29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • shatanka
    #19739
    A becsapódás erőségge nem a mozgási energi függvénye? a felülete pedig nem sokkal nagyobb, mint a 6mmesé.
  • MuldR
    #19738
    8mm-es BB kissebbet ut mint a 6 milis! Szoval akar lehetne is.

    1x ha tehetetd lovesd meg magad 5 meterrol egy 8 milis M1 Carbine-val (3,9 joule) es egy M130 -as (1,7 joule ha jol tudom) AEG-el.
    Megnezzuk melyik utan pisilsz vert :)
  • harvypoker
    #19737
    vajon a tuzelesi pozicio koze tartozik a vaktaban tuzeles is 600as hicapel?
  • praksi
    #19736
    Wiki ;-)
  • Mike at home
    #19735
    te punker, mi a különbség a géppisztoly és a gépkarabély között?
    vagy a köznyelv géppisztolynak hívja a gépkarabélyt is?
  • simaz
    #19734
    Ettől már csak az lesz jobb amikor 8 mm-es BB-vel kezdenek kronozi, és úgy is megvan a 690.
  • Mersant
    #19733
    ez a sajat szabalyzatuk?

    "geppuska 630 fps", szep pusztitast vegezhet...
  • Punkerwork
    #19732
    "...Beteg a világ messze szaladok, beteg a világ..."



    "9. Fegyverkategóriák:
    a) Pisztoly - Géppisztoly
    Maximális energiájuk : 1.7 J - 130 m/s - 430 fps
    Engedélyezett a 8mm-es Airsoft fegyver !
    Tárkapacitás korlátozás nincs , motoros tár használata
    engedélyezett !
    Tüzelési pozíció nincs korlátozva !
    b) Puskák - Karabélyok
    Maximális energiájuk : 2.6 J - 160 m/s - 530 fps
    Engedélyezett a 8mm-es Airsoft fegyver !
    Tárkapacitás korlátozás nincs , motoros tár használata
    engedélyezett !
    Tüzelési pozíció nincs korlátozva !
    c) Géppuskák - Golyószórók
    Maximális energiájuk : 3.6 J - 190 m/s - 630 fps
    Engedélyezett a 8mm-es Airsoft fegyver !
    Tárkapacitás korlátozás nincs , motoros tár használata
    engedélyezett !
    Tüzelési pozíció nincs korlátozva !
    Kötelező a másodfegyver használata ! Kizárólag az "a" pontban
    meghatározott ,
    pisztoly illetve géppisztoly !
    Kötelező a biztonságos rálövési távolság betartása !
    d) Mesterlövész fegyverek
    Maximális energiájuk : 4.4 J - 210 m/s - 690 fps
    Engedélyezett a 8mm-es Airsoft fegyver !
    Tárkapacitás korlátozás nincs , motoros tár használata nem
    engedélyezett !
    Tüzelési pozíció nincs korlátozva !
    Kötelező a másodfegyver használata ! Kizárólag az "a" pontban
    meghatározott ,
    pisztoly illetve géppisztoly !
    Kötelező a biztonságos rálövési távolság betartása !
    Távcső használata kötelező !
    Kötelező az egyes lövés !

    Forrás : BASE www.bonyhadairsoft.hu
  • efti
    #19731
    fps temakor: Azert erzem szuksegesnek az ero visszavetelet, mert olyan esemenyek mint pl ez erdekelne, de nem szeretnek egy szal pisztollyal reszt venni rajtuk. Azt pedig sajnos nem engedhetem meg per pill magamnak en sem, hogy ket AEGt vegyek, igy is kb 100-110K lesz a teljes felszereles.

