29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • Punker
    #20622
    srác cyma tactical-lal 400+ FPS első játéka, épület sarkánál várom szép csendben kilép rászólok hogy dob, mire ilyedtében 20-30 centiről sorozat.
    mikor először csináltak velem hasonlót én is összerezzentem rossz szavam nem lehet rá a különbség annyi hogy én kezdtem kb 200 FPS-es pöcsvakaróval és fél év játék után lett meg a CA G3 ami már 300 FPS volt!!!

    halál nyugisan meglehetett beszélni a sráccal az esetet gond nincs belőle tuti tanult belőle és máskor óvatosabb lesz, DE ha 2 kellően bolond full kezdő fut ugyanígy össze akkor szinte tuti biztos az anyázás.
  • lac coo
    #20621
    Azért meg lehet érteni őket is !
    Mostanában sokat járok AS boltokba ahogy gyűjtögetem az alapvető felszerelést ( ugye ami mindenképpen kell az általában sehol nincs ...), sokat állok a soromra várva és látok ám csuda dolgokat ! :))
    Bejön a kigyúrt lapaj paraszt, vesz egy protektoros bevetési kesztyűt és azon vihorásznak a haverjával, hogy ezzel mekkorát lehet majd ütni !
    Ha előttem valaki első fegyverét veszi a legelső kérdés, hogy milyen erős és hogy lehet-e tuningolni . Ismertségi körömben van aki GBB-t tart a kocsiban a kéregető csövesek "ellen" !!!

    Valahogy ebben az országban minden elfajul ( mobiltelefon-mánia,ruházkodás...), és sajnos nagyon sok új ember azzal a szándékkal megy le játékra, hogy majd ennyi és annyi embert jól pofán lövünk ! Ez a "gengszter-stílus" ma nagyon megy nálunk !!
    A másik fórumon olvasok szinte rendszeres balhékról játékokon, ez valószínűleg a fennt említett kesztyűs gyerekek csinálják ...

    Ilyen megvilágításban sajnos igazat kell adnom a régieknek, hogy elegük van már abból, hogy ki kell szűrni a 10 újoncból a 3 értelmes embert .....De hát nyilván értelmetlen bezárni a kapukat mindenki előtt... Nehéz kérdés ez ! :)))Talán a megfelelő , rendszeres oktató játékok jelentenének megoldást, itt talán lemorzsolódna a sok Rambo-jelölt vagy átértékelné magában mit is akar, de ezt az oktatást meg ugye érthető okokból senki nem vállalja túl sűrűn .Én személy szerint még fizetnék is valamit annak a aki elmutogatja-magyarázza az alapvető dolgokat első játékom előtt , és nem kell majd élesben egy rajhoz beosztva , azt hátráltatva esnem-kelnem a pályán ...

    Sok a Rambo-film a tv-ben, ezen nőttek fel, ezt akarnák megkapni egy AS játékon ez a baj ! :)De vannak kivételek is ...! ;)
  • shatanka
    #20620
    Te valóban 25 és 30 év között vagy?

