29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • vajo
    #28649
    szemüvegeseknek is jó??
  • HöfEE
    #28648
    A tűzváltó belső fogaskereke szokott állandóan törni g36-nál.
  • lac coo
    #28647
    Hát ez qrva jó !! :)))))
  • RoyalPredator
    #28646
    MEGÉRKEZETT A MINTA BB!
    Kipróbáljuk, 'oszt meglássuk mennyire jó.
  • PÜSPÖK
    #28645
    majdeldönti..:-D.

    az src g-36-osai igen jók.a cyma aksu is igen komolyra megcsinálható.
  • RoyalPredator
    #28644
    Cyma AK-ból az új generációs AKSU-k jók nagyon.
    Ha váltanék, azt venném, vagy 104-est.

    Püsire tessék hallgatni, RENGETEG fegyvert kipróbált és ismer.
  • PÜSPÖK
    #28643
    Játszottam már mp-5 navy-val is az se rossz.Ak-ból a fullfém skeleton tusos 74-es,m4-ből a cqb-r kivitel,a g36-ból az új umarex szériások..szerintem..
  • lac coo
    #28642
    G36 -nak is van valami átka, tapet plate szokott törni ( bár lehet nem jól emlékszem, de valami rendszeresen tönkremegy benne ...) .
  • Punkerwork
    #28641
  • Metalmilitiakid
    #28640
    Mindenki azt mondta, hogy vagy a Cyma AK széria, vagy a JG G36 széria, mert azok is jók és még bajt nem hallottam róluk, össze-vissza a kicsi előagy, de a lipo aksiknál ez már annyira nem zavaró. És mivel az AK nem tetszik kinézetre így marad a G36K. Problem solved.
  • RoyalPredator
    #28639
    Minnél könnyebb a fegyvered, annál kevesebb energiát kell a cipelésébe ölnöd, és annál több energiád marad másra. Pl hogy mozogj is.

    Pár könnyű, de jó teljesítményű és minőségben sem utolsó modellt mondjunk már a srácnak.
  • Metalmilitiakid
    #28638
    Megvolt a tapizás meg minden. Asszem ennek megint G36 lesz s vége, csak most nem C :D
  • shatanka
    #28637
    Eladó egy mini dv kamera - minden vacakjaval - 3500 ft
    GP 9,6 3300 mHa aksi nagy csatival - 3500 ft
    Alacsony aimpoint mount - 1500 ft
  • PÜSPÖK
    #28636
    Prometheus.. az a jóó.
  • lac coo
    #28635
    Olcsó alap CA acél cső ugyanolyan jó ;) !
  • RoyalPredator
    #28634
    Prometheus a legjobb, teflonnal bélelve =)
  • lac coo
    #28633
    Preccső helyett használjuk az igen jó minőségű jelzőt, így rögtön más értelmet nyer a dolog ! ;)Rossz minőségű kínai cső helyett egy kiváló preccső sokat dob a pontosságon .Az, hogy szűkebb mellékes, esetleg hoz 5-10 plussz FPS-t, de hogy tükörsima belül az már nem elhanyagolható !
  • shatanka
    #28632
    Furcsa,nem furcsa akkor is igy van. De hajra nagy fiu vagy, nem szolok bele. Szia!
  • Metalmilitiakid
    #28631
    Csak egy mellékesen, azért abban elég jó vagy, hogy minden egyes leírt szavamat tudd úgy értelmezni, amit én soha nem gondoltam volna bele.
  • Metalmilitiakid
    #28630
    A preccső csak felvetés volt, hogy ha hosszabb csőtől nem lesz pontosabb (amit én furcsának tartok) akkor mitől lesz és ezért vetettem fel a preccsövet. És igen elég nagy hülyeség lenne használtan mert olcsóba +10 k tegyből belenyomni.
  • shatanka
    #28629
    Olvass utana a temanak! Ha nem gorbe a cso, illetve selejtes akkor folosleges cserelni preccsore, mert nem lesz tole szamottevoen pontosabb... Sokkal jobban szamit a jo hop up szerkezet, gumi, minosegi osszerakas. Hasznaltan veszed, mert ugy olcsobb , de belevagnal egy 10+ ezres preccsovet, egy m4 hopupba... inkabb akkor vegyel egy traceres madbull kamrat, annak mar van ertelme tobb okbol is...
  • Metalmilitiakid
    #28628
    Mint írtam már vagy 2x, nem hangtompításra kellene a hangtompi, hanem mint csőhosszabbító, hogy pontosabb legyen. De ha a hosszabb csőtől nem lesz pontosabb akkor csak akkor, ha preccsövet teszek bele ?

    Az átnézetését mindenképp terveztem szakival, illetve használtat vennék, alig használtakat, amik már át lettek nézve olyanok által akiket már ismerek.

