29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • Punker
    #20702
    milyen kamra?
  • Caterpillar
    #20701
    Hülye kérdés de megkérdem a békesség kedvéért:

    Most vettem egy Guarder hop up gumit beszereltem nem kevés szilikon spray segítségével majd lőttem úgy 3-400 at és azt tapasztaltam hogy a bb minden kb 10. lövésnél mintha pont ellenkező irányba forogna és belevágódik a földbe... Lehet hogy ez normális és égtelen nagy fasságot kérdeztem de furcsálltam és mondom inkább megkérdem hogy ez a spray meg a be nem kopott gumi együttese e vagy valamit elqrtam?
  • DummyBoy
    #20700
    Váááá ... nagyonnagy :)

    Ennek a játéknak a topikját is olvasgattam, már az is kemény volt de ez a videó!

    GRAT!
  • RoyalPredator
    #20699
    :D Farsang?
    Nagy lett!

    A Jövőben rendezhetnétek ien drogdíler négerek vs SWAT csatákat, filmezve. Nektek szerintem lazán menne.
  • Facek
    #20698
    jó kis vidi lett biztos élvezetes játék volt :)
  • mstummer
    #20697
    Hmm... már linkelni is elfelejtek normálisan :) Szóval:

    Link
  • mstummer
    #20696
    Egy videó a legutolsó szervezésünkről:

    http://www.youtube.com/watch?v=naR-o9i8gog


    Senki se hagyja ki :)
  • kvitya
    #20695
    Hanem a kultúrsokk......... hirtelen tágul a világkép, műveltebbé válunk, stb...ez vért kíván :))
  • RoyalPredator
    #20694
    Nem arról van szó.
  • DannyL
    #20693
    Miért, melyik részét nem érted?
  • RoyalPredator
    #20692
    Az ieneket farbalövéssel jutalmazzuk :P
  • lac coo
    #20691
  • DannyL
    #20690
    Apám utána nézett Deáknénak.


    "Az egyik forrás szerint egy geszti házaspár hölgytagját érte a faluban kritika az általa rossz minőségben szőtt vászon miatt:

    "Kire mondják Geszten, hogy jobb a Deákné vásznánál?

    Élt Geszten elég régen egy öreg házaspár, igen nagy szegénységben, és sok veszekedés közepette – mert a szegénység fészke a veszekedésnek. Nem volt családjuk, így egymást ették szóval és tettel, míg éltek. Még fájok is ritkán akadt. Nyers gallyal fűtöttek télen, amitől olyan füst támadt, mert a fűtési lehetőségük is egy kisebb méretű, öntött vassparhert volt, aminek az oldalából kitört egy darab. Ezáltal ott is jött a füst, nemcsak a kéményen. Így mikor ment valaki hozzájuk, alig látták ki ment be.

    A kezüket szemük elé tették, s úgy lesték, ki is jött hozzájuk. Kérdezték: Jütt valaki? Nem láttak jól. Nagyon öregek voltak. Az asszony nem Gesztre való születésű volt. Fiatalabb korába sem volt rendes, tiszta asszony, én is a régiektől hallottam, hogy a kacsa nyakán lusta volt a tokot kiszedni, inkább megfordította a bőrt rajta, hogy ne lássa Bálint bácsi (Deák Bálint) a tollat rajta. Volt olyan eset, hogy mosott is néha, de a vászna oly fekete volt és elnyűtt. Arra szokták mondani Geszten: – Te sem vagy jobb a Deákné vásznánál. – És: – Majd kifehéredik az, mint a Deákné vászna száradás után.

    Az öregeket gyerek fejjel én is ösmertem. Az utcán ültek reggeltől estig, a község tartotta fenn őket, dolgozni már nem tudtak."



    Egy más forrás szerint ez a szólás szerepelt már Baranyai Decsi János 1598-ban Bártfán, a Klösz-nyomdában megjelent Adagiorum graecolatinoungaricorum chiliades quinque című kötetében is:

    "Ez volt az első magyar szólás- és közmondásgyűjtemény. (Közép- és Kelet-Európában az elsők közé tartozik, csak egy cseh gyűjtemény előzte meg.) Korábban jelent meg pl. angol, arab, francia, német, olasz gyűjtemény, rá következett 1618-ban a lengyel gyűjtés, majd a litván, észt, ukrán; 18. századi az első finn, orosz, szerb, szlovák, a 19. században látott napvilágot az első bolgár, román és szlovén gyűjtés.

