29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • RoyalPredator
    #28970
    Nem-nem-nem.
    Nem neked írtam, nem is neked címeztem.
    Csak idéztem tőled. Egyébként:

    Engem azért ítélnek el, mert:
    * Egy már akkor "ellenségnek" titulált közösséggel kezdtem játszani, és játszok velük jókedvűen
    * Ezáltal besoroltak engemis a "zsebnáci" kategóriába
    * Nem hunyászkodok meg
    * Szembesítem őket saját butaságukkal, ellentmondásaikkal
    * Nyíltabban fogom fel a játékokat, nem követem a "szentírást" és az "öregeket"

    Bónuszként: Mindíg kell egy kikiáltott ellenség, külömben egymást marcangolják.
    Ezt ők is tudják, és elég csak a beszélgetéseiket végigolvasni.

    Mentem volna játszani, írták hogy ezzel a fegyverrel nem lehet.
    Mondtam oké, és egyeslövéssel, DMR-ként? - mivel úgy bőven jó lettem volna.
    Akkor jött az, hogy nemlehet, mert mert mert, meg mert te te vagy és kuss, és AK nem néz ki DMR-nek
    Jó, én megértettem. Viszont a fenti okok miatt már nem mehettem általuk szervezett játékra, szóval kölcsön fegyverrel (Gyári Cyma AK) és más néven meglátogattam őket, hogy lássam, mi folyik ott.
    (Ez azért is fontos ugye, mert így van tényleges tapasztalatom, ellentétben "hozzám közelebbiek" felé irányuló, mondjuk így: rágalmazásokkal. Pedig elég sokszor le lett írva, hogy nyugodtan jöjjenek játszani.)

    Határ szerintem ott van, hogy hogy használod. Ebből kifolyólag érthető, ha DMR-nek nagyobb energiát engedélyeznek.
    Ha fogok egy M14-est, de úgy használom, mint egy M16-ost, akkor az nem DMR-kedés.
    Főképp mert sorozatban lövök, nem egyesével.

    A tár megint más kérdéses. Két tár ami szerintem a "legrosszabb".
    Ez pedig a Midcap és Motoros tár. Mivel ezekkel lehet igazán hosszúkat lőni.
    Egy lowcap/realcap jó, hamar elfogy, tárcsere, go.
    Egy HiCap viszont, rendben van hogy 1 tár helyettesít sokat, viszont azt is 40-60 lövésenként tekerni kell, ami több ideig tart, mint tárat cserélni. Annyi előny származik ebből mindössze, hogy a plusz tárak saját súlyát nem kell cipelned, meg egészében sokkal olcsóbban jösz ki.
    Erre te mit mondasz?

    U.i.: Köszönöm, hogy elküldenél olyanokkal játszani, akiknél vérem fakadhat...
    Talán több közöm van MilSimhez, mint itt egyeseknek.
    Neked mi a MilSim?
  • HHpanther
    #28969
    Ám legyen. Nem szükséges a fény gyújtása bennem,azért köszönöm. Ellenben benned úgy érzem kéne,bár nem tisztem.

    Azon rugóztál hogy nem engednek be a mókolt ak-ddal játékokra mert elítélnek...mert nem vagy a puding krémje..mert elítélnek..pedig máshol megértenek. Ez tök jó. ÍRtam hogy nem így van...egyszerűen a fegyvered nem dmr ahol masz2010 van (nem btk igazatok van).
    Felesleges kerülgetni és kanyarítani, nem az.Ha normál dmr-t használnál játszhatnál itt is ott is... Ha "Püsi" játékain elfogadják akkor azzal nincs is semmi gond, viszont nem értem hogy akkor hol a határ a dmr és a sima aeg között azokon a játékokon? Biztos van..esküszöm nem kötözködni szerettem volna akkor se és most se.

    ÍRtad hogy m16-ot is használnak dmr-nek..nem kötelező a nagyobbító optoka. 400 fps fölött azt is csak sorozat kivétele,megfelelő optika és tárral...de tudom ti házatok ti szabályotok, nem fogunk össze kerülni.
    Vascsapágyos ukránok..kívánom hogy játsz velük és élvezd tisztelettel.

