29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • lac coo
    #20582
    Akkó mi vót ? :)
    Voltatok ti kezdők 300 FPS-el, meg voltak a tapasztaltabbak 400+-al ?
    Mert azért ez egy erdős-mezős játékon már több mint hátrány amit semmivel nem lehet ledolgozni . Így van egy mai kopter is : ha megnézek egy jelentkezési listát a játékkiírásoknál, szerintem javában dominál ma már a 400-410 fps, most mi a fenét tehet egy mezőn egy 270-es springessel ???
    Meg van húzva a szabályzatban egy határ, ha nagyon sokan ez telérik megy vele a többi ember is. Ez mindenben így működik, ha valaki önként vállalja azt az akár kicsike hátrányt is az dicséretes de ha nem miért kellene ezt felróni neki ? :)
  • DannyL
    #20581
    Intelligens irányba terelve a beszélgetést, engem kifejezetten érdekelne, hogy ki az a Deákné. :) Még senki sem világosított fel eme mondóka eredetéről.
  • DannyL
    #20580
    Mielőtt az AVH megtalál, ezúton bevallom, hogy én is csináltam ilyet egy kép kedvéért. Igaz több éve. Megyek a sarokba! :)
  • lac coo
    #20579
    Nem is mondtam, hogy ezek nagyöregek ! :) A játék volt viszonylag patinás, nem valami tingli tangli . A video az viszont tuti öreg valaki mert nagyon sok helyen képen találkoztam már vele .De annyi ilyesmit néztem mostanában , fene sem emlékszik hol volt .... De egyszer megtalálom csak azért is ! :)

    De ebben épp az a lényeg felelőtlenek mindkét csoportban lehetnek, szóval nem amiatt ilyen valaki mert új vagy nem új .Jó a buli, jó a hangulat vannak akik kicsit lazábbra vesznek ilyenkor olyan dolgokat is amit nem lehetne . Ennyi .


  • Hitman76
    #20578
    Laccoo lőőőő, bedobás!

    "Miért, nem így volt , A nagy átlag nem azonos cuccal tolta ?"

    Mondom nem tudod miről beszélsz!
  • Punker
    #20577
    a lényeg hogy jó lenne a lehető legbiztonságosabb játék irányába terelni minden kezdőt, sajna nem mindenki teszi ezt :(
  • lac coo
    #20576
    De a továbbiakban nem fogok belemenni ebbe a kezdő-öreg vitába, semmi értelmét nem látom ! ;).

    Videot most nem találom, ha ráakadok eszembe jut majd és megmutatom ...
  • Punker
    #20575
    nem ismerek fel rajta senkit, de hogy ezek itt nem az általad emlegetett "öregek" közül valók az halál biztos. pont az ilyen negatív példát felmutató társaságok ellen beszélünk.....
  • lac coo
    #20574
    ""Ti mikor kezdtétek annyi előnyötök volt, hogy mindenki 300 lőt, gondolom más nem igen volt a springes korszakban ...."

    Megint olyan dolgokról beszélsz amiről fogalmad sincs!"

    Miért, nem így volt , A nagy átlag nem azonos cuccal tolta ?

    E heti eseményen :




  • Hitman76
    #20573
    Nem haragszom rád, csak marhaságokat beszélsz! Osztod az észt, közben fogalmad sincs a lényegről.

    Nem az az ász, aki 420-szal kisorozza a másikat a bokorból, hanem az aki egy 300-as fegyverrel 20 percig leköt egy egész rajt, vagy egy springes shotgunnal eredményesen játszik évekig!

    "A másik meg, láttam én már nem egy képen , öregek játékáról, poénból fejhez szorított fegyvert betárazva (!!) -ezt épp ma reggel néztem az FTP-n -, poénból gránátvetővel lövést a beszélgető tömegbe stb ...."

    Konkrétumokat!!!!!

    "Ti mikor kezdtétek annyi előnyötök volt, hogy mindenki 300 lőt, gondolom más nem igen volt a springes korszakban ...."

    Megint olyan dolgokról beszélsz amiről fogalmad sincs!


  • lac coo
    #20572
    A képet tudom hol néztem, rögtön megkeresem egy e hétvégi játékon láttam ... Videón gondolkodnom kell, az más régebbi élmény .
  • Punker
    #20571
    írd már le akár PM-ben hogy hol, mert én ilyet 3 év alatt nem tapasztaltam.....
  • lac coo
    #20570
    Ilyen alapon akkor soha neki se álljon az AS-nek, mert csak kárt csinál ! ? :)Figyelve a védőeszközökre 370 FPS-el nem nagy bajt tud csinálni !
    A másik meg, láttam én már nem egy képen , öregek játékáról, poénból fejhez szorított fegyvert betárazva (!!) -ezt épp ma reggel néztem az FTP-n -, poénból gránátvetővel lövést a beszélgető tömegbe stb ....

