29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • Punker
    #23184
    "El kell mondani, hogy a NATO lőszert tüzelő AK-101 és AK-102 sokkal jobb eredményeket mutatott fel, mint 5,45 x 39 mm-es társaik. Először is az 5,56-os lőszer hüvelye 6 mm-rel hosszabb, ami kb. 20%-kal nagyobb teljesítményt jelent. Másodsorban a lőszeralkatrészek kiváló minősége is nagyban növeli a teljesítményt. A hosszabb NATO lőszer karcsúbb, mint orosz társa, így kedvezőbb tulajdonságokkal rendelkezik. Ezt jelzi, hogy a torkolati energiája egy AK-101-esnek 22-23 %-kal nagyobb, mint egy AK-74M-nek."



    hm ez egy érdekes új információ.
  • RoyalPredator
    #23183
    O.o

    AK is átment egy szép evolúción amúgy.
    De nnem azért fejlesztették, mert rossz lett volna.
    Csak kinek mire van igénye...
  • praksi
    #23182
    lemaradtál pár évtizedet: link
  • DannyL
    #23181
    Neked van! :)
  • lac coo
    #23180
    Ha mákotok van még hó is lesz ! :)))
    Fűzöm a srácokat, ha valaki kötélnek áll ott leszek, egyedül nem szerencsétlenkedek ...
  • Punker
    #23179
    van 1 fölös helyetek a rajotokban?
  • DannyL
    #23178
    De most már kemény vagyok csoki! :D
  • Punker
    #23177
    pedig vasárnap gyorsan ránk fog fagyni a pára :D
  • Punker
    #23176
    gúgli segít, azóta kijött jópár verzió a 1xx-as szériából....
  • Peethy
    #23175
    A szövjetek modernizálták az AK-47-et, méghozzá az új változat neve asszem AK-74U. Könnyebb lett a fegyver, meg kisebb kaliberű lőszerrel működik, nagyobb tűzgyorsasággal. Azthiszem a 70-80-as évek környékén.
  • Bexter
    #23174
    Rendben köszi. guglizok tovább hátha :D de gyanus hogy a képen lévő lesz az enyém :P
  • Punker
    #23173
    konkrét nincs, 1-2 A&K-val találkoztunk eddig (pl M60) azt nem szidták.
  • Bexter
    #23172
    Ohh, köszi az infót :)
    Amugy a képen lévő fegvyerről (a&k SNR25K) felétek van valami tapasztalat? sok magyar infot nem találtam rola
  • Punker
    #23171
    nem ha eleve RIS-es felfogatásút veszel.
  • Bexter
    #23170
    Vagyis akkor farigcsálni kellene?
  • Punker
    #23169
    persze a ris-re
  • Bexter
    #23168

    Erre gránát vető szépen rászerelhető?
  • kvitya
    #23167
    Inkább azért fog tetszeni, mert zseniálisan egyszerű, pöpec a hopup szerkezete és ergonomikus a kialakítása... Anno én imádtam
  • Punker
    #23166
    0/1/20-as tűzváltó
  • praksi
    #23165
    volt olyan is, egész jó is volt, amíg el nem kezdtem szerelni :-))
    ennek az az lesz az előnye, hogy G3 tárakat használ, és tudom vinni tartalék fegyvernek

    amúgy
    ez az.
  • Punker
    #23164
    ha CQB akkor MP5
  • praksi
    #23163
    MC51-et :-) kellett egy CQB-ra való fegyver
  • Punker
    #23162
    na mit veszel?
  • praksi
    #23161
    na, postára adták az új fegyverem, yipppííí :-)
  • Punker
    #23160
    tudom.
  • RoyalPredator
    #23159
    Szerezz mellé egy ilyen szexi fegyverállványt is =)
  • DannyL
    #23158
    Amúgy nekem az AK-m acélból van.
  • DannyL
    #23157
    Mint mondtam nekem mind kettő van, és én tartom összehasonlíthatónak a két fegyvert. Nem is akarom összehasonlítani. Mindkettőt megtartom és nem szeretem jobban egyiket sem a másiknál. Akartok még beszélgetni róla? :)
  • RoyalPredator
    #23156
    Jah sé ne mondjad hogy nem szép...
  • RoyalPredator
    #23155
    Ebben igazad van valahol. Modernizálták, mert pl a kaliber nem volt a legmegfelelőbb, és a pontosságán akartak javítani, többek közt a visszarugás csökkentésével, jobb gázelvezeétssel, az "új" tussal, etc.

