29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • mstummer
    #23384
    Dehogy sötét. Tavasz-nyár-kora ősz...a CADPAT verhetetlen. Persze mindenki a saját cuccát isteníti :)
  • lac coo
    #23383
    Ez is igaz :)
    Most a marpat a nyerő :)Nálunk szívás van, mert egy helyen van sárga fű, és zöld bokros-fás terület. Szóval jó megoldás csak ősszel van mikor minden barna :)))

    BW is jó ötlet, az is kellően kusza látványt nyújt, csak ott elég gáz a jellegzetesen narancsos színűre fakuló barna foltok ...
  • Punker
    #23382
    milyen vegetációhoz? milyen évszakban?

    imádom a CADPAT-ot de itthonra nagyon sötét, azt a kanadaiak otthonra a hatalmas fenyő erdőkre tervezték, itthon a száraz fakult sárga tavaszi növényzetben nagyon elütne, persze ősszel a csupa sár nedves lehullott avarban tökéletes lenne.

    2-3 ruha kell hogy mindent tökéletesen lefogj a hazai és a környező országok adottságaihoz és még 2-3 a teljes DRESSCODE lefedéshez :D
  • lac coo
    #23381
    ....minden vágyam egy CADPAT ruha :)))))Annál jobbat nehéz kitalálni vegetációhoz ...
  • lac coo
    #23380
    Oda szerintem is jó, teljesen kár is volna megszüntetni, Sok szikla, kő között kifejezetten jól álcáz. Már amennyit képeken láttam ...
    Nálam továbbra is a MARPAT CADPAT a nyerő, én úgy tapasztaltam, hogy a hagyományos foltokból állú mintákat a foltok viszonylagos szabályossága miatt könnyebben kiszúrom, a digital minták viszont nagyon jó összevissza hatást mutatnak, nem akad meg rajta annyira a szem, mint egy szépen ívelt folton .
  • Punker
    #23379
    eleve az hogy a bakák, a tengerészek, és a repülősök külön külön divat ruhát választottak már vicc ezen csak bónusz hogy a szárazföldieké lett a leggyengébb (bár továbbra is azt mondom hogy afganisztánra jó az ACU)
  • lac coo
    #23378
    Az ACU volt a nagy lobbi , elejétől fogva mondták a katonák, hogy semmire való. Ezt leváltani akár lehet ésszerű döntés is :)
  • öregharcsa
    #23377
    no és ne felejtsük el hogy "új irányzat" van jelen az amerikai kormányban(Obama) most az ő sleppje próbál borzalmas hasznot húzni mindenből...azért büszke lehet a gazdája rá rendesen
  • Hitman76
    #23376
    Ahol súlyos dollár milliárdokról van szó, sehol sem tiszta az ügymenet, s miért is pont a fegyveripar lenne kivétel.
  • Punker
    #23375
    ezért is megy a vita, elméletileg 1 egység Multicam-et tesztel Afganisztánban, az angolok meg a DPM-et kukázzák és csinálnak egy Multicam variánst maguknak.

    félelmetes az USA fegyver lobbi most ez az M4 modernizálás buli is durva, ocsmányabb mint az itthoni AK tuning.
  • MuldR
    #23374
    Van egy gyanum, hogy az evenkenti ruhacsere mogott jelentos lobbi erdek es penzlenyulas van :)

    Mondjuk az acu tenyleg szar volt.
  • Punker
    #23373
    pl 1 hír az eredetit nem találtam meg most, de kb nyár végén dőlt el hogy az ACU-t cserélik, hogy mire azt még nem tudják.....
  • RoyalPredator
    #23372
    Tokyo styleban fogják tolni.:
  • MuldR
    #23371
    Mikor, miert, hogyan?
    Nem is hallottam rola.
    Mi lesz helyette?
  • Punker
    #23370
    azóta az ACU megbukott......
  • lac coo
    #23369
    Múltkori ACU (szabás vagy szín ...) témához kapcsolódva, most találtam véletlenül :

    ACU (Army Combat Uniform) Az Egyesült Államok szárazföldi haderejének 2004-ben rendszeresített új harci egyenruhája, mely digitális terepszínben (ACUPAT) készül, s a tervek szerint 2007-re végleg leváltja a BDU-t és a DCU-t.

    ACUPAT (Army Combat Uniform Pattern): Az ACU-hoz kifejlesztett „univerzális” (vagyis nincs külön sivatagi és mérsékelt égövi változata) digitális terepszín-minta.

    BDU (Battledress Uniform): Az Egyesült Államok szárazföldi haderejének 1981-től rendszeresített „woodland” (erdei) terepszín-mintázatú harci egyenruhája, melyet jelenleg váltanak le az ACU-val.

    CADPAT (Canadian Pattern): A Kanadai Hadsereg által 1999-ben bevezetett digitális terepszín elnevezése, melyet azonban átvitt értelemben az egyenruhára is szoktak használni. Kétféle, sivatagi (arid), illetve mérsékelt égövi (temperate) változatban készül.

    CCU (Close Combat Uniform): Az Egyesült Államok szárazföldi hadereje Stryker-dandárai számára a második Öbölháborúban rendszeresített modernizált szabású egyenruha, az ACU előfutára.

    DCU (Desert Combat Uniform): A BDU sivatagi változata, az eredetileg hat különféle színből összeállított sivatagi terepszínt az első Öbölháború tapasztalatai alapján egy egyszerűbb, háromszínű terepszínre cserélték.

