29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • RoyalPredator
    #21664
    BAX Jó. Hopup Mégjobb (sokkal). De még mindig vannak és vesznek olyan AEG fegyvereket amik ezeknélkül kerülnek dobozba. Sajnos.
    Cyma AK-m 120m/s papiron, valóságban igen elképzelhető hogy az van amit mondasz, mert ez jellemző a kínaiakra. Meg hogy CA fogaskerekeket talál az ember. Természetesen ezért lesz rajta tuning, hogy megfelelő minőségű alkatrészekkel szépen dolgozzon, mert a hiányát megszenvedtem hétvégén.
    M. Hessler gyönyörűen megfogalmazta: "Az AS fegyver olyan mint egy dallam. Ha minden hangjel a helyén van, gyönyörűen szól, de ha akár 1 hiba van, borul az egész dallam." Ezt belekéne gravírozni a fémtestbe...
    De mindennek ellenére egyáltalán nem pocsék minőség a cyma mostmár.
    És az árát is nézzed.

    Mersant, én kiváncsi vagyok hogy visszafogják-e venni ha neked nemtetszik a rendelés. Kishazánkban ez (nagyon) nem jellemző.
  • shatanka
    #21663
    Butaság, butaság, butaság...

    1: A BAX rendszer mióta jó? FPS növekedés valóban hoz lőtáv növekedést, de nem akkora mértékben, mint gondolod.
    2: A cyma AK ról úgy mondasz véleményt, hogy azt se tudod, hogy hány fps. Icci pici kinai kezem összekeverte a rugókat és lehet benne van egy 130nak megfelelő rugó... A cyma mint minden kínai félelmetes minőségszórással dolgozik.
  • MuldR
    #21662
    Hat, mi 3-4 eve akartunk onnan rendelni. Lehet azota valtozott a szabalyozas, de lehet csak makja volt haverodnak.
    Utana kell nezni mi most a helyzet.
  • RoyalPredator
    #21661
    Pfff ezt meg se hallottuk :DD
    //asd
  • lac coo
    #21660
    Gáz többe kerül mint a BB :)
  • Mersant
    #21659
    ez miota van igy? haverom is onnan rendelt, es megkapta 1,5-2 eve kb.
  • mstummer
    #21658
    Ettől a hozzászólástól ledobta az agyam a láncot.

    1, Ha eleve úgy kezded egy veterán játékos hozzászólására a választ hogy butaság amit ő ír. Még jó hogy fikázást kapsz cserébe. Ne haragudj de most te kezdtél belekötni Punkerba.

    2, Ha még ráadásul hülyeség is amit írsz jó hogy fikázást kapsz. Pláne úgy hogy még közben lényegében magadat is butázod :) Punker azt írta hogy az FPS-nek minimális köze van ahhoz hogy nőljön a lőtáv. Erre te lebutázod, majd magad is bevallod hogy egy jó hopup nélkül mit sem ér az egész. Gratulálok :D

    3, Olyan kezdőként mint te én még javában meghúznám magam...és nem adnék tanácsokat a szintén kezdőknek. Legalábbis nem ilyen téren. 2-3 éves rutin után már inkább. Akaratlanul is félrevezethetsz másokat. Bármennyire is tapasztaltnak érzed magad 2-3 tinglitangli után,te még bőven a kérdező/tanuló oldalon vagy nem pedig a válaszadó/tanár oldalon. Aki először jön ide azt hiszi tapasztalt vagy. Sokáig toltad springessel? Hmm...1-2 játék? A nagy öregek között volt aki 1 éven át vagy annál is tovább tolta springessel.Hétről hétre mert nem volt más.
    A lényeg hogy ez a pár játék nem tapasztalat,hiába érzed úgy.

    4, A stílusod az meg egyszerűen szint alatti. Nem ismerem se Punkert se Hitmant ( a fórumot leszámítva), nem is védeni akarom őket. De a te stílusod még az ilyen békés embereket is mint én, simán kihozza a sodrából.

    5, Persze ezt a hozzászólást is fikázásnak veszed majd.Megsértődsz, már én is gonosz leszek aki nem szeret téged :) Pedig sajnos a hiba benned van. Tudod ha mindenki szembe hajt veled az autópályán akkor el kell gondolkodni hogy nem te mész e a rossz irányba :)
  • MuldR
    #21657
    Meg ne probaljatok hazahozni! Usaban export tilalom ala esik.
    Csomagot is elkapjak! :(

    Ket megoldas van:
    1. eladod, es az arabol itthon veszel majd masikat
    2. darabokra szeded, es 3 darabban feladod.
    Sajna igy is van ra esely, hogy 1-1 csomag ottmarad, mert azt mondjak fegyveralkatresz.