    Erősen kétlem hogy bármi közöd lenne amúgy bármi milsimhez....

  • lac coo
    #28968
  • lac coo
    #28967
    Simán, sőt a világon senki nem meri így használni, csak ő !
  • Metalmilitiakid
    #28966
    Jól van akkor g36 tulajként nem csak nekem tűnt fel :D
  • lac coo
    #28965
    No, Chuck Norris simán bevállalja a 3db G36 tárat ! :))))


  • lac coo
    #28964
    Skeleton, behajtható tusos AK-ra lehet kapni M4 tus adaptert ?
  • RoyalPredator
    #28963
    Most én a lowbudget kategóriáról beszélek.
    Amiket nagy fellángolásban megvesznek, hogy majd Call of Duty módjára "QuickSniperkedjenek"

    Ált mind fele volt az AK-m súlyának, amit én vígan elcipelek napokig.
    A nyakam fájdul bele inkább.
  • PÜSPÖK
    #28962
    Azért a sniper fegyver tömegében tévedsz.A kategória megköveteli a valóságban is hogy minden felszerelése minimális számú,tömegű,méretű legyen.
    Az utóbbi 10-15 évben elkezdett,"tömeges" használatba kerülő 50.cal más kategória.
    Ezért is kedvelt a Remington M-700 variánsok használata.A legutóbbi Kaliber-ben épp ezekről cikkeznek.

    Ha valaki "szenved" 1 dmr replika használatától,tömegétől,méretéről,az játszon más típussal.Ennyi.


  • RoyalPredator
    #28961
    Első rámutatáshoz (nem nyílhoz, mert akkor zsebnyilas vagyok), hogy:
    Oda nem is igen megyek, ahol a szabályok nem nekem lettek kitalálva.
    Teljes mértékben felelősséggel használok még egy eldobott csavarapát is, nemhogy egy "fegyvert".
    S látod elfogadom és betartom a szabályokat, ott, ahol már szívesen látnak.
  • RoyalPredator
    #28960
    Hajj jajj jajj...
    Gyújtsunk fényt...

    "
    Mindezt figyelembe véve feltehetem a kérdést hogy miért nem veszel egy szabályos dmr-t amivel esetleg engednének is játszani?
    dmr-t használni felelősség..ami azzal kezdődik, hogy elfogadod és betartod a rá vonatkozó szabályokat, nem?
    "
    -> AK-m van, azt szeretem, az tetszik. DMR-ként is használhatom, ahogy hosszabbított M16-ost is DMRnek használnak. Nem sniper, hogy kötelező legyen rá a nagyító optika.


    "
    Nincs olyan hogy "ha kérik nem lövök sorozatot" Mindenhol tilos.
    Nincs olyan hogy "ahol megengedik épületben" Mindenhol tilos.
    De felesleges is ezen rugózni, ezért van a masz. Le van írva.
    "
    -> A MASZ nem szentírás, legalábbis nem mindenkinek. Nektek az, ámen, legyetek vele boldogok.
    Paracord rózsafűzért ajánlok mellé Marui feszülettel.
    Attól még, hogy valaki nem megy vakon utána, mi több, akár sokkal részletesebb szabályokat követ, nem lesz se vérpisti, se paraszt, se zsebnáci, se semmi, amivel rágalmazni szokássá lett.
    Vascsapágyos Ukránok 550-600-nál mi nektek, ha én vagyok az antikrisztus....antimózes...


    "
    2008 MASZt is nagyon meg kell helyi módosítani, hogy engedi a sorozatképes AK 460(480) kitudja már követni FPS, redottal
    picit ideillik Trasher idézete..
    "Nem a távolság miatt kötelező a távcső, hanem ezért, hogy pontosan lássad kibe-hova pottyantasz bele (vagy nem) néhány BB-t"
    "
    -> 440, de úgy felbecsled, mint a farokméretet O.o
    Trasher idézete ide vagy oda, személyes tapasztalataim alapján az a jó, ha nincs nagyítás.
    Onnantól hogy vmi nagyít, több idő célozni, és ráadásul nem látod egészben az embert és a röppályát.
    Jobb nekem az, ha tudom látásból korrigálni a lövéseimet.
    == A személyes ízlésekből ne legyen aranyszabály.


