29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • Hitman76
    #20662
  • Punker
    #20661
    Towel Day van!!!
  • Hitman76
    #20660
    Ühümm, értem! Eldöntötted, hogy ha a fene fenét eszik is akkor is neked van igazad! Bár tapasztalatod nincs és csak pár hónapja ismerkedsz a hobbiva, mindenki bekaphatja mert te határvadász voltál, és úgy is jobban tudsz mindent!
    Kened-vágod a ténmát, és neked ne magyarázzák meg mi merre hány méter!
    Feldobsz egy témát, és amikor válasz érkezik rá, az első szavad a "De"!
    "De nyiltabb terepen, de ha hatan vannak, de ha nyolcan vannak, de ha ennek ilyen pusája van, annak meg olyan!"

    Nem az a baj, hogy van véleményed hanem az, hogy ez a vélemény nincs megtámogatva 50-100 játék tapasztalaltával!
    Az meg egy másik kérdés, hogy minden kis apró beszólásoddal igyekszel rugni egyet az "öregeken", csak azért mert cool dolog előadni a "sértett-elnyomott kezdő" magánszámot.
    Megutálnak az emberek látatlanban? Hmmmmm... Vajon miért is lenne így?
  • lac coo
    #20659
    Ötödszörre mondom, NEM akarok trillió FPS-t!
    Én ezt a szót , hogy kitárazás a seregben nem hallottam .
    Szép a példa de nyíltabb terepen, vagy ahol távol vannak a megfelelő fedezékek egymástól ott szopi van ha nem tudsz olyan messziről lőni mint az ellen .

    De tényleg lezárom a témát részemről, sok hasznos dolgot hallottam ,a véleményem más ez ügyben -ez gondolom nem baj ,-és a végén még mindenki halálosan megutál így látatlanban , ahogy nézem sokan személyes sértésnek veszik ha valaki ellenkező dolgot állít !

    Na béke !
  • Hitman76
    #20658
    Van még mit olvasnod ezek szerint!

    "Mondjuk pontosan azt sem értettem mit takar ez a kitárazás szó"

    Hmmm. Pedig határvadász voltál!

    Amúgy pedig a Falludzsás fotóknál magam is ott voltam, az általam beszúrt fénykép jóval a játék vége után készült, és kimondottan pár fun kép miatt állt össze a brigád. Szigorúan meghívásos eseményről beszélünk, ahol a résztvevők mindannyian rutinosnak számítottak.
    A fegyverekbe kitárazás után kerültek vissza a tárak, mint mondottam volt a poén képek kedvéért tartjuk a fegyvereket Kimura irányába!

    "Nem vitatom, a tapasztalat biztos sokat számít .De a két másik felállás mindig kimarad a példáitokból :
    a két csapat azonos tudásban és tapasztalatban de az egyik 600 FPS-el kevesebb tűzerőben."

    Példa:

    Verpleéti játék, mi ketten alkottunk egy felderítő alaklulatot (2 db TM H&K MP5-A4 - 265 és 280 Fps), az ellenfél átlagosan 6-8 fős rajokba tömörült. Kihasználva azt, hogy két ember könnyebben mozog zajtalanul, és jobban képes rejtőzködni, komplett rajokat tudtunk visszaállásra kényszeríteni! Gerilla taktika. Odacsaptunk és elszeleltünk. A főbb útvonalak mellet beásva kivártuk míg az ellefél besétál a killzone-ba, és kiszedtük a medicet, a rajpk.-t meg akit értünk. Aztán olaj! A sűrű boztótosban sokkal gyorsabban haladtunk ketten, mint az ellenfél, így általában sikerült lerázni őket, ha éppen túlélték a rajtaütést.
    Nem azért sikerült eredményesen a taktikánk mert akkora ászok voltunk, egyszerűen ráéreztünk a helyes megoldásra.
    Az alacsony Fps teljesítményt lehet ellensúlyozni fürgeséggel, jó fedezék választással, pontos tűzvezetéssel, összehangolt mozgással és tűzfedezettel, valamint rejtőzködéssel.
    Hozzáteszem nálunk profibb és összeszokotabb brigádokat is ismerek, akikkel összefutva hiába is bíznál a trillió Fps nyújtotta lőtávelőnyben!
  • lac coo
    #20657
    Valami képet toljatok már légyszí ....!
  • praksi
    #20656
    más kialakítás, más mechanizmus, márkától függően sorjás/nem sorjás, és egyebek.
  • lac coo
    #20655
    De fizikailag miben más, jobb az ilyen hop up ? Csak kíváncsiságból ....
  • Punker
    #20654
    adott egy TM MK23 GNB a maga 300 körüli FPS-ével 35-40 méteren pontosabb mint egy CA M15 400 FPS......

    ugyanaz amiért a TM VSR alapon 280 FPS-sel pontosabb mint a legtöbb 400-as AEG.
  • lac coo
    #20653
    Meg, de tárral még könnyebben :))
    Mondjuk pontosan azt sem értettem mit takar ez a kitárazás szó :)
    Az ürítést értem, azt sokszor hallottam :)
    Fene tudja , én nem tennék tárat a fegyverbe olyan fotózáskor ,ahol bele kell tolnom valaki képébe a csövet :))))

    És miben más egy ilyen hop up rendszer mint egy mezei ?
  • kvitya
    #20652
    Tár nélkül meglőhetlek? :D A tártiltás a vadbarmok ellen jó, a többi meg tudja, h marad BB a hop házban, ha nem lőtte üresre a fegyvert.