    Mas oldalrol kezdo kezbe azt hiszem nem is valo tul eros fegyver, plane amig meg nem tanulja az ember a tavolsagokat jol megbecsulni. Harmadreszt (bar talan ez annyira nem sulyos) a kisebb sebesseg, ugye a mozgasi energia negyzetes jellege miatt, kisebb energiafogyasztassal, vegso eredmenyben hosszabb akksi mukodesi idovel jar. Elmeleti szinten 400rol 350re csokkentve a sebesseg 7/8-a lesz, mig az energiaigeny 49/64, amibol a varhato mukodesi ido ennek reciprokaval (kb 36%) lenne hosszabb (persze egyeb, tenyezoket nem szamolva).

    vedelem: Akkor Nowar masz kilove. Van valami otlet ami mukodne? Annyira a racsos megoldasert nem vagyok oda, olvastam par helyen hogy a BB, foleg a bio BB hajlamos rajta szettorni es csakazert is bejutni. Az ESS ICErol viszont csak csupa szepet es jot olvastam, de kene hozza valami maszk plane mivel

    3. Arcvédő: épületben, belterekben zajló közelharc (CQB) játéknál arcvédő viselése KÖTELEZŐ! Az arcvédőnek teljes védelmet kell nyújtania minimum a játékos fogazatának. Arcvédő nélkül épületharcban TILOS résztvenni!


    Olvastam, hogy paran a sensei maszk also reszet hasznaljak arcvedonek, azzal nem lihegnem ossze a szemuveget?
  • DummyBoy
    #19730
    Azért papol mindenki a 350 mellett, mert a kezdők 98%-ának az az első kérdése, hogy hogyan kell tuningolni a fegyvert, hogy mamutot lehessen vele ölni a kertben ...

    Sok esetben a kezdők a fegyver mellé kapásból veszik a 120-as rugót, mert az van mindenkinek ... De nincs mindenkinek az ... csak az van sohelyre kiírva ...

    Azért kellene 350 körül kezdeni, hogy az emberke megtanulja azt, hogy az Airsoft nem Szláviákkal való rambózásról szól ... Nem véletlen, hogy akik anno Springgel kezdtek, azok mindig tudnak meglepetést okozni szinte bármivel ...

    Viszont mivel a szabályok szerint 400 FPS a plafon, ezért az újoncok nagy része arra törekszik, hogy minél közelebb legyen ehhez, "ne legyen hátrányban a többiekhez képest ..."

    Viszont mindenképp hátrányba kerül, mert azt sokkal nehezebb elhinni, hogy egy jó hopup több pluszt ad mint 50 FPS ... (Legjobb példa erre a Marui M14 és a G-Spec ...)

    Nagyjából ennyi ...
  • shatanka
    #19729
    Miért magas az fps?

    - Az airsoft nem egy olcsó hobby. Az emberek nagy része nem rendelkezik 2. AEG-el. Így egy fegyverrel kell mennie mindenhova, az erőségét is ezért lövi be pl 360-410 közé.
    - Pl. mi 90% erdős terepen játszunk. ( ott nagyobbak a lőtávok, mint cqbn. )
    - A rugók közötti szórás miatt +-10 fps lazán lehet. ( nem beszélve a tömítettségről és a rugók elcsomagolgatásáról )
    - A pisztolyokat nem tünteti fel az ember a jelentkezésénl csak a fő fegyvert. A jelentkezés alapján úgy nézhet ki a dolog, hogy:

    1. ember M14 - 400
    2. ember M14 - 395
    3. ember M4 - 390

    Valójában 1. és 3. van egy-egy gázos pisztoly a 2. ember pedig rendelkezik egy aepel. Közeli lőtávokon azt használják.
  • lac coo
    #19728
    Vicc.. annak miért lenne rossz ! ;) Persze , hogy nem teszek ilyent, két gyerekes apa vagyok , bízhatsz benne, hogy a játék miatt érdekel a dolog, nem a "húdejófejbelőttem" menőzés miatt !
  • Punker
    #19727
    ez nagyon rossz vicc, már csak azért is mert az bizonyítaná hogy semmivel nem vagy jobb.....
  • lac coo
    #19726
    Ebben egyetértünk ...!
    De ha valaki cafatosra lövi a fülcimpámat 430 FPS el valami ágyúval, annak tussal rontok neki !
  • Punker
    #19725
    nem azt mondjuk hogy nincsenek ilyenek, hanem azt hogy nem ez a követendő példa.
  • lac coo
    #19724
    Köszi !

