29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • praksi
    #20902
    hagyjad azt; ha jófej tanáraid vannak, úgyis segítenek.
    Én anno Kosztolányi: Édeas Anna regényéből úgy szóbeliztem, hogy kijegyzeteltem az előszót :D
  • bardocz
    #20901
    Nekem 22.-e info,23 tételből 9-ről tudok beszélni,tehát nem tudom,csak el tudok róla motyogni.
  • shatanka
    #20900
    kedden érettségi wazze....

    Töriből: 23 tételből 20 csuklóból vágok
    Nyelvtan: 20 tételből kb 4 et
    Irodalomból: 20-ból olyan 10ről van fogalmam...

    Vicces lesz :D
  • praksi
    #20899
    mentem volna én is, de péntek-szombat meló volt :-(
  • Punker
    #20898
    hát a játékot megölte a létszám hiány és hogy nem volt erőegyensúly, de jó rajuk volt összességében tetszett!

    3 év után meg van az első 3 kullancsom (1-et elcsíptem még ahogy a zubbony alá mászott volna)
  • praksi
    #20897
    Punker, milyen volt a Warpig ? :)
  • DannyL
    #20896
    Most 0.3-as Blaster-t használok, így könnyebbre biztos nem váltok.
  • kvitya
    #20895
    A 40es madbull/devil világos barna, a 36os középzöld. Ez utóbbit esélytelen használni nagy távolságra, mert nem látod. A szórása alapján simán jó lenne, de a "láthatatlanság" miatt nem tudod, korrigálnod kell-e, szóval felejtős. Egyedül az erdei fényfoltokon átrepülve érzékelhető, mert megcsillan.....

    M14be mondjuk a helyedben próbálkoznék a 28as guarderral is....
  • DannyL
    #20894
    Igen, M14-be kéne. Ha nem fekete, akkor megér egy próbát. Kösz a tippet.
  • ekiaki
    #20893
    Minőségben hozzáértő sniper-orientált kollégák szerint gyakorlatilag megegyezik a Madbull-lal, annyi különbséggel, hogy kicsit nagyobb a hibás BB-k aránya. A "sima" Blaster-nél valószínűleg sokkal jobb,de egész biztosan nehezebb.
  • lac coo
    #20892
    A Devil mennyiben más mint a "sima" Blaster ?
  • ekiaki
    #20891
    A Blaster Devil-t javasolnám, ha az M14-be szánod. Gyakorlatilag ugyanaz a BB töredék áron és nemrég még lehetett kapni a Nowar-ban.
  • DannyL
    #20890
    Lehet kapni valahol itthon a .40g Madbull-t?
    Rendelni nem sok kedvem van BB-t.
  • kvitya
    #20889
    Röhögni fogsz, nagyobbat üt, mivel jobban megőrzi a mozgási energiáját és becsapódáskor hatékonyabban adja át...... természetesen ez lőtáv függvénye is, 20 centiről kb mindegy, 20 méterről már közel sem...


    S kis emlékeztető:

    Számszerűsítve, igen vágva, hogy egyszerűbben lehessen emészteni: a VSR-rel lőttem tesztelésképpen 50, 60, 70, 80 méterre. 70re a ,29es SGM már határeset, kb ennyi a max hatásos távolsága. Ezen a távon a ,40es Madbull messze jobban teljesített, 80on pedig csak ez utóbbi volt értékelhető (lézerrel mért táv természetesen). A fegyver ugyanaz, egyedül a BB tömege volt a változó (ha eltekintek az anyagi minőségétől és felületi kialakításától persze)
  • Hitman76
    #20888
    Én inkább azt mondanám, hogy a KSC a Pentium a KWA/KWC a Celeron. Annál is inkább mert azon kívül, hogy minőségi eltérések vannak köztük, bizonyos alkatrészek sem csereszabatosak. Pl. a KWA Glock hibátlanul üzemel a KSC Glock tárral, de fordított esetben a KWA tár nem működteti a KSC fegyver szánkasztóját. Egymás mellé téve a két terméket, szemmel láthatóak az eltérések.
  • Punker
    #20887
    UN-ként akartam mindet végig tolni, amúgy is az UN a nehezebb :D
  • praksi
    #20886
    jaja, perpill az egyik srác még nem tud feljelentkezni, meg elvileg Godot is velünk lesz; ha van kedved, csatlakozhatsz hozzánk, örömmel látnánk :D
  • Punker
    #20885
    Praksi MW-n Merc akartok lenni?
  • lac coo
    #20884
    Annyira nem izgat a dolog, lényeg, hogy azt tapasztaltam minden tekintetben jobb a kicsit nehezebb BB .
  • shatanka
    #20883
    Ha visszaolvastok pár oldalt akkor szerintem már kitárgyalták...
  • praksi
    #20882
    igaz, rosszul fogalmaztam; de a tömeg attól még meghatározza a BB sebességét :)
  • lac coo
    #20881
    Mi flakonokon teszteltük, simán nagyobbat üt !!!

