29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • RoyalPredator
    #22024
    Ha a Hop-up állítható, akkor 0-ról lassan kell előre tologatni, vagy tekerni. Lényeg, hogy megkapd a megfelelő pörgési energiát, és ezáltal a lehető legtovább maradjon "stabil" a BB röppályája.


    ( http://airsoft-miskolc.hu/cikkek/hopup/hopup.php )
  • harvypoker
    #22023
    lehet hulye kérdés de ti hogy szoktatok beallitani a hopupot? teljesen egyenesen lojon, vagy esetleg a kozepen kicsit felcsavarja hogy megtolja a lotavot (multkor ezzel volt problema ugy 20 méterrol sikerult egy sracot arconloni ugy hogy kb nyaktajra celoztam, mivel tul kozel volt felfele kapta el a bb a Kékacél 2on tortent ha olvasod akkor sry)
  • RoyalPredator
    #22022
    [size=150][color=#FF0000]Ne forgassad ki a szavaimat mert mindenbe bele lehet kötni mint tudjuk...[/color][/size]

    Mást nem csináltok csak kiforgatjátok a postjaimat, félreértelmezitek, mondjuk sok esetben tényleg kétértelműt írok.
    Ha én képes vagyok igazságosan meglátni mindne postban az okosságot, és kultúráltan kifejezni a véleményemet, ellenvetésemet, akkor TI MIÉRT NEM VAGYTOK RÁ KÉPESEK?:)

    Ez szánalmas de tényleg, hogy nem tudjátok elfogadni ha valaki pl jó valamiben, vagy adott esetben csak nem fárad ki egy 3 napos túrátúl.
    Persze magatokat és haverjaitokat fényezitek mint RAJ a merdzsóemblémát. Aztán persze könnyű postolgatni ellenem.

    Egy szóval se mondtam hogy én akkora király lennék, mert tudom hogy van mit tanulnom, és azon vagyok minden alkalommal hogy a teknikámon finomítsak, de neeeem bele kell kötni csakazértis!...

    És persze én szívom meg, mert engem fognak moderálni, mert engem hibáztattok a TI flamelésetekért és minden másért.
    Ezen csak röhögni tudok.

  • MuldR
    #22021
    Punki me engedsz be ide minden jott-mentet? Ez a te hibad! :)
  • RoyalPredator
    #22020
    Szánalmas vagy.
  • shatanka
    #22019
    Htiman hagyd rá...
    Ő jobban tudja... Ő már látott a discoveryn olyan filmet... meg amúgy is Ő "pro" ( a számítógép világában :) )
  • RoyalPredator
    #22018
    AUG-ot Dick Assman tárfogásstílusban akarom tolni >.<
  • Punker
    #22017
    valszeg 53-as, vagy 33-as módosítás, az 5,56-os kistesója a G3-asnak.
  • praksi
    #22016
    az utolsó képen milyen fegyver van a lövész kezében? a tusa olyan mint a PSG1-nek, de a hossza kb fele annyi.
  • Hitman76
    #22015
    De hát te pro vagy,a SEAL, a Marine a TESZ és a többi hárombetűs mind kóklerek gyülekezete!
  • RoyalPredator
    #22014
    Én nem a kényelemre törekedek amikor harcolok. Akkor harc van, azzal kell törődni, semmi mással. Szerintem. Ez az én véleményem.

    Ezért pedig légy oly kedves és ne inzultálj, mert egyrészt hidegen hagy, másrészt én se teszem csak mert más a véleményen vagy mint én, harmadrészt pedig jellemez téged a szitkozódásod.
  • DannyL
    #22013
    Télleg nem? Mé nem? Ne idegesíts, te nem ott fogod?
  • Hitman76
    #22012
    Pár illusztráció:








    Gondolom levágós, hogy a képeken nem airsoft játékosok szerepelnek!
  • Sadist
    #22011
    Nyilván egy FAMAS-nál vagy egy F2000-nél nem a tárfészket fogom ;)
  • Hitman76
    #22010
    "Ha egy vámtiszt és egy volt határőr is azt mondja nekem, hogy a tárfészeknél érdemes fogni a fegyvert, mert úgy kényelmesebb, és kontrollálhatóbb a fegyver, akkor inkább hiszek nekik, mint egy verbálrambonak :)"

