29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • lac coo
    #21584
    Aztán meg miért...?
  • lac coo
    #21583
    ""...Másik hátránya a hop up rendszere. Nem állítható olyan pontosan és hajlamos az elállítódásra, ...""

    Ez úgy értendő, ha esetleg valamilyen modon kapna egy jobb állító mechaniznust ( lásd Tomek írását Softair-en az Air Soft Urbanlegends
    topikban...)akkor teljesen pontos lenne ?
  • Hitman76
    #21582
    Már bocs, de nem rád tartozik. Legyen elég, hogy tőle rossz néven veszem a jópofizást! Ennyi! Lapozhatnánk végre!
  • bardocz
    #21581
    #21555-nél tán a mai hiszti előzménye messzebb van? Lehet nekem őrült az ismeretségi köröm, de egy ilyenen senki sem akad ki úgy, mint te. Sőt, semennyire nem akadnak ki.
  • Hitman76
    #21580
    Nem ismered az előzményeit a dolognak, ezért kérlek ne is szólj bele! Köszönöm!
  • bardocz
    #21579
    Elég szar életed lehet. Mindig megbeszéled, ha valakivel úgy döntesz, hogy mehet a kölcsönös poénkodás?
  • Hitman76
    #21578
    "Olvass vissza egy kicsit és gondold végig min pörögtél be ennyire ! ;)"

    Olvass vissza te is, és nézd meg hányszor poénkodtam veled kéretlenül! Na ennyiszer tedd te is légy oly kedves!
  • lac coo
    #21577
    Punker , te moderátor vagy, nem ?
    Töröld ki az egészet , azt jól van !
  • Punker
    #21576
    hopp valakit kiütöttem.
  • Punker
    #21575
    kivételesen igazuk van és túlpörögted...
  • lac coo
    #21574
    Higgadj már le, kérlek !!!
    Olvass vissza egy kicsit és gondold végig min pörögtél be ennyire ! ;)
    Aludj egyet és mire holnap felkelsz rájössz milyen szép is a világ, nem kell mindig megfeszülve várnod, kire, mikor ugorhatsz rá !

    Peace !
  • Hitman76
    #21573
    Nincs rossz napom, csak nem is ismerem ezt a csókát - max a hsz-ei alapján az meg no comment - de jópofizik itt velem! Mintha legalább is haverok lennénk!
  • bardocz
    #21572
    Lolz,most is te hisztizel hülyegyerek módjára:D Neked mi nem ízlett?
  • Hitman76
    #21571
    Látom nem bírsz lezuhanni rólam! Nem izlett a kakaó?
  • lac coo
    #21570
    Te ilyenkor iszol, vagy mi van veled ?
  • Hitman76
    #21569
    Nem bírod ki hogy ne szólalj meg? Az hogy én kivel milyen viszonyban vagyok, nem tartozik rád! Mondom, viccelődj a rokonaiddal!

    "De te gondolom mindenkivel jóban vagy ,akikkel úgy beszélsz mint a kutyával ...."

    A hisztidre sem vagyok kiváncsi! Azt is add elő anyucinak, hátha ad egy puszikát a bibis fejecskédre, és kever neked egy meleg kakaót!
  • shatanka
    #21568
    Az airsoft egy elég költséges szabadidős szórakozás. Mielőtt beleugranál az esztelen vásárlásba menj ki egy szervezett airsoft játékra. Játék előtt a parkolóba beszélgess emberekkel és nézegesd a fegyvereket. Ha szépen megkéred az embereket akkor szinte 100% hogy azt is megengedik, hogy kipróbáld a fegyvert 1-2 lövés erejéig. Egyultal nézegeheted azt is, hogy miben vannak az emberek, gondolok itt arra, hogy védőszemüveget milyet használnak milyen terepminta, mellény van rajtuk.
    Ha a fórumba beírod, hogy kellene egy kölcsön szemüveg, mert néző szeretnél lenni akkor szinte tuti, hogy kapsz valahonnan egyet. Ekkor játék közben is figyelheted az embereket.
    Lehetőség van fegyver bérlésére is. 2000-3000 ft körüli összegből egyes emberek adnak neked fegyvert és megfelelő szemüveget és akkor te is aktívan részt vehetsz majd a játékba. ( Érdemes olyan fegyvert bérelni amit mondjuk esetleg megszeretnél venni. )

