29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • RoyalPredator
    #23624
    Pedig M0son is így kell néha közlekedni ;)
  • ToMy_
    #23623
    Hátbaz, ezek után nem csodálom, hogy néha felrobbantgatják őket...
  • SG rock
    #23622
    Ezen annyit röhögtem :D, lazán vezet a fószer :DDD.. hopp egy kis kocc és máris odébbállnak.
  • lac coo
    #23621
    Néztem persze, 15 -ért árulják a szakadt swiss arms vackokat ...
  • kvitya
    #23620
    softair, eladó topic, spring fegyverek :)
  • lac coo
    #23619
    Bármit vennék de ha működik akkor max 10 k-t szánok rá , ha meg nem akkor max 5-öt ! :)))
    Leginkább valami kínai ( JG, stb ..) nem működő ABS testű lenne jó. Amit vettünk neki kínait, piacon, az mind olyan gagyi műanyagból van, hogy egy hónap alatt eltöri .Egy abs testű aeg viszont azért bírja a strapát .
  • shatanka
    #23618
    Akkor vegyél neki egy JG bart.
  • RoyalPredator
    #23617
    Adnál neki AKs-74U-t ;)
    Afrikai gyerekek is azzal mennek oviba.
  • lac coo
    #23616
    Az, de kikészít, hogy neki "hosszú távcsöves" puska kel :DDDD
    Kap valami bipodot aztán cipelje,legalább erősödik :DDDD
  • shatanka
    #23615
    m16 túl nagy lenne a fiadnak.
  • lac coo
    #23614
    Keresek M4, M16 műanyag testű fegyvert !
    Elsősorban működésképtelen példányok érdekelnek, de az elsütő billentyű legyen meg ! :)
    Gyereknek szánom játékra, ha lehet olcsó áron szeretnék hozzájutni ! Törött ne legyen .

    Érdekelhet M sorozaton kívül más fegyver is, keress meg !

    Még egyszer: csak olcsó, műanyagtestű, és működésképtelen érdekel, ha lehet nem rommá törve !

    THX ! PM ...

    Kvitya, kösz a linket, elrakom !
  • Bexter
    #23613
    köszi a linket :D pont ilyet kerestem :D
  • kvitya
    #23612
    http://www.cbradio.hu/news.php

    Megrendeled, utánvéttel kifutározza a srác, 2 max. 3 munkanap alatt a kezedben van, ha szólsz, beállítja az alap pmr frekvenciákat is neked.

    Párszor boltoltunk, messzemenően korrekt arc
  • Petyus2
    #23611
    Persze tudom én hogy megy ez, én is PX-888 -cal nyomom, és csak a repülősávos frekvenciára van engedélyem :)
    Bár ha már előkerült ez a téma esetleg érdemes kipróbálni a Wouxun duplasávos rádióját, az tudja a VHF sávot 5W-on, és az alacsonyabb frekvencia jobban tűri a domborzatot. (persze ez csak csapat kommunikációra jó). Viszont mellette megmaradt az UHF sáv, és ott 4W-tal mennek a PMR frekvenciák is. 15k HUF körüli pénzért nem rossz választás sztem.
  • SG rock
    #23610
    Igen, erre mi is gondoltunk :D... nembaj nem nekem kell, nem én veszem bele a gázt:D
  • Punker
    #23609
    mondjuk arra lehet számítani hogy a Desert Eagle zabálja a gázt ha fém szán van rajta, mert ugye nem egy kis darab.....
  • SG rock
    #23608
    Ah értem, kösz.
  • Punker
    #23607
    minden fegyver más mennyiséget fogyaszt, mivel más a tár kapacitása és a szán súlya, ki kell próbálni.....
  • SG rock
    #23606
    1 ismerősöm érdeklődik, hogy egy GBB pisztoly 1 gáz töltéssel kb. hány tárat bír kilőni?És egy 1000ml palacból kb. hányszor lehet feltölteni 1 pisztolyt? egy Marui Desert Eagle hard kick-amiről szó van.
    (Remélem nem írtam túl komplikáltan :D)
  • praksi
    #23605
    amit írsz, az teljesen jogos. viszont: ezeknek az eszközöknek a vásárlása/birtoklása teljesen legális, csak a használatukhoz kell(ene) engedély. magyarán a vámosnak semmilyen papírt nem kell bemutatni (és nekem se kellett ;-) )
    másrészt ezt a teljesítmény-többletet lehetetlen ellenőrizni, maximum ha az illetékes szerv orra előtt használod az eszközt, csak akkor tud felelősségre vonni. és ahogy Punker is mondta, van olyan eset, amikor ezek a nagyobb teljesítményű rádiók se visznek át 1-2 km-nél nagyobb távot.
  • Punker
    #23604
    a sima PMR frekikre vannak programozva, így max ha valami "jószándékú" fel nem jelent nem buksz le.