    AKban az a jó, hogy rettenetesen erős kézi karabély, ami a legszélsőségesebb felhazsnálást és tárolást is kibírja.

    Airsoftban persze nem. De azért replikáknak hívjuk őket, és élesként szeretjük, bánunk velük. Acél, fém, mind jobb mint egy műanyag szerintem, nem azért mert tartósabb, hanem mert sokkal inkább fegyvernek érzed, minthogynem egy elektromos játéknak.

    #23154 -ben kimondtad a téma végső tanulságát. "...oda-vissza lehet sorolni a dolgokat."
    A lényeg szerintem ott van, hogy az M4el harcoló katonákat erősen támogatja a technológia, míg az AK-t forgató gerilla harcmódot alkalmazók jól tudják, öléshez csak a fegyver kell és töltény.

    De... Én nemtudom, mimindent akar az ember felrakni egy railre. Optikai célzóeszközt megértem, sőt, énis használok távcsövet néha. Estére meg egy lámpát, hogy lássak. De ezen kívül van vmire szükség egy AKnál pl? Szerintem nincs, max még1 tárra.
  • Punker
    #23154
    pedig az acél test tuti többet bír mint a spiáter, és a rail-ekkel sokkal kényelmesebb tud lenni az M4 mint az AK, oda-vissza lehet sorolni a dolgokat.
  • DannyL
    #23153
    Ki a tarka f@szt érdekel a real steel? Airsoft-ozunk nem?
    Semmivel nem tud többet az AK-m mint az M4-em, és nem is mondtam ilyet.
  • Punker
    #23152
    végül is csak a kopó alkatrészeket kell cserélni pl cső meg 1-2 apróság, bár nem értem ha alapon olyan húdeqrvajó akkor a ruszkik miért próbálják modernizálni? lehet hogy azok akik minden nap használják belátják a hiányosságokat? és figyelnek rá......
  • RoyalPredator
    #23151
    Az egy dolog, hogy egy szimpla AK megélhet egy évszázadot hazsnálat mellett, de ezt természetesen úgy kell érteni, hogy maga az AK olyna jól lett kivitelezve, hogy évszázadokig a csatatéren marad és ugat az ellenségre.
  • shatanka
    #23150
    Mit érsz egy 100+ éves fegyverrel? ( Persze jó gyűjteménybe, mint régiség , meg a magyar honvédségnek rendszeresítésre )
  • RoyalPredator
    #23149
    Évszázadokat túlélni, de még egy évtizedet Sem?
  • lac coo
    #23148
    Miért, mit tud az AK amit egy agyon sínezett M4 nem ...? :DDDDD
  • RoyalPredator
    #23147
    AK-t szigszalaghoz teremtette a jóisten is.
    Igazából a lényeg ott van, h AKra nem kell szerelék =)
    Fölösleges.
  • Punker
    #23146
    szigszalag mindent megold :D
  • DannyL
    #23145
    Nekem M4-em is van meg AK-m is.
    Teljesen más a felhasználási területe a kettőnek és a hangulatomtól is függ melyikkel játszom.

    De az AKMS-el pl. este nehéz lenne, mivel nincs hova rakni a taklámpát.
    Az M4-nél ilyen gond nincs. :)

    Jó ha van mindkettőből egy. Arra az oldalra állsz egy játékon amelyikre kedved tartja, nem arra amihez fegyvered van.