    "
    eza 350 klubbos dolog valami joker kártya lehet ..de. nem nálam...

    próbálom úgy írni , hogy érthető legyen.. nem aza baj , hogy valaki a saját szab. szerint nyomja.. hanem az hogy valaki, nemzetközi játékot emleget larp vagy milsim vagy stb terén.. vagy becsempészteti magát maszos játékra, miközben nagy pofával nyomatja az AK ja tulajdonságait és közben próbál a "de én becsületes meg jófiú dumával kaparni...
    "
    -> Nem mi találtuk ki a 350 klubbot. Nemhiszem h tagja lenne valaki "közülünk", de épületharcban teljesen megértem a gyenge fegyvereket. Igaz, a BB lassúsága szomorú lehet, de legalább nem áll beléd az az 50 BB, amit 2 másodperc alatt fröcsköltek rád valami nagyonfelszentelt darabból. Épületben kifejezetten parázok az erős fegyverekről, mert közelről és fájdalmasabb helyeken fog kínozni, a küszöbnél már tudom. Egyébként tényleg, Paintballhoz mérve mennyire jelentéktelen a 600-as limit...
    Persze az SEM mérvadó.
    -> Azt említek, amit akarok. Ott említem, ahol akarom. Nemzetközin még nem, de jópár LARP-on és Milsimen is részt vettem.
    -> AK-m tulajdonságait azért tettem közzé, hogy lehessen látni, nem egy széttuningolt de kívülről gyári dologról van szó.
    Sokkal nehezebb, sokkal hosszabb, stb stb. Önmagában megfelelhet a "Szenvedjél egy DMR-el" felvetésnek, amit valameikőtők írt.
    Az megintcsak más tészta, hogy 2-3 kilós spring sniperekkel lehet rohangászni "Sznajpersrác" kategóriában, holott oda is illene egy 10 kiló.


    @ Püsi: Megyek amint tudok, NyuuuGiii.
    Oda-vissza jópárszor történt ez a szemből dobatás, stb. Tejüzemben főleg.
    Még a "Erős sugárzást kaptatok Relikvia - egy dobásból kimaradtok =)" szeretetcsomag is elfogadtatott lészen. :))
    ( Jó poén volt! )
  • PÜSPÖK
    #28959
    Félreértesz.Főleg erdei játékon könnyen összetéveszthető az ágakkal surlódó ruházat hangja, a találattal.ugyanígy a laza ruházat és a felszerelést érő találat amit nem érzünk,csak halljuk.Nincs sürűn hogy szólni kell,ez csak 1 biztosított lehetőség.

    Nem volt sürü a bokor:-D

    A srác látott,ezért húzódott összébb.Megha már odajön hozzád valaki 1 vélhetően kellemetlen találat okozása miatt bocsánatot kérni,akkor valószinüleg el is követte azt.
  • NoobStalker
    #28958
    Nekem ne szóljon az ellenfél..majd megadom magamtól... ha már szólni kell az baj...

    A találat letagadása szerintem nem fps függő..de mind1, a srác nem látta honnan lősz és akit nem lát az nem is tudja lelőni...:P

    a bokros dologról meg annyit... hogy álljatok sötétedéskor egy sűrűbb bokor elé 4-en x00 fps(de traceres) replikával és lőjétek azt a bokrot... szerintem megfogtok lepődni...

    "kár hogy nem készült videó a falloutos traceres m249 lövi a bokrot 5 m-ről"

    a kb 300 bb-ből , jó ha 3-4 átment......

    csalók ellen mert azért bukta ez a játék..merthogy gyak.a becsület az alapja...
  • PÜSPÖK
    #28957
    kb értem a dolgot, és megadom a +1 like-ot.
    A helyi kiegészítéseink nem tartalmaznak fps változásokat,a 2008-as Masz-t illetően.
    Nálunk van szemből dobatás.
    Nem csak korhatár függő a SNIPER puskák használata.
    Ha az ellenség szól hogy szerinte találatot ért el rajtunk akkor séta a visszaállóra.Nem kérdőjelezzük meg a másik szavát.Aki vitát szít azonnal mehet haza.