    sajna néha még a 4-5 W is kevés ha olyan a domborzat, de azok legalább használhatók, nem úgy mint a 0,5-ös "csodák" amik néha látótván belül is csak zörejeket adnak.....
  • Petyus2
    #23603
    azért a külföldi rádiórendeléssel én vigyáznék. Ahogy említetted csak fél wattig free Mo-n a rádiózás. Fölötte frekvencia-használati díj, engedély, és egy két ilyen bürokratikus hülyeség kell. (én is fizetek, mint a katonatiszt) Ráadásul csak egy adott frekvenciatartományra szól. Szóval elképzelhető, hogy a vámos kéri ezeket a papírokat, és ha nincs megy a cucc a darálóba. Ezeket a kínai csodákat már itthon is lehet kapni 2-3 ezerrel drágábban, ha már mindenképpen illegál akarsz lenni.
  • praksi
    #23602
    link

    most néztem meg: a legalapabb Puxing PX-777 kb. 39 GBP postával együtt, ez az XE.com szerint 12.034 Ft.
  • lac coo
    #23601
    Honnan ?
  • praksi
    #23600
    én újonnan 12-ért rendeltem.

    harveypoker: ez igaz, más kérdés hogy ez gyakorlatilag ellenőrizhetetlen, és a kutyát se érdekli :)
  • lac coo
    #23599
    Értem, csak mert olvasok 100 000-es rádiókról és azok is csak 500-asak ...
  • harvypoker
    #23598
    hát ugyis mondhatnank hogy 500mw felett mar neméppen törvényes :)
  • lac coo
    #23597
    Igen, közben utána néztem , kösz .Amúgy nem valami szabvány vagy valami ez a 0,5 w adóteljesítmény ?
    Puxingot használtan is 17 k körül látok ,szóval nem csak kicsivel több :))
  • praksi
    #23596
    nem ugyanaz a teljesítményük: ennek 500 mW, a Puxing-nak programozható 1 vagy 4 W
  • praksi
    #23595
    kis teljesítmény, kicsi antennanyereség, gondolom zajos mint a fene, szerintem se éri meg. kicsivel többért lehet kapni Puxingot, Weierwei-t, stb.
  • lac coo
    #23594
    Nekem olyan rádió kéne ami simán vesz egy elvérható távolságból, rosszul gondolom, hogy mivel a teljesítményük ugyanaz, ezért nagyjából a hatótávolság is ? Programozhatóság,titkosítás egyéb anyám kínja nem kell, csak egy sima rádió ...
  • lac coo
    #23593
    De miben nem jó, nem lehet hallani csak kis távolságból ?
  • DannyL
    #23592
    Kalap szart se ér. Miért nem veszel Puxing-ot?
    Egyszer kell csak megvenni, egyszer fáj. De egyébként sem horror az ára.
  • lac coo
    #23591
    Ez a rádió nagyon szar ? Én csak annyit értek belőle, hogy 500mW, az mindegyiket annyi, más is számít ?
  • lac coo
    #23590
    Vannak azért nagyon jó rejtőszínek !!!

    A Canuck kifejezetten tökéletes lenne idehaza, szerintem :


  • SG rock
    #23589
    Enyém ugyanígy tört el kb 1év után :) 110es rugóval és csapágyazott rugóvezetővel. Erősített CA gb házat vettem pár ezerért anno, elvileg az elég jó hosszabb távon.
  • lac coo
    #23588
    Sajtófotó Pályázat .

    A magyar Airsoft 101-es Ejtőernyős Hadosztály tagjai részt vesznek az 1944. június 6-i normandiai partraszállás, azaz a D-nap alkalmából megrendezett speciális kétnapos emlék harcon, 2009 június 6.-án Felcsúton.

  • shatanka
    #23587
    Én is így jártam. Csak én minusz 10+ fok környékén. Megrepedt a GB orra.
  • praksi
    #23586
    már októberben láttam hogy meg van repedve (legalábbis azt gondoltam), azóta nem volt játszani. most hogy szétszedtem, akkor derült ki, hogy már rég el volt törve, de a box másik fele egyben tartotta.
  • Punker
    #23585
    még a fagyok előtt mondta hogy reped le az orra.