29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • sgmbulldog
    #25505
    HöfEE

    A MASZ kiegészítések amik folyton ki vannak írva SZIGORÍTJÁK a MASZ-t, tehát a MASZ be van tartva, csak plusz feltételek is vannak meghatározva. Több száz játékon voltam kint, és GARANTÁLOM, hogy be volt tartva rajtuk a MASZ.

    Egyébként jól emlékszem hogy a B.A.S.E. is részt vesz az új MASZ alakításában ?

    @Royal #25497 hsz

    Csináljunk atombombát.

    Most akkor az sg.hu atombombát tervez, mert valaki megemlítette ?

    Csak kirekeszt. Megnéztem, 2005 óta 28 ember lett "kirekesztve", és 10 alatti akik végleg, 5000 fő feletti AKTÍV létszámmal, ugyanis az inaktívokat négy-ötszázasával törlöm :)
  • HöfEE
    #25504
    Nem tudtam, hogy ki vagy, de kötekedésre kötekedés volt a válasz ennyi. Igen amikor szétküldtük az MWSZ-t akkor mellékesen le volt írva, hogy mely szabályzatokat vettük alapul (többek között a MASZ-t is ), egyébként én személy szerint soha nem szidtam a MASZ-t pusztán nem értek vele teljes mértékben egyet.Ha olyan játékra tévedek ahol MASZ szerint játszanak én is aszerint készülök rá fel és a szabályai szerint játszok. Megint más kérdés, hogy nem túlzok de szerintem még életemben nem voltam olyan játékon ahol MASZ szerint játszottak volna, úgy ahogyan az meg van írva. Legtöbbször csak a játékkiírásban szerepel a MASZ mint szabályzat, aztán többnyire vagy helyi kiegészítések vannak, vagy ha nincsenek akkor sem tartják benn teljesen a benne foglaltakat. Arról megintcsak vitát lehetne nyitni , hogy miért.
  • merACE
    #25503
    1. Végigolvastam és mintha a MASz-t olvastam volna.
    2. Halvány lila gőzöm van. Részt vettem igen erőteljesen még az alapok lefektetésénél még úgy a MASz2006 táján és előtte. Szóval tudom mivel jár.

    Másképpen kéne nyilatkozni, hogy pl a MASz-t alapul véve dolgoztuk ki a mi verziónkat. Sokkal szerényebben kéne szidni a MASz-t ha már vannak benne jó szövegek.

    @Mersant
    Az az Ace vagyok.
  • HöfEE
    #25502
    Persze, hiszen miért is vennénk ki jó dolgokat,ami már valahol jól megvan írva azt nem szabad veszni hagyni, (pl az elején az airsoftosok nyilatkozata, nagyon korrekt szöveg egyszerűen nem lehet jobban megfogalmazni) ettől még elég sok olyan dolog van ami pluszba belekerült.
  • Mersant
    #25501
    hat ha ez az ACE az az ACE akire gondolok, akkor most nagyon mellefogtal.
    a copy-paste-ot meg gondolom arra erti, hogy nem kicsit a MASZbol meritettetek, csak hozzairtatok meg ezt-azt ;)

  • HöfEE
    #25500
    Nem szokásom trollokkal vitatkozni de a hsz-edből 2 dolog jön le.
    1. Nem olvastad el amit linkeltem ez 100%
    2. Halvány lila gőzöd sincs arról, mivel jár egy ilyen szabályzat összeálítása. Nyílván nem telik hónapokba ha otthon ülök egyedül és magamban megirom, de mivel egy szabályzat célja az hogy mindenki elfogadja és használja képzeld el más emberekkel is kell egyeztetni, beszélni. És ha hiszed ha nem , ütköznek a vélemények, ezért sokáig tart a munka.
  • Kami
    #25499
    Sziasztok!