    Én még mindig úgy gondolom, hogy becsapódáskor egy bizonyos távolság után már nagyobb a nehéz BB sebessége ( és ugye a tömege is ) ezáltal nagyobb a becsapódási energia . Vagyis ha a nehezebb BB tömege miatti kissebb kezdősebességét ellensúlyozza az, hogy kevésbé lassul, simán lehet hogy nagyobbat üt mondjuk negyven méteren mint a könnyebb BB , ami már odáig beállt a pillesúly+azonos légellenállás miatt .

    Magyarul és eltúlozva : próbálj meg ugyanolyan erővel falhoz vágni két azonos méretű vas és szivacs golyót ! ;)
  • efti
    #20880
    Nem jol erted. A nehezebb BB kissebb sebesseget er el, de lassabban lassul rola. Vegeredmenyben rovidebb tavon, de pontosabb a nehezebb BB. Nem ut nagyobbat.
  • Punker
    #20879
    akkor ez volt a gond :D
  • lac coo
    #20878
    Én biztos voltam, csak nem akartam nagyon kioktatónak tűnni ! :)

    Vagyis ha jól értem ( és ahogy tegnap hallottam ill. láttam a becsapódás erejét..) a nehezebb BB nagyobb sebességgel csapódik be ?
    És ha jól értem ekkor ( mivel a mozgási energia függ a sebességtől is ) a nehezebb BB nagyobb energiával csapódik is be .
  • shatanka
    #20877
    nem és nem is dugtam
  • Punker
    #20876
    piáltál előtte?
  • shatanka
    #20875
    jah... 92 % írásbelimet kb 81 % rontottam...
  • efti
    #20874
    A hozzaszolas a #20868-nak szolt, illetve lac coo sem volt valami biztos valaszaban :)
  • Punker
    #20873
    ma?
  • bardocz
    #20872
    Mondjuk ehhez nem kell nagy ész,hogy tudjuk,hogy a légellenállás a test alakjától,homlokfelületétől,meg a sebességétől függ.
  • shatanka
    #20871
    király elkurtam a fizika szóbelimet....
  • efti
    #20870
    Fizika lecke ON

    mivel mindket BBnek ugyanazt az energiat adja at a fegyver ezert mindket a ket BB mozgasi energiaja azonos lesz. Mondhatni:

    1/2*m1*v1^2 = 1/2*m2*v2^2

    ahol:
    m1 legyen a konyebbik BB tomege, m2 a nehezebbik BB tomege
    v1 a konyebbik bb sebessege, v2 a nehezebbik BB sebessege.

    Ebbol konnyen atrendezheto hogy:

    v2/v1 = sqrt(m1/m2)

    A folyadekokban/gazokban halado testekre a kovetkezo legellenallasi ero hat:

    F=1/2*Ro*v^2*A*C
    Ahol:
    Ro (nem keresek neki gorog karaktert) a kozeg surusege
    v a test sebessege
    A a test felulete a mozgas iranyaban
    C egy alaki konstans (BB mint gomb eseteben 0.47)

    Ebbol latszik hogy a tomegnek nincs koze a legellenallasi erohoz.

    Tanulsag: A nehezebb BB kisebb sebesseget er el, de mivel azonos legellenallasi ero hat ra (es azonos erovel hat ra a szel is) ezert a lassulasa kisebb lesz, illetve a szel altal ra kifejtett ero is kisebb gyorsulassal teriti el a palyajarol

    Fizika lecke OFF
  • lac coo
    #20869
    Légellenállás nem függ a tömegtől. Szerintem. De mivel ugyanolyan a mérete ,alakja ezért kevésbé csökkenti az azonos légellenállás a nagyobb tömegű test mozgási energiáját .Ha jól tévedek ! :)
  • praksi
    #20868
    ácsi, a légellenállás pont nem azonos, mert az függ a tömegtől is.
  • lac coo
    #20867
    Ja...
    Ma szereztem egy marék 0.40-es BB-t, hát valami brutális erővel csapódik be !!! Gondolom az azonos légellenállás miatt sokat számít a nagyobb súly, nem lassul le olyan hamar ...

    Persze ezt nem kell reklámozni mert a sok vérpisti kapásból rohan a boltba... :))))

  • DannyL
    #20866
    Ez igaz.
  • lac coo
    #20865
    Na ja, de 20 alatt találni lehet igencsak szépen helyrerakott használt Cyma AK-t ...;)
  • DannyL
    #20864
    Ha megnézed a két linket kiderül, hogy még csak több pénz sem kell. Csak ügyesen kell vásárolni és nem félni a használt cuccoktól. Sokkal jobb vétel mint egy új kínai, amibe még bele kell ölni egy rakat pénzt.
  • lac coo
    #20863
    Hát ha van rá zsé mindenképp azt vegyen !