    Feltehetőleg hétfőn meg tudom majd tapizni őket, aztán kiderül milyen.
  • shatanka
    #28627
    Jol nez ki az EBR de nem olyan sokan rohangalnak vele. Tobb oka is van:
    1. nincs normalis tus -> egyenlotlen sulyelosztas az elso kezed hamar farad foleg celratartasnal.
    2. viszonylag ritkabb ver 7 gb. Nehezebb es dragabb alkatresztalalni, pluszban olyan szakit aki ugyesen megszereli.
    3. fegyver alap sulya is nagy.

    Es igen fogalmazz pontosabban ha valamit akarsz kerdezni. Csak fem testes M4, M16, HK 416 erdemes jeleneg megvenni. ( kivetelt kepez pl. az a muanyagtestes jg ami eppen nalam van szerelesre, de a srac 15 ezert vette kompletten 3x hasznaltan... ) Hogy miert kell fem test? Mert nehezebben torik plusz masszivabb tole a fegyver. Az m16 is meglehet lotyogesmentesre csinalni, plane a 416. Attol h hosszabb cso lesz benne nem fog pontosabban loni. Kinai fegyvereknel cseng olyan rugot tesz bele amit eppen a dzsunka aljarol halaszott... folosleges az erejen filozni. Minden kini fegyvert at kell ugy is nezetni. Hangtompito hatasat csak szembol lehet eszrevenni, de 15 meteren belul kb semmit se er, mert a gb okozza a zajt. A TM mk23nal mar van ertelme.
  • Metalmilitiakid
    #28626
    Természetesen előtte meg fogom nézni a fegyvereket és ki is próbálom élőben, pont ezért, hogy érezzem a súlyát, hogy milyen vagy, hogy egyáltalán jól áll-e a kezemben. Mert lehet, hogy most így tetszik, de lehet, hogy nem fog kézre állni akkor hiába venném meg. Ez ott úgyis kiderül. Az m14 is kb annyi lehetett, tár, akku távcső mindennel együtt (mert 4 az alap tömeg) azzal még nem volt bajom.
  • RoyalPredator
    #28625
    Arra is gondolj, hogy minimum 1 napot kéne hordanod a fegyvert.
    4 kiló ideális (számomra), fölötte már bajlódik az ember.
    AK-m pontosan 5 kiló alap bevetési formában, jelenleg.
  • Metalmilitiakid
    #28624
    Azért érdekel az ereje, hogy ne legyen 400 felett ha nem muszáj, mert akkor plusz pénz azt visszafogni. A hangtompit nem akarom kifejezetten hang tompítására használni, inkább mint csőhosszabbítót, ezért kérdeztem.
    AKSU már csak azért sem, mert direkt leírtam, hogy nem akarok rövid fegyvert, bár gondolom ugyanezzel a megoldással hosszabbítható mint az HK416, viszont nem is tetszik az AK stílus.
    Igazából elsőre is inkább a Kart m14 tetszett jobban, csak arról még keveset hallattam olvastam, azért tettem fel itt is a kérdést. Mert nekem első ránézésre nagyon megbízhatónak tűnik, főleg, hogy full fém.
  • RoyalPredator
    #28623
    Shatanka jól mondja.
    Főképp, hogy a fegyver hosszúsága és súlya is nagy hátrány lehet.

    Legjobb, ha veszel egy Cyma AKSU-t, azz viszonylag könnyű V3-as GB jól modolható és erős, alapból 350-400 FPS között mozog. Maga a test új modelleknél préselt acél, szóval nem reccsen ketté, mint a legtöbb, főképp JG gyártmányú M4, M16, M416 replika. Sőt, egy hosszabb belső csővel még egy hangtompítót is rádobhatsz, bár az így csak optikai elem. ( Azt a kis levegőt, ami a csövön présel ki, max kopogós hangá lehet varázsolni, amivel elnyomod a GB hangját. )
    Szvsz legjobb kezdőknek, de még profiknak is.

    Ha Budapesti vagy, segíthetek a vásárlásban is, és a kipofozást is megoldhatjuk.

    Az meg ne zavarjon, hogy mekkora a fegyver ereje. Azzal csak a softair játékain foglalkoznak véresen komolyan. Sokkal fontosabb, hogy kultúráltan játsz vele, és h a fegyver/te hibádból ne szórjon úgy a BB, hogy vkit esetleg fejen lősz.
  • Metalmilitiakid
    #28622
    Nem m16 vagy m4, hanem JG HK416, igen azt a részét elírtam az M el. Direkt ezért kérdeztem, hogy ennek is megvan-e az m16 idő után kezdődő lötyögése, amire csak a fém test a megoldás. Valamint a KH416 csak 80 centi teljesen széthúzva és 36 centi a csöve, ezért gondolkoztam, hogy hosszabbá kellene tenni, csak még nem volt dolgom hangtompival (bár ezt a kérdést nem válaszoltad meg, hogy az tényleg csak egy divatos csőhosszabbító e).

