29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • MuldR
    #21624
    Nekem nincs logom. Sose ereztem, hogy kellene :)
  • HUmanHunter
    #21623
    az már elmúlt, csak a logót nem töröltem, mindenkinek van valamilyen akkor legyen má nekem is ;)
  • MuldR
    #21622
    :))))))

    Oszinte leszek, ha barki kerdezi tolem, "milyen as-t vegyek" en mindenkinek Tanakat ajanlok.
  • Punker
    #21621
    azt hittem van humorérzéked és Tavor-t ajánlasz majd neki
  • MuldR
    #21620
    LSSAH logoval M4-est venni. Szegyenlem magam helyetted :)
    Tanaka Kar98k!
  • HUmanHunter
    #21619
    megtalált, úgynézki létrejön az üzlet.
    thx
  • DannyL
    #21618
    valakinek van
  • matyi009
    #21617
    Hello van valakinek eladó m14 ese? :D
  • kvitya
    #21616
    Jaja, a sok célpont mindig jó........... :D
  • lac coo
    #21615
    De gondolom egy fokkal az is jobb, mégis csak úgy készül mindenki, hogy tele lesz magamfajta lámákkal .
  • Punker
    #21614
    miskolciak szervezik hatvanban, bár ez inkább gyakjátéknak van kiírva nem konkrét oktatónak.
  • lac coo
    #21613
    Ja, értem, akkor még nem érdekelt az airsoft ....
    Tehát akkor lehet valahogy csak el kéne mennem a mostani miskolcira ? :P
  • Punker
    #21612
    fél évente szokott lenni, tavasszal volt.
  • lac coo
    #21611
    Hát lehet figyelmetlen vagyok , de hónapok óta egy ilyent nem láttam, talán a Miskolciaké az első....
  • Punker
    #21610
    Oktatójáték néven
  • lac coo
    #21609
    Jól hangzik, majd figyelek , mikor lesz újból ilyen .
    Esetleg van valami tervbe véve? Illetve milyen néven-helyszínen figyeljek rá Softair-en 8 gondolom ott ki van postolva ...) ?

    THX !
  • Hitman76
    #21608
    Mondjuk amennyit ti "locsoltok" egy játék alatt!!! Azt gondolom, ez legyen a legnagyobb környezetszennyezés a világon!!!
  • kvitya
    #21607
    Az oktató játékokra kidolgozott felépítésünk, leadandó anyagunk van és nincsen benne gázálarcos rész......... de minden igény szerint megy, szóval ha gondolod, csak neked betehetjük.....:DD
  • Punker
    #21606
    ott az AK, kicsit csúnya, kicsit kínai de jó bele a 25-ös :D
  • kvitya
    #21605
    A bioBB-nek lassan kezd jogosultsága lenni, hisz reális áron és normális minőségben van elérhető a piacon, s folyamatosan beszerezhető... szóval, ideje egyre többeknek átállni, mind szervezői, mind játékos szinten. Mondjuk ehhez hozzá tartozik, h magam ellen beszélek, mivel ötlet szinten sincsen egyetlen sniper kategóriájú bio bb sem a piacon. Sem minőségben, sem tömegben nincs olyan, ami hozna egy etalonnak mondható SGM szintet
  • mstummer
    #21604
    Huhh micsoda flém volt itt :)

    Ha már a bio BB-k szóba kerültek... Jó módszer lenne az ha egyszerüen kötelezővé lenne téve minden erdei játékra. Bár biztos hogy igyis lennének trükközők mondjuk...hisz magyarok vagyunk...
    Nálunk a jövőben egyre több ilyen játék lesz amin csakis bio lőszerrel lehet résztvenni.
  • lac coo
    #21603
    Mostanában nem nézegettem a forumot,és sajnos egész nyáron időm sincs soha :((((Ősznél előbb nem valószínű , hogy eljutok bárhová is ...
  • Punker
    #21602
    az uccsó aszem rétságon volt, nézzni kell a kiírásokat.

    pl ez is jó gyakjáték lesz
  • lac coo
    #21601
    És hol szoktak lenni ezek ? Vagy mostanában volt egyáltalán valamikor?
    Mondjuk ha én Hitman alá kerülök-gondolom- gázálarcban rohangálok egész nap !
  • Punker
    #21600
    szoktak oktató/gyakjátékok lenni, az olyan sz@r szemét elnyomók mint pl Hitman és a többi villógó nevű szokta tartani
  • lac coo
    #21599
    Szép hozzászólás !

