29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • RoyalPredator
    #24625
    Keresés nélkül tudom, hogy maga az az egész szerkezet ami a tárakban van.
    Hüvely, a lőpor, stb.
  • HCZoli
    #24624
    Keress már rá légy olyan kedves, hogy mi is az a TÖLTÉNY!!!!
  • RoyalPredator
    #24623
    Ha nem m/s, akkor joule, vagy vmi. De nagyon közel voltak 1máshoz, és úgy emlékszem hogy az M16 nagyobb számmal produkált.
  • RoyalPredator
    #24622
    Hülyegyerek, pofázol megint, mint egyszakbarbár...

    Alapvetően a töltények között vannak külömbségek.
    Punker okos, punker meg is kérdezte, hogy a 3 féle kaliberből melyikkel van bajod. Mivel az AKnak eléggé sok tipusa van, és mind3at használják.

    De vmi hülye japcsi videót ha megkeresel youtubeon, akkor látod, hogy 2980-3000 között van valahol mindkettő.


    De látjátok, hogy tudtam, hogy ebből sírás lesz ^^
  • HCZoli
    #24621
    Hitman: akkor most jöhet, hogy mi a különbség a töltény, a lőszer és a lövedék között :)
  • Hitman76
    #24620
    Ez a teszt több dologban is sántít kicsit. Leírnám az összes szakmai szempontot amit figyelmen kívül hagytak, de akkor itt ülnék a gép előtt egy darabig.

    Egy valamit azért kiemelnék. A háborúban nem fákra és betontéglákra lőnek a katonák, tehát nem szabad figyelmen kívül hagyni, mit is művel az adott lövedék élő testben! Az alap M16 - AR-15, az eredeti huzagkonfigurációval az eredeti lőszerrel túllépte az 1000-12000 m/s -ot (szemben a 7.62X39-es 700-720 m/s-os csőtorkolati sebességével) ami a testbe való becsapódáskor, hidrosztatikai sokkot okozott. Ennek hatásaként a vérbő belső szervek (tüdő, máj, szív stb.) pépes állapotúvá válnak, effektíve felrobbannak a nyomás miatt. Azóta változtattak a progresszív huzagolás emelkedésén, a lövedék karakterisztikáját is megváltoztatták. Most a testbe való penetráláskor, a lövedék bukdácsolni kezd, iszonyatos sebcsatornát vájva a szövetekbe, ráadásul nem ritka, hogy darabokra szakad, ami a sebészek munkáját eléggé megnehezíti.

    Az AK 7.62-es lövedéke, átüti ugyan a testet mint a sz@rt, de energiája nagy részét nem közli a becsapódáskor. Nagy előnye viszont, hogy szilárd tárgyakat is gondolkodás nélkül átüt, tehát pl. a normál téglafal nem nyújt elegendő védelmet ellene.
    Azonban a 5.56-os lőszert is szerelik pácéltörő, speciális áthatoló lövedékkel, ami szintén képes szilárd tárgyakon könnyedén áthaladni.
    Mivel a modern háborúk túlnyomó része helységharc, ahol szükség van az átütőerőre, ezért az amcsi hadseregnél is felmerült az igény egy nagyobb kaliberű lőszert tüzelő fegyver iránt. Ennek eredménye többek között a 6.8X43-as Remington SPC lőszer, amit pl. a RRA LAR-6.8 CAR A4 vagy a Barett REC7 tüzel. De ez megint egy másik történet...
  • Punker
    #24619
    melyik AK 7,62-es? 5,45-ös? 5,56-os?
  • DannyL
    #24618
    "M16 van olyan erős, mint az AK. Illetve a töltény..."

    Tényleg? Akkor egy kis anyag erről, 3. perctől érdekes.
    M16 nem igazán olyan erős mint az AK.

