagy szar duma volt hogy 2-en minden iratunk elhagytunk 2+2 kártyát) :D

    na innentől jött a nagy shaftelés kiástuk a prémeket és eladtuk azt is,
    a katonák között fullra pakolva mászkáltunk de elhitték hogy jó a papírunk :D

    mivel minden játékos full korrupt volt így katonák + civilek + prémvadászok + pap + mi fosztogatók együtt megtámadtuk a vault bázist, de ott nem volt zsákmány csak rakás újság, közben a katonák elárultak és hátba támadtak minket, de sikerült kb 25 db újságot kicsórnom :D

    ezután vagy 2 órán át próbáltam megszabadulni tőle de senki nem akarta/tudta megvenni, de valahogy csak kiboltoltam.

    a kaszinóban felbéreltek öljük meg az egyik BOS rajt, őket kinyírtuk, majd ugyanaz a raj felfogadott minket segítsünk nekik, de persze átvertük őket is, aki a pénzt adta volt az egyetlen ember akit akkor lelőttem :D

    ezután loptam Gizmo-tól drogot és eladtam a kaszinó bejáratban, volt 1-2 tűzharc a végén még a sarokban loptam prémet és a terem közepén eladtam a kaszinóban :D

    10$-ral kezdtem és 70+-szal zártam nap végén

    szal a teljes sunyolós káosz, mindenki mindenkit átver a papok a csuhában pisztollyal mászkálnak stb, ettől függetlenül nem volt egyetlen vita vagy ordítás semmi, mindenki figyelt a másikra.

    életem egyik legjobb játéka az tuti, tényleg a felhőtlen játék kikapcsolódás.
  • praksi
    #19394
    na, mesélj :-)
  • Punker
    #19393
    áááááá sok sok LARP-ot még életem leghangulatosabb játéka volt eddig.
  • Kaplan
    #19392
    Visszaolvasva, két értelmű lehet a postom, természetesen tényleg köszönöm, sok mindenben segítettek. Első sorban mivel pesti vagyok így ha megnéznék egy partit az itt lenne Pest közelében. :)
  • Kaplan
    #19391
    Hát srácok, köszönöm ezt a sok-sok infót. Titkon reméltem, hogy nem csak faszszopóskodást kapok vissza. Amúgy meg itt lakom a Kálvinon szóval azt a Lónyay utcai munkavédelmi boltot ismerem.
  • Bobek az igazi
    #19390
    Vagy esetleg látogass meg egy Hatvan-Nagygombosi játékot. Ezen a pályán szinte mind a két játékra lehetőséged van mert az épületek közt jó nagy a növényzet . Néha már olyan mintha a házak egy erdőben lennének.
  • shatanka
    #19389
    Menj ki pár játékra, és utána rájössz, hogy egyáltalán milyen a cqb és milyen az erdő.
  • DummyBoy
    #19388
    Hali!

    Legyen a legfontosabb a szemüveg ... utánna a fegyver ... Menj ki egy softair.hu-n hirdetett játékra, tapizd meg a fegyvereket, vagy menj be valamelyik AS boltba és ott válaszd ki mi is lenne neked a legjobb ...

    HA CQB fegyvert szeretnél először akkor Kurtfüst sokmindent leírt már itt, rövid fegyvereket érdemes, MP5, G36C, AKSU, P90, esetleg AUG ...

    JG, Cyma és társai (Egy kis hozzáfűznivaló : Ha kínai M14 akkor Cyma...)

    Ha van szemüveged, rucid akkor a következők kellhetnek még: normális töltő (A kínai fegyverekhez adnak ugyan töltőt, de azok olyanok is ...) pár ezresér kapsz ...

    Igény szerint póttár és pótakku, ahogy a pénzed engedi, de ezekre érdemes beruházni ...

    És egy jótanács: Miután megvetted a fegyvert amit szeretnél, MINDENKÉPP nlzesd át egy szakemberrel, ha a boltban megcsinálják akkor ott, ha nem akkor keress a környéken valakit aki ezzel foglalkozik és nem kókler ...