    Mi akartunk anno usabol behuzni par cuccot, ami csak ott jelent meg, ez a 3 csomagos modszer ami jarhato, de meg ez is lutri :(
    Amcsik hujjek! :)
  • DannyL
    #21656
    értem :)
  • RoyalPredator
    #21655
    Alap hogy mindenki springel volt. Jó... volt egy MP5 amit gyakorlatilag egyhelyben használtunk, és ígyis gyönyörűen kitudtuk szedni az illetőt, mivel TAKTIKA :)

    Eeeeh limit nemköll, esetleg annyit hogy midcap 1 fordulóra.
    De ha vki realcapos, az úgy szívja meg mint springes AEG ellen,
    kivéve ha az illető TUD.
  • DannyL
    #21654
    Rétságon szoktunk tolni csak pisztoly köröket, ha elkap minket a gazdasági válság és sajnáljuk a BB-t. Valóban jó móka. Nincs szebb mint amikor 20 GBB csattog egy épületen belül.
  • lac coo
    #21653
    Ezért kellene 300 db-os BB limit mindenhová :))))
  • DannyL
    #21652
    "Kicsit hiperaktív beállítottsággal keresed itt a fegyvert. Én Springessel toltam sokáig, amit kezdésképp mindnekinek szívből ajánlok, és csak jópár hónapja tértem át AEG-re. Egyből AEG-vel kezdeni szerintem sokkal nehezebb, mert nem tanulod meg azt a taktikázást amit a springes fegyverek igénylenek. A biztos lövés megbecslését, megfelelő időben történő mozgást, kikukkantást, etc."

    A fentiek akkor igazak, ha az ellenfeleidnél is spring-es fegyverek vannak. Ha AEG-el kilocsolnak a bokorból, cseszheted a gagyi springes pukkádat. A legtöbb sniper leszek AEG-et nevelek kezdő mókus a springes fegyverével együtt, sikítva rohan haza és adja el a habverőjét az első játék után. Persze ettől te még lehetsz az ifjú Vaszilij Zajcev, de nem ez az általános.
  • I.C.ram
    #21651
    Igazabol mar joval regebb ota nezegetem, csak most egy hirtelen felindulasbol vettem egyet a kozkazatmentesseg tudataban (visszakapom a teljes arat, ha nem tetszik).

    Egyebkent jartam egyesuletbe sportloveszetre. Szoval nem most kezdodott nekem ez az egesz :)
  • lac coo
    #21650
    Hopuppal kapcsolatosan arra gondoltam, hogy a gyengébb fegyver szuper gumival valóban szép egyenesen és messze repül, viszont az embernek van egy érzése, hogy "lebeg" a cél felé .Sokszor valószerűtlen a látvány , olyan lassan úszik a levegőben, de való igaz pontosan . Ezzel szemben a 500+ CO2 -es pisztolyom irdatlan gyorsan célba ér, igaz pontatlan mint az állat és hamar leesik a lövedék .
  • RoyalPredator
    #21649
    Szerintem... juuuuujh....
    Ez nem olyan számadat, mint a képernyős FPS, hogy 29 szaggat 40 no problem, ez a Feet/second, gyorsaság.
    Ero:
    1-Ne FPS-t nézegessed elsősorban. Azt a fegyvert keressed ami a kezedben olyan szépen elfekszik, hogy szinte "egyéválik" veled.
    És alapvető hogy ezen kívül tetszen is a kinézete.
    2-Több FPS-től nemleszel jobb játékos. Sőt... Csak az esélyed lesz több hogy hamarabb odaér a BB mint ahogy elhajolna az ellenfeled.
    3-Marhára ne vegyél összevissza airsoft replikákat mielőtt nemtudod hogy mivel babrálsz. Ez tipikus "noob" dolog, és esetek 98%-a ott végzi, hogy sok pénzt kidobsz aztán eladod jóval olcsóbban azt, amit netán egy hónapja vettél csupán, csak hogy visszanyerhetsd pénzed töredékét... Az airsoft fele pedig ezek az emberek jódarabig nem néznek utána...

    Kicsit hiperaktív beállítottsággal keresed itt a fegyvert. Én Springessel toltam sokáig, amit kezdésképp mindnekinek szívből ajánlok, és csak jópár hónapja tértem át AEG-re. Egyből AEG-vel kezdeni szerintem sokkal nehezebb, mert nem tanulod meg azt a taktikázást amit a springes fegyverek igénylenek. A biztos lövés megbecslését, megfelelő időben történő mozgást, kikukkantást, etc.