    M16 vs. AK-47
  • Hitman76
    #24617
    "M16 van olyan erős, mint az AK. Illetve a töltény... Kb...
    (Jön a vita jaj)
    Meg M14, SVDk, sniperek, M4 is talán, meg rengeteg fegyver, ami nem SMG szerű, tud hasonló 3000 m/s körüli értéket mutatni."

    Már megint marhaságokat beszélsz! Ha már érteni nem értesz a támához, legalább olvass utána!
  • Jacek
    #24616
    ez igy van, csak mi az M14-em 300 fps:) az AK-m meg 430, az M14 elol mire oda er oldalra el lepsz:) AK elol nem:)(annyira)
  • Jacek
    #24615
    Vannak a realitasra torekedo emberek, meg vannak a vizvezetek cso is lehet a kezemben csak 450+ fps legyen...
  • Jacek
    #24614
    hivoneved "erdokerulo"?:D
  • lac coo
    #24613
  • sgmbulldog
    #24612
    A MASZ-ra sincs senki kötelezve
  • lac coo
    #24611
    Erdőben .Azt el is hiszem, mi erdőben toljuk általában, én a mocskos sunyi kerülős stílusommal egy MP7-el is elennék, venni is akarok egyet .

    AK tényleg nem egy ergonomiai csuda :)


    Ez néhány játékra jó buli lehet, de mindenkit erre kötelezni elég kitolás lenne, szerelés, butítás, új fegyver ha erőset szeretne stb ....
  • RoyalPredator
    #24610
    Erdőben, és ccsak közelben belátható terepen.
    De a nyíltabb területeken is folyik a harc.
    Ott viszont hát nem árt az erő.
  • RoyalPredator
    #24609
    M16 van olyan erős, mint az AK. Illetve a töltény... Kb...
    (Jön a vita jaj)
    Meg M14, SVDk, sniperek, M4 is talán, meg rengeteg fegyver, ami nem SMG szerű, tud hasonló 3000 m/s körüli értéket mutatni.

    Tehát nem kéne ettől félni, hogy AKkkal fog mindenki rohangálni. Egyszerűen sok fegyvernemmel listába kell tenni oszt jólvan.

    Persze pl egyMP5ös célgömbje se távlövésre van kitalálva.
  • Punker
    #24608
    nehogy azt hidd, eleve az AK nem egy kényelmes cucc + én toltam 1 napot 385-tel és egyet 275-tel (a minusz fokokat nem szerette az aksi) jó taktikával mindkettő ugyanolyan hatékony volt az erdőben.
  • lac coo
    #24607
    Mivel 300 fps is lehet 50 méter tök felesleges.
    De jól mondja Punker, hamar az lenne a vége, hogy mindenki AK-val rohangálna :))))
  • RoyalPredator
    #24606
    Lenne egy játszahtó alap, és egy biztonságos limit.
    Pl... 350, és 700.
  • sgmbulldog
    #24605
    Az életben sem egyformák. És 300 fps nem 20 méter...
  • lac coo
    #24604
    És akkor ha egy sniper lőtávja 70 méter egy MP5-é 20 ? :)

    Szerintem felesleges ficsőr ...
  • DannyL
    #24603
    Ja, ez nekem is tetszene.
  • Punker
    #24602
    RR5-ön MP5-re 300 volt még a max, akkor lett lebutítva a tücsköm.

    amúgy az a szabály pont Royal-nak kedvez a ksi tücsök ne lehessen már olyan erős mint pl egy M14 vagy SVD.
  • RoyalPredator
    #24601
    Ezt én is támogatom. :)
    Már ha nem mindenki sniper lesz tőle, vagy pl AK.
  • Bexter
    #24600
    Szerintem haladhatna arra a MASZ mert láttam már mesterlövés mp5 ötöket :D
  • sgmbulldog
    #24599
    A szlovén jóval szigorúbb, ott figyelik azt is, hogy mit másol a AEG. MP5 nem lehet pl 350 felett, és így tovább.
  • lac coo
    #24598
    ON : :))))