    Milyen oktatás...?
  • kvitya
    #21598
    Az M16/M4-esben (s megannyi más as fegyverben is) ver2. gearbox található, ez nem a minőségét jelenti, hanem a formájára utal. M16/M4esből igen sok van kint használatban, majdnem annyi, mint AK verziókból, így sok belőlük a hibás, bár arányaiban igen valószínű, h nem rosszabb konstrukció, mint a többi, csak épp nem arra van kitalálva, h qrvasok fps-t csiholjon ki belőle a user. Ennek az az oka, h anno, mikor japán barátaink megtervezték, ők a saját jogi környezetükre számoltak, ami nem engedi a baromi tuningot - jogosan szvsz. Az ottani szabályoknak megfelelően használva, tehát 0,98J alatt ezer évig fog menni, és gyanítom, h a gearbox törés nekik ismeretlen fogalom.
    Ez után jöttek a kínaiak, és minden megoldás elloptak, csak épp a részletekre nem figyeltek eléggé, így sok-nagyon sok brutál erős fegyver került ki kezeik közül, nulla minőség ellenőrzéssel súlyosbítva. Nah, ezért lett a ver2 boxoknak rossz híre.

    Az M16/M4 család hopup szerkezete alap fegyvernél, tehát cca 270-320 fps-ig maximum teljesen jól használható konstrukció. Mondjuk sztem indokolatlanul túl lett bonyolítva és lapáttal kellene agyonütni a tervezőjét, de - valljuk be - egész jól működik. E felett viszont előjönnek a konstrukciós sajátosságok (nem, nem hibáról beszélek), melyek a többi hopup szerkezettel szerelt fegyverekkel szemben érezhetően rosszabb szórásképet produkálnak (az átlag as játékos kezében nagyobb szórás van, tehát nem fog feltűnni neki...). Ezt persze "tuning" alkatrészekkel lehet kompenzálni, így összességében nem okoz majd hátrány átlag userünk számára, csak épp mindenki az mondja, h "szar az m4 hopup, mert az én xy fegyverem sokkal pontosabb", így ő is ezen a véleményen lesz.
    Tanulságos volt, h a sokadik általunk szervezett oktatáson is problémát jelentett a résztvevők 90%nak eltalálni egy dísztárcsát, 36 méterről, egyes lövéssel. Fegyvertől függetlenül...... (ha valaki kötekedni kíván: lézerrel mért 36 méter, szélárnyék, jó látási viszonyok és referenciaképpen meglőttem előtte pisztollyal 10ből 9szer, tehát nem a találat érzékelése okozta a pocsék eredményt)


    Az igazat megvallva valóban akad pár zsebnáci... egy-kettő hatalmas egoval és idegi gyengeséggel megfejelve ugye......
  • RoyalPredator
    #21597
    HumanHunter, beajánlottakal 1 srácnál akinek valaki aztmodnta hogy M4-est keresek... Szóval MSNen keresni fog, arra számíts. Sok szerencsét.
  • Punker
    #21596
    rendeld be kintről, kicsit nagyobb a választék.
  • lac coo
    #21595
    Nézz körül a banneren lévő linken ( Softar forum), ott az adás-vételnél találhatsz jó használtakat.
    Használttól nem kell félni, általában korrektül fel vannak javítva, megéri megvenni őket !
  • DeerHunter01
    #21594
    néztem a magyar oldalakat,de sehol sem találtam ,csak 48 -ért asszem a nowarba, bár az full fém
  • Punker
    #21593
    a boyik jók és van kis csillió millió verzió belőle!
  • DeerHunter01
    #21592
    valami m4-est tudtok ajánlani 30-40 között ?
  • RoyalPredator
    #21591
    [És egy mecs közben nemállok neki politizálni. Mellesleg]
  • RoyalPredator
    #21590
    Engem nemérdekel a Holokauszt, se semmi hasonló égbenjáró bűn és tragédia.
    Én személyszerint igazat adok mindkét félnek, mert én így látom.
    Erre sokan elfogultan rávágják hogy nincs igazad, ez szörnyű, etc etc etc... Az álláspontomat itt a vita elkerülése miatt, meg az illendőség végett nemosztom meg. De azzal, hogy eljátszunk egy valós jelenetet, nemhiszem hogy baj lenne. Mert édekesmód, a Falludzsa sem rasszista játékként szerepelt, mert ottis mind2 fél igazát figyelembevették, és úgy zajlott le a játék. (Tudom szerinted ez ostobasád butasgá moderálnád is de itt nemtudsz) A baj ott kezdődik, ha valaki abszolút komolyan veszi a játékot, és olyan baromságokat ír róla mint az Index pl.
    És elcseszik azt amiért sokan harcolnak, hogy az Airsoft egy politikai nézetektől mentes játéknak legyen tekintve.