    Érdemes megcsinálni, mert a kínaiak nemigazán foglalkoznak az ilyemsikkel, de ha valaki rendberakja a hézagolást, zsírozást, átnézi a tömítéseket és a hopup-ot, lehet rá kell költeni még egy kicsit, de meghálálája, megnő a megbízhatósága az élettartama és sok esetben a pontossága is :)

    Később érdemes lehet még egy ,mellényt beszerezni, amibe pakolhatsz BB-t, szendvicset, tárakat, ilyesmiket, de első körben ez nem szükséges (Vagy egy sima szimatszatyor is elég :) )

    Sok sikert, vigyázz, mert ez a hobbi erősen addiktív, és elviszi az ember összes pénzét :)
  • Kurfürst
    #19387
    Hali,

    nowar.hu, 44 bázis, keleti/déli front,

    http://www.keletifront.com/shop/
    http://www.airsoft.hu/
    http://www.nowar.hu/
    esetleg http://www.airsoftbase.eu/index.php,

    ezek jó árú, megbízható boltok. Célszerű szétnézni, felhívni őket mert a weblapok finoman szólva összevissza vannak frissítve.

    Külföldről is rendelhetsz pár helyről, esetleg még jobb áron (ki kell számolni minden költséggel), de hosszadalmas (3-6 hét), a vámmal is tökölni kell. Most hogy a dollár magasan van, nem bizti hogy megéri.

    Az extra tár jól jön, de nem létszükséglet, ha nagyon pénzszükében vagy, inkább egy rendes/neked tetsző fegyver, tár ráér később is, max. néha utántöltöd. A fegyverekhez ált. high cap tárak járnak 250-600 BB kapacitással, az elég sokáig elég, és legalább megtanulod beosztani "locsolás" helyett.

    Ruhát lehet venni a 44es bázisban (is), az ár kb. ugyanaz, van olyan cucc ami máshol nem jellemző. A military boltok változóak, van ahol pofátlanul drága, szar minőség, ránézésre árazás stb. Ha BP-i vagy, a Jászai Mari tér - Szeráj Török gyorskajálda közötti kis boltot (gázmaszkos bábus) tudom ajánlani, korrekt árak, jó választék. Utángyártott cuccot ne vegyél.. német, magyar, brit, amerikai használt gyakorlókat pár ezer forintért megkapsz (én pl. Bundeswehr naci+párka kombót 2e+3e ért kaptam ott). Nem árt valami sapi is (boonie kalap, 2500 Ft körül), védi a fejedet és nem világít az arcod annyira. Erősen ajánlon az arc/fogvédő beszerzését (low cost megoldás ha megfelelő acélrácsból magadnak csinálsz, keress képeket játékokról ötletért, vagy csináltass Kakukkal a softairen 2500-ért).

    Védőszemüveg, a veszprémi blackwater honlapján a cikkek között megtalálod az alapinfókat, AS boltokban is lehet venni, vagy kis utánajárással munkavédelmi boltokban ugyanazt a szemüveget sokkal olcsóbban (relatív persze, olcsóbb szemüvegnél nem feltétlenül érdemes 1200 Ft helyett 700 ért átmászni a fél várost..). Szolid megjelenése ellenére ez pl. egy tökéletes szemüveg, nem torzít és nagyon ellenálló (tesztben légpuska közvetlen közelről meg se karcolta..): http://www.keletifront.com/shop/product_info.php?cPath=63_106&products_id=3343

    Későbbiekben ajánlott egy bakancs beszerzése, sokat dob a feelingen, biztonságon is. Olcsó megoldás a használt Bundeswehr (erről csak szuperlatívuszokban tudok beszélni), Magyar Honvédségi, osztrák, egyéb gyalogsági bakancs, de sok az utángyártott (szarok, szétesnek hamar) illetve széthordott, nem jó méretű.. Jászai Maris boltban érdemes szétnézni, a 22-es csapdájában is van csomó fajta, de átbasz a bácsi az árakkal. :( Illetve van egy nagyon kellemes munkavédelmi bolt, asszem a Lónyai utcában Bp-en, illetve Salgótarjánban valami netes bolt aminek a URL-jét most nem találom, de baromi jó cucca vannak jó áron, sok fényképpel, csomagküldéssel...
  • Kaplan
    #19386
    35k igen, a fegyverre vonatkozik csak. Nézegettem a nowar.hu-n fegyókat.
    Gondolom nem árt +1 tárat venni még, a szemüveg és a ruhák, ezeket inkább valami katonai boltban érdemesebb nézegetni mint kizárólag airsoftos boltban, hisz ott drágábbak, nem?
  • Kurfürst
    #19385
    CQB és Külső egyaránt van, gyakran azonos pályán megoldható mindkettőn, bár a nagyjátékra inkább jellemző a nyilt tér, egy-két épülettel.

