29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • sgmbulldog
    #24585
    Jah. És a többi 6340 userrel valahogy mégsincs gond, ők biztos el vannak nyomva, és mind félős, hallgatag, gyenge ember...
  • lac coo
    #24584
    Hát néha én sem értelek ,Bulldog ,de komolyan!

    Az becsülendő, hogy egymásra vigyáztok, nem a freg lényeg hanem , hogy jót szórakoztok amivel magam is így vagyok .

    De miért kell mindenkit megtérítenetek, mindenhol ? ;)

    A kialakult kép az meg nem izgat, gondolom nem újság, hogy ez kölcsönös, különbség mindössze annyi, hogy még ti melldöngetve, mindenkit hajtotok el, aki "nem tetszik", nálunk bárki játszhat, nem kell, pacsizni, lőni kell ! :D

    Lassan érik, hogy benézünk valami nagyobb játékra, majd kíváncsi leszek ki zavar el és ki nem :)))

    Amúgy leginkább azért van rossz vélemény rólam, mert megmondom, ha valamiről mást gondolok, valljuk be, odaát ez ritka mint a fehér holló! ;)

    De mindegy, ne legyen flém, megígértem tartom magam ahhoz ....
  • Hitman76
    #24583
    http://www.softair.hu/viewtopic.php?f=1&t=579
  • dominique
    #24582
    Üdvözletem!
    Én 20 éves Bp-i kölök volnék és nézegettem a neten, youtube-on ezt az airsoft dolgot és mivel érdekel minden, ami katonai, ezért úgy döntöttem írok ide nektek és felteszek - számotokra már evidens - kérdést.

    Van esetleg Pest körül olyan hely, ahova el lehet menni megnézni, hogy hogyan is zajlik egy ilyen 'harc'?

    Ki is lehet próbálni? (Saját cuccra egyenlőre nem költenék, ha lehet kölcsönözni is. Lehet megtetszik és akkor beruházok védőfelszerelésbe és fegyverbe, de az első alkalomkor még nem)

    Ha esetleg van köztetek jártas ebbe és éppen olvassa szerény hozzászólásomat, legyen szíves válaszolni.
    Előre is köszönöm, további kellemes estét!
    D.
  • Hitman76
    #24581
    Bulldog lő, góóóóóóól!
  • sgmbulldog
    #24580
    És ha hiszed, ha nem gonoszkodás nélkül írtam amit írtam.

    Egyszerűen néha nem értelek és kész :D
  • sgmbulldog
    #24579
    Most is a lényeg ragadt csak meg. Komolyan azt hiszed csak az fps miatt van egy kialakult vélemény rólad ?
  • lac coo
    #24578
    Atyaég ! :DDDD

    Még egyszer hangsúlyozom , maradéktalanul betartom a MASZ-t, a többi szabadon válaszható.410 FPS a legerősebb fegyverem, az AK-m pedig le fog menni 380 körülire.Szerintem simán benne vagyok ezekkel a fegyverekkel a 90%-ban.

    Külföldi játékra nincs se pénzem se semmim, az nagyon nem izgat, bár biztos jó lehet.

    És nyugodtan menj, most a fóti topikba, kérdezd meg milyen stílusban játszom, de tényleg, hidd el őszintén elfogják mondani, és nem azt válaszolják majd amit gondolsz ...

    Azt meg ismét csak sértőnek érzem, hogy bármiféle szabályt megpróbáljak kijátszani ha már elmegyek valahová !