    és érdekes.. jól müködik a dolog.nálunk senki nem anyáz,fenyeget,vagy bánt.
  • PÜSPÖK
    #28956
    Látom szövegértési problémák vannak.Attól hogy képes srozatot lőni,nem azt jelenti hogy:
    1,
    Engedem sorozaton játszatni nálunk.
    2,
    Ő is mindenáron sorozaton szeretne játszani.

    Én más miatt ragaszkodom a céltávcsőreplikák használatához.
    1,
    Távollátó vagyok és nem tudnék normálisan célozni "messzebbre".
    2,
    keresésre is használom ,nem csak célzásra.
    3,
    2008-as zsámbéki Red Alerten sajnos voltak olyan "elemek"akik 30 méteren is letagadták a találatot az 565 fps-es Marui vsr-emmel szemben.
    Akkor fogták be a mocskos, csaló p*fájukat, amikor odamentem és rámutattam a ruhájuk azon pontjára akol a bb érte őket.Nem a puskát nem tudták letagadni,hanem a céltávcsövet.:-D,És ezen az ominózus játékon daráltunk fo**á 1 bokrot 10 méterról 4-en.A mögötte lapuló "célszemély"akit nem nevezünk nevén,lévén ő a gonosz,a magyar as társadalom Marti..
    Persze nem találtuk el....
    Rá fél órával késöbb 1 totál blama lövésemtől kapott a tarkóst. Érdekes .. azonnal sétált a visszaállóra.
    A legundorítóbb esetem szintén ugyanazon a rendezvényen történt.
    A konyha melletti nagy épület 2. emeletéről a még ép ablaküveget kihasználva puttyogtam az arra járó csúf ellent.Az ablakkal szemben van 1 domb ,azon 1 lépcső.A táv sem volt több 25 méternél.Jön lefelé a lépcsőn a marharépája.Megáll,meglát...Namondom adok neki 1 pocakost.Szinte az elsütés pillanatában ereszkedett féltérdre.Csúnya felületi,de vérző sebe lett az arcán.Sziszeg fogdossa, törölgeti.Megijedtem,hogy komolyabb baja esett talán.Lesietek és már kezdenék is bocsánatot kérni,de közölte hogy semmi baj csak 1 ág karcolta meg.1 kerek ,kinyomott vérhólyag szerű ...Voltam minden csak nyugodt nem.Váltig kiállt a története mellett.A beszélgetést eképp zártam vele:-" A puskatus is 40 fps."

    Na nálam ezért fontos 1 jó optika.
    A 4x 32-es acog is tetszik,kipróbáltam,és pont annyit "nagyít"amennyi szerintem ideális.

    Szivesen látunk , egyenrangú félként kezelve mindenkit,ölcsönös tisztelet mellett.És felénk nincs olyan hogy "de"..tessék jönni lőni.:-D
    Ha pesti vagy van fuvar is.Minden hónapban.
    Laccoo 28953:
    Hát pl. a hajduszoboszlóiak beszámolója alapján az ukránokkal nem játszanék.600 fölött nyomják az aeg-eket.
  • lac coo
    #28955
    Hát én esküszöm nem értem mit beszélsz ! :)
    mindegy... :)
  • NoobStalker
    #28954
    látod te meg beleszólsz..miközben a "masz2008" idéztem Püspöktől...

    eza 350 klubbos dolog valami joker kártya lehet ..de. nem nálam...

    próbálom úgy írni , hogy érthető legyen.. nem aza baj , hogy valaki a saját szab. szerint nyomja.. hanem az hogy valaki, nemzetközi játékot emleget larp vagy milsim vagy stb terén.. vagy becsempészteti magát maszos játékra, miközben nagy pofával nyomatja az AK ja tulajdonságait és közben próbál a "de én becsületes meg jófiú dumával kaparni..."

