29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • kvitya
    #20822
    Nehezebb BB témához:

    nem csak erősebb fegyverben jobb, egy átlag 330as AEG is hosszabb és pontosabb lövéseket fog produkálni azonos minőségű ,25ös, mint ,20as BB-vel.

    A nagyobb tömegű BB jobban megőrzi egyrészt a mozgási energiáját, tehát messzebbre repül és/vagy nem térítik el annyira a fizikai akadályok (bár egy levél is eltéríti céljától); másrészt a nehezebb tömeg stabilizálja is, tehát a külső behatások, mint szél, eső, stb. hatására nem térül el annyira az eredeti útvonalától.

    Számszerűsítve, igen vágva, hogy egyszerűbben lehessen emészteni: a VSR-rel lőttem tesztelésképpen 50, 60, 70, 80 méterre. 70re a ,29es SGM már határeset, kb ennyi a max hatásos távolsága. Ezen a távon a ,40es Madbull messze jobban teljesített, 80on pedig csak ez utóbbi volt értékelhető (lézerrel mért táv természetesen). A fegyver ugyanaz, egyedül a BB tömege volt a változó (ha eltekintek az anyagi minőségétől és felületi kialakításától persze)
  • harvypoker
    #20821
    hat kitudja az amcsik is megjartak a bokrokkal Vietnamba nemhiszem hogy a BB sokkal jobb lenne az 5,56 nal :D
  • lac coo
    #20820
    Semmit ! :)))
    De pl bokor ellen jól jöhet . :)
  • praksi
    #20819
    "nagyobb az átütő ereje" ???
    mit akarsz te átütni? :D
  • RoyalPredator
    #20818
    Na hogy áll a pred maszk?
  • DannyL
    #20817
    Have a good flight soldier! :)
  • SG rock
    #20816
    Nah én elköszönök tőletek 1hétre!
    Most indulok Londonba:) majd keresek vmi military boltot ahol vannak olcsó angol ww2 holmik és megpróbálok venni 1-2dolgot...

    Jó fórumozást ;)
    Üdv
  • lac coo
    #20815
    HK vs Colt ....
  • Punker
    #20814
    a lényeg hogy stabilabb a röppálya.
  • lac coo
    #20813
    Kérdés:

    erősebb fegyverbe miért jobb a nehezebb bb? Azt értem, hogy a szél és a kisebb akadályok nehezebben térítik el és ha jól gondolom nagyobb az átütő ereje is , de ezen kívül mi a haszna ?

    Valamint valaki tudja már, hogy a Blaster Devil bb mennyiben más mint a sima ?

    THX !
  • lac coo
    #20812
    Közben belőttem az udvarunkon, 30-40 méterről egy pontra mutat, de mikor először néztem a szobában kicsit elvette a kedvem :)))Ott tényleg elmászik a pötty ! Gondolom mivel csak egy olcsó replika , nem igazán pontos az a félig áttetsző homorú tükör és főleg széleken már csal .

    De tényleg jóság a cucc , nem bántam meg hogy rátok hallgattam .
  • Hitman76
    #20811
  • Hitman76
    #20810
  • SG rock
    #20809
    Szvsz biztos, hogy nem.. akkor torzítana :)
  • lac coo
    #20808
    Most már elpakoltam, de ahogy láttam a hátsó lencse kicsit domború, legalább is belülről biztosan .
  • SG rock
    #20807
    red dot domború lencsével???:O
  • lac coo
    #20806
    ...és inkább a lencse szélein mászik el ahol már nagyon domború a lencse.

    Sorry, nem szóltam !
  • lac coo
    #20805
    Ha a fegyver egy helyben áll mondjuk állvanyon, és benézek középről-jobbról-balról egy kicsit mindig mászik arrébb a pötty ....Pedig a cső mozdulatlan ugye ...50 méteren simán csal 40-50 centit, mondjuk a puska se sokkal pontosabb :))))

    Vagy a tiétek nem ilyen ?