    M4: Maga a fegyver nagyon kényelmes, jó súlyelosztású. Rengeteg variációja van. Nagyon sok ember használja és megfelelő pótalkatrészeket is könnyedén betudja szerezni az ember. ( Igen mielőtt kritikátkapok royalpredatortól pl a type 89 igencsak nehéz beszerezni megfelelő tuningalkatrészeket ) Azonban az m4nek is vannak hátrányai. Az első a gearbox ami hajlamos a törésre és repedésre "már" 360-370 fps környékén is. elsősorban a korai ( értsd 2 évvel korábban készített ) kínai fegyvereknél jön elő a hiba. Másik hátránya a hop up rendszere. Nem állítható olyan pontosan és hajlamos az elállítódásra, de egy megfelelő hop up kamrával H hop up lenyomóval és hop up gumival egy AK vagy egy G3 lőképet megkaphat az ember.
  • Punker
    #21567
    nem a f@szt nem, csak Hitman-nek ma rossz napja van
  • lac coo
    #21566
    Atyavilág .....

    Rossz napod van ? ;) :P
  • bardocz
    #21565
    El vagy tévedve,itt nem viccelődnek az emberek egymással,ez nem az a topik!:D
  • Hitman76
    #21564
    Viccelődj a barátaiddal és a rokonaiddal légy oly kedves!
  • lac coo
    #21563
    Én sem...

    De tudod, ez egy publikus fórum, itt így szokás, az emberek beszélgetnek ,ne adj' isten viccelődnek egymással ! :)

  • bardocz
    #21562
    Én semerre,csak most kicsit olvasgattam a topikot:)
  • Punker
    #21561
    merre jártál?
  • bardocz
    #21560
    Látom,a színvonal az megmaradt itt
  • Hitman76
    #21559
    Ilyen jóban lennénk! Nem hiszem!
  • Hitman76
    #21558
    Nos van pár cikk ebben a témában is, csak keresni kell!

    http://milsim.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=34&Itemid=63
    http://milsim.hu/index.php?option=com_content&task=view&id=43&Itemid=63

    http://www.airsoftujonc.hu/Default.aspx?AspxAutoDetectCookieSupport=1

    Ez utóbbinál van pár cikk amely nem a legszabatosabb, de azért általában használható dolgokat lehet találni.
  • Punker
    #21557
    M4:

    előnyei: millió +1 kiegészítő van hozzá, valamennyire állítható méret

    hátrányai: régebbi típusoknál borzalmas hopup, 2-es gear ami a legtörékenyebb

    ésszel és türelemmel ettől függetlenül elég jó csúzlit lehet csinálni belőle, persze csak ha neked kényelmes jó a fogása stb és persze ha tetszik az M4 világa.
  • HUmanHunter
    #21556
    az utolsó 4 hsz ből aztán okos lettem :D
  • lac coo
    #21555
    A töltényt kihagytad! Öregszel ! ;)
  • Punker
    #21554
    ha nem értesz hozzá és lusta vagy utánaolvasni, akkor legalább ne terjeszd már a baromságokat!
  • Hitman76
    #21553
    "Általában kisebb fegyvereket szoktak kezdőknek ajánlani."

    Kik szokták? Fejtsd ki bövebben, miért kell egy kezdőnek kisméretű fegyvert választania!

    "azt javasoljuk neked, hogy menj ki játékra, ott 1-1 körre kérd el valakinek a fegyverét, már ami nem a drágábbik árkategóriába tartozik, próbáld ki, és vigyázz rá mint a szemed fényére."

    Ki az a mi?
    Én nem javasolnék ilyen marhaságot! Most komolyan azt gondolod, hogy kimegy szerencsétlen, és végiglejmolja a játékosokat ilyen: "Elkérhetem a fegyvered egy körre? Légyszí!!!" stilusban? Szegényt a második próbálkozás után elhajtnák!

    Jah, amúgy a szavaidból azt veszem ki, te már nem vagy kezdő!
    "2 Fórumos, és úgy 8-10 baráti játékon voltam."

    Jah bocs, látom már profi vagy, és mérhetetlen tapasztalattal rendelkezel!

    "6mm a szabvány, súj nemhiszem hogy befojádolná.
    Airsoft szabvány a 6 milis és a 8 milis BB.
    Ebben mi a hülyeség, Wikipedia?"