    Videót ezret néztem mostanság, ne kívánjátok, hogy előkeressem :))))
    Persze lehet, hogy ott is csak én hallom úgy, hogy valaki ráragadt az elsütőre, látni ugye nem lehet ki is lő valójában, megeshet, hogy más más fegyver hangjai folynak össze.
    Felejtsétek el amit írtam ! :D

    Én tudom micsoda fájdalom egy pulcsin keresztül is a 400+ FPS- voltam olyan hülye, hogy kipróbáltam, ezért is gyengítem mindenképpen a fegyvert ...
  • praksi
    #19723
    az autósboltban/Tesco-ban/Auchan-ban kapható Prevent szilikonspray teljesen jó.

    csapágy cserénél acél csúszócsapágyat érdemes venni, a görgős hajlamos törni, a kerámia meg elég ritka és drága :(
    nem egetverően fontos, de célszerű kicserélni.

    azért mondjuk, hogy kezdő játékosnál ne legyen 400+ erősségű fegyver, mert egyrészt nincsenek tisztában azzal, hogy milyen sérülést okozhatnak a másiknak, és a rutintalanságuk miatt balesetet okozhatnak


    a locsolós videókat konkretizáljuk pls.
  • Punker
    #19722
    rugó és gumi jó, a hézagoló cuccot meg kérdezd olyantól aki sokat szerel.
  • lac coo
    #19721
    A midnenki tényleg rossz szó, de biztos sokan vannak így...
    De mondom lehet, hogy tévedek, neten olvasgatva nekem eddig ez jött le .
    Valszeg kinézek a hétvégén Dunakeszire, és akkor testközelből lesznek tapasztalataim, talán még azt is meg tudom valakivel beszélni, hogy mérjék be a csúzlimat ... .Nem akarok idegesíteni én senkit, mégegyszer mondom lehet nincs igazam. :)

    #19716-re valami hozzászólás, tanács ?
  • Punker
    #19720
    mit értesz mindenki alatt???
    mutass nekem egyetlen komoly csapatot aki az FPS-eire veri magát.
  • lac coo
    #19719
    No de mi a lényeg ? :D

    Ne érts félre, én láttam milyen durva az állítólag 420-30 FPS -es AGM de legfőképpen éreztem, szóval én mindenképpen legyengítem, csak nem értem a dolgot , hisz az a tapasztalatom így olvasgatás után, hogy mindenki a gyengítésről beszél, közben meg mindenki az erőre van ráfeszülve?! De , mondom lehet, hogy én tévedek !!!
  • Punker
    #19718
    komoly csapat nem írogat FPS-t......

    lényeget nem érted nekem pl a tücsök 285 FPS pont azért mert így CQB-n is mehet a sorozat.
  • lac coo
    #19717
    Dehogy ! :)
    De sok fórumon, csapat bemutatásnál írják oda az FPS-üket, és biza közelebb van az átlag a 400-hoz mint a 350 -hez ! ;) Vagy tévedek ?

    Videót a locsolásra mondtam CQB-n ....
  • lac coo
    #19716
    Nos, ezekt néztem ki az AGM feljavítására, egyelőre:

    Guarder SP100 rugó.

    CA hézagoló készlet.

    Guarder hopup gumi .

    Ezek eddig jók vagy valamit változtassak ?
    Csapágyakat szokás-e cserélni így elején és ha igen milyenre? Továbbá még mindig érdekelne hogy szilikon spray helyett jó-e az autóápolási szilikonspray ?

    THX !
  • Punker
    #19715
    te 1 videó alapján megmondod kinek hány FPS-e van?
  • lac coo
    #19714
    Nem értem én ezt a túl erős fegyver mizériát...
    Az rendben van, hogy a 420-430 rohadt sok, de a szabályzat szerint 400 FPS-ig szabad használni a fegyvert korlátozások nélkül és ahogy nézegetem az Airsoft Team-ek honlapjait ezt a 400-at szinte mindenki el is éri .CQB-n világos miért is 350 a határ, de miért papol mindenki az új játékosoknak, hogy ne menjen 350-380 fölé, mikor szinte mindenki 400-at nyaldossa ?