    Konkrétan nem, simán szintben, as fogalmak szerint egyenesen repül

  • lac coo
    #20651
    Amúgy a túl hosszú lőtáv amit hop up-pal érünk el nem eredményez túl nagy hullámzást a BB útvonalán ? Mert gondolnám a fizika az itt is fizika ...
    Tehát nem azért megy messzebb mert jobban felcsavarodik a röppálya végén ?
  • lac coo
    #20650
    Tárat nem rakunk vissza fegyverbe, erről nem is érdemes vitázni !

    Nem vitatom, a tapasztalat biztos sokat számít .De a két másik felállás mindig kimarad a példáitokból :
    a két csapat azonos tudásban és tapasztalatban de az egyik 600 FPS-el kevesebb tűzerőben.

    kezdő csapat totál tapasztalatlan ( ami nem ugyanaz mint a felelőtlen!) plussz még belé van magyarázva, hogy elég neki a 300 is (pedig mikor végignézek egy reget valami játékkiíráson lazán megvan a 400-as átlag ...

    Egyetértek veled és minden tapasztalt öreg rókával, de azért az mese , hogy az erő semmit nem számít .

    De mondom, én ezen nem vitázok, mert magam is ellenzem az ágyukat.Bár sokszor biztos jól jönne az a plussz FPS , mégis megállok 350-nél, ha emiatt néha szívok is ..ez van ...
  • kvitya
    #20649
    Mondjuk simán tudok 30 embert mondani, akiről tudom, h nem fog véletlenül sem lőni (hasonló pózolás közben sem). Különösen akkor nem, amikor játék vége és kitárazás után fényképezkedünk épp valami csoda folytán...

    Évente (az elmúlt 3-4 év alapján) kb 5- 7 baleset történik, gyakorlatilag mindegyik offzone-ban, figyelmetlenség miatt. Maradandó szemkárosodás itthon még nem volt. LARP játékon fegyverbaleset még nem történt, tény, h a társaság messze jobban szűrt, mint egy átlag hétvégén.

    FPS vs tudás: a kettő nem csereszabatos, hiába lősz erősen, ha nem tudod, mikor lőj... Hiába vagy szerinted jól képzett a rajoddal egyetemben, ha az ellen mögött ott áll fejenként jó néhány évnyi tapasztalat. Meg fogsz halni. Ezt veheted ténynek, bár gondolom szívesen vitatnád.

    FPS vs lőtáv: a kettő összefügg, de fényévekkel fontosabb egy jó hopup rendszer, mint a nagyobb erő. Lásd pl egy Marui MK23 vagy alap VSR-ek bármelyike. Vagy, ha ülsz, akkor nézz utánna mondjuk az Asahi M60-asnak lőtáv és FPS viszonylatban (az ülés azért fontos, h amikor sokkot kapsz, ne törd össze magad)
  • lac coo
    #20648
    Ahányszor az ilyen fotók szereplőinek a fejébe verték hogy hogyan bánunk biztonságosan egy FEGYVERREL !
    ( Ha eleve rosszindulattal szólsz hozzám , ne várj szép választ, sry ...)

    Tudod én annak idején láttam lukat a fegyverszoba falán ami az ilyen hűdejófejek vagyunk dolog miatt került oda ....Millióból egyből lesz baj, de soha nem lehet tudni hánynál tartunk éppen. az a katona sem gondolta, hogy bármi baj lehet belőle, hisz tökéletesen ismerte a fegyvert a szabályakot...De mégis ott volt a lyuk !
  • lac coo
    #20647
    "...Sziasztok! Van egy cyma CM036 AKM-em 420 ra butitva..."

    Na ,tessék ...!
  • shatanka
    #20646
    Laccco a tapasztalat beszél belőled. Pontosan hány LARP vagy akármilyen más játékon voltál?
  • lac coo
    #20645
    THX ! Magát a rövidítést nem ismertem pontosan mi is ...
  • Hitman76
    #20644
    Jó duma, megjegyzem!

    L.A.R.P.
  • lac coo
    #20643
    Amúgy mi az a LARP ?
  • bardocz
    #20642
    Nem lesz soha baleset belőle,mert ők már születésük óta AS-eznek,csak a kezdők csinálnak ilyenből balesetet,mintha ezt nem tudnád.
  • lac coo
    #20641
    Csak viccnek szántam, hogy belemásztál, nehogy magadra vedd ! ;)

    Amúgy meg addig készülgetnek ilyen fotók mígnem valami baleset lesz a vége ezt te is tudod ....tökéletes lenne egy ilyen kép tárak nélkül is .