    Valaki érdeklődött a Combatgear-es, kínai CADPAT ruhám iránt...
    Megjött, néhány gondolat.

    nem ripstop anyag ahogy írják, de ennek ellenére kellemesen vastag, erős nehéz anyagból van varrva.A tépőzárak elég merevek, és sajnos tele van vele minden, amolyan amerikásan, én ahol lehet lefejtem róla, minek az ...Szín nem olyan sötét mint a képeken, megpróbáltam lefotózni, de sehogy nem sikerül az eredeti színt vissza adnom.
    Üde zöld terepen ,erdőben szerintem teljesen jól fog működni .

    Itt egy gagyi, telefonos kép :



  • lac coo
    #24597
    Mondjuk ebben egyetértek Bulldoggal ,lehet szervezni zártkörű játékokat no limittel !
    A MASZ meg jó , minden országban van ilyen általánosan elfogadott szabályrendszer , anélkül nagy káosz lenne .

    Azon kívül, hogy nálunk előfordulnak igen erős fegyverek is ( 460-as AK, 700-as sniper ..)mi is aszerint játszunk . De mint lentebb írták, mi nagyon jól ismerjük egymást, megbízunk egymásban, nincs is értelmetlen sérülés soha .

    Ami változás van nálunk, nem engedünk gránátokat, senkit nem szeretnénk fejbe dobni egy fél-egy kilós cuccal :)

    400-420 fps bőven elég, azzal és egy jóféle 28-30 -as BB-vel, jó gumival igen szép lőkép-lőtáv érhető el, aminek egy falevél leküzdése sem okoz már olyan nagy gondot .

    330 fps viszont kevés, volt 100-as rugóm kipróbáltam, sok mindenben hátráltat .
  • RoyalPredator
    #24596
    A baj, hogy erősebbel mész hazaküldenek.
    Kivéve baráti társaságokban.
    Tehát engem nem érint, nincs is okom felemelni a hangomat, de teszem mert kérték ^^

    Az ilyen kiabáó hülyegyerekeknek miért mondjam h nem kell maszos játékra járni? Pont hogy oda kéne mennie, ahol azt véresen komolyna veszik, de akkor sem a maszból van a probléma.
    Azt csak ő mormogja szép hangosan, hogy az a hangfrekvencia már vonza a tusomat és BBmet kicsike pofija felé. ^^

    De nem az FPS teszi az embert, ezt tudjuk, de legyetek már annyira diplomatikusak, hogy aki ennek ellenére nagyra vágyik, és ismétlem, én speciel nem potenciapótlásból, akkor ne legyen ebből faroktoldás ideológia.

    Külföldi össznépi játékon azért van korlát, mert mindenfele más a szabály, a szokás, és ezért egy egységesen megfelelő 400assal nincs baj, az minden szabályzatban megengedett érték.

    Megjegyzem, nemtudom hogy csinál e a max 350 FPS klub tagoknak játékot, de érdemes lenne.
  • lac coo
    #24595
    Nem, ők azok a legyintős típusopk ! :Dű

    Nekem nagy a pofám, ez már így marad, nem jó de ez van . :)
    Melóhelyen is én ugatok egyedül a főnöknek, az sem jó, de ritkán hagyom annyiban a dolgokat :)
  • sgmbulldog
    #24594
    A MASZ értékei azért jók, mert nem kell hogy valaki zseni/kommandós/hozzáértő legyen mint mondjuk te, hanem ezekkel az fpsekkel BÁRKI eljöhet játszani, nem kell nézni "mennyire jó" mert nagy gondot nem tud okozni. Ugyanakkor egyenlő esélyeket ad, hiszen nem attól függ az eredményesség, ki tud nagyobb tuningot rakni a fegyverbe.

