29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • Jacek
    #25345
    mindegy egyebkent minenki aki jatekot szervez ki irja hogy mi a szabalyzat es kesz, ha elfogadja az ember akkor ez van, ha nem akkor nem megy:D
  • lac coo
    #25344
    De mint te is írtad 30 FPS semmit nem számít már .Miért kell akkor megint az arőfitogtatás, hogy márpedig azt mondják , hogy az sok ?!
    Én úgy vagyok vele ,tapasztalatból, mivel nálunk vannak 460-470 -es fegyverek is ( gyárilag ennyit lőnek), hogy semmivel sem rosszabb egy 380-asnál. Ha a helyzet úgy hozza mindkettő kiveri a fogam, és mindkettő csak egy enyhe felületi bőr sérülést tud okozni .
    Lőtávban valóban nem sokat hoz, de a gyorsabb célbajutás, nehezebb BB miatt könnyebben átlőhető bokrok miatt én nem mondanék le a 420 FPS-emeről.


    És bár senki nem hiszi el, mi is alapvetően a MASZ szerint játszunk, mert alapjaiban jó az, csak vannak benne hóbortos dolgok .

    A technikai része pedig: 400 fps-t pont rohadt nehéz eltalálni , valójában az jó eséllyel 370-380 lenne egy 110-es rugóval, komolyabb tuning alkatrészek nélkül, a 120-as rugó viszont jó eséllyel kicsit túllépné azt .Gyakorlatban tehát 50-60 fps csökkenésről beszélhetünk,ami azért már nem kevés .
  • mstummer
    #25343
    Anno amikor el kezdtem játszani kevés 400FPS körüli puska létezett. Az újak 280-330 között mozogtak. Az akkori kínaiakról nem is beszélve amelyek 250-280 FPS-t tudtak ( ezek voltak az első használható kínaiak). Soha senki nem nyávogott hogy kicsi a lőtáv.
    Aztán jött az első emberke aki mégiscsak kevésnek érezte. Mondanom sem kell ő tipikusan az az eszetlen fajta volt akit semmiről sem lehetett meggyőzni. De ő is csak 400 FPS-re húzatta fel,mert akkoriban az szép nagynak tűnt az átlag 300hoz képest. Az eredmény 2-3 méter plusz lőtáv lett, meg nagyobb fájdalom találat esetén. Főleg közeli találatnál volt jelentős a különbség.
    A további eredmény hogy néhányan elkezdték terjeszteni hogy brutálisak vagyunk.... 1 ember miatt.Ráadásul ezek hozzánk hasonlóan kezdők voltak! Szóval nem lehet azt mondani hogy mindig a nagy öregek lázadoznak és akarják oltani a kezdőket.
    Más volt akkor még az emberek hozzáállása ( kb 3-4 éve). A kezdők többsége elfogadta a szabályokat amelyeket a saját biztonságuk érdekében hoztak.
    Én most ezt a mizériát több szempontból nem értem.Az a 30 FPS egyrészt nem oszt nem szoroz lőtáv tekintetében, ergo a ragaszkodók nyugodt szívvel lemondhatnának róla. Másrészt fájdalom terén sincs olyan különbség mint például a 300 vagy a 400 FPS között. Tehát nem feltétlenül kéne megváltoztatni.
    Viszont a 430-at kőbe kéne vésni. 430 felett ne legyen AEG. Aki DMR-t akar az viszont legyen olyan aki felelősséggel használja azt. Csakis a rendező jóváhagyásával lehessen velük játékra menni. Nálunk az új ÁASZ tervezetében legalább 1 éves igazolt játékmúlt kell hozzá, plusz realcap tárak kötelezően.Ismétlem nem low hanem realcap. Én mint rendező viszont ragaszkodom ahhoz hogy DMR csak az én jóváhagyásommal jöhessen. Ezen felül a jövőben aki DMR-el akar jönni annak néhány célra kell lőnie melyek különféle lőtávokon lesznek elhelyezve. Ha 20m-en belülire is lő, akkor viszlát...vagy lerakja és jön egy sima AEG-el, vagy irány haza.
    Az új tervezetet mindenki elfogadta, senki nem nyávogott. Ja hozzáteszem,habár a limit 430 FPS maradt az AEG-eknek, de 400 felett kötelező másodfegyver az épületekbe.
    Visszatérve az FPS mizériára. Én nem feltétlenül a határok módosításában látom a megoldást. Hanem bizonyos határok felett a használat korlátozását,szigorítását. Persze ha 400 lesz a határ akkor se fogok sírni, 400nál erősebb puskám még sosem volt. Nem látom túl sok értelmét. 30 FPS meg pláne nem oszt vagy szoroz. A saját puskáimhoz képest egyedül egy 560-as puskánál láttam lőtáv növekedést. Az is csak kemény 10m-el lőtt messzebb, viszont ritka pontatlan volt :)
    A baj az általam említett használati korlátozás esetén hogy nehéz ellenőrizni hogy egy 100 fős játékon ki mióta játszik. Ezért valamelyest egyszerübb az FPS limitet csökkenteni. Az látszik egy kronózásnál...
  • Jacek
    #25342
    beporogtem:) kurvara ne mondjak mar nekem... nem eleg hogy lenyegeben ebben a nagy szabadsagban mindenre van szabaly...
  • Jacek
    #25341
    Szavazas tuti nem lesz mert tipukusan magyar mentalitaskent , az nem jo majd mi megmondjuk mi a jo nektek!!
  • Jacek
    #25340
    Nekem mindegy hogy 15 meterrol lonek pofan 400-al vagy 13-rol 430-al:D
    Inkabb tunik irok egy szabalyzatot ahogy nekem tetszik... irjanak ki egy szavazast! persze ugy hogy minden leehtseges helyen meghirdetik.. kivancsi lennek, komolyan..
  • lac coo
    #25339
    Így lefekvés előtt...