    Most "ismerkedem" az airsoft témával és kezdésnek ezt a fegyvert néztem ki magamnak.
    A kérdésem, hogy ez a típus mennyire megbízható és tartós? Nagyon mellé nyúlnék ha ezt venném meg?
    Mit a különbség a gearbox verziók között?
    Előre is THX a segítségért!
  • merACE
    #25498
    "Szeretnék bemutatni nektek egy szabályzatot amit a csapatommal (B.A.S.E.) és még több más csapattal, játékossal fejlesztettünk ki az ide év folyamán, több hónapon keresztül ..."

    Ennyire nehéz egy copy-paste tanfolyam?
  • RoyalPredator
    #25497
    21 is szóbajött.!
    És az egész nem változtat azon a tényen, hogy a nagy magyar softair fórum mást nem csinál, csak kirekeszt. =)

    Pusssz.
  • sgmbulldog
    #25496
    Mi lenne ha még érdekelne is titeket a MASZ, és a softair...

    Mert ahhoz képest hogy nem érdekel, csak ezekről beszéltek :D

    A MASZ jelenlegi topicjában 47 csapatvezető egyenrangú szavazata dönt a változásokról. Ha ez egy szűk elnyomó banda szerintetek akkor gratulálok !

    A "21 év" meg baromi jó hangulatkeltéses duma, miközben csak a 18 év jött szóba.
  • lac coo
    #25495
    Jah, jó lenne ! :)))))
  • öregharcsa
    #25494
    nem értem minek hajtogatod mindenkinek folyton ezt lézeres/infra szarságot...netán részesedésed van ott?? :)))


  • lac coo
    #25493
    Ellenséget nem engedek 10 méternél közelebb, ha meg sikerül neki csak magamra vagyok mérges:)


    MASZ meg egyre inkább csalódás,trendi dolgok alakítják nem a józan ész ....Kiszűrni meg nem lehet, esetleg ha még zártkörűbb lesz a softairen szervezett játéko, de ennek semmi köze egy ország szabályzatához ne keverjük már :)

    (Egyébként a masz mely pontja szűri a hülyéket? )

    Aki meg fél a lövéstől, van infra-bohóckodás, nem tudok mást mondani ! :))))
  • öregharcsa
    #25492
    hát nem hiszem hogy az a dolga 1 méteren belül!!...mikor szólsz hogy előjössz és egy méteren belül sorozatot lő fejre asszem meggondolnád magad mit csinálj, és nem egy ilyen barommal találkoztam...de nem győzködlek, mert nem érdekel...tudod azt gondoltam hogy puskatussal baszom ki az összes fogát,de ugye fizikai kontakt sem lehet a pályán a szabályok szerint :)) ...az volt a mákja, hogy teljes arcvédelem volt rajtam..és ez nem házban hanem terepen történt...szóval ennyit a felelősségteljes játékosokról...pont az ilyen hülyék kiszűrése miatt megy a MASZ módosítása, amivel lehet egyetérteni vagy sem azon mindenki maga rágódik...ez a része sem érdekel, betartom amit kell, az épp aktuális szabályokat, ha egyáltalán kimegyek játszani...
  • lac coo
    #25491
    Én még egyet nem láttam, pedig deviánsokkal játszok ... :)))))
    De ha lő akkor lő, az a dolga :))))
  • RoyalPredator
    #25490
    Dehogynem, és amiatt a kis tücsökp*cs miatt tiltanak majd ki minden HOLY-MASZ játékról ;)
  • Jacek
    #25489
    en szoktam:)van egy ilyen kezi felhuzos pisztolyom ami kb 3 meterre lo el:D fps-t szerintem nem lehetne merni rajta:D:D:D
  • öregharcsa
    #25488
    ne aggódj, találsz ilyen barmot..van belőle bőven...sajnos
  • RoyalPredator
    #25487
    480-as DMR vagyok AKval, onnan dobatok ahonnan akarok
    Egyébként én a fejlövéseket próbálom ezzel elkerülni.
  • lac coo
    #25486
    Mifelénk bevett szokás, hogy mindenki mindenhonnan lőhet. :)
    Nem mondom , hogy ez a követendő példa, de semmi bajunk nincs vele, ha esetleg kiverik a fogamat akkor már tök mindegy, hogy 380-al vagy 460.-al verték ki :))))Teljes mértékben az én dolgom, hogy védjem a pofámat ... :)
    Nem vagyok egy überkemény gyerek, de soha nem értettem mi a fene fáj olyan elviselhetetlenül 400 FPS felett ....Hogy lehet attól annyira parázni.