    Azért azt tegyük hozzá, hogy fegyvere válogatja, lehet-e ill. érdemes-e a tárfészekfogást alkalmazni.Az airsoftban ugye nem sok jelentősége van a dolognak, de pl. egy éles H&K G3-ast vagy egy M14-et sorozatlövésnél nem a tárfészeknél fognék az ziher(azt mos tegyük félre, hogy az M14-el érdemes-e sorozat tűznemben lövést leadni)!
    Azt is érdemes figyelembe venni, hogy azért szinte ösztönös a fenti tartás, mert a gyengébbik kart jól meg lehet támasztani könyöknél a hasfalon ill. a bordákon, így a nehezebb fegyverek is sokáig célon tarthatóak. Egy ex TESZ-es barátom még arra is felhívta a figyelmet, hogy ha beszedsz egy találatot hastájékra ebben a pozícióban, akkor a lövedéknek elöször a karodat kell átütnie, aztán a mellényt, majd a hasfaladat és úgy a belső szerveket. A lövedék ilyenkor jócskán veszít a sebességéből, és kisebb a penetráció. Szerinte inkább egy béna kar, mint zacskóba szarni egy életen át!!! Hmmm, megfontolandó!
  • Sadist
    #22009
    Szegénykém, annyira nem értetted meg a lényeget :) Ha valamit lehet kényelmesebben, hatékonyabban csinálni, akkor érdemes úgy csinálni. Ha valaki direkt szívatja magát, az szimplán hülye. Pont.
    Ha egy vámtiszt és egy volt határőr is azt mondja nekem, hogy a tárfészeknél érdemes fogni a fegyvert, mert úgy kényelmesebb, és kontrollálhatóbb a fegyver, akkor inkább hiszek nekik, mint egy verbálrambonak :)
  • Sanyiw200i
    #22008
    hellosztok nem tudtok nyiregyházán airsoft boltot?? előre is kösz
  • RoyalPredator
    #22007
    praksi: A szürkefórumosok azért szürkefórumosok mert viselkedésük és megnyilvánulásuk eltér a zöldtől. ;)
  • Punker
    #22006
    a pisztoly markolat nagyon sokat számít.
  • simaz
    #22005
    M14-et sokkal kényelmetlenebb tartani mint egy RASos M16-ot.
    Súly kb egyforma.
  • Hitman76
    #22004
    "Royal: az egyszeri embert a megnyilvánulásai és a viselkedése miatt nem kedvelik; nem azért mert a szürke vagy a zöld fórumot látogatja."

    Praksi lő: Góóóóól!!!
  • praksi
    #22003
    amatőr vagy, hogy adsz másoknak :DD

    Royal: az egyszeri embert a megnyilvánulásai és a viselkedése miatt nem kedvelik; nem azért mert a szürke vagy a zöld fórumot látogatja.
  • RoyalPredator
    #22002
    Beugrassz a bokorba, felgyullad az egész xD
    Én egyáltalán nemtudok nikotinra rászokni (főleg mert én az ijen marlboro light 0.4gramm...) úgyhogy konkrétan nem fűzök ehez semmit, mert egyszerűen nemtudom mijen cigaretta függőnek lenni.
    Dehát végülis mozgunk, meg jó friss levegőt szívunk, nemde?:D

    Én nemtudtam hogy volt ez a 3 napos tóra, én más játékokra mentem el, és megvolt emellett a dolgom. Ha ezt rólam mondod, praksi.
    A SoftAir fórumot más topicok miatt látogatom, ráadásul tudod én cúnya szürkefórumos vagyok, és nemcejetnek a zöldön. + remélem itt se és akkor kölcsönös ^^

    Shatanka, én sem nagyon játszottam kőművesdit, csak nagyapám kertjén amikor fejlesztettük a telket. Aztán én nemis erre értem.

