29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • MuldR
    #19899
    en mar regota mondom, hogy 350 fps mindere eleg. Azert ennek mar kezd latszodni a hatasa. Sajnos kina ennek jol keresztbe tesz, de majd a ha a fegyver aranak haromszorosat rakoltottek javitasra, kiserelik a rugot gyengebbre :)
    Remelem masz 2010-ben lejjebb szorulnak a hatarok :)
  • Mersant
    #19898
    mi eleg kis videki csapat vagyunk (10fo), de ha mi szervezunk jatekot akkor azt MASZ szerint, es be is tartatjuk. igaz nagyjatekokra is jarunk, es igy megszoktuk. :) meg most probalkozik 1 uj gyerek itt Esztergom kornyeken palyaval, o is MASZ szerint irta ki a jatekot.
    en amugy meg azt is szigoritanam, lejebb tennem az AEGeknel a max fps-t. nem ertem ezeket az okostojasokat akiknek semmi sem jo, addig fognak keverni mig valaki jol meg nem szivja valami komoly serulessel.
  • simaz
    #19897
    Nem tudod őket meggyőzni. Hallani se akarnak a MASZ-ról.
    FPS limitek emelésére érveik:
    - új kínai fegyverek erősek, így nem lehet vele játszani
    - van tuningszett, pl. rugók és ezek is erősek nem lehet vele játszani
    - terminátor nem áll ki, mert csal, bezzeg ha 630as géppuskából kap, akkor kiáll
    ...
    Országosan elfogadott egységes szabályt szeretnének.
    De könyörgöm, erre ott a MASZ.
    Mi is vidékiek vagyunk, nem kell ide külön szabály.
  • MuldR
    #19896
    Hidd el, sokan meg a softair.hu rol sem hallottak. En is beszeltem tobb emberrel, akik megvettek a piacon a "hudekafa" erszoftot, oszt lottek egymast. A legdurvabbak azok voltak, akik sima napszemuvegbe, meg SEMMIBE nyomtak. Erden!!! Biztos retinara gyurt! :P

    Szoval ha mar van egy szabalyrendszer neha mar az is jo. Sajnos AS puffkaval nem adjak rogton a szabalyrendszert is a boltok. :(
  • Punker
    #19895
    az a gond hogy ezek az emberek nem akarják megérteni hogy a MASZ lényege az hogy biztonságos legyen a játék :(
  • MuldR
    #19894
    Kissebb tarsasagok videken eddig is sajat szabalyrendszerrel jatszottak.
    Anno mikor ment a nagy 8 milis flame csomo pmet kaptam mindenfele videki csapatoktol, hogy ott nem tiltott, lehet vele jatszani.
    MASZ gyakorlatilag pesten van, meg a nagyobb videki csapatoknal.
  • Mersant
    #19893
    most minden csapat/regio sajat szabalyzatot fog alkotni akinek nem tetszik a MASZ? vicc ez az egesz...
  • praksi
    #19892
    link
  • kvitya
    #19891
    Nem lehet, airsoftban sem.

    Ez utóbbinak az okai: a célzólézerek minimum 5mW és magasabb teljesítményt hoznak, ez már maradandó károsodást okoz az emberi szemben. Csapok/pálcikák égnek ki véglegesen, ez emberi nyelven azt jelenti, h lesznek foltok, amiben megvakulsz, ha rád villantanak/bele nézel.

    Bővebben:
    Lézer veszélyességi osztályok

    1-es osztályú lézerek azok, amelyeknél az előállított lézernyaláb teljesítménye (a hozzáférhető kisugárzás) mindig alatta marad a legnagyobb megengedett expozició értékének. Tehát, az 1-es osztályú lézereknél a kimenő teljesítmény az alatt a szint alatt van, amelynél szemsérülés keletkezése feltételezheto. Az 1-es osztályú lézerek nyalábjával történő expozició nem okoz szemsérülést. Tehát, az 1-es osztályú lézerek biztonságosnak tekinthetők a szemre.

    2-es osztályú lézerek legnagyobb kimenő teljesítménye 1 mW-ra van korlátozva. A 2-es osztályú lézertől - baleset vagy másvalaki szabálytalan tevékenysége következtében - szem expoziciót elszenvedett személyt saját természetes pislogási reflexe megvédi a szemsérüléstől. Ez egy természetes, önkéntelen válasz, amely a személy szemhéjának lezáródását és fejének elfordítását okozza, ily módon megszüntetve a szem expozicióját.