    ABS gearboxos fegyvert NEM érdemes tuningolni.
  • bardocz
    #20619
    Én 395-el kezdtem,mert ennyit tudott gyárilag a puskán,de mégse baszott le senki...Egyszer kétszer előfordult,hogy valakire rálőttem,mert nem volt egyértelmű a kézfeltétele,de semmi más.Nem azért lesz veszélyes egy kezdő,mer erős fegyvere van,hanem azért mert hülye,csak sajnos nem úgy van,ahogy ti gondoljátok,hogy mindenki hülye,aki tegnap kezdte...
  • lac coo
    #20618
    És ezzel hogy egyetértek !!! Sokan el sem tudják képzelni az újak közül milyet csíp egy 430-as nehezebb BB-vel! Bár azt azért nem próbáltam, de szerintem lazán ejt egy csúnya vérző sebet fedetlen bőrön ....
  • Punker
    #20617
    műanyag gear-t nem szoktak sehol fémre cserélni szal szerintem kuka, de olyat kérdezz aki jobban ért a szereléshez :D
  • Punker
    #20616
    nálunk régen kötelező volt mindenkit aki tuningolt utána a saját fegyverével újra avatni, csak hogy tudja mi is van a kezében, mikor megvettem a támogatós motoros tárat kicsit csúnya lett a hátam...
  • RoyalPredator
    #20615
    Szal, szted mit érdemes a fegyveremben cserélni?
  • shatanka
    #20614
    ABS gearboxos fegyveredet mikor vetted meg?
  • lac coo
    #20613
    Ezt értem ,nagyon is értem! De ettől még mindenkinek joga van a 430-hoz ! :)
    Sajnos..Szerintem az rohadt sok, 10 méterről főleg fedetlen testfelületre gyilkos ...Én kipróbáltam, vastag pulcsin keresztül is szép kis véraláfutást csinál ...
  • Punker
    #20612
    a jó 420 az könnyen csúszik át sniper/DMR kategóriába és onnantól kezdve már más kategória.
  • Punker
    #20611
    a lényeget nem értetted meg:
    az aki 300-zal tanul meg játszani sokkal taktikásabb (és így jobb) lesz mint aki az elejétől, 420-szal erőből játszik!
  • lac coo
    #20610
    Nem, te Jó 300-ast hasonlítottál egy ÁTLAG 400-ashoz.Kicsit szelektáltál a javadra ! ;)
  • lac coo
    #20609
    Nyílván sűrűn fogok pislogni ilyen-olyan dolgok miatt, de ezzel nincs is baj ! :)

    Lezárva dolgot, a szabályzat 430 FPS-t engedélyez, ez megillet mindenkit ha új ha régi.

    Ha valaki nem való játékokra úgy is hamar kiderül ha ágyúval megy ki ha nem ...
  • Punker
    #20608
    400 és 420 között nincs 2-3 méter különbség lőtávban!

    de értelmetlen a vita majd 1 év múlva térjünk vissza rá, és akkor tudtuk nyilatkozni jobban.
  • Punker
    #20607
    és ezért fogsz pislogni mikor a rutinosabb csapat gyengébb fegyverekkel is sikeresebb lesz...
  • lac coo
    #20606
    Ez az, ez lesz nagyon fura, szerintem eleinte kapásból rálövök mindekire 150 méterről ! :)))

    És egy JÓ 300-as egy JÓ 420-ashoz ...? ;)
  • Punker
    #20605
    ex csapattársam is ott volt lent délen...
  • Punker
    #20604
    sokan nem hiszik el hogy az AS játékokon teljesen más stratégia kell mint egy valódi harci cselekménynél. Itt nem 200-300 méteren hanem 50-en belül megy a harc, itt nincsenek használható gránátok.

    és sokan nem hiszik el hogy egy jó 300 környéki fegyvernek nincs 10 méter hátránya egy átlag 400-ashoz képest, és 10 métert kitaktikázni az nem túl nagy trükk :D
  • lac coo
    #20603
    Ok, akkor nem engem hanem taktikailag két azonos csapat a mezőn egyik 300-al másik 400-al ! Nehogy azt mond hogy nem egyenlőtlen az erőviszony !? Akkor ezt m,eg lehet bolondítani azzal, hogy egy tök kezdő, tapasztalatlan csapat 300-al és egy vérprofi 400-al ! Ez lenne a helyes felállás ? :)
    Bár személyes adatokat nem írogatok sehová, de Siklóson a háború idején .
  • RoyalPredator
    #20602
    SunProject M16A4, Commando - logóval
    AEG. Lehet nem tuningra van kitalálva, de ez van, ezt szeretem. Idővel meg úgyis minden alkatrészt kicseréltetek benne.
  • Hitman76
    #20601
    Sokadszorra Mondom butaságokat beszélsz!!!