  • Punker
    #20640
    szándékosan mosod össze a 2 dolgot.....
  • lac coo
    #20639
    Punker, ebbe már sikerült belemásznod ! .

    "...pont az ilyen negatív példát felmutató társaságok ellen beszélünk....."

    Értem én mi célból készül az ilyen kép. Bár tárazott fegyverrel ilyent soha nem szokás csinálni ...Pláne szemüveg nélkül !Feltéve , ha elfogadjuk hogy az As fegyver is fegyver.

    Na béke !
  • lac coo
    #20638
    Ebben biztos igazad van !
  • DummyBoy
    #20637
    Ok, csak annyit szeretnék még hozzátenni, hogy én élőben tapasztaltam azt hogy egy jó taktika hogyan tudja kiegyensúlyozni az FPS hiányát ...

    Szóval az FPS nem minden :) sőőt ...
  • Hitman76
    #20636
    A videót meg se nézze!!!
  • Punker
    #20635
    ember a LARP-os pózolás tudod mit jelent?
  • lac coo
    #20634
    Ugyan ez a felállás nálunk is 420-al plussz egy 600-as sniper ? .( Az , hogy topák lennénk, most kéretik figyelmen kívül hagyni ! )

    ezt a témát is javaslom értelmetlennek , hisz lassan épp olyan dolog mellett kényszerülök kiállni amit magam sem támogatok ( a sok tuningágyut...) !
  • lac coo
    #20633
    Hát én komolyan nem értelek !!! :D
    Lentebb írta a kolléga, hogy épp az ilyen egyéneket akarjátok kiszűrni !.
    Javaslok egy döntetlent, és a téma értelmetlennek nyilvánítását !
  • Punker
    #20632
    nincs mert Bulldog a parkolóban húzta át az összes CNN képet a laptopjára.
  • Hitman76
    #20631
    Elképzelhető! Az Ftp-n egy "Falludzsa" című mappában van, de nincs megnevezve szerző.
  • Punker
    #20630
    ezt a képet én csináltam? :D
  • Hitman76
    #20629
    Falludzsa Ostroma II.



    Na egy ilyen játékra ne gyere el! Ha lesz harmadik része, fe se regelj, hiszen egy rakás szemét-mocskos felelőtlen "öreg" vesz majd részt rajta!
  • DummyBoy
    #20628
    Ijj ... ezt de bebuknád :)

    Hmmm ... Vegyünk a támadó csapatba mondjuk 1-2 embert M249-esekkel, 300 FPS 3000-es tár ... azután 1-2 Sniper Marui VSR10 vagy GSPEC 300 FPS-en (Csak hogy legyen springes is ...) a maradék meg M14-esekkel ... 300 FPS ...

    HA ezek tudják használni a fegyvereiket, úgy bedarálnak benneteket, hogy öröm lenne nézni :) Qrva mindegy mennyi FPS-el van neked több ha nem tudod kidugni a fejed :)

    De mondok neked jobbat ... pár éve mikor én kezdtem nekem is 400-as volt a fegyverem, mert mindenkinek olyan volt nállunk ... jött egy csapat hozzánk játszani, mindenkinek alap fegyverek (275-300 FPS ...)

    És igen is tudták kompenzálni az FPS hátrányukat ... bár előjöttek olyan helyzetek amikor a + FPS-ből adódó + lőtáv jól jött nekünk, erre az okos ellenfél gyorsan rájött, és megpróbált úgy taktikázni, hogy ne legyen erre mégegyszer lehetőségünk ...

    Nagyon jó játék volt :)
  • bardocz
    #20627
    Én bényén játszottam,meg 2-3szor érden.
  • Punker
    #20626
    ti merre jártatok amúgy?
  • bardocz
    #20625
    Nehogy azt hidd,hogy csak a kezdők hisztiznek,sőt...Ahova én jártam,ott mindig a több éve játszó játékosok veszekedtek,meg üvöltöztek játék közben.Ha valaki nem képes felfogni,hogy ha az ellenfél nm ismeri be a találatot,ami lehet nem is volt az,csak úgy láttuk,akkor mégegyszer rá kell lőni,és kész.
  • lac coo
    #20624
    Hasonlók biztos vannak a harc hevében :)))
    Én videon láttam olyant is, hogy saját csapattársára lőtt rá, mert megijedt, hogy valaki előugrik az egyik oszlop mögül ! :)))
  • RoyalPredator
    #20623
    A jelenlegi fegyvert csak nagyonalap téren tuningolnám, azaz hopup ha kell, meg a cut of lever csere-

    Csak később veszek fém gb-set, mert még felszerelést is kell vennem, és ugyanúgy tudok lőni vele. Ezen nem múlik.
    Bár azon is gondolkoztam, h szimplán lecseréljem e a gb-t, mert a többi alkatrész amúgy szerintem abszolút korrekt.