    Bár vágom, hogy te penge vagy, de bizonyára tudod - hiszen rengeteget olvastál a témában - hogy a különböző gyártmányú BB-knél más és más a méret és a súlyszórás. A gyenge minőségű lövedékek akár lehetnek oly mértékben hibásak is, hogy károsíthatják a fegyvert, illetve hosszú távon komolyan elkoszolhatják a csövet és a hop-up szerkezetet. Ez ugye negatívan befolyáslja a pontosságot. A külballasztikai tulajdonságai sem elhanyagolhatóak egy BB-nek, hiszen a találati valószínűség a nagy szóráskép esetén nagymértékben csökken!

    Javaslom tájékozódj a a témában, minden ehhez a témához tartozó információ felllelhető a neten.

  • RoyalPredator
    #21552
    Akármivel gyakorolsz, ha kézreáll, és van a harchoz elég ügyességed, vagy készséged, jól dog menni.

    Általában kisebb fegyvereket szoktak kezdőknek ajánlani. AEG-ből C36 és MP5 , mivel kisbeb, könnyebb, és hát egyszerűbb fegyverek.
    M4, a rövidített M16 sem rossz, de én, és szerintem a legtöbben azt javasoljuk neked, hogy menj ki játékra, ott 1-1 körre kérd el valakinek a fegyverét, már ami nem a drágábbik árkategóriába tartozik, próbáld ki, és vigyázz rá mint a szemed fényére. Pár fegyver/játék kipróbálása/részvétele után rájössz hogy neked mejik áll kézre.

    Csak hogy lásd: Én Springes pisztollyal kezdtem, utána springes Scorpion, MP5 Aeg, azután vettem saját fegyvernek M16-ost, és most jöttem rá hogy nekem az AK ami teljesen kézreáll.
  • RoyalPredator
    #21551
    Airsoft szabvány a 6 milis és a 8 milis BB.
    Ebben mi a hülyeség, Wikipedia?

    És ne válaszolj ha csak a vitát robbantanád ki.
    Max írd le a véleményedet hogy mi szerinted a szabvány airsoft töltények között.
  • HUmanHunter
    #21550
    egy teljesen kezdőnek mien fegyvert ajánlotok? [akinek még soha nem volt airsoft fegyó a kezében]
    én egy M4 est néztem, azt írták hogy ha gyakorlok vele akkor jól tudom majd használni.
  • Mike at home
    #21549
    kicsit visszaolvastam, rég jártam erre
    hát, nem bújtatok ki a bőrötökből, ugyanúgy megy a veszekedés minden kis szaron mint régen
    no de mindegy,
    akkor veszek olyan bio lőszert, amilyet kapok
    mondjuk engem az érdekelt volna, mennyire koszol, hajlamos e törni, repedni
    de biztos vannak valahol tesztek
    további jó napot mindenkinek
  • Hitman76
    #21548
    Látod, megint butaságokat beszélsz! De ha rádszól valaki, akkor átmész sértődöttbe.
  • RoyalPredator
    #21547
    6mm a szabvány, súj nemhiszem hogy befojádolná.
    Ellövöm a maradék .20ast és veszek 0.23-0.25 -öset.
  • shatanka
    #21546
    Nincs olyan, hogy legjobb BB ár/minőség tekintetében. Iszonyat jó a 0.29 SGM de 12 ft/db... stb. de mégis megéri megvenni egy snipernek aki egy játék alatt ellő 60 BB-t.

    De a te fegyveredbe jó lesz a 0.25 Blaster vagy a 0.28 Guarder. ( Igen mind a 2 tipus beszerezhető és mind a 2 tipus átlagos árkategória )

    Előfordulhat pl., hogy a fegyverednek ugyan jók a BBk de a táraid valamiért nem szeretik és nem adagolják fel rendesen.
  • RoyalPredator
    #21545
    Pedig van BB teszt jópár oldalon, köztük talán a legjobb a blackwater -en... Őszintén, kikéne már találni hogy mejik BB a legjobb ár/minőség arányában. Nemkell szerintem a hi-tech bb, lényeg hogy elég jó mnősége legyen és ne törjön széjjel, jól belegyen szilikonozva, és ólcsó legyen ahoz hogy az ember ellőhesse a francba.

    Én őszintén, nemismerem a BBket, veszek amit jónak látok, azaz 2 alkalommal, mert amúgy barátok 2literes üvegben hozzák a bbt és springelnek ;)

    Vmi tipp 400FPS-hez?