29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • Punker
    #24265
    hát ja nem árt, én most azt nem tom holnap mennyi vízzel készüljek.
  • Punker
    #24264
    nincs mindenki szurkálva, Royal-nál sokkal nagyobb seggfejek is vannak szép csendben nyugiban hagyva :D
  • lac coo
    #24263
    Bezony !

    Nekem ivózsák kéne de nagyon, még nincs is az a nagy meleg, de már nem tudtam eleget inni játék alatt !
  • lac coo
    #24262
    Én pl, szörnyülködve néztem videón egy jónak mondott hazai larpon a cipőbokszal feketére mázolt , idétlen kosárlabda cuccba vigyorgó felnőtt játékosokat :DDDDDD

    Szóval ennyi erővel azok is fogyatékosok ... Semmivel nem különbek mint a Stalkerek ! :DDDDD

    Miért kell mindenkit "szúrkálni" ??? :)Hogy a macska már felnőtt-e, hogy mindig előkapar valamit, azt meg én már eldöntöttem magamban :))))
  • Punker
    #24261
    hétvégén már mászott a ruhámon egy kis dög, figyeljen mindenki [mi mindenre jó a hosszú kaftán]
  • RoyalPredator
    #24260
    Ha hiszed, ha nem, nekem totál pókerfészem van.
    Csak ért engem olyan kritika, hogy nem igazán védem meg azokat, akikről cúnya dolgokat mond. Ezért nyomatékosítok.

    Hitman meg nem macska, ő egyből a sajt :D Mindennek a veleje :D

    Amúgy ha ezt folytatja, lesz neki egy kis meglepetésem ^^
    Legalább mulassunk egy jót.
  • RoyalPredator
    #24259
    Amúgy. Budaörsön van egy ő... Mountex bolt.
    A Tesco-tol keletre, pest felé, electro word után, bababoltok mellett.
    Na az egy viszonylag nagy sport és túrafelszereléseket forgalmazó üzlet, rengeteg hazsnos dologgal.

    Tegnap vettem elsősegélycsomagot, ha bármi baj történne, meg kullancsriasztót, pár most nemtudommilyen hegymászós kapcsot sátorra, erre-arra, evőeszköz készletet, egy termobögrét, de ezen kívül nemcsak hogy jó ruhák, de még jó hátizsákok, kempingfelszerelések is vannak.

    Érdemes arra elnézni.
  • Punker
    #24258
    Hitman oda szúrt neki (hogy simán hobbiból, heccből vagy parasztságból döntsék el ők) amire reggelre sikerült egy értelmes választ összeraknia, majd azért biztos ami biztos egy kis asztalt csapkodós, köpködős flémet a végére kanyarintott.


    végül is nem baj úgyis túl nyugis volt mostanában ez a topic kell egy kis pezsgés

    [azért én bízok benne hogy még 3-5 év és Royal barátunk felnő annyira hogy egy ilyet tudjon higgadtan kezelni, mert ez a macska egér játék ahol Hitman a macska kissé esélytelen :P ]
  • RoyalPredator
    #24257
    2őn Airsoft. Neten évek óta mozgatom a JK3as Roleplay játékokat, már ott megimádtam a dolgot. Igen, ez mondjuk beteges tud lenni...

    Hány ilyen játékot? Ukránok asszem 5öt, Franciák folyamatosan rendeznek kissebbeket, szlovákoknál eddig 1 példát láttam. Spanyolok még tolják stalkerben néhol.

    Azért töröltem kérlek szépen, mert perpill nem ezzel foglalkozunk, és majd meglátod, hogy hogyan képzelem el a dolgot...
    Úgyis felkutorászod magadnak.
    Melegebb női dolgokban kotorásznál ennyit egyből nem lennél ekkora tarack. Meglátod jobb kedved lenne...
  • lac coo
    #24256
    Meglepő de az Airsoftot mint sportot vagy szórakozást olyanok is élvezik ( élvezhetik ) akik nem szerveznek, nem fegyverszakértők,nem vettek már részt a kötelező ötven játékon, nem játszanak 6 éve stb .... :))))

    Nem értem mi a gondotok ....

    Komolyan gáz, hogy bárhol bármit olvastok rögtön jön ez a "én már X éve játszom " duma...

    Gyerekek had játszanak, mit kell ezen kiakadni ?!