    "Ha én egy mezőn a rajommal beásom magam 410 fps-el, hogy az isten nem szed onnan ki 300 fps-el , springes puskával az hót ziher!"

    Nagy az arc egy picit!!!
    Lefogadnám veled komoly pénzben, de úriember biztosra nem fogad! Ismerek egy rakás olyan játékost, aki 300 Fps alatti fegyverrel is szétkapna téged mint foxi a lábtörlőt!

    "Bizony sok helyzet van amikor igen is számít az erő és a lőtáv, tűzgyorsaság nem oldható meg taktikával."

    Hol kaptál te határvadász kiképzést???

  • lac coo
    #20600
    Az AGM ágyúm 3 lövésből áttört egy 6 mm vastag üveg-lámpabúrát, 0.3-as BB-vel, kb 6-7 méterről ! Kb második nap rájöttem, hogy ezzel én nem akarok emberre lőni ! :)))Ezért is célom a 350-es elitklub ! :P
  • Punker
    #20599
    mid van???
  • RoyalPredator
    #20598
    330 FPS-es , ABS Gearboxos az M16om, ezért is szeretném kicserélni.
    380-ig kb, de onnantól kezdve nem, mert azmár csak az airsoftos barátok kínzására jó. Aki Sniperes, és nem lő összevissza, az jöhet 500al.

    Nézegetem eszement fanatikus srácok 600-700-xxx FPSes fegyójukat.
    Hát, nemtudom mien gyakran vesz bele alkatrészt, deeeee ezmár...
    Teljesen fölösleges.
  • lac coo
    #20597
    Azért ne úgy képzelj el, mint aki egész életét egy szobában töltötte ! :)
    Határvadászként egész jó kiképzést kaptun a seregben, bár persze elég maradi volt, de a többiekhez képest jobb volt.

    Ha én egy mezőn a rajommal beásom magam 410 fps-el, hogy az isten nem szed onnan ki 300 fps-el , springes puskával az hót ziher!Stb..stb...stb...
    Bizony sok helyzet van amikor igen is számít az erő és a lőtáv, tűzgyorsaság nem oldható meg taktikával .Ennek ismeretében semmi furcsa nincs abban, hogy a fegyverek ereje természetes módon kiegyenlítődik az évek alatt .
  • Punker
    #20596
    az értelmetlen pusztítás az idiotizmus alapjele :D

    amúgy meg szerintem kamu ehhez egy 430-450 is bőven elég (bár ha sokat kattogtatja üresen az se lesz neki hosszú életű, a végén tisztán hallani :)
  • RoyalPredator
    #20595
    Thx mindkettőtöknek.
    NOWAR-t előző postban akartma is említeni, de végülis megvártam míg valaki kinyögi.

    AMúgy ez mien játékos kategória? Szadista állat?
  • DannyL
    #20594
    PM-ben elküldtem, mert nem link hanem telefonszám.
  • Punker
    #20593
    ha Budapest akkor, én mindig nowar-ban szereltetem Wolverine-nel a G3-ast. az MP5k-t meg Tomekk csinálta Miskolcon.
  • Punker
    #20592
    a fém gear az már nagyon nagyon régen alap, és az új kínai gear-ek ugyanott vannak mint a márkásak.....


    300 és 400 között tényleg van különbség, de a jól belőtt 380 és 410 között már alig!
  • RoyalPredator
    #20591
    Őszintén szolva, az a benyomás, amit bennem keltettek, az tényleg egy Hobbi bolt, és nem egy szakszervíz.
    De ha ezt komolyan mondod, lökj nekem egy linket kérlek :)
  • DannyL
    #20590
    Csak jobbat tudunk! :) Mindenki ezt a tré bandát találja meg először.
  • RoyalPredator
    #20589
    Egyet kérdezek és máris vita fakad... Jééézusom.