    A MASZ elsődleges célja a BIZTONSÁG. A te feltevéseid csak akkor működnek, ha MINDENKIT ismersz, és BÍZOL benne. Na ezt nehéz egy 50 fő feletti játékon összehozni. Na jó, ez lehetetlen. Ugyanis a vagy mindenkinek, vagy senkinek alapon kell hogy működjön egy játék, és egy első játékos Gipsz Jakabban én nem bízom, hogy nem fog az 500 fpses AK-val torkon lőni fél méterről mikor előjön egy sarok mögül, mert megijedt.

    De a legegyszerűbb megoldás a sok káromkodónak:

    NEM KELL MASZOS JÁTÉKRA JÁRNI !

    Lehet x fős vérpistike játékokat csinálni, és nézegetni a max 400 fps limites, harckocsis, komoly technikás több száz fős külföldi játékokról a képeket :D
  • shatanka
    #24593
    Arcvédő: Megnézném a mosolyodat egy gránáttalálat után... Nem mindenki akar a másiknak fájdalmat okozni, nem szeretném ha miattam kellene valakinek 2-3 fogat újracsináltatni.
    Fegyvertalálat: Becsapódás után a szétrepülő darabok még lazán megölnek vagy harcképtelenné tesznek.

    Lehet új mottod kicsi a farkad told meg még 40 fpsel!
  • RoyalPredator
    #24592
    Az FPS növelésével a játék is keményedik.
    Nem azért, mert vérezni fognak a találatok,
    hanem azért, mert nem gyalogolhatsz vigyorogva az ellenségtől 70 méterre, tiszta rálátásnál. Igenis akkor el kell bújni, osonni, eltűnni a látótávolságból. Lehet hogy ez csak engem és keveseket zavar...

    Tehát az FPS igényem nem kizárólag a képességeimtől függnek, ami egy jó mondóka, miért ne. De én arra próbálok most kúltúráltan rávilágítani, hogy miért de, és akkor lesz pro-kontra, végül reméljük valamiféle pozitív irányú és diplomatikus végkifejlet.

    Merthogy én 450 FPS-el és 380-al is vígan eljátszok.

    A MASZszal az a bajom, hogy rikácsolva "káromkodják", többek közt.
    Erről persze sem maga a MASZ, se az írói nem tehetnek.

    Viszont, az értékekkel pl bajaim vannak.
    Megértem, hogy limitálni próbálják az FPS-t, de rosszul.
    Nem szabadna azokat "kitiltani", akik erősebb vasra izzadnak.
    Azokat el kell küldeni olyan helyre, már ha van, ahol kihasználható és biztonságos(abb) ezeknek a fegyvereknek a használata. CQB-ben és közeli harcokon észszerű limitekkel, mint egyeslövés, élhetnének, de tartózkodjanak amennyiben lehet. Én amint belépek egy épületbe, előkapom a pisztolyom, mert azzal szabályosan játszhatok, és könnyebben tudok mozogni, mint egy erős és hosszú AK-74Mel. Ez a módszer követendő példa sorstársaimnak.

    De az h 450/430/...400?? felett szigorúan egyeslövés, ez viszont nagyon nem tetszik. Persze, ne locsoljunk, úgyis fölösleges. És 20 m-en belül nem fogom előkapkodni a másodlagost, pl ha elhalad az ellenség előttem.
    Azt aki nem tud bánni a fegyverrel, az ne játszon, vagy legalábbis ne harcoljon vele, ebben egyetértünk.

    Apróbb szavakkal vannak még gondjaim, pl CQBben arcvédő kötelező.
    Nem, nem kötelező, saját felelősségünkre vagyunk ott.
    Persze aki okos, viseli. De a szó ettől függetlenül még nem tetszik.