    3A osztályú lézerek nagyteljesítményű készülékek, amelyek legnagyobb kimenő teljesítménye 5 mW lehet, azzal a további korlátozással, hogy a lézernyaláb sugárzott felületi teljesítménye nem haladhatja meg a 25 W m-2-t. A sugárzott felületi teljesítmény határérték a teljesen kitágult pupillájú emberi szembe (7 mm-es bemeneti nyílást feltételezve) bejutó teljesítményt 1 mW-ra korlátozza. Így a 3A osztályú lézer véletlen expoziciója nem veszélyesebb, mint a 2-es osztályú lézerek véletlen expoziciója. A véletlen expoziciót elszenvedett személyt saját természetes pislogási reflexe megvédi a szemsérüléstől. A 3A osztályú lézeres mutatópálcák azonban veszélyesek, ha optikai eszközökkel (például látcsövek) nézik azokat, és ily módon nem megfelelőek az általános kereskedelmi forgalomban történő árusításra. A sugárzott felületi teljesítmény előírás kielégítéséhez egy 1 mW-nál nagyobb kimenő teljesítményű lézeres mutatópálcának egy olyan széttartó nyalábot kellene előállítania, hogy a sugárzott felületi teljesítmény 25 W m-2 alá csökkenjen. Mivel a lézeres mutatópálcának jellemző tulajdonsága, hogy egy kis foltot állít elő egy keskeny nyalábbal, a nyaláb terület megnövelése - a sugárzott felületi teljesítmény előírás kielégítésének érdekében - a készülék használhatóságát szüntetné meg. Így tehát, nagyon valószínűtlen, hogy egy 1 mW-nál nagyobb kimenő teljesítményű lézeres mutatópálca kielégítse a 3A osztály feltételeit. Általánosságban tehát, a lézeres mutatópálcák 1-es, 2-es vagy 3B osztályú lézergyártmányok. Az amerikai szabvány(4) nem tartalmaz a 3A osztályra sugárzott felületi teljesítmény feltételt, tehát egy helyesen osztályba sorolt IIIA lézeres mutatópálca 3B osztályúvá válik, ha a magyar szabvány szerint osztályozzák. A római számok használatával kell jelezni, hogy a gyártmányt az amerikai szabvány szerint sorolták osztályba. A gyakorlatban előfordul, hogy egy nem megfelelő 3A jelzéssel helyettesítik a IIIA jelzést!

    3B osztályú lézerek 500 mW-ig terjedő kimenő teljesítménnyel rendelkezhetnek. A 3B osztályú lézerek rendelkezhetnek megfelelő teljesítménnyel ahhoz, hogy szemsérülést okozzanak. A 3B osztályú lézereket tehát a szemre veszélyesnek tekintjük. Ennek ellenére a 3B osztályú lézer nyalábtól származó expozició okozta szemsérülés kiterjedése és súlyossága függ néhány tényezőtől, beleértve a szembe belépő sugárzott teljesítményt és az expozició idejét. Az 1-es, 2-es, 3A és 3B osztályú lézerek nem rendelkeznek akkora teljesítménnyel, hogy bőrsérülést okozzanak.

    4-es osztályú lézerek 500 mW-nál nagyobb kimenő teljesítménnyel rendelkeznek. Nincs felső korlátja a kimenő teljesítménynek. A 4-es osztályú lézerek szem- és bőrsérülést is képesek okozni, és tűzveszélyesek lehetnek, ha elég nagy kimenő teljesítményt használnak.