    Legalább megtanul mindenki osonni, 460 FPS-el szemben senki nem fog neki állni rambózni :))))
  • mstummer
    #25485
    Szvsz 5 méteren túl hülyeség a dobatás. A 20 méter meg kifejezetten sok. Ugyebár a dobatás elsősorban a közeli esetekre, a sérülések elkerülése miatt használatos. 20 méter max egy DMR esetében számít közelinek :)

    De láttam ennél durvábbat is anno. Dobatónál 430 feletti DMR, a célpont kb 15 méterre, és szemből!

    Dobató: Dobd el a fegyvert! Nem akarlak meglőni mert túl erős a fegyverem. (célpont dob)

    Ez mind kedves és szép volt tőle,de 20 méteren belülre sehogy se lőhetne. Ennyi erővel egy DMR-el vagy egyéb sniper-rel bárkit dobathatna a 20 méteres körzetben,elég ha meglátja.

    A két fél egyike sem ismerte a szabályt,de aztán szerencsére ki lettek okosítva. Meg még az a pár ember is akik később hasonló hülyeséget követtek el.

    Láttam viszont szép dobatásokat is szerencsére :) Mostanság viszont egyre ritkább.
  • HöfEE
    #25484
    Lehet kicsit extrém volt a példa :P
  • RoyalPredator
    #25483
    :D ENnyire elvetemült nem vagyok :D
  • HöfEE
    #25482
    Részigazság, valóban helyzet miatt dobat az ember, na de könyörgöm 20 méterről, azért egy kicsit erős :D Én most magamból indulok ki de sztem más is lehet igy gondolkodik mint én, ha te 20 méterrel a hátam mögött odaszólsz hangosan, márpedig nem suttoghatsz mert nem hallom meg, hogy séta, vagy dobd el, megmondom őszintén eszem ágában sem lenne kiállni, inkább megpróbálok fedezékbe futni és esetleg visszalőni, legfeljebb nem járok sikerrel. Meg képzeljük el azt a szitut ahol védő emberkék tegyük fel bekempeltek egy bokrosba és várják a közelre kerülő ellenfelet, te mint támadó haladsz feléjük tudod, hogy ott vannak de nincs tűzharc. Látni viszont nem látod őket de tudsz róluk, beorditasz nekik hogy séta?? Hááát :D Lenne mulatság azt hiszem :D
  • RoyalPredator
    #25481
    Én speciel kb 20 méterig lazán dobatok, ha oldalt áll nekem vki, és nagy eséllyel csak a fejét tudnám meglőni. Mókusvadász kollégát is így dobattam legutóbb, csak a harc havében nem furcsállta, hogy rá célzok és prüsszögök valamit. De becsületesen kiállt, és nem lőtt rám vissza.

    CQBnél meg szintén ez a helyzet. Nem távolság miatt dobatunk, hanem helyzet miatt. Mert játékostársainkat nem akarjuk felesleges fájdalmaknak kitenni, mint ahogy mi se akarunk így megszenvedni egy-egy ballépést.

    Egyébként "Vagy a legfiatalabb "megbecsült tag" betöltötte a a 21-et :)" Szerintem is:D Ott így működnek a dolgok.
    Ráadásul ezzel kizárnák a játékosok 30%-át, akik gimi/fősuli mellett, v újonc egyetemistaként játszik. Nagyon forradalmi, tényleg :) Olyan közösségösszekovácsoló ereje van ennek az alaptalan selejtezésnek, hogy kész.