    Ha azt mondják 400 fps-alatt lehet csak játszani akkor vagy viszek olyan fegyvert ami megfelel, vagy nem megyek el.
    Ha azt mondják MASZ van érvényben akkor meg naná, hogy megy a 410 FPS, mert az jó dolog....És nem fogok sipákolni, ha 5 méterről nyakon lőnek 429 FPS-el ...Előfordul.
  • sgmbulldog
    #24577
    Igazad van. Tényleg zsákutca a nagy tuning. Behatárolja hol játszhatsz. Egy fejlődést szem előtt tartó csapat/közösség/baráti kör alapvetően fejlődni szeretne, új élményeket szerezni, és feljebb lépni az élményben amit a szabadidejében űz. Ha olyan fegyvered van, ami leszűkíti, vagy ne adj Isten kizárja hogy megjelenhess egy nagy 300-400 fős nemzetközi játékon, akkor nincs értelme. Én sok játékon vettem részt itthon mielőtt kijutottam egy külföldi játékra. Ég és föld a különbség. Nem tudja elképzelni aki még nem volt ilyenen. Amikor 3-x napig "zajlik körülötted" a harc, és nem "ott vagy" egy játékon, hanem "benne élsz". Na az ilyen játékokra nincs szabad reg, meghívásra mennek. A meghíváshoz ajánlani kell. Akiről az ember nem tudja biztosra hogy nem hülye azt nem ajánlja be, mert ha gondot okoz jövőre őt sem hívják. Szerinted vállalna valaki kockázatot olyannal, akinél fél, hogy megpróbálja majd kijátszani az fps limiteket, vagy hogy a "fraggyűjtési láz" fontosabb lesz neki, mint hogy végrehajtsa az adott feladatot ?
    Te elérted, hogy valószínűleg senki nem fogja felajánlani a kijáró emberek közül, hogy gyere te is. Akik követnek ők is elfogják érni, hiszen azt hiszik a te hozzáállásod a jó. És tudod mi a legrosszabb ? Hogy valójában nagyon is jönnél, de már tudod hogy elszúrtad, ezért nem próbálsz javítani a helyzeten, hanem beállsz olyan mellé akik szintén elérték már ezt, mert végre mellette azt hiheted, hogy igazad van. De elárulom, nem így van. Azért érzed így mert már csak ők maradtak neked...
  • lac coo
    #24576
    Mert nincs logika abban amit beszélsz ! :)

    Vannak komoly, nagy játékok ahol nincsen szigorú limit, akkor most mi van?

    De mindegy, ne vitázzunk ezen, te is tudod, hogy soha nem lesz ennek vége, ez örök kérdés marad airsoftos körökben ... :)

    Azt viszont nem értem, miért kell mindenkit lenézni, vadállatnak, nem normálisnak kikiáltani aki, nem osztja a nézeteteket, és oda-vissza nagyobb fps-el játszanak?
  • sgmbulldog
    #24575
    Látom megint a lényegre reagálsz...
  • lac coo
    #24574
    És ha MASZ szerint tolják az nem lehet komoly? :)Pedig az brutál 430 FPS ! :D

    Szerintem ne erőltesd, ez zsákutca.

    Semmi baj az FPS-el ,aki nyuszka nem jár csak fps-limitesre, aki meg vállalja az nem fog nyávogni ha meglövik .Ez a dolgok rendje ...
  • sgmbulldog
    #24573
    Az összefüggés mindössze annyi, hogy komoly, nagyobb játékon szigorú fps limit van. De te tuti erről is tudnál beszélni, hiszen nem szokott gondot okozni, hogy tapasztalat nélkül is jobban tudj valamit.
  • lac coo
    #24572
    Nem látok összefüggést a komoly játék és az FPS között !

    De ez örök vita, soha nem lesz egyesség...:)

    Lehet örült vagyok, vagy adrenalin függő,de nekem kell az, hogy tudjam ha meglőnek fájni fog...Bár szerintem ugyan mindegy mivel lőnek combon 10 méterről, 30-ról meg semmit sem érezni még egy snipert-se, legalább is nem vészes .

  • DannyL
    #24571
    Royal biztosan szívesen segít neked mindenben, dobj rá pár PM-et. :)
  • sgmbulldog
    #24570
    "Lemondunk" róla, mert komoly játékokon ez a szint. Mind itthon, mind külföldön. Ja hogy olyanra nem hívják a tuningőrülteket ? Sajnálom...
  • lac coo
    #24569
    Csacsiság ! :D

    Nem én akarok előnyt, ti mondtatok le önként a részetekről, a ti dolgotok,mi erről nem tehetünk.


    A nagy különbség: mi nem foglalkozunk vele, hogy van aki 300 FPS-el játszik .... ;)

    Mondjuk én simán jó vagyok a MASZ-szabályokhoz, de sokan még ezt is őrültségnek tartják....
  • palinho96
    #24568
    na vagyok újra!