    Ez persze csak személyes véleményem, voltaképpen azt csináltok amit akartok, semmi közöm hozzá, bízom abban a néhány rendes srácban akik ott vannak a döntéshozók között .

    Ez így ebben a formában nem túl közösségépítő, szerintem .Ebben a szemléletben soha nem lesz egység a hazai AS sport életében .

    Jó, igen, tudom, mindenki hülye csak ti vagytok helikopterek ... ;)
  • lac coo
    #25338
    Az ilyen olyan fekete listák, meg kitíltások pedig sajnos hűen tükrözik a az önjelölt magyar vezetőség mentalitását !Ezen nagyon nem is kell mit magyarázni, mi lenne a sok-sok ilyen-olyan hazai szervezettel, tömörüléssel ha ilyen hozzáállással dolgoznának ? ....

    Más okot én sem látok már erre a nagyon erős szűrésre, mint hogy féltik a szervezők, pályát bérbeadók a feketén megszerzett tetemes jövedelmüket!

  • lac coo
    #25337
    430 FPS nem baleset veszélyesebb mint a 400, ez baromság .
    Az én tapasztalatom meg az, hogy a kezdők alázatosan játszanak, a haladók meg minden találat után sírnak, így nem ér úgy nem ér, halott mögött ne állj, miért fejre lősz stb .....

    Továbbra is divatos dolognak tartom ezt az fps csökkentést, nem másnak!
    ezelőtt két éve még mindenki oda volt hogy a kínai fegyverek dobozból tudtak 420 FPS-t és hogy mennyire megéri megvenni...
    Ma ugyanezek az emberek közül sokan hallanai sem akarnak 4003 fps-ről ....


    Én játszok nem egyszer 460-470 FPS ellen is és semmivel nem rosszabb mint a 380-as fegyverek !!!

    Aki fél a bogyótol-mert más ésszerű okot egyszerűen senki nem tud mondani- az meg gondolkodjon el, kell-e neki ez az airsoft .

    És ne legyen magyar szabályzat! Legyen Irgalmas Angyalkák szabályzata ! :DDD


    Ezelőtt X éve még biztonságos volt a 430 most már nem az, elég következetes.
  • praksi
    #25336
    Már mondtuk: nem kell a hiszti, nem kötelező MASZ szerint kiírt játékra járni. Keressetek magatoknak saját legális pályát, és annyi fps-sel lőhetitek egymást, amennyivel jól esik.