    Nálunk valahogy nincsenek őrültek, mégis, minket titulálnak selejtnek =)
  • HöfEE
    #25480
    A 2 méteres minimális rálövés cqb-n simán előfordulhat. De tény, hogy ilyen közelről adott helyzetben érdemes inkább dobatni. Annyit azért vegyünk figyelembe, hogy (ez a szabályzatban is le van írva!) ezen szabályzat úgy született, hogy lehessen rajta szigorítani, pl a rálövési távolságokon. Ugyanis marhára nem mindegy, hogy egy szabályzaton enyhít vagy szigorít az ember, ha egy szabályzaton enyhíteni kell vagy lehet ott már eleve valami rossz. ÉS így természetesen a játékszervezők lehetőségei is nagyobbak.
  • mokusvadasz
    #25479
    Vagy a legfiatalabb "megbecsült tag" betöltötte a a 21-et :)
  • Jacek
    #25478
    mijeza 21 ev? valamelyik volt egy hetet az usaban?:D:D:D aztan mar vilaglatott szemely?:D
  • Mersant
    #25477
    nem hiszem, mert utana 460-nal meg 5m van irva.
  • RoyalPredator
    #25476
    Az 20 Méter akar lenni szerintem...

  • Mersant
    #25475
    "minimalis ralovesi tavolsag 2m, alatta egyes loves"
    kinek jut eszebe 2m-rol megloni valakit? mar a veletlenektol es az ijedtsegtol elvonatkoztatva.
  • HöfEE
    #25474
    Hogy beleszóljak én is kicsit a témába. A MASZ-osokkal nehéz mit kezdeni ezt én nem is ecsetelem megtették itt már helyettem jó néhányan. Szeretnék bemutatni nektek egy szabályzatot amit a csapatommal (B.A.S.E.) és még több más csapattal, játékossal fejlesztettünk ki az ide év folyamán több hónapon keresztül, már sok helyre el lett küldve, nem tudom az itt jelenlévők hallottak e róla, ha nem akkor most fognak :)

    Tessék letölteni, átolvasni (nem csak az fps értékeken csámcsogni), mert bizony mi itt igyekeztünk rengeteg olyan fontos dolgot belevenni a szabályzatba amiről itt is például szó van és jelenleg nem említi semmi.

    Mi itt Dél-Dunántúlon ezen szabályzat szerint fogunk a jövőben játszaniMagyar Wargame Szabályzat -katt!
  • RoyalPredator
    #25473
    Valahogy nekem nincs szavazógombom.
    Valahogy legalább 1000 embernek kéne szavazni h értelme is legyen.
  • lac coo
    #25472
    Igen ott én is .Ez már egy ... :)
  • mstummer
    #25471
    Pl a jatekszervezes.hu -n is van szavazás,szavaztam én is.
  • lac coo
    #25470
    Ez naívság, életveszélyes helyszínre nem szervezhet senki semmit!!!!
    Ha súlyos baleset lesz, ahol rendőrség is van , ott csúnya meghurcolás lesz a vége, még ha nem is 17 éves csinálta a bajt .....

    Szóval nem vitatkozni akarok ( annak amúgy sincs értelme...), de a 30 fps-en kívül vannak itt egyéb rettentően súlyos gondok is, ha már magyar airsoft-ot akarnak építeni, ezekkel kéne sürgősen foglalkozni ....
    ehelyett még mindig a csak azért is megmutatjuk hogy úgy lesz dolog megy ismét :((((

    Van ez látszat demokrácia ( ezzel majd szépen lehet takarózni később, majd meglátjátok...), hogy a csapatok szavazhatnak, no de valaki mutasson már egy pár tucat oldalt, ahol ez világgá lett kürtölve???!!!
    Ha jól látom, eddig valami véletlen folytán 26 csapat szerzett tudomást a szavazásról, akik történetesen hajlandók is Thraser félékkel szóba állni, az ha bőven számolom is van vagy 250 ember. Bravó !!!
  • RoyalPredator
    #25469
    Hamár "A bosszú népe" nemzette überintelligens airsoftelit a MASZ-t tervezgeti frissíteni...
    ...Akkor egyrészt, LOPJA EL a mi stratégiánkat - Aláírással igazolod, hogy befizetted a játékot, ottvagy, és minden felelősséget felvállalsz, a szervezőket nem terheli. Ennyi...
    ... 18 éves kor alatt, mivel ez az Európai korhatár, Szervezett játékon a szülői papírt kérjék, de a gyerek tudja igazolni, hogy a hivatalos gyámja anyámkínja írta alá - Okirat vagy Telefon...