    Efti, te mi a francot írhattál amit ki kellett moderálni?
    Nemtudom igazából mit lehet belekötni most a #2199-as postomba.
    Aki bírja a megterhelést az bírja, aki nem nem. Kész, és itt le is lehet zárni. PMbe azért küldjed el plz, csak mert kíváncsi vagyok a véleményedre.
  • Punker
    #22001
    3 doboz cigit????? vazze az életben nem veszek többet cigit AS játékra, 3 nap alatt 7 doboz ment el, és a felét se én füstöltem el, életem végéig a kontingenstől fogok kunyerálni
  • praksi
    #22000
    Punker, hagyd a 'csába a pénzt, adj 3 doboz cigit és megbeszéltük :DD

    amúgy kvityának van igaza, aki annnnnyira tökös gyerek, az miért hiányzott az MKSZV-ről vagy a 3 napos Modern Warfare-ről?....
  • Punker
    #21999
    szentségeltem a futópályán, aztán rohantunk a hallgatói klubba piával kiengedni :D
  • efti
    #21998
    -torolve-

    Majdnem hozzaszoltam a temahoz en is, de rajottem, hogy Punkernek van igaza, felesleges szitani a tuzet.
  • kvitya
    #21997
    Azon tűnődöm, h a sok "igensportos" arc hol volt a felderítő versenyen januárban... Tudjátok, ahol kicsit hűs volt, mondhatni fagyott; meg kicsit hegyek; meg némi málha... olyan 25+ kilo fejenként....
  • Hitman76
    #21996
    "Én nemvagyok valami nagy lopakodós fajta, sőt, de sokszor volt probléma hogy 10-15 méterrel közelebb kellett mennem hogy ne szálljon fel a golyó az ellen előtt fél méterre."

    Tehát a hop-upot sem tudod normálisan beállítani! Pedig az alap dolog! "L"
  • Hitman76
    #21995
    2430 méter a rekord, Rob Furlong tizedes, a Princess Patricia's Canadian Light Infantry mesterlövésze "követte el" egy McMillan TAC-50-essel. Elötte Carlos Hathcock tartotta a rekordot egy "szerény" 2250 méteres confirmed kill-el, amit még vietnamban sikerült véghez vinnie, egy Browning M2-esből egyedileg átalakított fegyverrel.
    Szóval kösd fel a gatyát!
  • Punker
    #21994
    mondtam hogy állj le az ivással hízol tőle :D

    19-én Eger csillaga 25-ösre jössz? cél 5 órán belül.
  • shatanka
    #21993
    Amúgy most olyan 68-70 kg között mozgok.
    2 évig atlétika ( meglett az eredménye... kikoptak a térdeim... De viszont nagy élmény volt a dobogón álni gyerekként ), majd kondi, box, kajak egyetemen szerintem meg a falmászás és a squash lesz.

    Royal: én még életemben nem voltam építkezésen , életemben nem pakoltam bálákat, hordtam műtrágyászsákokat, szüreteltem, arattam, kaszáltam, ástam, kapáltam stb... :)
  • Facek
    #21992
    súly.
    mellesleg azok is játszanak akik hétköznap vagy esetleg még elöző este melóztak és csak egy kicsit kikapcsolódni járnak le...
  • RoyalPredator
    #21991
    Sadist: M16A4 SVD RIS-em volt, csak lecseréltem AK-47 Tactical-ra, mert masszívabb és szebb darab szerintem. Sújban könnyebb ha jóltudom, de ha felkerül rá a távcső, akkor egészen más lesz a helyzet. És ha annyira kemény vagyok, minek menjek el afganisztánba? Tudod te hogy egyáltalán mi folyik ott? Na persze hogy nem, dehát "jogod van hülyének lenni". Ennyit erről.