    De a nagy fikázás előtt egy kicsit gondolkodjatok: a MASZ mindig is a biztonságos játékért volt, nem azért, hogy számotokra hülye indokok miatt ki lehessen zárni embereket. Nekünk sajnos az a tapasztalatunk, hogy a kezdő és/vagy rutintalan játékosok a saját hibáikat a fegyverük teljesítményében látják, ezért ész nélküli tuningolásba kezdenek, ami csak sérülésekhez vezet.
    Így is sok pályán már szigorítva vannak az fps limitek (pl. Rétság, Hatvan-Nagygombos, de Kobzos játékain is), pont ezen okok miatt, hogy ne legyen baleset.


    Püspök:
    Őszinte leszek veled, nagyot csalódtam benned. kiírtál úgy egy játékot, hogy MASZ szabályok szerint lesz megrendezve, és mégis beengedsz úgy egy játékost, hogy tudod, hogy nem felel meg az előírásoknak.
    Apropó, a "felnőtt emberhez méltó" játékba szerintem nem tartozik bele a tudatos szabályszegés.
  • PÜSPÖK
    #25335
    hát srácok nemtom.. nálunk aránylag beállt mindenki a 390-410-re..és mindenki jót játszik és jól érzi magát.. amániákus arclövö hü**egyereketet pedig hazaküldjük..és 1-eslövéssel játszunk épületben..Mindezt olyannyira megszoktuk hogy már kint is..akit pedig orcántalálunk attól pedig a játék szünetében kérünk őszinte elnézést..van olyan játékostársunk aki 626-al tolja a 249-esét..bármikor kiállok ellene akár cqb-zni is..tud 1-est lőni vele épületben, inkább dobat minthogy lőjön,és mindíg kiséri 1 350-es aeg..főleg az épületen kívüli célokat játsza..tud,értelmesen,felnőtt emberhez méltón játszani..(26 éves)de a 10-edikei tázlári játékra is hívtam..jön is..
  • lac coo
    #25334
    Na ha előkerül szólj légy szíves, egyrészt az enyém Vácon van, nem akarok most csak azért lemenni, másrészt van egy fegyver amit be kéne mérnem illetve legalább összehasonlítás is lenne mennyit csal az én kronóm ..
    Köpőcsövekből lehet profikat kapni, azok biztos jók .
  • Jacek
    #25333
    egyszer mar köpöcsöveztem:) elég messze el lehet löni:D
  • Jacek
    #25332
    :D
  • Jacek
    #25331
    akad valahol valami:)
  • lac coo
    #25330
    Van chronod egyébként ?
  • bardocz
    #25329
    Akkor mi menne. Nem ééér, te nem dohányzol! :D
  • mokusvadasz
    #25328
    Sejtettem hogy kicsit félreérthető volt. Az általad említett fegyver, felszerelés után valóban jelképes összeg a 2000 Forint, nem maga az összeg a probléma, hanem az, hogy felesleges. De tényleg nincs értelme többet róla beszélni, úgyse győzzük meg egymást

    Lacco, nagyon jó az ötleted az "M" betűvel kapcsolatban, így lehetne a név mondjuk SASZ(szasz)
  • Jacek
    #25327
    Meg fogom mérni hány fps-t tudok fujni egy csovel meg 0.20 BB-vel:))
    Legolcsobb:) es nincs mozgo alkatresz:D
  • lac coo
    #25326
    Illetve csak egy réteg érdekeit képviselik és akarják mindenki másra ráerőltetni .
    Nem kötelező, nyilván, tököm se menne oda ahol állandó nyávogás van a 400 fps miatt ( LOL) .Márpedig softairen egy éve mást sem olvasok ....

    De épen az ilyen kijelentések miatt, hogy akkor nem kötelező alkalmatlan teljesen a jelenlegi bagázs arra, hogy önjelölt messiásként egy ország szabályzatát hozza meg .Mert ahelyett hogy egységet próbálna meg kovácsolni, ami már önmagában is nagyon nehéz, eleve már most úgy áll a dolgokhoz, hogy kit hogy lehet majd kizárni eltíltani stb ....Akinek nem tetszik az nem így játszik majd . Nem úgy kéne egy szabályzatot összeállítani, hogy mindenkinek megfeleljen a lehetőségekhez képest???Főként ha országos szintű szabályozás lenne a cél ...


  • lac coo
    #25325
    Csak akkor becsületből le kéne venni a magyar jelzőt a szabályzatból, mert ez már , és akik döntenek rég nem a magyar AS társadalom érdekeit, igényeit képviselik !!!

    Idézet odátról csak így emlékezetből : mi már régen így játszunk szóval minket nem érintene hátrányosan ....