    Végül is Egyrészben igaza van Punkernek, de akkor se vok hülyegyerek!
    A szülőkkel együtt, megbeszélve rendeltem a fegyvert! nem engedtek többért vásárolni! :(
    Én már nem egy 12 éves gyereket ismerek aki már vagy 2-3 játékon túl van! de ez nem lényeg!
    Én Royal köszönöm a tisztelő szavakat! És lehet, hogy felhagyojk ezzel az egésszel és akkor több gond ne is legyen!

    Ha valaki tud nekem valahonnan red dotot vagy segítséget adni a fegyó tunizásához akkor negyon örülnék!
    Vagy ha véletlenül egy M4-es FÉM ger-t tud szerezni... nagyon köszönném!
    És Punker TE ERRE NE VÁLASZOLJ!!!! Ha akarok tudok tiszteletlen is lenni a nagyobbakkal kapcsoltban, de mivel vannak normálisak is, mint Royal meg a többi RAJTAD kívüll!!!
  • sgmbulldog
    #24567
    Na részletezem mielőtt megkérdezné valamelyik fps huszár hogy miért mondom ezt:

    - Ha neked kevés amit az átlag használ a játékélményhez, akkor nagyon béna vagy.
    - A másik ok az lehet hogy mondjuk előnyt akarsz a többiek előtt, amivel ugyebár azt bizonyítod, lásd előző pont, és még ezen felül azt hiszed hogy amit előnnyel érsz el az növeli az egódat, tehát még magadat is becsapod (és cheatelsz :D )
    - A harmadik ok, hogy egy állat vagy aki élvezi ha fájdalmat okozhat, akkor pedig menj paintballozni.
  • sgmbulldog
    #24566
    Az fps növelés tulajdonképpen "farokpótlék" mint egy Hummer...
  • lac coo
    #24565
    No először tisztázd mit értesz le és fel tekerésen mert nem értem :)
  • RoyalPredator
    #24564
    Jó, tehát ha letekerjük a hopupot, akkor erősebb lesz, de a BB stabilitásának hiánya miatt sokkalta rövidebb a lőtáv.

    Ha maxra tekerjük, legalábbis a lehető legnagyobb fokozatra amin még lő, akkor pedig ?

    Erre azért is kíváncsi vagyok, mert én támogatom az 500 körüli FPSes AEG-ket is, amelyben a gazdája tud vele bánni, nem balesetveszélyesen kezeli a fegyvert, és bizonyos távolságon belül minimális BB-t fogyaszt, azaz 20 méterről nem soroz, hanem 1-2 találat, például.
    Csak mert énis szeretném, ha replikám hasonló tulajdonságokkal bírna, mint a nagy eredeti. 500 FPS-t viszont nem haladnám meg AEGvel soha.
  • kvitya
    #24563
    Annyiban finomítanám az állítást, hogy nem teljesen igaz, csak bizonyos feltételek között:
    mesterlövész kategóriájú fegyvereknél 500+ fps felett a minimum és maximum hopup beállítás között simán van 50-70 fps eltérés. Méghozzá maximális hopup hatás mellett hozzák a nagyobb torkolati sebességet.
  • praksi
    #24562
    ha beállítod a hopup-ot, akkor a BB beleütközik egy kis gumidudorba, ezen ütközés miatt csökken a torkolati sebessége. Ez a csökkenés lehet akár csak 4-6 fps, de érdemben nem csökkenti a fegyver erejét. Ahol eddig kronóztam, ott az volt a bevett gyakorlat, hogyha valakinek a fegyvere valamilyen határon mozgott (pl. 428 fps-t produkál), akkor megkérjük hogy tekerje le a hopup-ot, és úgy mérjük. Ha így nagyobb mint 430 fps, akkor sniper kategória, ha kisebb, akkor maradhat a sorozat.
  • lac coo
    #24561
    Ha teljesen letekerem, olyan szinten gyengíti, hogy nem lő el 5 métert :)))
  • RoyalPredator
    #24560
    Pár darab 20as BB-t kapsz, vagy viszel kronozás miatt.
    Ha szúrópróba szerűen van, akkoris.