    Szóval senki sem különb a Deákné vásznánál ! Felelőtlen emberek mindenhol vannak, nem feltétele , hogy kezdő legyen és nem zárja ki ha 5 éve játszik is !

    Bár én egy senki vagyok, de simán meghúznám a határt a nevezetes 350 FPS-nél ! Ahogy te is írtad néha nagyon jól jön egy erősebb puska, tehát bizonyos helyzetekben csak lehet valami hátránya a gengébbnek ( bár én nem tudom mi, tényleg nem megy messzebb az ágyú ...), szóval valahol nagy a kísértés, hogy menj a tömeg után, ha az ellen kezében kivétel nélkül 420 FPS van .

    Ti mikor kezdtétek annyi előnyötök volt, hogy mindenki 300 lőt, gondolom más nem igen volt a springes korszakban ....
  • Punker
    #20569
    nem kell haragudni a világra, ahhoz hogy megtanuld kezdő kezébe a 300 is sok :( :( :(

    az igazi különbség az öregek és a most kezdők között az hogy mi 300 alatti fegyverekkel kezdtünk játszani.....
  • lac coo
    #20568
    Ma is haragszol a világra ? ;)

    A 350-el mi a baj ??? Vagy azt írtam volna , hogy legyen jóval több ?

    "...350-380 FPS tökéletesen megfelel !..."


    Béke ! ...
  • Punker
    #20567
    szép és jó ez a 350-es klub, (október óta a 270 FPS-es tücsökkel játszottam csak) de azért néha qrvajól jön a 380-400 közötti nagyobb puska is.
  • Hitman76
    #20566
    "...Egy szó mint száz méresd be valahol a fegyvered, 350-nél ne legyen kevesebb"

    Add csak neki a jó tanácsokat!

    "Én még erősen kopter vagyok !"

    A fentiekből ez erősen látszik!
  • Punker
    #20565
    nagyon félre olvastál pár dolgot. :(

    az alap CA fegyveremben cső és rugó lett cserélve, semmi más alkatrész és vígan kijött azóta belőle sacc 30-40 ezer BB.

    egy alap kínai fegyvert használható 380-400 közötti FPS-re belőve, 40-50 ezerből szépen meglehet csinálni.
  • lac coo
    #20564
    Az aksid akkor 8.4 V-os.(1.2 V cellánként...)
    Szerezz egy 3-3300 mAh-ásat az bírni fogja. Vidd el szerelőhöz , hézagolja ki hogy könnyebben vigye a motor ,az is sokat segít .

    400 FPS-t ma már alapból tudja a legtöbb ( inkább kínai ...) fegyver de semmiképpen nem kell a tuninghoz 200 000 ....
    Az más kérdés , hogy az erősebb rugó hamarabb nyírja GB-t és valszeg 10 000 BB után valami tönkre megy benne .

    De ha elhiszed nekem , 350-380 FPS tökéletesen megfelel ! Abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy kezdőként sokat volt a kezemben a saját 430 -as fegyóm és a kollégám 370 -es fegyója is, és én biza semmi különbséget nem látok a kettő között!!! Az enyém sokkal nagyobbat üt, de se nem megy messzebb se nem pontosabb !!! Csak azért meg minek erősebb, hogy valakinek jobban fájjon ?! ( Talán csak annyi előnye van az erősebbnek, hogy tudok nehezebb BB-t használni ,ezáltal szeles időben kevésbé hordja el a szél a BB-t...) Nem beszélve róla, hogy az erősebb puska hangján hallani már, hogy iszonyatos igénybevételnek van kitéve minden benne a gyengébbhez képest !

    Egy szó mint száz méresd be valahol a fegyvered, 350-nél ne legyen kevesebb, hézagoltasd ki,hopup gumit cserélj benne ( az pár száz Ft...), hogy pontosabb legyen, vegyél egy fent említett aksit és sokáig fogod élvezni a cuccodat havi szerelgetés nélkül ! :)


    De majd az öregek jobban elmondják neked .... Én még erősen kopter vagyok ! :)))
  • RoyalPredator
    #20563
    Most, hogy kb 10 weboldalt, 15ezer karakternyi AS tuningról szóló dokumentumot átnéztem...