    Ha már ennyire rettegnek a sok felelősségtől, miért nem mennek elfelé Counterstrikeba, ott max a kakaót öntik a billentyűzetre...

    Az FPS értékeket meg sem említem, mert az szánalom úgy ahogy van.
    Ilyen elven fölcuppanthatnánk nekik a piros rendszámot is. Tudjuk mit jelent...

    Továbbá előhírható hogy rácsos szemvédelem nem megengedett, meg hogy Közelező arcvédelem. Ezek a szabályok, ha vki nem tesz eleget, még mindíg biztosíthatnak az illető(k)nek maszkot, szemüveget, akármit.
    Bár ez mégegy haszonforrás lenne nekik... mert ők minimum X ft nyereség alatt nem fognak szervezni nekünk semmit...

    Öröm nézni, a problémákat mi már rég megoldottuk, míg nekik csak most merül föl
  • lac coo
    #25468
    No, olvasgatom odaát ismét a következő MASZ tervezetről szóló vitát, egy apró megjegyzés ,ha már magam is magyar airsoft-os vagyok ....

    Megy a vita, hogy 16 (21..) éves kor alatt senki ne mehessen játékra 8már itt szégyenlem magam ...)...indok szerint ha baleset éri komoly ügy lehet belőle....

    Egy idézet csak így találomra :

    "A baj ezzel csak az, hogy nyilván nem a szülő írta alá a papírt. Akkor meg megint elővehetik a szervezőt ha történik valami baleset. És HA nyer is egy esetleges peren, senkinek nem hiányzik a bíróságra járás, a meghurcolás. Azt ne is említsük, hogy a bíróságon sem mindig az nyer akinek igaza van."

    35, 40, akárhány éves embert is érhet baleset! Hogy saját felelősségre ment és ezt aláírta? Ez nem így működik! Vannak bizonyos alapvető biztonsági, balesetvédelmi szabályok amiket mind szervezőnek, pályatulajdonosnak illene figyelembe venni .Ha ezek nincsenek meg bárki is ír alá bármit a felelősség nem áthárítható .

    Vegyünk egy példát. Hatvani pálya, legjobb jóindulattal is simán életveszélyesnek mondható!( Szögek, üvegek mindenhol, sehol egy korlát, ablak, a fűben gödrök lapulnak körbekerítés nélkül stb ...)
    Valaki lezúg a legfelső emeltről, végig pattog fejjel a betonlépcsők között, belehal .Akkor a szervező mit fog lebegtetni, a nyilatkozatot amiben aláírta az ember, hogy saját felelősségre volt ott???
    Ugyanmár ....
    Rendőrség, anyámkínja, kérdések ki és miért szervezte, tisztában volt-e a pálya állapotával stb ....Miért veszélyeztette sok ember testi épségét stb.
    Vidámparkban ha beülök a hullámvasútra majd onnan kiszállok menet közben és megsérülök az az én felelősségem...Ha viszont selejt a biztonsági öv, sőt nincs is, onnantól kezdve nem én vagyok a hunyó bármit is írtam alá ...

    Lényeg a lényeg: ha már egy ország szabályzatát írja meg néhány önjelölt ember, nem ártana tovább gondolni a dolgokat.

  • lac coo
    #25467
    De felfelé honnan indul maga a zseb ?
    Ha megnézed a lenti képet bal oldalon, látszik, hogy az M4 tártartó pont a pántsor tetejétől indul ...
    az AK is, nem lóg rá majd felfelé a térképzsebre ?

    És még egy kérdés, ez valami elcseszett molle rendszer, vagy csak kimaradt minden második pánt .

  • praksi
    #25466
    megnéztem az enyémen, 4 csíkot foglalnak el az AK zsebek.