29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • kvitya
    #23584
    @ Praksi,

    gondolom kivitted 0°C alatt játszani...
  • RoyalPredator
    #23583
    Zseniális. Mérnöki pontossággal szakadt le ^^
  • Hitman76
    #23582
    Ez az új kétrészes GB, egyedi JG fejlesztés!
  • Punker
    #23581
    JG 2-es mindig ilyen volt :(
  • praksi
    #23580
    igen
  • lac coo
    #23579
    Gyönyörű ! .
    Ez V2 ?
  • praksi
    #23578
    SP110, a rugóvezető nem csapágyazott, a dugattyúfej nem csapágyazott; másfél év után:

  • RoyalPredator
    #23577
    Nekem mind1, ha beáll játszani, én rendes játékosként fogom kezelni és slusz pasz. Akinek ez baj, az úgyis leállítatja a játékot.
  • MuldR
    #23576
    Viccet felreteve:

    253/2004. (VIII. 31.) Korm. rendelet a fegyverekről és lőszerekről
    39. § (3) A tizennyolcadik életévét be nem töltött személy csak cselekvőképes, nagykorú személy felügyelete mellett használhat festéklövő fegyvert, légfegyvert.

    Magyarul, a szuloi engedelyel kitorolheted. A szulonek vagy mas nagykorunak kell ottlennie, aki felelosseget vallal erte.
  • RoyalPredator
    #23575
    A BBmnek nem parancsolsz
    Viccet félretéve, szülői engedélye ha van a srácnak, és játszik is, akkor semmi probléma.
  • lac coo
    #23574
    14 éves kora előtt tuti nem engedem ...
  • kvitya
    #23573
    Hát, részemről gyerekre nem szívesen lőnék...
  • lac coo
    #23572
    Ha eljön az ideje persze ! :D
  • RoyalPredator
    #23571
    Lőőőheteeem?
  • lac coo
    #23570
    Hát ha a fiam nem fér majd a bőrébe, magam mellé veszem, kap egy jó maszkot és elviszem valami baráti játékra.
    Aztán ha seggbe lövik, majd eldönti kell-e ez neki :))))
  • SG rock
    #23569
    Hát én mikor 11évesen voltam felnőttekkel paintballozni, majd össze szartam magam, inkább féltem, mint, hogy élveztem volna a játékot.
    Ki is álltam a következő körben, aztán egy csomó ideig féltem a paintballtól :P:D:D

    Szerintem kb. olyan 14éves korig korai, de ezt mindenki maga dönti el
  • öregharcsa
    #23568
    hát nem ezekkel a fegyverekkel kéne kezdeni nekik az is biztos...először az ultragagyi kategóriával és mikor már "biztonságosan" játszanak(tisztában vannak azzal hogy a védőfelszerelés kötelező, továbbá nem verjük szét a másik fejét ha lelőttek, nem játszom rambót..stb)akkor lehet 1 kategóriával feljebb lépni..persze ahogy mondod nem lesz senki aki bevállalná, mert ha ott történik a baleset az lesz érte a felelős...oszt mehet a kóterba nyaralni...


    tehát maradunk az eredeti megoldásnál: nem jöhetnek játszani ..legalább is ott ahol a többség úgy dönt...aki meg bevállalja az tudja mit csinál és ha történik valami viselje a következményeket..
  • lac coo
    #23567
    Ezt mondom én is, tiltani nem lehet,én is voltam gyerek, megoldottuk ahogy tudtuk a tiltott dolgokat.
    Ha meg így is úgy is megoldják, jobb lenne ha már felnőtt felügyelete mellett, fegyvereket bemérve stb .. csinálnák.

    Persze ember nem lesz aki ezt válalná...
  • öregharcsa
    #23566
    szerintem meg azzal van a probléma hogy boldog-boldogtalan a kínai piacokon meg tudja venni az erősebb fegyvereket..ezáltal a kis kölykök is...nem egyszer tanúja voltam annak hogy a közelünkben lévő parkban egymásra lövöldöznek, volt olyan akin még védőszemüveg sem volt..ha ezeket a srácokat valaki úgymond irányítaná akkor nem kerülne ki annyi debil játékos a pályákra! olyanok akik felnőtteknek nevezik magukat, pedig csak az éveik számában tekinthetőek annak...a legtöbbjének fingja sincs az alapvető szabályokról sőt magasról leszarja csak azt látja hogy CounterStrike-ban a fejlövés a király..na az ilyen barmokat sem engedném pályára mert veszélyesebbek mint a kiskölykök ..azokat legalább lehet tanítani...szerencsére az ilyenek hamar lekopnak...

  • harvypoker
    #23565
    hát nekem eddig csak rossz tapasztalatom volt a fiatalabbakkal
    jatszott velunk ket 13 éves arc de inkabb hivnam fegyveres fogocskanak amit muveltek
    egy masik 16 éves meg elso jatekan akarta kitorni a nyakat egy 2 meteres esessel (szerencsere pont volt egy matrac alatta igy csak az AK-ja kulso csove gorbult el)
  • lac coo
    #23564
    Hát akinek van gyereke, főképp egy kamasz fia, az tudja, hogy lehetetlen visszatartani ha játszani akar ! :))))

    Fiam már most imád célba lőni, nem is tudom mi lesz ha 13 évesen belázad, hogy márpedig ő megy ....Remélem addig sikerül valami felelősséget belenevelnem, hogy nem játék az a fegyver ...