    Gyereknek vannak szülei az ő felelőségük,és én még semmi gondról nem hallottam ezzel kapcsolatban, baj nem történt ...
  • Punker
    #24255
    az alapötlet jó tetszik, aztán persze nem tudod megtagadni önmagad és hozod a szokásos formád.

    azt meg hogy milyen az AS LARP nem kell bemutatni, mi ott voltunk 2008-ban, 2009-ben a legnagyobb itthoni AS LARP játékokon, bónuszként idén még csak LARP játékon voltam pl múlt héten 3 napig és lesz még pár.
  • Hitman76
    #24254
    Hmmmm....

    Két kérdés!

    Hány ilyen játékon játszottál eddig, és hány ilyen játékot szervezett a nagy STALKER kompánia?

    Ha minden O.K., akkor miért törölted a bemutatkozást?
  • lac coo
    #24253
    Most méééé.... ?

    Látok nem egy negyven éves profi játékost aki lepedőkbe csavarva arabosat játszik és ilyeneket kiabál a vonuló amerikásat játszóknak : kitépem a szíveteket ! :DDDDDDD
    Csak ők ezt már LARP-nak hívják ! :DDDD
  • RoyalPredator
    #24252
    Megmondom, őszintén...

    Eredetileg az egy klubb akart lenni, mint Ukrajnában, Franciaországban, de még szlovákiában is van. Ahol a STALKER világát kedvelőit gyűjti össze (Akik halálbiztos nyomorék hülyegyerekek ugyebár...) és rendezésre kerül pár többnapos LARP játék egy évbnen. Aztán már rég jegelve van a téma, mert épp másra használatos.

    Itt arról van szó, mint a félezres-ezres létszámú Ukrán eseményen, ahol többedik éve, többedik ilyen játékot rendezik, nálunk csak most kezd elterjedni. Biztosan őkis hülyék mind egy szálig...

    Az, hogy ha játszik az ember, magával vonja azt, hogy beleképzeli magát egy történetbe, alapesetben mondjuk egy tálib harcba, vagy egy 2. Világháborús csatába. Ugyanerről van szó, csak épp más irányzatból.
    Itt nem arról van szó, mint Bearl Grylls bemegy a mindenség közepébe hogy kijusson.

    Csak a kedves kis HITMAN és cintányéros majomtársulata kedvéért:
    Egy STALKER játék egyértelműen LARP, ahol mindenki mindenki ellen van, lehet társulni, üzletelni, letáborozni, felfedezni, gyüjtögetni, ezt-azt tenni. Nagyobb játékból lesz 3 is idén, amit nem is mi rendezünk.
    Szóval sokkal összetettebb, mint egy körökre osztott mészárlás, ezért is szeretjük többek közt. Nomeg a szovjet cuccok miatt is...
    (Igen, a keleti blokkosok is sorra mind dedós hülyegyerekek bizonyára... )

    Korosztály pedig nincs, a STALKER kedvelőinek való ez, és képzeld, sok felelősségteljes családapa nagy kedvelője ennek a történetnek...

    Hitman, köszönjük hogy megosztottad velünk életed traumáit okozó gyermekkori eseményeit by the way...
  • Steel Painter
    #24251
    Hitman76 egyet kel hogy értsek veled ebben a Csapatbemutatkozás/toborzással kapcsolatban.

    De az biztos hogy nem az ilyen fps játékoktól lesznek ferdék a gyerekek.
    És attól hogy STALKER-nak képzelik magukat.

    Most Ben10-ek meg STALKER és Master-Chiefek.
    Az én koromban meg Speedy-Gonzalez meg Atom-Antik voltak meg Robotok.
    Az előtt meg futrinka-utca meg Pál utcai fiúk és így tovább...
    Mindenkinek voltak korszakok melyek meghatározták a gyerekkorukat és ezt az idősebbek nem értették meg.

    Szerintem semmi nem változott.
    Ez generációs probléma.
    A felnőttek képtelenek gyerek fejel gondolkodni.
    A gyerekek 10éves korig leutánozzák a környezetüket, ezt felfoghatjuk túlélési, alkalmazkodási ösztönnek.
    És akárhogy tagadjuk, mindenki így kezdte.
    Csak akkor más volt a aktuális "új hullám".

    Én azt mondom tejesen mind egy, hogy minek képzeli magát a gyerek.
    Ha áll mögötte két értelmes szülő, aki normálisan neveli és tudja hogy mit engedhet meg a gyerekének.