    A Fullra húzott hopup amúgy legyengíti?
    Vagy a nullás hopup is gyegébb?
  • lac coo
    #24559
    Értem, kösz !
  • sgmbulldog
    #24558
    Én mikor kronózok csak a fullra tekert hopup miatt kérek próbalövést. Ha csak nehezebb BB miatt nem tökéletes az látszik, és úgy hagyom.
  • Punker
    #24557
    nem állítgatják. csúnya lenne ha nehéz BB-hez belőtt snipereket is át hoppolnák.....
  • lac coo
    #24556
    Hogy egy kis on is legyen:

    hivatalos játékon úgy tudom korrektül beállított hopuppal mérik az FPS-t, logikus hisz ha nagyon rátekerik csalni lehet ...
    De ! Ha 0,20-assal kronóznak és én mondjuk 0,28-ast használok akkor át kell állítanom a 20-asra? Mert ha így csinál a kolléga egy próba lövést feltekeri az égbe a könnyebb BB-tm kapásból rám mondja , hogy csalni akarok.Vagy át kell állítanom ? Hogy megy ez gyakorlatban ?

    THX !
  • evilzombie
    #24555
    Kulfoldon elek es a te kedvedert nem fogok atallni magyar bill-re.
    Jo hogy te ilyen tapasztalt vagy!
    Csak hogy nem ismersz igy fogalmad sincs ki, es milyen vagyok!De mielott ilyet irsz valakinek egy kicsit ismerned kellene hogy tudd, tenyleg tapasztalatlan vagyok e!

    A gondom az volt hogy nem ilyen stilusban kellene beszelni egy kolyokkel!En is voltam 14 ahogy ti is!

  • praksi
    #24554
    Durván 30 ezer forintért már lehet kapni Cyma, Jg, Classic Army Sportline fegyvereket. Legközelebb előbb kérdezz, és utána vásárolj ;)
    De ahogy Punker mondta, előbb várd meg míg 16 leszel, és persze a szüleid is tudjanak az új hobbidról.


    evilzombie: Az életkor csak egy állapot az ember életében. Tapasztalat nem jár vele, azt meg kell szerezni.
    Apropó helyesírás: a magyar nyelv ékezetes betűket (is) használ :-P
  • SG rock
    #24553
    Az biztos, hogy csőlátásod lesz, (mint szombaton)!
    Rám koncentráltál én meg beállítottam valakit a helyemre, hogy lefoglaljon, közben szépen odébbkúsztam az árokban és oldalról kaptalak le:D
  • RoyalPredator
    #24552
    Egyedül vadászom. Ha rajban vagyok, akkor összedolgozok, de ettől függetlenül tényleg kéne egy jó csapat...
  • sgmbulldog
    #24551
    Szerezz egy jó csapatot, akkor nem tudnak meglepni :)
  • RoyalPredator
    #24550
    Jóóóó ne forgatsd ki a szavaimat.

    Amikor rástartolok valakire, csőlátásom lesz, és ezt elkerülendő jó gyakorlat ha egy gyerkőc kiugrik a bokorból.
  • sgmbulldog
    #24549
    Jah. Nehéz magyarázni a fraggyűjtést

    Bár én még nem vívtam AS-ben élet-halál harcot...
  • RoyalPredator
    #24548
    Nem érted. Miközben élet-halál harcot vívok az olyan emberekkel, akik tehetségesek és nem hülyék, közben nem baj, ha meglepetésként megpillantok egy Palit, akit letudok szedni gyorsan, ezzel is adrenalint feldobva. Ezt nehéz magyarázni.
  • sgmbulldog
    #24547

    "El kell hogy keserítselek, nekem kellenek olyan emberek is, akiket egy könnyed ráhúzással gyorsan leszedhetek, miközben a nagyokkal birkózom"

    Mi már rég túl vagyunk azon, hogy leszedünk-e valakit.
  • RoyalPredator
    #24546
    A Gyerekek a jövő felnőttjei. Nem baj az, ha már tapasztalattal kezdenek, és nem később tanulják meg a dolgokat. (fucsa 1 elmélet tudom)

    El kell hogy keserítselek, nekem kellenek olyan emberek is, akiket egy könnyed ráhúzással gyorsan leszedhetek, miközben a nagyokkal birkózom.