    Amúgy egyetértek Jacekkal: akinek már sok a 430 az pöckölődjön kaviccsal! :DDD
  • shatanka
    #25324
    Akkor nem kell MASZ szerinti játékra menni. Nem értem a hisztit. Kb tesztek a szabályzatra... Akkor meg nem mind1 nektek. Jah és ne akarjatok a szegény elesett kezdők védelmezői lenni, mert nem áll jól.
  • Jacek
    #25323
    En peldaul nem is fogok, pedig van boven 400 alatti fegyverem, de van tobb.. majd lebutitom nehany hulye gyerek miatt? mert most kitalalta hogy 400 aztan majd 350,300????

    Ezeknek adnek egy A4-es lapot meg egy szivoszalat!! azt had szoljon...
  • praksi
    #25322
    veszel egy 30-40 ezer forintos fegyvert, ugyanennyiért tárakat-mellényt-ruhát-bakancsot, amúgy is elviszed a szerelőhöz átnézetni azt a fegyvert, és képes vagy fennakadni 2 ezer forinton ??


    ALL:

    Nem értem ezt a hisztit, nem kötelező a MASZ szerint játszani, ennyi.
  • lac coo
    #25321
    Nowarban 76 000 egy Cyma 048-as ???? LOL !
  • RoyalPredator
    #25320
    Témához: Fegyverek 90%-a dobozból MASZ felett van...
    Nem véletlen. És nem véletlen bírják el a nagyobb rugókat a mostani gearboxok se.

    De aki azt mondja, hogy 350 fps istenkirály és többi csak faroktoldás, az tipikusan az az ember, aki előtt, tiszta célpontként integetek, és mutogatom, merre kacsázik a felém már-már 90 fokban eső BB gömböcskéje.
    Holott én lazán DMRkedek, lowcapjaimmal hicapok ellen, mi mást tehetnék, minthogy háromszor végiggondolva, csak biztosra lőjjek.-

    Amúgy a szemüvegek és arcvédők 600 FPSig minimum védenek, tehát életveszélyről szó sincs. Felesleges aggódnia a kis magukat önkényesen kinevezett "megbecsült és tisztelt" kommunának. De azért megértjük, hogy vér és hatósági nyomozás nem mutat jól egy nem létező jövedelem bevallásban... Ugye értjük...
  • RoyalPredator
    #25319
    Szoftair Bünti alatt van :)
  • mokusvadasz
    #25318
    valami elszállt azóta se működik
  • mokusvadasz
    #25317
    most a softair csak nekem nem jön be?
  • lac coo
    #25316
    Az, hogy biztonságosabb leegyen ez a sport természetesen mindenkinek célja kell, hogy legyen ...
    380-vagy 430 tök mindegy, szerintem most is elég biztonságos, pár felületi bőrsérülés nem a világvége anélkül nem megy ....
    Néha sajnos előfordul kilőtt fog is, ez igazából az arcvédelem hiánya miatt következhet be, 350 fps is simán tör fogat, szóval nem a túl erős fegyver tehet róla .

    azt nem értem, de komolyan, hogy miért kell ezzel a lépéssel esetlegesen még több embert az "illegalitásba " kényszeríteni,hisz ha jól gondolom éppen egy összetartó, békében egymással játszó AS tábor létrehozása lenne a cél ?!

    Ezzel szemben sajnos mindig szinte mindehol azt látom, hogy (tisztelet a kivételeknek ...) a döntést hozó veteránok minden szalmaszálba belekapaszkodnak, mikor a saját, esetlegesen téves ötleteit kell véghezvinniük .Mindezt úgy, és jelen esetben is ez a helyzet, hogy semmiféle probléma nincs ( eddig sem volt sok a 430 illetve agyatlanok kezében még a 350 is sok ...) , és adott a lehetőség, hogy a szervező akár 200 FPS limitet határozzon meg.
    Trendi lett ez a csökkentsünk FPS-t mert angyalok meg qrvarendes emberek vagyunk, másra nem tudok gondolni ...