    De mondok jobbat.
    Nem a gyerek hibája ez és nem is a játék vagy a filmeké.
    Hanem a szülőké.

    Sajnos a napokban nézelődtem a Fukar-boltban mikor mellettem a kb: 9éves kisgyerek leemelte a polcról a 18as karikával ellátott játékot és odaszaladt az édesanyához.
    Az anyuka megkérdezte a gyerekét hogy milyen játék ez, de szerintem eddig foglalkozott a jelentőségével.
    Mert a következő mondatok meggyőzték.
    Anyu! ez egy nagyon jó játék, már játszottam vele... PUFF már vándorolt is a kosárba.

    Hát igen az ilyenek véresen komolyan gondolják az ilyen Csapatbemutatkozás/toborzást.

    És sajnos példa gyanánt ismertem egy ilyen srácot a középiskolában, aki ebben a szellemben nevelkedett.
    Többször is kijelentette hogy nem az ő hibája, hogy rossz eredményeket kap az iskolába, hanem az osztálytársaié meg a tanároké, és mindegyiket le lőné egy úzival! (és röhögött)
    Szerintem ez nem vicces, hanem elkeserítő.

    De itt az érem másik oldala, mert nincs tézis antitézis nélkül.
    Az megint más, ha megpróbálnak valami szerepjátékok belevinni, a már hétköznapi airsoftba.
    Sajnos ebből nem derül ki hogy pontosan melyik korosztály a célpont.
    És ez számomra is baromság, de ettől függetlenül én is szeretem a szerepjátékokat.
    Ebbe nem is, de másik szerepjátékban benne lennék.
  • Hitman76
    #24250
    "Anyámmal lakom, macskám van, STALKER vagyok és én ne legyek kemény?"

    A szemem előtt van a jelenet, amikor kikiabál a Muter a kis Stalkernek:

    " - Béluka kész a a vacsora, fejezd be a STALKER-kedést, vedd le azt a csúnya gázálarcot és mosd meg a kezed!!!
    - De anya! Nem látod milyen kemény STALKER-kodás közepette vagyok itt a Zónában?
    - Jajj kisfiam, már megint visszabeszélsz? Elveszem a locsoló pénzből vett játékpuskádat, meg a STALKER gúnyát!"

    Aztán az igen kemény STALKER, logó orral bekullog a házba, és jó kisfiú módjára megeszi a spenótot, mert a lelke mélyén tudja: ettől lesz nagy és erős kommanderos. És kis szívében a meg nem értettségből táplálkozó haraggal eldönti, másnap hazafelé a suliból a tízórai maradékát bedobálja mások postaládájába! Szemében elszántság csillan, arcán tünékeny farkasvigyorral azt mormogja: Ez a STALKEREK bosszúja!!!
  • Punker
    #24249
    jaaa

    végülis még mindig jobb ha a tizenéves kiskölkök ezt nyomják mint az előző ninjaakcióbrigádot
  • Hitman76
    #24248
    Csapatbemutatkozás
  • mstummer
    #24247
    Az a lényeg hogy legyél STALKER...ennyi.... XD
  • Punker
    #24246
    még mindig nem értem mi ez a szöveg, valami játék kiírás?
  • Hitman76
    #24245
  • RoyalPredator
    #24244
    Na látom, itt az üdvhadsereg, a majomparádé kezdődik.
    Jegyeik ingyenesek, és persze a bevétel jótékony célokra fordul majd...
  • DannyL
    #24243
  • Punker
    #24242
    ez mi ez?
  • RoyalPredator
    #24241
    Szánalmas vagy véred utolsó cseppjéig, Tudod?
  • Hitman76
    #24240
    A tuti agylövés:

    "Üdv Stalker!

    Csapatunk nem egy megszokott Airsoft team, hanem inkább afféle Klubb.
    Klubb, ahova akárki jelentkezhet, függetlenül attól, hogy valahol csapattag.Egyetlen egyszerű és észszerű kikötés létezik: Legyél STALKER.
    Bizonyára sokatok ismerik a témát, dehát hogy mégtöbb kedveteket leljétek,egy szimpla ön-agymosás keretei közt játszunk. A kulcsszó a Túlélés.
    Tehát nem feltétlen az ukrajnai zónában játszunk, hanem akár egy poszt-
    apokaliptikus világban, ahol az emberiség már a múlté.
    (Resident Evil stílussal keveredve, Zombikkal, ect ect.)