    Szerk.:Megkövetem magam, minél messzebbre nézek vele annál kissebb a kitérés ...
  • Punker
    #20804
    mi van?

    pontosan belövöd a fegyvert, és a pötty pont a helyén van, akkor miről is beszélünk? nézheted te ferdén a dotot, a csövet nem fogod hozzá görbíteni, vagy igen? :D
  • lac coo
    #20803
    De hát ez így sz@rt nem ér ! :)))Mondjuk a Holosight -om is ilyen , bár az egész kicsit mozdul el .
    Jó, igaz hogy egy AS fegyver nem éppen pontos ....
  • Punker
    #20802
    a led fixen középre világít.
  • lac coo
    #20801
    Mindegyik reddot olyan, hogy ha a széléről nézek bele kicsit máshová mutat a jel mint középről ? Vagyis ha mozgatom a fejem jobbra-balra kicsit elmászik a jel a célról ...
    Most vettem egy G&P Aimpontot és ez is olyan ...
  • mstummer
    #20800
    Huhh...azt olvastam elsőre hogy fürdő ruciban játszottál anno... fáradt vagyok :)

    Los Saksendos 2-re nem jössz majd? :)
  • DummyBoy
    #20799
    Nos, én általában full ruciban játszottam anno ... Nem a BB-k és nem az ágak miatt ... a qrva szúnyogok miatt xD

    De tény hogy olyan helyen ahol a növényzet nem követeli meg a bombsquad-os védőölözetet, és 1000 alatt van a 10 négyzetcentire eső szúnyogok száma ... ott elég a póló is :)
  • RoyalPredator
    #20798
    Szerintem alapfelszereltség a camo ruha, enélkül egyrészt sokkal nagyobb az esélye hogy kilövik az illetőt, és ezáltal sok időt veszt a tényleges játékidőből, valamint a játék katonai-szimulációs része egyből szertefoszlik.

    Érv a póló mellett:
    Meleg van, a póló megteszi...
    -A jó katona nem nyafog...
    Keményvagyok, nembaj ha fáj!
    -Úgyvan, ne nyavajogj.
  • Hitman76
    #20797
    Nekem egyszer mondta Tibi hogy "Játszunk polóban Hit!" azóta is emlegetem!
  • kvitya
    #20796
    Irónia...... :))
  • DannyL
    #20795
    Na az biztos csemmeg! Oda felöltöztem én is. :D
  • shatanka
    #20794
    Anno Heni a kartel után még 2 hónapra is talált bennem tüskét.
  • Punker
    #20793
    régi verpeléti pályáról érdekesen jöttél volna ki :D
  • DannyL
    #20792
    Én meg évek óta pólóban játszom nyáron, mégsem véreztem el. Ennyi vérfrissítés egészséges.
  • praksi
    #20791
    Hatvanban én is pólóban nyomtam, de pár vérző seb után elgondolkodtam...
  • Steel Painter
    #20790
  • shatanka
    #20789
    Azért veszünk fel zubbonyt, hogy megvédjen a BBtől illetve erdőben ne karistoljon össze minden ág.
  • MuldR
    #20788
    Hummer tetogeppuskasoknak fejlesztettek ki.
  • DannyL
    #20787
    Viccelt!
  • DannyL
    #20786
    Én CQB-zni is szoktam nyáron pólóban. :)
  • Steel Painter
    #20785
    Persze én is ismerek olyat, aki egyes re állított fegyverrel nyomja, és ahányszor lő egyet annyiszor kiesik valaki a játékból az ellenfélnél.

    De én itt az imént arra próbáltam rávezetni kvitya-t hogy nem az különbözteti meg a profit a kezdőtől, hogy szerelésben van e vagy sem.
  • bardocz
    #20784
    Én is játszottam már sima terepmintás pólóban,és bényén is vannak,akik úgy nyomják.Mondjuk ott a 2 pályatulajdonos úgy lő le kapásból,hogy nem céloz,és 10-ből 10x el is talál.
  • Steel Painter
    #20783
    Nem barátom, a rutinnak ehhez semmi köze.
    Az tény hogy a védő szemüveg és az arcvédőn kívül nincs szükség semmire a játékhoz.

    De szerintem akár miien „régi arcok” ról van szó, nem hiszem hogy az erdőben egy szál pólóba fog rohangálni + 4 tárral a nadrágzsebében, stukival, bármilyen rejtőszín nélkül a rutinra támaszkodva.
    Megnézném azt a „régi arcot” aki így nyomja!

    Biztos van ilyen, akit zavarnak ezek a szerelések de egy kezdőre jobban illik ez a leírás aki azt csak hiszi hogy van rutinja.

    Én minden esetre nem találkoztam olyan rutinos emberkével ebben a sportban aki katonai pólóban és nadrágban nyomta volna.

    Mert itt nem a fájdalomról szól az egész. Nem azért öltözik valaki hadi felszerelésbe, aggat magára ilyen cuccokat, mert fél hogy kicsipkézik valamiét.
    Hanem hogy jobban bele éje magát ebbe a csapatjátékba.
    Ezek a cuccok azért vannak, hogy elősegítsék a játék feeling-jét!

    De neked ezt tudnod kéne, hiszen gondolom te „régi arc” vagy a dologban?