    de igyekszem pm intézni..ezután...igyekszem ..igyekszem..
  • lac coo
    #28953
    Lassan írom: saját játék, saját közösség , saját szabály ! :) Ezen mi a nehéz felfogni ???
    Vannak helyek ahová férfiak járnak , és nem fakadnak sírva egy lövéstől ! Senkinek nem kötelező odamenni ! :)
    Vannak helyek ahol leszarják az FPS limiteket, még egy bikaerős AEG a közelébe sincs annak, mikor paintballal 5 méterről hátba varrnak. Tudom ők gyökerek. És vannak országok ahol mosolyognak a 350 FPS klubbon, ők is gyökerek, pedig vannak néhány tízezren :)

    És ha mindenáron csak az a célod, hogy Royalt baszogasd tedd privátban ! ;)
  • NoobStalker
    #28952
    ha megoldható akkor, nincs miről beszélni.. ez nem nálunk vagy nálatok típusú probléma...

    a royalnyaló rész tök jó lett :)

    2008 MASZt is nagyon meg kell helyi módosítani, hogy engedi a sorozatképes AK 460(480) kitudja már követni FPS, redottal
    picit ideillik Trasher idézete..
    "Nem a távolság miatt kötelező a távcső, hanem ezért, hogy pontosan lássad kibe-hova pottyantasz bele (vagy nem) néhány BB-t"

    mosdathatod ezt a dolgot bárhogy...

    ha szívesen láttok az jó esik, de...
  • HHpanther
    #28951
    Részemről oké és respect a hozzászólásod. Saját játékod,saját szabályaid.

    Az én szabály elemzésem arra irányult hogy miért nem fogadják el játékokon az ak-t mint dmr-t. Nem azért mert nem "krém" és nem azért mert "zsebnáci" stb stb...ugyanez a szabály vonatkozik mindenkire minden olyan játékon ahol masz2010 van. Az új masz megalkotásánál a mi csapatunk is szavazott és az FPS csökkentés ellen..de ha így alakult akkor mi ehhez tartjuk magunkat,mert nekünk tetszik hogy egy egységes irányba akarják terelni az embereket hogy tudd mire számíts.
    Spec én nem örülnék ha kimennék játszani és 500 fps-es aeg-el soroznának fejbe épületben. Ez van.

    Rettentő távol állt tőlem Royal elítélése mint embert,hisz ahogy mondtad nem ismerem..hogy játszottam e már vele azt nem tudhatom azonban a meglátásaival nem feltétlenül kell egyetértenem,s a fórum azért fórum hogy megosszuk egymással amit gondolunk..ennyi.:)