    Kifejezetten CQB asszem Budafokon szokott lenni, még nem voltam.
  • Kurfürst
    #19384
    Ennyiért, ha ki kell jönnie belőle az egyéb cuccoknak is (vmi használt gyakorló miliary boltból + megfelelő munkavédelmi szemüveg, BB) sztem egy használt JG MP5 jöhet ki. Elég sok van most belőle a softair.hu csencselős topicokban, ki lehet fogni egy jót, de 25-ért már újat is kapsz a Keleti Front Airsoft szaküzletben. 10-esből talán kijön a többi... szerintem faja kis fegyó, hétvégén használtam egyet, tetszett, a kidolgozása is jónak mondható.

    Esetleg egy CM.28-as Cyma AK 47-et a régebbi fajtából, ebből a keretből.. bár szvsz akkor inkább a JG.

    Egyéb bevált fegyverek a JG G36 szériák, illetve a Cyma CM.31 AK-74, JG AK Béta, JG AUG (fekete), AGM M-14 ezek voltak még egy éve - megérdemelten! - slágerfegyverek az olcsó de jó kategóriában. De ezek már drágábbak, 35ből a többi cuccal együtt nem valószínű hogy kijössz.

    Ha a 35k keret csak a fegyverre vonatkozik, nyugodtan nézz körül a többi újabb, drágább fegyver közül ezek közül a gyártók közül: Cyma, Boyi/Kalash, Jing Gong (JG). AGM még esetleg. Nagyot nem tévedhetsz, általában jó minőségűek a cuccaik.

    A Cybergun site-ot kerüld el, ugyanezeket a puskákat árulják más néven, más dobozban, drágábban.
  • Kaplan
    #19383
    A nyár folyamán szeretnék belekezdni az Airsoftozásba, lenne pár kérdésem. 35k-ig kellene egy kezdőknek megfelelő ámbár strapabíró stukit találnom, akinek vannak tapasztalatai kezdőbb fegyverekkel kapcsolatban lehet olyan segítőkész, hogy ír pár mondatot nekem a lehetséges opciókról. A másik, hogy itt Budapesten a CQB pályák vagy inkább a külső terek dominálnak játék szinten, én személy szerint szívesebben kezdeném a belső terekkel.

    Előre is kösz.
  • SG rock
    #19382
    NiMh lemaradt
  • SG rock
    #19381
    nekem most egy LRP 4000mAh 8.4voltos akksim van... modellfutar.hu-ról rendeltem anno 7000Ft ért. 3játék után kezdett lemerülni.
  • DannyL
    #19380
    Ez így van. A LiPo akksikat a modellezés hívta életre. Egy modell repülőnél nagyon fontos faktor az akku súlya ugye. Lehet hogy a NiCd akksim a földön tartaná a vasat. :)))
  • DummyBoy
    #19379
    Nekem soha semmi bajom nem volt az Nixx akkukkal ... Mindig normális töltőm volt, normális akkukkal, cserben nem hagytak, max a kínai nem bírt annyit mint amennyit kellett volna neki ...

    Én azért keresem az alternatívát, mert van egy pár fegyver betervezve a jövőben, és sajna mindben korlátozott az akkumlátorméret.

    És méretben, súlyban tény hogy verhetetlen a Lipo, de másban meg az Nixx akkuk jobbak ... a Lipo egyszerűen erre lett kitalálva, és kész ...

    Az egész lényege az hogy legalább végre van alternatíva, mindenki azt választja ami neki a legmegfelelőbb ... Felelseges bármelyiket is fikázni, minden éremnek két oldala van ...
  • Punkerwork
    #19378
    2006 decemberében vettem a GP 8,4-es 3000-es NIMh aksim, vígan bírja még azóta is, volt hogy közel 8 ezer BB-t lőttem el vele 1 játékon.