    Ha meg már megy, inkább valami szervezett, felügyelt buliba menjen .
  • RoyalPredator
    #23563
    @ SG Rock: Kell, de ha már a szülője beengedte...
    @ Bardocz: 10 pont!
    @ Praksi: Nem japóknak találták ki? Azok félig gyerekek :D
    Azt a bizonyos inget meg felveszem, merthát az enyém ^^
  • praksi
    #23562
    Én nem javaslom. Az airsoft-ot felnőttek találták ki - felnőtteknek. Bár nem ismerlek se Téged, se a fiad; egy 12 éves GYEREK nincs még azon a szinten (sem fizikailag, sem szellemileg), hogy a felnőttekkel együtt tudjon játszani. Gondolj csak bele, milyen mérete, súlya van egy fegyvernek; szerinted egy gyerek meddig tudja azt cipelni? Neki csak csalódás lesz az airsoft. Nézőnek szerintem nyugodtan kiviheted, vagy akár célba is lőhettek, de mint játékos én ellenzem.


    @többiek: akit hidegen hagy, hogy egy gyerekre lövöldözik; annak valami mentális bajai lehetnek. (akinek persze nem inge...)
  • bardocz
    #23561
    Ha jó helyen találod el, akkor legalább őszintén visít
  • SG rock
    #23560
    Hát nemtudom, én 12éves gyerekre nem szívesen lőnék... meg ahoz, hogy valaki játszon szerintem kell 1 bizonyos fokú érettség(mind testi, mind szellemi).
  • SG rock
    #23559
    Jajj, jajj de laza valaki:D szét ne ess már srác

  • RoyalPredator
    #23558
    Engem marhára nem érdekel, hogy hány éves az ellenfél...
    Ha 10 alatti, akkor értelemszerűen annyira lazán kijátszható, hogy balesetveszély ilyen szempontból teljesen minimális.
    Ha rambózik, és csúnyán, akkor igenis megkapja azt, amit ő adhatott volna másnak azzal a játékstílussal.
    Egyébként játékosként kell nézni, nem kívülállóként, és semmi probléma.

    Baleset esetén nekem mind1 hogy kit terhel a felelősség, mert engem nem (mivel speciel tudom mit szabad és mit nem, és ennek megfelelően cselekszek).
  • bardocz
    #23557
    Ez kurvára nem igaz, van olyan hely, ahol betartják az fps határokat, meg mindent, csak mivel összeszokott csapatról van szó, hagyják a gyereket is játszani.
  • shatanka
    #23556
    Punker: Átvettem a tárakat.

    Mathias trans: MASZ szerinti játékon nem játszhat. De vannak olyan emberek akik nem eszerint játszanak. Ők lehet belemennének. Csak általában az ilyen helyeken szokott menni a 470 fpssel rövid sorozat 15méterről...
  • bardocz
    #23555
    Azt nem mondtam, hogy ne csőlátásúak közé menjél játszani
  • Punker
    #23554
    nem, mert ha valaki sérülést okoz neki az nem a te hanem az Ő felelőssége lesz + ki az a barom aki gyerekekre akar lövöldözni?
  • bardocz
    #23553
    Igen, meg kell szavazni a játék elején, és ennyi.
  • mathias trans
    #23552
    szasztok saját felelőségre játszhat a fiam 12 éves úgy értem ha megengedem meg a többi játékos is hogy játszon akkor játszhat?
  • shatanka
    #23551
    Sok napos milsim játékok úgy is igénylik a megfelelő mennyiségű felszerelést, ezért nyugodtan beruházhatsz egy Nagy pántos hátizsákra.
    A molle rendszerre pedig tegyél fel 2 rakasz tartót és akkor elfér benne mindnen.
  • RoyalPredator
    #23550
    Elférnek...
    A bajom ott van, hogy kis zsebek irritálnak, egy normális hátizsákkal nem lenne semmi bajom, csak ne nyomná a vállamat... Alaposan végiggondolva a leglogikusabb és legpraktikusabb megoldás egy homemade molle hátizsák, ami valahogy egyszerűen le-és-felszerelhető. Pl dupla rögzítés... 1 molle alap, és rá vhogyan pl sínnel (igen ez butaság, az elmélet a lényeg) meg maga a hátizsák.

    No dehát, én imádok feltalálni, mióta a spanyolviaszba iPodot építettem...
  • lac coo
    #23549
    Hát szerintem ezek elférnek egy ivózsákban aminek vannak kis tárolórekeszei is .
  • praksi
    #23548
    nem csak a pihenőknél kell kinyitogatni a hátizsákot ;-)
  • RoyalPredator
    #23547
    Stalker-re kéne valami amibe vihetek 2 "litér" vizet, meg elemorzsiát, ezt-azt, kellékeket.
    Speciel engme zavar a pánt molle mellényben.
  • lac coo
    #23546
    Nekem pántos van, nem zavar semmiben a pánt .Ha kell kocsiban marad, ha kell velem jön, minek kell újból kitalálni a hátizsákot? :)
  • RoyalPredator
    #23545
    Ez igaz. Leveszem. De mivel csak pihenőknél kellene nyitogatni, ez nem okoz problémát.