    Részemről out ebben a témában.
  • PÜSPÖK
    #28950
    No jóestét kívánok.
    Lássuk szép sorban.
    NoobStalker 28941:
    Igen, a rendszer szándékosan úgy van kialakítva hogy a plombálás tökéletesen megoldható.Bár amikor elkezdtük használni SENKINEK nem jutott eszébe az hogy csalásra használja.Felénk ilyen a mentalitás.És felétek milyen?
    Royal 28940:
    Bucisimi a kutyulinak.
    És 1 jó nagy pi**ánrúgás..
    Told már le a képedet hozzánk játszani vazee...12-én éjszakai..:-D
    A pisztolyod igen szép lőtávval bír.
    Fórumtirpáknak lenni nem tudom miért jó neked..
    HHPanther 28942:
    Leírta Royal hogy hol-hogyan miért tesz.Jómagad kiemelted a diszkrimáló részeket , de a többit meg sem látod.Nem érzem úgy hogy vettél már részt közös játékon vele ,nem valószinű hogy ismered, de elitéled.Én voltam már ellene, vele, vett részt a mi kis vidéki grillsm-jeinken.És szivesen látott vendég.Szivesen látunk téged is.
    Dmr?Még az m-14 is tud sorozatot lőni.
    Sl-8 -al nyomtam majd 1 évig.elfogadható(számomra) a témában az érveid.
    NoobStalker 28944:
    Zokszó nélkül zavarok haza bárkit, aki nem akar normálisan viselkedni,játékostársaival.Mocskosul nem érdekel mekkora öribarim az illető.Szájkarate helyett tessék jönni játszani,minden hónapban csinálok 1 játékot tázláron.De szólok..hardcore grillslim lessz.
    HHPanther 28945:
    A Masz irányadó direktíva,és nem szentírás.Részt vettem a 2010-es megalkotásában.Ettől függetlenül a 2008-ast használjuk helyi kiegészítésekkel.Mert közösségünknek az tetszett jobban.Ismerek olyan BP-i csapatot akiknél az aeg 500 fps-en üzemel sorozaton épületben.Ők így játszanak.
    Noob Stalker 28946:
    Köszönöm,de nem érzem magam kellően felkészültnek ahhoz hogy 1 komoly,külföldi játékra menjek.Viszont nálunk szivesen látunk,téged is.
    laccoo 28947&28949:
    +1 like
    shatanka 28948:
    +1 like
  • lac coo
    #28949
    No de , Jani, őszintén, láttál már embert bármilyen játékon toporzékolni, hogy ő márpedig így fog játszani és azzal a a fegyverrel ? :)Szerintem nem.....Ha valaki veszi a fáradságot és elmegy valahová az tuti hogy tudomásul vette és elfogadja az adott szabályokat, még ha az nem is teljesen egyezik a MASZ-al .Amennyire elfogadja az egyik közösség a maszt, ugyanúgy elfogadja a másik a saját módosított szabályait, mindkettő pontosan egyformán hasznos .Nem lesz sírás, ha idejössz ez van, nem tetszik mehetsz haza, nem értettem soha ezzel mi a baj ! :)
  • shatanka
    #28948
    A MASZ , ahogy Laci is irta, egy szabalyrendszer amit, egy bizonyos kozosseg haszal. Nem kotelezo ,de nem is akar az lenni. Nem erdekel, hogy ver pistike a tanyan, hogy jatszik, de ha odajon, hogy veled akarok jatszani akkor fogadja el, tartsa be.

    A tobbi csak szofosas es siras.
  • lac coo
    #28947
    Nem szívesen szólnék bele, de szerintem úgy és azzal játszik amivel az adott játékon engedik ! az ő dolguk. Én sokszor járok helyre ahol kronózás sincs, bármit lehet vinni épületbe, sorozattal is, és a kutyát nem érdekli, gyakorlatilag észre sem veszem a különbséget ha kronós 400 vagy 430 határig engedélyezett játékra megyek.
    MASz meg szép és jó, de nem BTK, aki akar eltér tőle.
  • NoobStalker
    #28946
    reddot bazzeg gratula. püsinek meg gratula hogy támogat meg játszani is enged... őtis várjuk a nemzetközi játékokra..
  • HHpanther
    #28945
    Mindezt figyelembe véve feltehetem a kérdést hogy miért nem veszel egy szabályos dmr-t amivel esetleg engednének is játszani?
    dmr-t használni felelősség..ami azzal kezdődik, hogy elfogadod és betartod a rá vonatkozó szabályokat, nem?

    Nincs olyan hogy "ha kérik nem lövök sorozatot" Mindenhol tilos.
    Nincs olyan hogy "ahol megengedik épületben" Mindenhol tilos.

    De felesleges is ezen rugózni, ezért van a masz. Le van írva.
  • NoobStalker
    #28944
    a helyedben felkészülnék, hogy majd ő jól megmodja meg neki van igaza, és te csak azért használod mert benne vagy a vaniliás KRÉMben és fúj.

  • RoyalPredator
    #28943
    AK74M jelenleg rongda reddottal és toldaléknak hangtompító fabrikáció, jó hosszú. (+pofádék)
    Sorozat nincs kiiktatva, de csak akkor áll rá, ha teljesen lenyomom a tűzváltót.
    Nekem pontosan sikerült leiratnom a modigárdával, hogy "igen, az a baj hogy AK-d van."
    Pedig hosszabb mint az alap, midcap (és nem csigatár!), és összességében úgy 5 kilós minden vackával.

