29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • bardocz
    #19779
    A socomnak rövidebb a csöve,ebből adódóan gondolom könnyebb is,és a hosszabb csővel nehezebbe lehet fordulni.
  • Punker
    #19778
    hány éves vagy?
  • S4jT
    #19777
    Helló!
    Én most szeretném elkezdeni az airsoftot és azért jöttem ide , hogy feltegyek néhány kérdést.: Mivel én mindenféle képpen valami m14 et szeretnék ami képes sorozatot is lőni és elektromos is , vagyis hát aeg, azt szeretném kérdezni hogy milyen márkába kéne néznem ami max 30ezer ft.
    és még azt szeretném kérdezni , hogy mi a különbség az m14 és az m14 SOCOM között? Annyit láttam már forumokon , hogy páran az m14 esüket m14 SOCOM-RA akarják lecserélni , de hogy miért arról fogalmam sincs , tehát nagyon megköszönném ha valaki elmagyarázná!
    Előre is köszönöm!
    Üdv: S4jT
  • lac coo
    #19776
    Ezt ismeri valaki ?. Megéri az árát, esetleg fém-e ?

    Valamint a Guarder Acog red dot-ja fém ?

    THX !
  • Hitman76
    #19775
    "nem volt elég józan hogy a ráharapjon és a lábával húzza meg a R@VASZT"

    Ha RAVASZKODOTT akkor meg is érdemli!
  • Punker
    #19774
    részeg csóka volt előtte 2x rálőtt a saját fiára sacc 5 méterről, de valami nagyon apró szemű lehetett mert a gyereknek csak a kezeit lyuggatta át (maga elé tartotta a 2 kezét) ezután akarta magát lelőni az első mellé ment a 2. elvitte az arcát (nem volt elég józan hogy a ráharapjon és a lábával húzza meg a R@VASZT)
  • Falcon87
    #19773
    -.-''
  • Hitman76
    #19772
    Még a fegyverismeret tanárom mesélt egy sztorit, egy lúzer öngyilkosjelöltről.
    A marharépának volt otthon pár 7.62x25mm TT lőszere, de fegyvere nem volt hozzá. Nem esett kétségbe! Elő vette a villanyrezsót, áram alá helyezte, a lőszert pedig a közepére rakta, a hüvelyfenékre állítva. Ezután föléhajolt és várta a csodát! A végeredmény nem volt kétséges.
  • SG rock
    #19771
    Azt láttam énis, de sajnos már elvitték.
  • Punker
    #19770
    softair-en volt hirdetve aszem.
  • Mersant
    #19769
    jol jart...hulye balfasz
  • SG rock
    #19768
    Nem tud valaki eladó ACU sisakhuzatot 2000pénz körül?
    A választ előre is köszi :).
  • Punker
    #19767
    azért nem kell túldramatizálni.

    apámnak 2 napja volt 1 betege aki megpróbálta 2x fejbe lőni magát sörétessel, csak olyan pancser volt hogy túlélte, persze a fél arca az eltűnt.
  • Kurfürst
    #19766
    Uh..
  • SG rock
    #19765
    Én 2 hete kaptam egy szép kis arclövést (AS) és azóta piros még egy kicsit a helye.
  • Punker
    #19764
    téli játékon, mikor a trutyi megfagy, csapattársnak a maszk résén át a száját megtépte, szal az se élet biztosítás.
  • Kurfürst
    #19763
    Véraláfutást, persze, nagyobb energia nagyobb felületen - de PB golyót még nem láttam emberbe fúródni (csúnya is lenne! )

    Én inkább szövetsérülésekre gondolok (kicakkozott arc, vérző sebek stb.).
  • sgmbulldog
    #19762
    Szerintem kvitya némi iróniával irta a 8 milisre célozva...
  • DummyBoy
    #19761
    Pedig ezt én is aláírom ... PB bogyó nekem régebben mindig több kék-zöld nyomot hagyott mint az AS BB.

    Bár ennek lehet több köze van a bigyológiához mint a fizikához :)
  • kvitya
    #19760
    Az nem lehet... hiába nagyobb a mozgási energiája, hiába őrzi meg jobban, az nem lehet, h nagyobb rombolást végezzen.......
  • Punker
    #19759
    paintball sokkal ocsmányabb kék-zöld véraláfutásokat csinál.
  • Kurfürst
    #19758
    A kisebb BB ellen két dolog szól, azegyik hogy mivel kicsi a felülete ezért kisebb felületen adja le az energiáját, könyebb vele sérülést okozni, könyebben fúródik a bőr alá: az átütőerő alapvetően energia/felület kérdése, nem annyira a lövedék teljes energiáé! Nagyobb sebességű becsapódáskor pedig egy adott ponton túl a bőrnek már nincs elég ideje hogy ruganyosan viselkedjen, és akkor szakad fel. Egyszerű fizika.

    A másik hogy a hop up hatást leszámítva a nagyobb lőtávhoz nagyobb mozgási energia kell, amit a 6 milis inkább a sebességében tárol, azt viszont éppen ezért hamar elveszti.. közelről rohadt nagyot csíp (+sérülésveszély), messziről meg nem is érzed.

    A paintballgolyó 15 Joule és sokkal nehezebb, mégsem halnak tőle az emberek, egyrészt mert nagyobb a golyó (nagyobb felületen adja le), más kérdés hogy ruganyos is.

    Szvsz a legjobb megoldás egy lasabb, nehezebb, gumis-zselés bogyó lenne. Nagyobb lenne a lőtáv, nem kéne extrém sebességekkel kiküldeni a cuccot, nem lenne akkor a sérülésveszély közelről és messziről is éreznék.