    A másik dolog , ha már szabályzat : világosan ki van mondva, hogy CQB-n csak RÖVID sorozatok adhatók le, ezzel szemben akárhány videót látok rendesen megy a locsolás .....Ezt sem igazán értem .
  • Punker
    #19713
    Nowar maszkot felejtsd el párásodni fogsz mint állat!

    viszont a nowar-ban pl Rozsi kicseréli neked a rugót.
  • efti
    #19712
    Atfogalmazas kozben elveszett az allitmany :P

    A masodik kerdes termeszetesen arra vonatkozik hogy a rugot megfelelo, gyengebb darabra cserelne az illeto
  • efti
    #19711
    Sziasztok, szeretnek en is feltenni par noob kerdest:

    1. vedelem: ESS ICE + Nowar maszk mukodo kombo vajon, vagy ossze lihegem benne a szemuveget?

    2. fegyver: tobb szamomra szimpatikus fegyver, mint pl a lent emlegetett hk416 is 400+ fps, kihez erdemes fordulni Budapesten aki szakszeruen at tudja nezni a fegyvert es 350fps ala a tempot?
  • sgmbulldog
    #19710
    AEG helyett gázos pisztoly akkor vegyél, ha nem akarsz játékokra menni, hanem csak célbalősz vele, vagy max 3-an játszotok.
    A PISZTOLY SOSEM LESZ TÖBB ITT SEM MINT MÁSODFEGYVER. Amellett hogy hidegben nem tudod használni, minden vagy drága hozzá, vagy nem kapható. A Galaxy-hoz könnyű találni tárat (akár minőségit, akár kínai csodát). Alkatrészből annyi féle jó hozzá, hogy belefulladsz, és az aksit sem kell tölteni folyamatosan (és nem kell gázt venni rendszeresen). A tűzgyorsaságról, lőtávról ne is beszéljek.

    Feelinges a 4.3, de már az első játékon átkozni fogod magad, és az adás-vétel topicban lesz némi ráfizetéssel számodra !!!
  • Mersant
    #19709
    lehet Buldog nem erre gondolt es tenyleg van valami hibaja is a fegyvernek, de errol en nem tudok. majd biztos kifejti :)
  • harvypoker
    #19708
    Jah akkor semmi gond foleg hogy a szar hicapem miatt mar vagy egy honapja 28as tarral nyomtam a galaxyval is. Amugy tervezek melle venni meg egy hosszu fegyvert is erdobe , talan egy JG AK Tacticalt.
  • Mersant
    #19707
    AEG vs, GBB. szerintem ez magaert beszel. kisebb tar, kisebb tuzero, +koltseg a gazra, draga pottarak stb. persze ha mindenki pisztollyal jatszik, akkor semmi gond.
  • harvypoker
    #19706
    Lottek mar meg arrafele tanaka kar98 al (500-600 kozott) de a gyurodesek egy alap nadragon siman megfogjak. Hidd el sokkal tobb nyak-fül-fej- és körömlövést fogsz kapni :D
  • harvypoker
    #19705
    Jah ez erdekelne engem is van valami titkos szeriahibaja? Hidegbe nemjaccok, a palyankon nagyon nincsenek 20m feletti lotavok alapbol nemkene problemasnak lennie.
  • Punkerwork
    #19704
    mi baj a 4.3-mal?
  • sgmbulldog
    #19703
    Hidd el nem lesz jó döntés, és meg fogod bánni.
  • Mike at home
    #19702
    farmeranyag, és meg sem érzed a bb-t
  • harvypoker
    #19701
    noh lecserelem öreg galaxy mp5k mat egy TM Hi capa 4.3 ra remelem jo dontes lesz :)
  • Punker
    #19700
    a cső nem pontosságot, hanem kb +10 FPS-t ad.