    Shatanka: Ha már egy kész filearchívumot vezetsz rólam mint egy kisokos FBI ügynök, akkor légy oly szives gondolkozni is, és jöjj arra rá hogy egyéb fizikailag megterhelő feladatok is léteznek az életben, még ha esetlegesen te a ki is vonod ezek alól magadat a kis kényelmed érdekében. Tudom mijen dolog az intenzív, napokon át tartó megterhelés.
    Megvan a módja, hogy mentálisan viszonylag friss maradj és innentől kezdve már szinte csak az akaraterőtöl függ.
    Hogy ha te egy 123 kg-s ember vagy, akkor vagy ügyelj arra, hogy a testedet ne terheld meg, csak amennyire azt lehet, vagypedig támogassad a postomat, mert te ennek ellenére úgygondolom hogy kibírod a sarat, még ha fájdalmas is, de csinálod és kész. Nemde?

    mstummer: Tudod nagyon nem mindegy hogy ki mijen intenzitással játszik. Alapból sok tényező játszik itt szerepet. Felszerelés súja, testsúja, fizikai kondíciója, a megtett út, az útnak minősége, hogy mijen testhelyzetben játszik valaki, hőmérséklet, páratartalom, etc etc. Rengeteg tényező.
    De azt is hozzáteszem, hogy a kisportolt test kardió és sújemelgetéssel lesz főleg, és ezek az emberek rendszerint kihagyják a combizomzat fejlesztését. Ez mifelénk rendszeresen előfordul, hogy kis macsógyerekek flexeznek a csajoknak, aztán futáskor kidöglik az elsők között, mert egszerűen nem edzett a lába, meg néha a háta. Meg egy kigyúrtabb ember miért is menne mesterlövészkedni, nem? ^^

    MuldR: Hívd át Scully-t és kérj tőle egy jó masszázst vagy valami.:D

    Szóval persze énis vagyok úgy hogy már nagyon kényelmetlen a játék, de nekem van sokminden mellett egy ijen "spontán" adrenalindolgom, amikor harcolok, és tűzharc van, akkor elfelejtem minden bajomat és gyáááááááááh x)
  • Punker
    #21990
    el ne hidd neki, girnyó 65 kilós kölök..... :D
  • MuldR
    #21989
    Huuu, letezik Punkertol koverebb ember?:)

    /me genyo napom van, itt ulok, ha lefexem megfulladok az allergiatok. Sux :(
  • handsomebeast
    #21988
    Hello engem érdekelne mert nyiregyházi vagyok és ha leírnád azt nagyon mgköszöném!
  • mstummer
    #21987
    Sokszor egy 5-6 órás komoly szintű játék vége fele már szállingóznak haza az emberek. Mert nem bírják. Sokszor a szépszál emberkék. Én a 172 centimmel és 70 kilómmal (és egyáltalán nem kisportolt alkatommal) simán végigtolom...és a felszerelésem nem éppen könnyű.
    Ergo nem az alkat számít, ez részben a fejben dől el.

    És persze azon hogy mennyire van hozzászokva az ember. 4 éve tuti hogy nem bírtam volna.
  • shatanka
    #21986
    Igen a 2 fórumos és 10 baráti játék után valószínű, hogy rájössz, hogy mennyi a max terhelésed.

    Az 1 napos "komolytalan" játékot valóban ki lehet birni alap felszereléssel, De egy 3 napos non-stop játékot, vagy simán egy téli 2 naposat már nem.

    A fegyver és a felszerelés súlya sem mindegy :) A 3 napos játékon az m16 nem volt olyan könnyű a 3. napra már erősen jelentkeztek a fáradság tünetei... ( Full fém, A4 ris, CA 203 gránátvető risreszerelhető, távcső ) Amúgy meg elhízott 123 kgos kocka informatikus vagyok... :)
  • Sadist
    #21985
    Akkor fogj egy RIS-es M16A4-et, tedd a legelejére a gripet, oldalra egy lámpát meg egy külső akksitartót, és mutogasd mindenkinek, hogy te mekkora faszagyerek vagy :) Mindenkinek joga van hülyének lenni.
    De ha ennyire kemény legény vagy miért is nem mentél még ki Afganisztánba?