    Mindegy, merőben csak érdeklődésből szólok hozzá, nem igazán vagyok semminek a megrögzött szószólója mielőtt valaki félreérti és hisztisen reagál. ;)
  • Punker
    #19757
    jaja
  • Kurfürst
    #19756
    Igen, a rácsos maszkon néha széttörik a BB, és bemegy mögé, de a lelassult apró dirib-daraboknak annyira nincs már ereje hogy nem téma. Rácsos maszk + szemüveg kombinációnál én egyszerűen nem tudok jobbat, de csak önmagában szem elé én se raknám. Arc/fül elé viszont tökéletes.
  • MuldR
    #19755
    Alltal mar ele? Mert kb 5en probaltuk ki. A 8 milis becsapodas vicc volt. Ugyanarrol a tavrol 6 milivel visitasz olyat csip.
    Igaz, mi 0.34-el probaltuk. 0.43-asom sosem volt.
  • kvitya
    #19754
    Azért hozzá tenném, h a nagyobb BB tömeg becsapódáskor direktben átadja az energiáját a céltárgynak, a kisebb lepattan. S bizony 8 mili ,34től indul ... próbálja ki mindenki bátran: 600 fps 0,2 és 0,43..... furcsa mód a ,43tól fogsz bevizelni, a 0,2 csak megcsíp......

    De ha ez sztetek nem áll meg, akkor gondolkozzunk, miért is imádják a ,45 éleset az amik... lassú, nagy átmérő és akkora tömeg, amitől a full bedrogozott rabló is bedől, mint zsák.....
  • Hitman76
    #19753
    Minehhez hozzátenném, hogy életem egyik legjobb és legeredményesebb játékát, 265 Fps-sel játszottam végig, erdős terepen (beteg volt az MP5, valahol eltűnt 60-70 Fps ). A mai napig 350 alatt van minden fegyverem, és eleddig akit le akartam lőni azt le is tudtam. Van ugyan akkor néhány olyan pálya, ahol nagy nyílt területek vannak, de ott is lehet boldogulni alacsonyabb teljesítményű fegyverrel is. Meg kell tanulni taktikusan játszani, rejtőzködni, fedezéktől fedezékig mozogni! Ismerek pár olyan játékost, aki egy szál shotgunnal játszik évek óta, nagyon is eredményesen. Az AS-nek nem a bődületes tuningról, hanem a taktikáról, a csapatmunkáról és az ügyes megoldásokról kellene szólnia!
  • DannyL
    #19752
    Mi a f@sz van itt, fizika szakkör?
  • lac coo
    #19751
    Fóton senki nem tud valami működő ( akár teljesen csak hobbi..) airsoft csapatról ?
  • shatanka
    #19750
    "5 meterrol"


    Mivel "hiteles" mérést úgy se tudunk végezni, ezért cseréljük ki a villanykörtét.
  • praksi
    #19749
    ezzel az a probléma, hogy te a torkolati energiát veszed alapul. egészen más energiaállapotok vannak 30-40 m út megtétele után.
  • MuldR
    #19748
    allj elejuk.
  • DummyBoy
    #19747
    Apa kezdőőőődik ...
  • shatanka
    #19746
    :)

    Vegyük akkor az egy 1mm2 jutó energiát? Nem a félgömböt vettem alapul, mert szerintem a becsapódásnál maga a keresztmetszet lesz a meghatározó, lévén, hogy alaktanilag mind a két felület egy-egy félgömb.

    6mm golyszi:

    r=3mm T=r2*pí = 28,27mm2
    BB mozgási energiája 1,7 J
    1mm2 jutó energia: 0,0601 J/mm2

    8mm golyszi:
    r=4mm T=r2*pí = 50,265mm2
    BB mozgási energiája 3,9 J
    1mm2 jutó energia: 0,0776 J/mm2

    1mm2 jutó energiák alapján az jön ki, hogy kb 29 % erősebb.
  • MuldR
    #19745
    Nem. Az meg folyamatban van. Csak szimplan annal a banknal dolgozom, aki rendszeresen a vilagsajto cimoldalan van, es nem az extraprofit miatt :))))))))
  • Punker
    #19744
    már megint összevesztél az APEH-hal? :(
  • MuldR
    #19743
    Hat nekem meg csak a Garand meg a Carbine volt a kezemben. Egyik sem allithato.
    Amugy az osszes tanaka allithato. Greengasal 600 FPS korlu lo, red gasal vagy nemi tuningal megloheti a 700 fpst. A suritettlevegos es co2-es fegyverek megintcsak egy csavarintassal tuningolhatok. A systema cserelheto belseju PTWol nem is beszelek, ami 5 masodperc alatt 290 FPSrol 550 FPSre tuningolhato, es meg sorozatot is lo.

    De nekem mar mindegy. Nincs mar 8 milisem. Megvarom mig lesz 6 milis M1 Carbine, oszt majd veszek :) ....Mar ha addig nem tiltjak le a VISA kartyamat :))))
  • sgmbulldog
    #19742
    NEKEM személy szerint az a bajom a 8 milis stukikkal, hogy amiket láttam gázosak, és állítható az erejük. Tehát nem garantált hogy ugyanakkora erővel fog játszani mint a kronózáskor. Ismétlem ez az ÉN problémám velük. Ugyanez áll minden hasonló rendszerű fegyverre, átmérőtől függetlenül.
  • Punker
    #19741
    géppisztoly pl MP5
    gépkarabély pl M4

    az éles fegyvereknél az űrméret különbözik.
  • MuldR
    #19740
    Pont ketszerese. :)