    Illetve, ha két számomra tök új fegyverről kérdezek akkor mit tükröz a hozzászólásom ?
  • shatanka
    #28621
    M16 V2 GB ismert hátrányokkal, de van alkatrész dögivel. Gyári lötyögést lehet orvosolni, de csak full fémet és rises előaggyal érdemes m16-m4 venni.
    A szerelés hézagolás átnézés. 3-4000 ft és 10 000 ft között lehet. attól függ, hogy mennyire voltál szerencsés a vásárlásnál...
    Hagtompító+ hosszabb cső fölösleges... meg az M16 kb 1 méter hosszú, még 20 centit rádobni...

    Hosszú szünet után jönnél vissza, de a hozzászólásod nem ezt tükrözi...
  • Metalmilitiakid
    #28620
    Hali!
    Két fegyó után érdeklődnék, hogy mik a tapasztalatok. Illetve az, hogy ti melyiket ajánlanátok. Nem most kezdtem, csak hosszú szünet után jönnék vissza és már nem vagyok képben. A rövid fegyókról lemondtam szóval azért gondolkozom ezekben.

    Jg M416: Azt hallottam, hogy a gyári szerelése elég rossz mert lötyög, illetve, hogy bőven 400 felett tol. Viszont az érdekelne, hogy ennek is megvan-e az a betegsége mint azt m16 oknak, hogy elkezd lötyögni a cső a testhez képest. Illetve az, hogy kb mennyibe fáj az átnézés és olyan 390 köré csökkentés ? Illetve ennek a fegyónak gondolkodtam egy hangompival való megtoldásán, mivel ilyennel még nem volt dolgom, gondolom itt csak annyi a hatása, hogy hosszabb cső ezért pontosabb ??

    M14 EBR: Itt maga a minőség pontosság illetve a gyári sebesség érdekelne. Valamint ha jól olvastam, hogy 6,7 kg akku nélkül(gondolom mert full fém), hogy ez mennyire zavaró ? Volt kezemben Socom az valami 4 kg körül van azzal nem volt bajom, mert nem tartom magam gyengének, de ez kicsit soknak tűnik. Mennyire használható mint elsődleges fegyver úgy, hogy mozogsz vele elég sokat ?

    Előre is köszi a válaszokat!
  • RoyalPredator
    #28619
    El se küldte...
  • shatanka
    #28618
    Na milyen a BB érdemes kipróbálni vagy fölösleges vele szórakozni?
  • RoyalPredator
    #28617
    írtam ímélt.
  • Vasbakancs
    #28616
    Add meg a cimedet emailben es kuldok mintat.
    [email protected]
  • RoyalPredator
    #28615
    Küldj mintát. Ha BBOne Bio-nál jobb a .28-as, akkor áttérek, és velem 1ütt talán többek is.
    De az árakat picit lejjebb lehetne húzni. Erre van egy jó ajánlatom is. (PM Me!)
  • Vasbakancs
    #28614
    Sziasztok!

    Tisztelettel ajanlom figyelmetekbe a BB-imet a BBone,a blaster, vagy a guarder helyett.
    Softairen teszteltek paran.
    http://softair.hu/viewtopic.php?f=163&t=3351

    Xtreme 0,20 1kg/2000HUF
    Xtreme 0,23 1kg/2000HUF
    Xtreme 0,25 1kg/2000HUF
    Xtreme BIO 0,20 1kg/4000HUF
    Xtreme BIO 0,25 1kg/4000HUF
    Xtreme BIO 0,28 1kg/4000HUF
    Xtreme TRACER 0,20 1kg/4500HUF

    Nem a gagyi xtreme precisionrol van szo.

    udv,
    JAnos
    20/776-58-83
    [email protected]

  • PÜSPÖK
    #28613
    ez más kategória ám royal..
    a lemez /rács 1 kicsit behorpad ha lövés éri..de a fix plexi v. lencse nem enged a formájából.ergó valamelyik anyag engedni fog.. és ez ilyenkor a bb.meghát az erő sem épp cicacirógató.
  • RoyalPredator
    #28612
    Múlt héten faragtam ki motoros plexiből a gázmaszk üvegeit.
    Próbalövésként közelről leadtam pár lövést a 460-as AKmmal. Baromira szétrobbant a BB.
    BBOne, BBOne Bio, Guarder. .28-asok.
    Egyébként Guarderben többben bubi volt, míg a BBOne Bio abszolút hibamentes.
    De ugyanúgy több részbe robbantak.
  • PÜSPÖK
    #28611
    0,25g guardert használtam akkor.Most BB ONE-t.:-(

    Érdekes hogy a perforált(lyukacsos) lemezből készült szemvédővel nem volt ilyen gondom.Pedig elég keményen teszteltettem,ezután.


  • shatanka
    #28610
    Amikor töltöm a gránátot akkor néha megkarcolom úgy a BB felületét, az éles alu széllel, hogy darabok vállnak le belőle. A gáz pedig szépen kirepíti az összeset...