    Én látom a külömbséget 300 és 400 között, de nem az FPS teszi a profit.
    Nekem az a profi fegyver, ami megbízhatóan, a legjobb, legmagasabb minőségű alkatrészekből van összerakva. Ha veszel egy kínait, az még Stock. Ha kicserélsz rajta ezt-azt, az Tuning. Ha átfested, átszabod, az Custom. De ha alkatrészenként magad rakod össze, az a Profi. Nekem.

    Ha körülnézel, mik kellenek hozzá: Fém Gearbox, Hopup, alucső, dugattyú, aksi (+ töltő), motor, fogaskerekek, rugók, megfelelő tus, heatshield, markolat, red-dot/távcső, minőségi BB, és még jópár alkatrész, na az már borsos. De persze egyszerűbb és olcsóbb ha vki pl egy TM-et vesz, és pár dolgot kicserél rajta. Ez így igaz.

    Azthiszem az Airsoft.hu -tól kérdem meg, hogy tudnak e cserélni pár dolgot, lehetőleg 1-2 napon belül.
    Vagy tudtok valami jobb helyet rá?
  • DannyL
    #20588
    A gond az adott, mindenki lehet hülye, jobb esetben nem lesz belőle baj. Viszont érdemes gyorsan tanulni a saját faszságból.

    A hamis pedig az, hogy pont egy erdős játéknál a fegyver ereje elég kis százalékban esik latba. Sokkal fontosabb dolgok dominálnak ha eredményes akarsz lenni.
  • Hitman76
    #20587
    "Mert azért ez egy erdős-mezős játékon már több mint hátrány amit semmivel nem lehet ledolgozni."

    Taktika, stratégia, csapatmunka esetleg!!! Ezeket kell gyakorolni, nem pedig állandóan tyunyinygoláson törni a fejünket!!!

    270 Fps-sel is lehet igen eredményesen játszani!!!

    Javaslom szerezz némi tapasztalatot, mielött nagy igazságok és kicsontosodott vélemények kimondására adod a fejed!
  • DannyL
    #20586
    Na ez komoly. Szerintem egyébként népi szólás, ergó sose tudjuk meg, mert lehet hogy egy alföldi kisfaluból ered, a Pista bácsitól a századelőről.
  • lac coo
    #20585
    Már micsoda ? :P
    Amúgy te vagy az én élő példám, felelőtlen kezdőből elismert öreg lett ! :)))

    Hol itt a gond ?
  • lac coo
    #20584
    Mit lehet tudni a Deákné vásznáról?

    "Ismert szólásunk, hogy „ő se jobb a Deákné vásznánál”. De ki az a Deákné, és milyen a vászna?"


    Erre a többeket foglalkoztató kérdésre sajnos nem ismert a válasz. A nyelvész O. Nagy Gábor Mi fán terem? című, szólások és közmondások eredetével foglalkozó gyűjtéskötetében két magyarázat-lehetőséget tesz közzé – azonban nagy valószínűséggel egyik sem valós. Érdekességük miatt érdemes azért megismerni ezeket.

    A két lehetőség a következő: Pálóczi Horváth Ádám, az író így magyarázta a szólás eredetét: „a Deákné vászna a padrúl leesett, és mindjárt szösszé vált”.

    Az irodalomtörténész Erdélyi János szerint a deákné, azaz falusi mesterné, tanítóné az urát nevezte vásznának, akit korhely életmódja miatt gyakorta megsulykolt, akárcsak a mosott vásznat.

    O. Nagy szerint mindkét verzió utólagos magyarázat, és nem áll összefüggésben a szólás valódi eredetével. Amit biztosan lehet tudni, hogy az „ő se jobb a Deákné (vagy deákné) vásznánál” állandósult szókapcsolat a XVI. század közepe előtt keletkezett, és csak a magyar nyelvben létezik, idegen nyelvű megfelelője nincs.

  • DannyL
    #20583
    "Voltatok ti kezdők 300 FPS-el, meg voltak a tapasztaltabbak 400+-al ?
    Mert azért ez egy erdős-mezős játékon már több mint hátrány amit semmivel nem lehet ledolgozni."
    A válasz hamis! :)