    Decsi a kötet összeállításakor Erasmus és több más, 16. századi szólásgyűjtő (Hadrianus Iunius, Brassicanus, Gilbertus Cognatus és mások) Bázelben 1574-ben kiadott magyarázatos latin–görög szólásgyűjteményét veszi alapul. Válogat belőle, a magyarázatokat elhagyja, helyette a magyar megfelelőt vagy a magyar fordítást közli. A talán 200-300 példányban megjelent, kis alakú, 444 oldalas kötet 4827 magyar adatot tartalmaz, köztük mintegy 800 szólást és közmondást. Ma négy teljes és tíz hiányos példánya ismert.

    Decsi számos közmondását, szólását ma is úgy vagy csaknem úgy mondjuk, mint négyszáz éve. Néhány példa mai helyesírással (ő pl. a cs-t cz-vel vagy ritkábban ts-sel, a c-t tz-vel, a j-t i-vel vagy y-nal írta): Kücsiny a bors, de erős. – Te sem vagy jobb a Deákné vásznánál. – Nagy fába vágta a fejszét. – Szemérem (ma: szégyen) a futás, de hasznos. – Ember kell a gátra. – Gazda nélkül vet számot. – Igen tud hajdú harangot önteni. – Jó volnál halálnak. – Az igazmondás betöri embernek fejét. – Lassan járj, s hamarabb eljutsz. – Jótett helyébe jót ne várj. – Semmit sem hoz a konyhára. – Közös lónak túros (azaz: feltúrt, sebes) a háta. – A Krisztus koporsóját sem őrzik heiában (azaz: ingyen). – Sok lúd disznót győz. – Oly messze van tőle, mint Makó Jeruzsálemtől. – Aminemű mosdót te énnékem tartasz, én is olyan kendőt tenéked. (Ma: Amilyen a mosdó, olyan
    a törülköző.) – Nem akarásnak nyögés a vége. – Jó pap holtig tanul. – Jobb ma egy veréb, hogynem holnap egy túzok. – Zsák meglelte foltját."



    Ennek ismeretében az újkeletű geszti visszaemlékező csak a névazonosság miatt vélhette úgy, hogy a szólás Gesztről ered. Ami évszázadok múltán is biztos: Deákné vászna igen rosszra sikeredett!"
  • SG rock
    #20689
    2nd Rangers Helmet in the XXI. century Találó?
  • shatanka
    #20688
    Ez a JLS féle?
  • lac coo
    #20687
    Bár most olvasom, hogy lassan már lehet kapn iaz újabb fajta kamrákat .

  • shatanka
    #20686
    Elv ugyanaz.

    Pontosítani mivel leeht m4 hop-upon? H lenyomó plusz jófajta hop up kamra meg hop up gumi.

    Átalakításhoz sok sikert... de nagyon okos és ügyes embereknek sem sikerült 100 % megoldást találniuk.
  • kvitya
    #20685
    Szerintem ne agyalj rajta. Állítsd be egyszer a fegyveredet egy neked jól bevált BB-hez és használd örömmel.
  • Jacek
    #20684
    Az hagyjan hogy az allitasa szar es ellalitodik(ezt is meg lehet oldani, de hogy nincs rogzitve a cso es mozog ossze vissza na az rohejes:)

    De mindent meg lehet oldani ugyes sufni tuningal:D
  • lac coo
    #20683
    Nézek egy ilyen VRS-t itt is ugyan az elv mint bármely más hop up -nál csak más a lenyomó-mechanika . Akkor mitől jobb ennyivel ?
    Kép ...