    forrás: http://www.osski.hu/info/laserpointer/laserpointer.html
  • Punker
    #19890
    nem
  • lac coo
    #19889
    Lézerirányzékkal most hogy is állunk jogilag ?
    Lehet, nem lehet... ?
  • SG rock
    #19888
    Ezt a Palotaira írtam!
  • lac coo
    #19887
    Kollégám vett múlt héten agy full fém AK-t Palotán, ott is egy kínai srác árul, és akkor egy gyönyörű (bb) lövésnyom volt a homloka közepén ! :)
  • SG rock
    #19886
    Fogalmam sincs!
    De keresd Mikey-t az Airsoftost aki meglepő módon kínai!
  • lac coo
    #19885
    Szuper !!! Égen-földön kerestem már hasonlót emberi áron ....Nekem közelebb lenne a Palotai ... Esetleg ott is találok ilyent, nem tudod ?
  • SG rock
    #19884
    Igen, a Józsefvárosi piac épület részén keresd majd!
  • CopyKing92
    #19883
    hát jó csak hogy agusztus 30 adikán lessz pénzrá..
  • lac coo
    #19882
    A holosight alatt avalami Eotech replikát értesz ? Akkor az meg nekem kell :)))
  • Punker
    #19881
    nekem nem kell lógni mert nem lesz szombaton.
  • SG rock
    #19880
    Ezt ajánlom neked !
  • SG rock
    #19879
    Pl. full fém + meg fa Cyma AKM (0.36) Bontatlanul 40k.
  • SG rock
    #19878
    Nézzetek ki a Józsefvárosi piacra , vagy az Újpest-Rákospalota vonatállomás melletti Novákpiacra. Csak találtok valamit magatoknak :)
  • MuldR
    #19877
    Marmint sulibol logas?:)
  • Punker
    #19876
    olyan engem is érdekelne :D
  • MuldR
    #19875
    ilyen femesre nem izgulok. Volt 5.5mm-es muzealis eloltoltosom. Durrant, lott 7 jouleval. Nem tetszett, eladtam. :)
    Viszont 5 rugot megerne egy full metal M1911 spring. Asszem el kene szombaton lognom sulibol :)
  • SG rock
    #19874
    Itt a leendő M14em :)))), hétvégén veszem át!
  • SG rock
    #19873
    Asszem 5ezerért pont volt! De full metal 4.5mmes gázos volt 12ér, 3Joule-os és fém csapágygolyók voltak benne :D
  • MuldR
    #19872
    full metal springer stuki nincs? Es ha igen, mennyie?:)
  • SG rock
    #19871
    Hmm.. voltam kint Józsefvárosi piacon, jó árak vannak! A kínai remake holosight 9ezer Ft, az M4 szereléksín 900Ft stb stb...
  • MuldR
    #19870
    Meselj!
  • Mike at home
    #19869
    rendeld szlovák cégen keresztül
  • Mike at home
    #19868
    még jobban visszaesne a fogyasztás, aki eddig talpon maradt az is bezárná a boltot
    és most ne egy kiló kenyérre gondolj, hanem nagy értékü dolgokra, autó, ingatlan
    így is az állam keresi a legtöbbet ha lakásokat épitesz vagy autót adsz el
  • Mike at home
    #19867
    hja, mert akkor jönne a áfacsalás
  • MuldR
    #19866
    Inkabb az SZJA. AFA azert jo, mert akinek fekete jovedelme van az is adozik azon keresztul. Csak ez a brutal nagy SZJA a legnagyobb szopatas. Meg az is jobb lenne, ha SZJAt levinnek 10%ra, es AFA lenne 30%. Onnantol ertelmet vesztene az adocsalas. Csak hat....senki sem vagja maga alatt a fat ugye :)))
  • Punkerwork
    #19865
    hát ja vagy az SZJA vagy az ÁFA legyen kisebb min 10%kal, kevesebb ember csalna adót szerintem.
  • MuldR
    #19864
    Igen, nagyon durva arak lettek, raadasul a szallitasi koltsegek is felmentek.
    Mi egy komplett nagyrendelest mondtunk most vissza, mert annyira brutal ara lett volna :(

    140 HUFos dollart akarok megint! (es 16%-os SZJAt) :))))
  • Punker
    #19863
    mi van?
  • praksi
    #19862
    neeeeeeeee...... megint fel akarják találni a langyosvizet.... anyúúúú....
  • Kurfürst
    #19861
    Eléggé elszálltak a kínai fegyverek árai. Nézem, nowarban a JG AUG "Military" 51 rugó... egy éve 33-ból hoztam be gunnerről - bár a dollár akkor mélyponton volt (155 körül, ki hiszi ezt el ma?), most meg a forint van, kis különbség.

    Mindenesetre ilyen kínai árak mellett erősen elgondolkodtató szétnézni a softair-en a használt márkás topicban, 50 körül voltak használt CA fegyók (én a saját CA AUG-ot asszem 48-ért megkaptam, akkor kicsit kopottas volt, de 9,6-os SANYO akksival együtt.. most meg a kínyai 51 újonnan
  • bardocz
    #19860
    Én nézelődtem minden irányban,mentem 3 kört az aluljáróban,és egyszercsak megpillantottam.Na akkor elindulok arra aluljáróban,de rossz helyen jöttem fel,megint vissza:D