    Ha kell, ha kérik, akkor NEM LÖVÖK SOROZATOT. Bokorba se, amíg tiltva van. Ennyi, mit nem tudtok ezen felfogni?
    Azt nem számolom, hogy hány BB van a levegőben, de a lipó miatt nem rángatom a ravaszt, és szeretek lövés előtt meggyőződni, hogy:
    a) Nem fogom fejbetrafálni a játékostársamat
    b) Láttam-e az előző BB becsapódását
    c) Jeleztek-e találatot

    Épületben NEM használom, csak ahol megengedik, ott sem CQB módjára.
    Folyosón át lövök végig, és inkább kívülről befele vagy fordítva, de erre ott a pisztolyom, azzal tudok szobáról szobára araszolni.. Azért van, hogy épületben mobilisabban harcolhassak, mint egy 104 centis, nehéz AK-val (most faragtam le pár centit belőle).

    Úgyhogy mosom kezeimet, én nem sértettem még efféle szabályokat. Soha.
    Lehet játékszervezőket kérdezni, hogy mennyire játszok tisztán. Püsi?


    @ NoobStalker: Effektíve ami állítható GB bontás nélkül, az akkor illegális?
    Biztos voltak olyan szerencsétlenek, akik kronózás után felhúzták a fegyvert, vagy kikapták az erősebbik klónt, de azért ez...
    Én nem vagyok ilyen.
  • HHpanther
    #28942
    Royal: Bocsánat hogy beleszólok,de ha már dmr-ről van szó nem bírom megállni. 2 éve használok dmr-t és ahogy én észrevettem nem a külleme a lényeg. Az ak-dat nem emiatt nem engedik használni.
    Ha jól emlékszem valahol még írtad is,hogy holosight-al használod..sorozatlövésed nincs kiiktatva..persze megígéred hogy nem lősz sorozattal...max a bokorba ugye? A lényeg nem az hogy nem sorozol, hanem hogy lehetőséges sincs rá. Egy dmr az nagyobb..nehezebb,hosszabb,nincs sorozatlövés..egyszerre egy bb a levegőben ugye? Nem használod épületben..gondolom te gond nélkül lövöldöznél vele a folyosón. Az egész kategóriából kivennéd az egyetlen előnyét az fps-t és mellőznéd a hátrányait,mert nem fűlik hozzá a fogad. Pont az ilyen játékosok miatt van betiltva több játékon a dmr.
  • NoobStalker
    #28941
    a legális az amit a kronózás előtt lelehet úgy plombálni vagy hasonló, hogy azt a játékos a játék közben már ne tudja mahinállni....
  • RoyalPredator
    #28940
    Van illegális megoldás is?? O.o
    Megtömöm a gearboxot kokainnal?

    Az AK-m sokszor egyest lő sorozatban is jelenleg, nem tudom miért. Lejjebb nyomom a tűzváltókart, és akkor jó.
    De mivel lowcaphez szoktam (mostmár mid van), boldogan megmaradok az 1es lövésnél, de a sorozatot kivenni nem szeretném, jól jön az a sűrűben.
    Egyébként is, legutóbb azthiszem pont nálatok volt, hogy jelenlegi állás szerint legyek csak egyeslövésben.
    Szépen működött a dolog, nem volt rám panasz. Ügyes kutyus vagyok

    Igen, a fegyver külleme számít nekik, amit mi nem értünk, de most újra ezen vitázni én nem fogok.
    Remélem ők se. A játékaikra amúgysem megyek, max később egy nemzetközi MilSim-re v LARP-ra.
    Hátha megtanulják, hogy nem is vagyok akkora rambó, mint gondolják. Sokan köszöntek már el úgy tőlem, hogy "Pozitívan csalódtam benned, köszönöm a játékot!". A Fórumterroristálkodás csak egy dolog.