    Én simán bevállalnék egy hop up átalakítást a fegyveremen , de még mindig lövésem sincs mi az amitől jobb lenne, min kéne változtatni ....
  • Punker
    #20682
    arról nem beszélve hogy nem lehet rendesen állítani, és ha a fix szar gyárilag akkor baszhatod.....
  • mstummer
    #20681
    A BAX nem olyan húdenagy extra. 1 dudor helyett 2 dudor pörgeti meg a BB-t. A korai fémgearboxos kínai koppintásoknál volt nagy divat, de aztán hála égnek elmúlt.
  • Punker
    #20680
    a bax sokkal rosszabb mint a hopup rendszer!!!


    és igen teljesen más a hop rendszer ahogy a gear-ek is a v2 (M4,M16) a legprimitívebb, a v7-v8 (M14/Type89) a legfejletebb AEG-eknél

    spring-nél és gázosnál meg a VSR hopup rendszer ami az etalon.
  • lac coo
    #20679
    De legalább lehet kapni, mert idehaza hosszú hónapokig nincsenek fontos dolgok ( mint ahogy azt én mostanában tapasztalom ...)
  • Facek
    #20678
    Visszavonom, köszi az infót , így vámmal meg mindennel együtt tényleg majdnem ugyanott vannak, csak egy picivel olcsóbbak de több mint 1 hónap mire ideérnek :)
  • lac coo
    #20677
    Ami extrát én ismerek az a BAX.. Ezt leszámítva mi lehet fejlettebb egy hop upban ? Gondolnám van a gumi amit valami lenyom aztán ez mindenhol ugyanaz, nyilván az anyagminőség változhat .... De van-e valami különbség a felépítésben amitől sokkal pontosabb egy M14 pl ...?

    Illetve az M4 hop upot lehet-e valami értelmesebbre cserélni ?
  • Punker
    #20676
    postát vámot áfát ne feledd! (a legnagyobb köcsögség hogy a szállításra is sarcot számolnak)
  • Facek
    #20675
    Ám kiszámoltam elég kellemesen olcsóbb (kb 10 rugó).
  • Punker
    #20674
    legrégebbi legprimitívebb és legpontatlanabb konstrukció.
  • lac coo
    #20673
    Akkor már tényleg hülyülök ! :)

    De jobb is így, tényleg nem akarok senkivel összeveszni ilyen butaságon!

    Béke !


    Szóval... Az M4 sorozat hop up-ja csak a állító mechanizmus miatt szar ? ( Olvastam, hogy sok a holtjáték a sok áttétel miatt )
  • Punker
    #20672
    semmi nem lett itt törölve.
  • lac coo
    #20671
    Most vagy elfelejtettem elküldeni, vagy ki lett gyomlálva ... :)))

    Jobb is így .
  • kvitya
    #20670
    Persze, jó kép, már-már fotó, csak nekem kicsit modern a telefon a háttérben. Mi a mű címe? :))
  • kvitya
    #20669
    softair / egyéb as fegyver, felszerelés / rendelési kisokos

    Végigolvasod és minden kérdésedre választ találsz. Amik fel sem merültek eddig, azokra is..... :)

  • Punker
    #20668
    ha nem tucat dolog kell és nem gyorsan akkor rendeld, sajna a vám néha ül pár hetet rajta.
  • SG rock
    #20667
    Én fegyvert ugyan még nem rendeltem, de szerintem ilyen Euro-Dollár árfolyamoknál kb. magyar bolti áron jönnél ki!
  • Facek
    #20666
    Hali srácok!

    Érdeklődni szeretnék van e már köztetek olyan aki rendelt fegyvert külfölrdől ? Kiváncsi lennék a személyes tapasztalatokra, mert nagyon úgy néz ki jobban ki lehet jönni ha külföldről rendelnénk.
    Köszi!
  • SG rock
    #20665
    én festettem
    jó lett?:)
  • Jacek
    #20664
    300 vs 410 abszolute nem eselytelen:) oda adom a 425-ot lovo AK74-em systema/CA motyok a belsejeben, atom pontos, en meg jovok az AGM M14-el ami hot fapadnulla tuning 310 fps, csak jol be van allitva meg egyebek.

    Nem pontatlanabb sot, es a lotavja sem sokkal kevesebb.... nem minden az FPS:)
  • Punker
    #20663