    Ha valaki eljut oda, hogyy tényleg, profi ASra legyen szüksége,
    a tuningolás elvetélt ötlet. Teljesen darabokból kell összeraknia mindent, mert a tuning egy láncolatot indít be: Ha kicseréled pl az aksit, más motor kell, más fogaskerék, más dugattyú, más nózi, cső, hop-upp, fém GB. Szóval az árkínálatokat nézve, egy profi fegyvert, 400 FPSel (több minek?) alsóhangon 200 kilóból lehet kihozni.

    Erről mit gondoltok?

    Jah igen, én nemértek az aksikhoz, fikarcnyit sem.
    A jelenelgi M16omat egy 1.2v 1500mAh, 7 cellás aksi hajtja.
    Miet vegyek, ha azt akarom, hogy biztosan kibírjon úgy kb 2000 bb-t lőni? És ha nem meríteném le a játék során, hogy tegyem azt, anélkül hogy BB-t pazarolnék?
  • Mike at home
    #20562
    htx
  • lac coo
    #20561
    Hát ezt ő tudja milyen töltővel tölti .... Ha egyezik a fesz, akkor jó az alábbi képlet ....
  • shatanka
    #20560
    De nem ugyanakkora az aksi és a töltő feszültsége.
  • lac coo
    #20559
    Ja... De mindez csak akkor igaz ha a töltő és az aksi feszültsége ugyanakkora .
  • lac coo
    #20558
    Aksi teljesítménye mAh-ban : töltő teljesítményével mAh-ban = X

    X x 1.6-al = töltési idő órában .

    Pl.: 1500:300=5 x 1.6 = 8 óra.
  • Mike at home
    #20557
    tehát 1100/250*1,2?
  • Mike at home
    #20556
    jól emlékszem, hogy NiMh-nál a töltésnél a szorzó 1.2?
  • lac coo
    #20555
    Én kb. másfél éve rendeltem utoljára cuccot, akkor 10 darabtól vállalták de nem volt drága . Bár ha nem valami idétlen méretű a rugód akkor valszeg találni fogsz készen is az üzletükben ...
    Ha meg ilyen gyorsan kopó a dolog még jól is jön a tartalék .
  • DummyBoy
    #20554
    Köszi, nekem pont jól jön, a pisztolyomba kellene rugó a tárakasztóhoz, asszem rá is kérdezek :) Bár kiváncsi vagyok hogy 3-4 rugót (tartaléknak) legyártatni mennyibe kerülhet ...
  • Hitman76
    #20553
    15 évvel ezelött is dolgoztattunk velük, és már akkor is jó minőséget készitettek.
  • lac coo
    #20552
    OK. Értem ,csak gondoltam újat mondok de nem sikerült ! :DDD
  • Hitman76
    #20551
    Már legalább kétszer írtam ott róla, tehát a kereső kidobja.
  • kvitya
    #20550
    Esetleg az ismert üzletek webshopjának keresőjébe írd be, h "rugó készlet" .... sokat segít, ha tudod, mit is keresel
  • lac coo
    #20549
    Pontosabban szinte csak azt veheted meg, a többi apró rugó ami itt ott van a gb-ben csak bontásból pótolható ...
  • RoyalPredator
    #20548
    Alapvetően az AS boltokban a szabvány vagy tuningrugókat is ugyanúgy megveheted, de azért kapórajöhet ez az infó, ha tudja az ember a rugó pontos paramétereit.
  • lac coo
    #20547
    Ha gondoljátok , valaki berakhatná ez t a boltot a "másik" fórumra , az üzletek közé...
    Bár nem kifejezetten AS , nagyon hasznos. Rugó készítéssel, forgalmazással foglalkoznak , bármit legyártanak bármiből, egyedi méretben ! :)Sok keresgélést, gányolást lehet megspórolni ....


    Húzó, nyomó, kúpos és torziós rugók egyedi és tömeggyártása 0,2 mm átmérőtől, hőkezelve. Rozsdamentes rugó készítése 0,2 -es anyagátmérőtöl, felső határ nélkül.

  • Hitman76
    #20546
    Kvityának diplomáciából 5-ös!
  • kvitya
    #20545
    Nem rossz dolog az önbizalom, bár sokan túlzónak találhatják, ha semmilyen produktum sem társul mellé. Ez szinte bizonyosan visszatetszést vált ki a külső szemlélőkből s a túlfejlett önértékeléssel bíró magányossá válik.
  • Punker
    #20544
    2 óra? nagyon pörgősen gondolkozol még mindig :D
  • MuldR
    #20543
    Nekem ilyen van. Brutal profi jo!

    TLP 4000