    ahogy odaát is írták, megint csak szétszakadozhat a társaság, semmiség miatt, ahelyett hogy maradna így, hisz ezt már mindenki elfogadta ...
  • mokusvadasz
    #25315
    Ez a 30fps tilitoli csak "papíron" látszik, viszont felesleges költségekkel jár. Példának felhoznám nemrég vásárolt cyma ak-mat ami gyárilag 408 fps volt (már ezzel se játszhatnék, mert a 8 fps ölhet) , elvittem szakihoz kenni hézagolni, meg a tömítéseket cserélni, így lett 420 fps (ez már tiszta DMR). Így nem is játszhatnék ezzel a fegyverrel, anélkül hogy gyengíteném, az meg ugye nem megy rugócsere nélkül ami 2k körül van (feltéve hogy nem egy használt-bontott gyenge fajta kínait használunk) + , plusz a szaki se a szép szeméből él meg. Igen kúúvasokat számít az a 30 fps a pályán, tárcámban annál többet.

    #25308: Persze, hogy egyszerűbb lenne, sőt (csak hogy fokozzam az anyagi dolgokat) az említett rugócsere összegéből ugye már lehet venni egy jó arcvédőt, és 350 fps-el is lehet fogattörni. Az arcvédő hasznosabb "befektetésnek" tűnik nekem is
  • lac coo
    #25314
    OK, köszi, meddig várjak ? 4 nap telt el ...
  • lac coo
    #25313
    Amúgy nem vitázok én ezen, úgy sincs beleszólásom ( meg úgy nagyjából senkinek, mert manapság akit nem zavar a magas FPS az lassan már nem épeszű embernek számít ...), csak nem értem minek generálják a problémát feszültséget a semmi miatt .
    No mindegy, kíváncsi leszek mi lesz a vége .
  • ToMy_
    #25312
    Nem, a "processing" azt jelenti, hogy "bocs, de nincs készleten/nem találjuk a raktárban/elfogyott a csomagolóanyagunk"
    Ha több napig van ilyen státuszban, akkor kezdd el cseszegetni őket emailben.
    Aztán megkaptad a tracking id-t, akkor nézegesd a HKPost weblapján a trackert, abból fogod tudni a további állapotát. Az ottani postán is még eltölt pár napot, mielőtt repcsire kerül.
  • lac coo
    #25311
    6000-ből 4000-rre simán tippelek 400-420 FPS-re ....
  • shatanka
    #25310
    4-5000 ember... szép is lenne... gondold át a számot még egyszer.
    ( És igen nem mindenki célozza meg a 426 fpst bármennyire hihetetlen )
  • lac coo
    #25309
    Ebairsof-on a feldolgozás (proccesing) azt jelenti, hogy feladták a cuccot stb ... ? Vagy azt majd külön jelzik ...
  • lac coo
    #25308
    .

    Kösz, hogy belinkeltétek ! :) Legalább hozzá tudtam szólni :)

    És már megint a magyar AS játékosokat tömöríteni hivatott szabályzat ott tart, hogy szégyenfal, kitiltjuk,meg tuningolja az agyát stb ... :)))



    Amúgy nem lenne egyszerűbb és hasznosabb a kötelező arcvédelem ?
  • lac coo
    #25307
    Innen üzenem Dawe-nek, hogy tökéletesen egyetértek vele! -30 FPS semmit nem változtat, ember meg nem mondja mérés nélkül melyik fegyver 400 és melyik 430, ugyanúgy fáj vagy épp nem fáj, ugyanazt a "sérülést" képes okozni mindkettő .....hogy 4-5000 embert kényszerítsen szerelésre, pénz költésre A MASZ ezen változása az röhej !

    Ha azt a topikot valaki olvassa jót röhög majd rajtunk, hogy egy országosnak szánt szabályzatot néhány ember az épp aktuális trendi hóbortja miatt változtatják. Mégha minden tiszteletem is az övék ...

    És teljesen egyetértek Interpollal: még többen mosolyogják meg a MASZ ezen részét, és játszanak saját szabályok szerint, és akkor ezekután fogok csak külön gratulálni azoknak akik ezt esetlegesen végigviszik, hogy ahelyett , hogy egy ország játékosait terelnék egy irányba éppen az ellenkezőjét teszik.

    ( Néhány kolléga szokásos értelmetlen beböfögései meg mit keresnek ott azt sem értem ...! ) )
  • SG rock
    #25306
    Praksi látom mégy te is Nagygombosra játszani.
    Lehet, hogy találkozunk. Ott leszek közel vidéken és munkától függ, hogy tudok-e menni.