    MCCUU (Matrine Corps Combat Utility Uniform): Az Egyesült Államok tengerészgyalogsága részére 2002-ben bevezetett digitális terepszín-mintázattal ellátott harci egyenruhájának hivatalos elnevezése, helyette azonban a tengerészgyalogos egyenruhát a kanadai CADPAT mintájára MARPAT –nak szokás nevezni.

    MARPAT (Marines Pattern): Az Egyesült Államok tengerészgyalogsága által kifejlesztett digitális terepszín minta, a CADPAT-hez hasonlóan ez is kétféle változatban (arid/temperate = sivatagi/mérsékelt égövi) készül.

    Ezek mintájára megalkotható lenne a HUNPAT (azaz MDT: magyar digitális terepszín), a MHE (modernizált harci egyenruha), SHE (sivatagi harci egyenruha) stb. ….


    Baczoni Tamás, Honvéd Altiszti Folyóirat .
  • RoyalPredator
    #23368
    UUUUUUuuuu lehet hogy ez is ilyen katanával mátrixozós airsoftos?!
  • lac coo
    #23367
    Jut eszembe , múltkor gyorsétterembe bejött egy adag rohamrendőr ilyesféle hacukába, Újpest meccs volt asszem... Na azokat élvezet volt nézni !
    Minden védőeszközük a lenti képhez hasonlóan pántokkal volt rögzítve,a ruhájukat valami elképesztő módon megtekerte, gyűrte rajtuk alig tudtak mozogni :DDDDD
  • lac coo
    #23366
    De áruld már el, honnan jött az ötlet , hogy alkarvédő kell neked?
    Térd könyök védőt értem, meg a kesztyűt is (térdvédőt és kesztyűt egyenesen kötelezővé tenném CQB-n, mivel általában tele van minden törmelékkel üveggel ...), de alkarvédő .... !
  • Punker
    #23365
    nézd a jó oldalát, még egy könnyű célpont
  • lac coo
    #23364
    Ez olyan kényelmetlen lehet, hogy elmondani nem tudom ...
  • Trade
    #23363
    köszi a segítséget,nézegettem már ezeket a forrásokat is de nem találtam ilyet csak belebújúsokat.
  • kvitya
    #23362
    Várom kidolgozva, megvitatásra
  • lac coo
    #23361
    Ennyire nem lehetsz csacsi ! :DDD
    Kik használnak alkarvédőt? Nézz körül a küzdősport-ruházatok között !

    Bár nem érdemled meg a segítséget .....
  • Trade
    #23360
    :DDD
    Nincs felesleges időm csá
  • RoyalPredator
    #23359
    Mint egy törvénykönyben, minden lehetséges esetre választ kellene adni.
    Pl Tk ügyben, jelzések, ilyesmi. Szépen újra át kéne alaposan gondolni mindneféle játékot, és elolvasni az extrém eseteket.
    + Etikai kódexet is bele kéne írni, merthogy sokan aztmondják, nincs a maszban hogy visszaálló embert sakkbantartani nem lehet, vagy épp más...
  • DannyL
    #23358
    Nem lesz! Viszlát!
  • Trade
    #23357
    Lesz vmi értelemes válasz vagy csak mindenki Punker seggét nyalja?
  • tttttom
    #23356
    én 24 órás bannal. :D
  • kvitya
    #23355
    MASz-hoz: részleteznéd, h miben hiányos szerinted? S milyen javaslatod van, ami a biztonságos játékot nem veszélyeztetné, de a játékélményben jelentős többletet eredményezne?

    Azonosításhoz: ha nem tudod eldönteni, h barát v ellenfél, akkor menj közelebb vagy kerüld meg. Ha nem tudod azonosítani a célpontodat, akkor ne lőjj, mivel balesetveszélyes vagy. Én amúgy a TK-t simán 2 órás kiállással jutalmaznám...
  • DannyL
    #23354
    Hokizni mész?
  • harvypoker
    #23353
    extremebb ugrasoknal gondolom :D
    esetleg félelem az xxx fps től
  • Punker
    #23352
    ez mire való? (azon kívül hogy akadályozzon a mozgásban)
  • Trade
    #23351
    Sziasztok,
    tudnátok segíteni hol tudnék venni ilyen alkarvédőt?
    Már átnéztem egy csomó sport bolt oldalát de ehhez hasonlót nem találok sehol
  • lac coo
    #23350
    Ha nem vagyok biztos benne ki az, mellé lövök párat, ha visszalő akkor lehet kiejteni :DDD
  • Punker
    #23349
    lenne egy ilyen dolog hogy csak azonosított célra lövünk ugye, sajna ez is nehéz lehet, mind sűrű bozótban, mind mikor a 20 centis hóban fekszik a német álca lepellel és csak a lába kandikál ki......
  • Jacek
    #23348
    beszeld meg veluk:) mindenki visz a kezeben egy tablat:D
  • RoyalPredator
    #23347
    Na, én pontosan így lőttem szarrá a saját csapatomat...

    Dress Code: Előírt öltözet. Pl Woodland, vagy ACU.

    Én annak örülnék, ah COD féle módon a csapattagok neve a feje fölött lebegne szépen zölden.
  • lac coo
    #23346
    Játszottam már úgyis, hogy egyik csapaton valami fejfedő volt 8 kendő, csukja, sapka sisak stb ...) másikon meg semmi.
    Teljesen jó volt, és semmibe nem került, de legfőképp lehetett sunyizni nem világított senkin piros kendő ...
  • tttttom
    #23345
    Mi az a dresscode???