    Ha kedvet kaptál, vagy kérdésed adódna, keress meg bátran.
    Nem harapok...
    Legalábbis ameddig nem vagyok éhes..."

    Láthatjuk mi történik ha Anyu bekapcsolva hagyja a számítógépet, és nem figyel oda, mivel játszik a gyerek!

    "Egyetlen egyszerű és észszerű (sic)kikötés létezik: Legyél STALKER."

    Ésszerű???? Az eszem megáll!!! De tegyük félre a józan észt! Van valami "field manual" vagy "how to", amiben le vagyon írva, hogyan lehet az egyszeri ember STALKER??? Vagy az ilyen FPS játékoktól meglágyult agyú szerencsétlenek ezt maguktól tudják, és én vagyok lemaradva?

    "A kulcsszó a Túlélés."

    Oszt mit kő túlélni? A sorban állást a péknél, mikor Anyu leküld kenyérért? Röhej!!!

    "Tehát nem feltétlen az ukrajnai zónában játszunk..."

    Na ne basssz! Nem Csernobilban erszoftoznak? Így má' nem is kafa!!!

    "...egy szimpla ön-agymosás keretei közt játszunk."

    Az vazze! Agymosás az van!
    És ezek AS fegyverrel rohangálnak valahol!!! Te drága kenyér!!!!!!

  • praksi
    #24239
    hogyne, valószínűleg a bámészkodó civilek kezében lévő saslikot nézték tömegpusztító fegyvernek :P
    meg különben is, a tálibok adtak vizet, eü-csomagot, hoztak téglákat hogy tudjunk tűzhelyet építeni; egy autó felrobbantása semmiség ehhez képest :D
  • Punker
    #24238
    nem nem békés falusiakból, passzív ellenállók! kivéve Praksi ő fogékonyabb volt a hegyi iskola szavaira
  • kvitya
    #24237
    Aham, és szép szabályos gödröket ástál az utak mentén, amikbe hogy-hogy nem a csúnya tálibok IEDt telepítettek, pedig te az átvonuló mezei pockok megmentése érdekében ástad csak... :)

    Mivel az ISAF csak békés céllal mehetett arra, így nyilvánvalóan önvédelemből lőttek. S mivel "civilek" estek áldozatul, így logikusan élő pajzsot adtak a taliban-nak :) Tehát: nem civilek voltak, hanem "alvó" tálibok :))
  • Punker
    #24236
    mármint hogy te hallgattál Allah szavaira, én csak az utat tartottam karban......
  • praksi
    #24235
    nem volt semmilyen élő pajzs; ellenben az ISAF oldalról csak az ígérgetés ment (sőt, a falunkba el se jöttek), ráadásul lelőtték két falubeli társunkat, így nyilván a táliboknak segítettünk :-P
  • Punker
    #24234
    élő pajzs, IED? te miről beszélsz? mi csak ettünk meg ettünk meg ettünk :P
  • kvitya
    #24233
    Ha nem lenne demokrácia, akkor nem írhatnál pl publik fórumokra sem...
    Úgyhogy, szerintem addig örülj, míg demokráciában élsz


    AZ ISAF jó dolog, csak nem kellett volna a Taliban-nak élő pajzsot adnotok illetve IED-ket telepítenetek.....
  • Punker
    #24232
    a hétvége tanulsága ISAF, Talibán mind köcsög banda anarcho-szindikalista közösségben élni sokkal jobb.....
  • mstummer
    #24231
    Sziasztok!

    Kiírtam az első játékomat Softairre. Örülnék ha innét is jönnének páran. Bár tudom sokaknak messze van.

    A kiírás:
    katt
  • RoyalPredator
    #24230
    VIVA LA REVLOUTIÓN!!
  • Steel Painter
    #24229
    Szabadságot az elnyomottaknak!!!
  • RoyalPredator
    #24228
    Hogy én de rühellem a demokráciát
  • kvitya
    #24227
    Nem megszálló, csak elvisszük a demokráciát dinamikusan fejlődő társadalmatoknak, hisz ideje kilépni a sötét középkorból....khmmm... tehát, ideje a nemzetközi közösség vérkeringésébe bekapcsolódni, a kölcsönös előnyök reményében... khmmm... mármint, a mi országunknak nem származik előnye ebből, mi csak nektek akarunk jót ugye...
  • Punker
    #24226
    INDULÁS!!!