    Egyébként emlékszel Püsi, hogy a 2.Vh-s Japán játékon milyen brutálisan lőtt a Browningom?
    Azzal is mehetnék ghillizni szerintem. :D
  • PÜSPÖK
    #28939
    Nem..rugót cserélek.Skeleton tusos ak-val megcsinálni a legkönnyebb.és ha szintiszta cqb-ra menne a pógár akkor elő a 80-90-es rugót,hop-up, beállít,hernyócsavar benthagy és máris mehet Legálisan játszani.Ennyi.
  • PÜSPÖK
    #28938
    Sosem értettem miért szükséges a dmr/sniper /akármilyen feladatkörhöz,az adott stílusra jellemző KÜLLEMŰ fegyverreplika.
    Példa:
    Ha valaki mp-5 pdw-vel,350 fps-el ghilie-ben, játszik végig ügyesen 1 játékon sniperként,az akkor nem sniper?Mert ugye az a lőtávkülömbség nincs meg mint 1 jól összerakott springes fegyverreplikánál.És mint tudjuk a sniper (leküzdendő )feladatok ritkán vannak 50 méternél messzebb.És 1 jól összerakott 350-es aeg is meglövi az 50 métert.Tehát ennyi erővel rohangálhatna minden sniper bármivel(500 alatt,kiiktatott sorozatlövés mellett,stb....).
    De hát ugye az életérzés...:-)
    1 AK-ból kiiktatni a sorozatlövést 1 db hernyócsavar csupán.És a szervező bármikor meg tudja nézni hogy bent van e vagy sem.
    1 "STRELOK" AK építésén agyalok épp.460,hernyócsavar,real -cap tár.
    És ha a szervezőnek nem tetszik a dolog akkor behozom az svd-t..az csak 580...Attól mindenki nyugodtabb lessz biztos.
    Legutóbbi tázlári játékon szervezőként figyeltem 1 490-es g36e "párbaját 1 rommátuningolt svd-vel szemben.Kilőtte a srácot 7-8 bb-ből.meg se kellett mozdulnia a betonfedezék szélétől ..épphogy csak a feje és a g-36 látszott ki azon a bizonyos 50 "se" méteren.Kiputtyogta a srácot.pedig belőle se sok lógott ki.
  • shatanka
    #28937
    Arra gondolsz amikor a csövön keresztül a nózit állítod?
  • PÜSPÖK
    #28936
    keress meg majd az fps állíthatóság ügyében.van legális megoldás.
  • NoobStalker
    #28935
    nade kérem.. te írtad, hogy az vagy én csak átvettem...

    akkor most te úgy érted aki képes betartani a szabályokat és az AKja 400 alatt van, az a KRÉM? Ugye most megint csak magadat barnítod a napon..?

    Akinek csak egy fegyverre telik?? Ismerek is nem 1 nem 2, annak az AKja 370 fps soha nemvolt gond a kronónal...
  • shatanka
    #28934
    Mit találtam a softairen... 1x csal az asszony ruháit,majd nemsokára csinos, keveset használt 22 éves szőke nőt cserélnék AEGre...





    Royal: Primitívség lesüt rólad, azért emlegetjük ezt a storyt, mert itt nyilvánvalóan kibújt a szög a zsákból.
    Az évek során nem sikerült rájönnöd, hogy a MASZ definiálja a DMR fegyverek lehetséges tipusát... és jééééé az AK NINCS benne.
    Vedd észre, hogy nem mi megyünk oda hozzád, hanem te próbálnál meg "bekerülni"... Fogodd fel, ez a hajó elúszott!
  • RoyalPredator
    #28933
    Adott esetben más se parázna, ha bedolgozná magát úgy a "krééééééémbe" mint.

    Engem nem zavar, hogy DMR és punktum.
    Nem sorozhatok, nagy ügy, nem is szeretek, mert 11.1-es LiPóval CQB jellegű a jelenség.
    Lényeg h játszhassak.

    Most megyek, rajzolok egy télapót jegyzettömbben.
    Hátha ezután zsebpiszokkommunista leszek, mert Sztálin legjobb és legismertebb munkásemberét le merem ábrázolni íly mód.
  • shatanka
    #28932
    igen, mert ne arra jatszon a nep, hogy 400 at mertem otthon akkor jo vagyok... Erdekes leirtam a fegyvereim erejet, meg soha nem izgultam, hogy vajon beferek-e... lehet bennem van a hiba...
  • Metalmilitiakid
    #28931
    Én saját szemmel láttam olyan játék kiírást, hogy megmondták, hogy 401 fps től már DMR vagy és punktum.