  • DannyL
    #21648
    A sebesség nem a hop-up-al függ össze hanem az FPS-el, jól gondolod. Miután az FPS rövidítés a láb/secundum a csőtorkolati sebesség mértékegysége.
  • lac coo
    #21647
    Az én tapasztaltom FPS ügyben -hozzáteszem csak néhány fegyver alapján -,
    hogy valóban nincs érdemi javulás a lőtávban nagyobb fps esetén, viszont amiket én eddig kézbe vettem, ott az erősebb fegyver lövedéke jóval hamarabb célba ért mint a gyengébbé ! Gondol ez is a hopuppal függ össze, de persze lehet ez csak egyedi eset volt, nem állítom, hogy ez mindig így van :)))
  • Punker
    #21646
    TM M14 vagy TM Type89, ez a 2 legpontosabb AEG
  • DannyL
    #21645
    Teljesen jó ár a 80k. Nem csalódnál benne hidd el. Irdatlan pontos és nagyon egyben vannak.
  • I.C.ram
    #21644
    Jaja pont a TM M14-et neztem ki. Az tetszik a legjobban, csak megriadtam a 280 FPStol, hogy az keves lesz, de akkor ezekszerint annyira nem szamit ez az ertek.

    80k korul lehet kapni itt a TM m14-et. Az jo ar erte? Mon mennyi?
  • DannyL
    #21643
    A hozzád hasonló kezdő, de valós tudásra vágyó srácoknak szívesen megmutatnám, amint egy 280FPS erejű TM M14 10m-el messzebre lő mint a 420FPS-es bármelyik kínai monyó.

    Ha az fps számít a lötávban, akkor az kb. az az 5m amit fullra letekert hop-up-al (nélkül) produkál. Cirka 5% faktor.

    A maradék 95% a tökéletesen szigetelt, és jó minőségű hop-up rendszer.

    A TM M14-et mindenkinek a kezébe adnám még gyári állapotban, mielőtt mélyebben belemegy a témába. De ugye ez elég nehezen kivitelezhető. Viszont el lehet hinni. :)
  • Punker
    #21642
    ezt akartam mondani nincs értelme haza hoznod, ha pontosabbá akarod tenni mindenképp a hop-up ot kell átnézzni, jó lenne le cronóztatni FPS-ben mit tol, mert lehet akkora rugó van benne hogy pár száz lövés után szétrúgja a gear-t. sajna tényleg ismeretlen gyártó.
  • I.C.ram
    #21641
    Igazabol tok mindegy, mert 90 napon belul akarmikor visszavihetem, es full refundot kapok (130 usd volt), szoval, csak ugy megvettem, hogy milyen az airsoftozas, es kegyetlenul tetszik. :D

    Kicsit meglepodtem, amikor az alu kolasdobozt kb 5 meterrol ugy atlotte, hogy a tulaldon es kiszakitotta a doboz falat.

    Ja kint vagyok.

    Hazahozni azert nem akarom, mert rohadtul nicns kedvem ahhoz, hogy az airport securitysok szetborogassak a csomagjaimat, mert a rontgen egy AK-t talalt benne... De az is lehet, hogy hazahozom, vagy majd a tesom fogja utanam hozni.
  • RoyalPredator
    #21640
    Nemérdekel a Punker-Hitman féle sárdobálás.
    Szerintem butaságot írtál. Leírtam ahogy én tudom és tapasztaltam.
    De azért szép post, ezt kiraknám a vitrinybe örök emlékeztetőül allelujah. =)

    lac coo:
    Gyáh hozz Heineken Party KEG-et is slaggal és permetezővel:D
    Addig betolom a habfúvót x)

    I.C.ram: Ennek legegyszerűbb módja ha olyat találsz aki megvette, fórumon vagy youtube-on, és megkérdezed/megnézed. Bár az nem megbízható forrás 100%-ig. Amit meg a dobozra írnak, sajnos sokszor az is kamu. Sokszor kevesebb, de sokszor meg több (kínai márkák).
    Legjobb ha a boltban kipróbálod. Elvileg van erre lehetőség. Érdeklődj.
    És leginkább saját tapasztalatot alkoss a fegyveről. Énis kipróbáltam a cyma ak-t, és annyira megtetszett, hogy látod vettem egyet hirtelen.
    bár még dolgozok rajta hogy 100%ig megfeleljen az igényeimnek.
  • Punker
    #21639
    ez tuti valami átcsomagolt kínai cucc lesz, még most is kint vagy USA-ban? ha igen keress ECHO1 termékeket az is kínai gyártás (mi nem) de legalább ismertebb dolgokat csomagolnak át, legtöbbször JG-t.

    vehetsz TM-et VFC-t stb, a nevesebb gyártóktól és akkor szép jó fegyvered lesz, vagy vehetsz valami kínait tök mindegy hogy hívják magukat, mindenképpen át kell nézetni, hopup gumit cserélni benne, gearbox-ot átkenni stb.


    meddig leszel kint? gondolom haza hozzni nem akarod.
  • lac coo
    #21638
    Hozom a popcorn-omat !
  • Punker
    #21637
    ezt átemelem a hónap vicce topic-ba jó?