    Aztán, a Fegyvertalálatnál én másodfegyverre váltok, mivel feltételezhetően nem üzemelne már megfelelően.
    Nemhiszem, hogy az igazi találat lenne.
    Viszont a sisaktalálatot bevallom, mert nemhiszem hogy megállítana egy lövedéket. És a ruhatalálatoknál azokat, amik pl kapucnimba potyognak a nyakam mellett, de a testemet nem érintve, illetve tudva hogy a testemet nem érintették volna, szintén. Ezt eltudja dönteni a játékos, ha nem, akkor bevallja. Aki meg csalni fog, az csal máskoris.

    "A fejezet 1. pontjában ismertetett "csendes dobatást" leszámítva az ellenfelek nem kerülhetnek semmilyen fizikai kontaktusba egymással! Ellenfél fegyverének megérintése TILOS!"
    Gumikést felalálták, de én még tokos AK bajonettel is képes vagyok dobatni ^^


  • HCZoli
    #24591
    Szia!

    A MASZ kemény átdolgozásáról szeretném ha írnál pár sort, mit/ mire és miért. Szeretném ha alaposan megindokolnál mindent, akár példákkal alátámasztva.

    Üdvözlettel: Zoli.
  • sgmbulldog
    #24590
    És a MASZ senkinek sem kötelező. Csak annak aki elmegy egy MASZ szerint kiírt játékra.
  • sgmbulldog
    #24589
    A játék "keménysége" nem az fpstől függ.
    Az fps igény viszont a te egyéb képességeidtől függ.
    Van akinek kevés is elég az eredményhez, van aki messzebbről akar "írtani, hogy őt nehezebben találják el...
  • DannyL
    #24588
  • RoyalPredator
    #24587
    Egyetlen problémám most az, hogy az alacsony telejsítményű fegyverek is jók, bizonyos terepen, v épületben. Őket nem jó érzés lőni, mert nem tudnak viszonttűzzel védekezni. Azért sose tudhassuk, én fedezékbe is húzódók néha.

    Bizony, a MASZt keményen át kéne dolgozni.
    És alacsony, illetve magas teljeesítményű játékokat külön tartani.
    Azthiszem nem megterhelő, ha 2 féle fegyvere van az embernek, vagy csak az 1ikre megy el. Viszont nagyban növelné a játékélményt, ha e módon kiküszöbölnénk a teljesítmények közti szakadékot.
  • RoyalPredator
    #24586
    Na jól van...

    Bulldog. Igen, alap esetben az FPS őrült növelése faroktoldás alapú, és kb annyi mint mégegy fuxot a nyakadba tolni (Kérdezd Mr. T-t ;)

    Én szeretnék egy hasonló teljesítményű fegyvert, mint az eredeti, tehát a 40-50 m-es lőtáv kifejezetten piszkálja az orrocskám.
    Nekem kell az, hogy látótávolságon belül azért tüzet tudjak nyitni.
    Bezony azokat a pályákat szeretem, ahol van fedezék, de vannak nagyobb nyílt terepek. És azért nem szeretnék szépen szembe gyalogolni a kedves de ellenséges sporttársal, hogy lőtávon belülre érjünk, mikor már szépen látom őt v egymást 80-100 méterről is.
    Jelenleg 430, de lehet, hogy 500ra tolom fel év közepe-vége felé, CQBban 1es lövéssel, de inkább azon belül 1911essel. Van, ahol pont ezek miatt 800 körül játszanak, de ott képesek nem agyonlocsolni a másikat, mondjuk nincs is rá szükség.


    És ez csak jobbá, izgalmasabbá, keményebbé tenné a játékot.

    MASZ-t leszarom már, mert ezt kiabálva próbálkozik néhány hülyegyerek érvényesülni, ilyen pitbull ugatással, kevés sírással elegyítve.
    Én a biztonságot és az etikát tartom szem előtt. Ez jóval több, mint a MASZ, ráadásul a zömét tartalmazza is.

    Nekem pedig a saját teljesítményem a lényeg, és adott esetben a feladat sikere.
    Másokat megvédek, másokkal képes vagyok összehangoltan mozogni, ha kell.
    És ismétlem, a Lényeg.