    És zárásnak annyit, hogy a 4 fő dolog ami megkülömbözteti az Airsoftot a Paintballtól:
    - Lövedék: BB vs Festékgolyó. (BB Kultúráltabb)
    - Fegyverek: Replika vs Paintball gun (Hozzáteszem az AS SOKKAL kisebb energiával dolgozik)
    - Felszerelés: Katonai/Kommandós vs sportruházat (Mostmár woodlandban vannak a paintballosok is...)
    - Harcmodor: Taktikus + Katonai hardmodor vs Taktikai Darálás...
    (Paintballosok zöme agresszívan nyomul előre és szószerint CS Szinten fragozik)

    És mégis minket cseszegetnek, holott sokkal szelidebb sportról van szó.
    Utána kéne nézni, hogy Paintballnak voltak e ijen gondjai, és ha, akkor miért. Azután alaklmazni ugyanazt a megoldást ha lehetséges.
  • Hitman76
    #21589
    Ha most felvenném a kesztyűt, akkor beidézném azt, amikor az általam "zsebnácinak" titulált bartátod is kiakadt azon, hogy esetleges játékosokból felállított koncentrációs tábor ötletével vicceskedtél, az egyik játékja topicjában.

    De nem teszem, és ennek örüljünk együtt! Pedig őszintén szólva, nagy élvezettel veregetném bele az orrocskádat a saját piszkodba, mint a neveletlen kiskutyáét szokás, de azt gondolom elég mára a flémből, biztos sokan örülnek ha mára vége szakad.
  • RoyalPredator
    #21588
    jah, régen is eztcsinálta, nekem (se) szimpatikus a srác, de ennek ellenére nem támadtam vissza soha. Noha ő űgy veszi... és aztán már a barátaimat is le-"zsebnáci"-zta...
    Ez a mi kettőnk ügye, már a vita, de én megosztom veled.
    Bár tudom hogy ez csak olaj a tűzre. Pirmonánia...
  • RoyalPredator
    #21587
    Ez van basszus, mást nemtud csak fikázni...
    Szzzz.....áááh nemérdemes....

    SoftAir.hu FAQ mellesleg...
    Alap hogy nem így kéne játszania, vigyen vmi fegyvert, de rendes, baráti, érett társaság (ergo nem olyan mint ...) az megengedi, hogy legalább adott célpontra lőjjön vele vki, és menjen vele annyit hogy megérezze a fegyvert.

    Mostmár tényleg nyugodj le, nemtesz jót ez a sok idegeskedés a te veterán arcodnak... Jó? Köszi.
  • lac coo
    #21586
    De épp erre próbálok választ kapni -eddig sehol nem sikerült-, konkrétan miben szar a konstrukció ? az állító mechanizmus dolgot értem, de másban miben annyira más, hogy nagyságrendekkel rosszabb ?
    Vagy csak tényleg annyiról van szó, hogy a sok áttételes állítás miatt nehezebb belőni és a holtjátékok miatt könnyebben elállítódik ? Ha teszem azt ráhekkelek egy AK féle állító vacakot akkor egy szinten lennének ?
  • Punker
    #21585
    maga a konstrukció sz@r, sose lesz olyan stabil mint egy AK vagy az etalon M14, de pl ha a 2 részes műanyagot egyrészes fémre cseréled + H lenyomó az sokat dob rajta.