    [nem az a baj hogy nem értesz hozzá, hanem hogy összevissza hülyeségeket beszélsz]
  • I.C.ram
    #21636
    Ez az:

    Crosman Pulse R76, elvileg amerikai marka. Full fem az egesz.



    es akkor honnan lehet tudni(sejteni) a lotavot elore?

    Gagyit semmikeppen nem akarok venni. Olyat, akarok, ami baromi messze el lo, lehetoleg valami ismetlopuska (m14, Garand, stb) fazonja van.
  • RoyalPredator
    #21635
    Butaság, butaság, butaság...

    1: FPS növekededés igenis a lőtáv növekedést is magával hozza!
    Bár mindez egy jó hop-up nélkül (vagy BAX) egyáltalán nem lesz látható...
    Élő példa volt a mai és tegnapi játék erre...
    2: CYMA pedig egyre jobb minőségű, anyagilag az újjabb modellei is teljesen hejtállnak, valamint nagyonszépen tuningolhatóak. a CYMA JÓ MÁRKA a piacon. Játékosok tucatjai használják és szeretik...
    Erre szintén példa az én zsírújj Cyma AK-47 Tactical-om, ami elvileg több mint a dobozra perkált 400 FPS-t produkálta, összehasonlítva a kronózott ex JG M16A4 RIS -emmel, szintén 400 FPS, itthon látványosan gyorsabban lőtt. Ugyanakkora aksikkal, teljesen feltöltve.
    Csak pontatlanabb volt, mert az M16ban már bennevolt a precíziós cső, ebben még nem.

    Várom a fikázást....
  • Punker
    #21634
    az erősségnek FPS-nek semmi köze (illetve minimális) a lőtávhoz, a jó Hop-UP a lényeg.

    amúgy nem tom mi az a crosman mert az életben nem hallottam róla, valami legalja kínai lehet.....ha nem minőségit akarsz venni akkor cyma vagy kalash AK-t keress, kis átnézéssel egész jók.
  • I.C.ram
    #21633
    Sziasztok!

    Lenne egy kerdesem.

    Feltunt, hogy egy gagyibb marka pl Crosman AK74S-je 375 fps kezdosebesseget tud, mig egy nala sokkal jobb minosegu Tokyo Marui pedig csak 200-300 kozott. Ez hogy lehet? Meddig lo el egy Tokyo Marui? (meterben)

    Szeretnek venni valami AEG-et. Melyik markat ajanljatok? Fo szempont a pontossag es az erosseg (lotav).

    Koszi!
  • wowfan
    #21632
    Köszi hogy szóltál,
    no mindegy, akit érdekel, annak küldök e-mailben vagy msn-en képet
  • HUmanHunter
    #21631
    le van tiltva.
  • CopyKing92
    #21630
    strange... hm.
  • Kisendre
    #21629
    Nálam nem hibás.
  • CopyKing92
    #21628
    kép hibás gondolom szolok :O
  • wowfan
    #21627
    Üdv!
    Eladó, vagy cserélhető egy famas.
    A külseje jp, a test és a markolat fém, a többi műanyag.
    Ami benne van:
    -TM gearbox
    -70-es hop-up
    -JG aug alap cső.

    Hézagolva, zsírozva, átnézve.

    A tár le lett csiszolva, festeni kellene, de nekem már nincs hozzá kedvem. A fegyver kb. 8 hónapos.
    Amit adok:
    -fegyver
    -akksi
    -tisztítópálca
    -doboz
    Elérhetőségek: msn:[email protected] e-mail:[email protected]
    Irányár:27 ezer forint
    kép
  • RoyalPredator
    #21626
    Ha vki akar venni egy JG M16A4 RIS-t, tuningolva, 35k(alkuképes) árral, akkor dobjon egy PM-et részletek miatt. 400FPS
    Hirdetve van Softairen és AS-J -n is.
  • RoyalPredator
    #21625
    Np. Jól jöttek a lapok.