29530
border=0>

border=0>



KULTURÁLT FÓRUMOZÁS A HOSSZÚ ÉLET TITKA
A flamelést, személyeskedést BANamákra utazással jutalmazzuk!

  • lac coo
    #25545
    Az hogy te ezt szidásnak fogod fel, mindent elárul! ;)

    Nyugodj meg, kaptam én is "együttérző" maileket , pm-eket nem egyszer....

    Deigaza van , megint elkanyarodtunk, a maszról volt szó.
    Ahogy szinte mindenhol olvasom kurvára nincs meg a nagy egyetértés a tervezett esztelen változtatásokkal kapcsolatban, szóval akárhogy is lesz sokaknak lesz rossz szájíze miatta .....Azt nem értem miért nem lehet softairen nyílvánosan szavazni ????

  • sgmbulldog
    #25544
    Egy különbség van közted és köztünk. Mi nem szidunk téged a saját portánkon, hagyjuk/hagynánk hogy járd az utad (csak itt több szó van a softairről mint bármi másról). Te viszont a sok éves munkánkat szidod, úgy hogy az egyetlen user vagy, akinek a kitiltásáért gratuláló pmeket kaptam :) Általában anyázás van érte, de te üdítő színfolt voltál.
    Kiestél közülünk. Csinálj magadnak saját közösséget, és hagyj minket békén. Majd ha a softairen azt olvasod, hogy az sg-n a Laccooék így vagy úgy, akkor írj te is itt rólunk.

    Megegyeztünk, vagy ez az egyetlen téma amivel elő tudsz jönni ?
  • lac coo
    #25543
    Amúgy ha veszed a fáradságot és keresel régi-régi hazai as képeket, rögtön feltűnik, hogy akkoriban ezeknek az embereknek, akik most a legjobban kampányolnak a fiatalok ellen, semmi bajuk nem volt velük, vígan játszadoztak együtt ! :))))
    No meg kapásból tudnék nem egy hírnököt mondani ,aki azért nem 18-év felett kezdte a játékot ...:)))

    Muhaha .
  • lac coo
    #25542
    Az mit jelent , hogy a forum közösségébe beilleszkedni ??

    Ahogy ott mondták: ha nem tudsz pozitivan valamihez hozzászólni , akkor ne is szólj hozzá ? :)

    Vagy fel kell venni az éppen trendi dolgokat ?

    Nos mindegy , csak filozofálgatok,én ugye már egy életre végeztem azzal a forummal ,de morálisan egy nullának tartom azt , és amilyen légkör van ott ....

    Az meg mi hogy sértőnek tűnhet? :)) Sértő is, vadember beszél így más emberhez, minek ezt csűrni csavarni, ha igaza van ha nincs . :)

    Sokszor viszont jókat derülök , így , már kívülállóként ( bár van másik regem régebbről, egy betűt még nem írtam oda és nem is fogok ...),amilyen hisztit levágnak néhányan ezek közül a "nagy rálátású" emberek közül :))))Óvoda néha, komolyan mondom :)))


    Mondjuk ez amit most írtál, nesze semmi fogd meg jól .... :)
    Ez a ki kezdte öt éve a sportot idehaza meg lassan igencsak elévül , ha érted mire gondolok .
  • kvitya
    #25541
    Egy fórumnak mindig lesz közössége és soha nem lesz köztük egyetértés, sőt még csak stílusbeli hasonlóság sem. Anno régen, amikor elkezdtük ezt a fórumot (igen, a Skorpiós srácok csinálták saját pénzükön a közösségnek - akiket mai napig sokan nem szeretnek, de mégis szívesen csatlakoznának... ), szóval amikor elkezdtük, akkor a hazai as közösségnek csináltuk. Mindenkinek. Mindenki lehetőséget kap a mai napig is arra, hogy használja (eddig kb 10-15 ember lett kivágva az évek alatt, illetve volt egy nem épp stílusos tulaj váltás is), amennyiben képes a fórum közösségébe beilleszkedni. A moderálási elvek a szakfórumokéhoz képest szánalmasan visszafogottak, hatalmas szabadság van. Ha ezzel visszaél valaki, akkor az már nem véletlenül teszi.
    Trasherhez külön - ha már példának hoztad: egyedi a stílusa, de vonatkoztass el attól, ahogyan mondja - csak arra figyelj, amit mond. A válaszai sértőnek tűnhetnek, ha csak olvasod, ha át is gondolod, mit mond, akkor bizony igazat adsz neki. Nem tévedhetetlen természetesen, de a userek 99,9999%nál nagyobb rálátása van arra, amihez hozzászól.
  • Kami
    #25540
    Köszönöm neked is!
    Ezt kerestem! :-D
  • merACE
    #25539
    Gearbox verziók

    Hogyan működik?
  • Kami
    #25538
    Értem és köszönöm a választ!
    Most már csak a szériával kapcsolatos véleményre, tapasztalatokra volnék kíváncsi és az első kérdésemben feltett gearboxos verziók közötti különbségek érdekelnének.
  • lac coo
    #25537
    Hát spec én nem igen értek ilyen szempontból hozzá..

    Van Cyma AK-m, az teljesen jó, majdhogynem örök darabnak mondanám némi javítgatás után.
    Olcsóbat úgy értettem, hogy ne legyen túl drága, nem úgy, hogy még ennél az árnál is olcsóbbat ! :)
  • Kami
    #25536
    Olcsóbbat?
    Eddig új termékek között nézelődtem, -használtat nem akarok venni, hozzáértés hiányában- és messze ez volt a legolcsóbb, szóval az árral nem is volna gond, a lényeg, hogy ne vegyek olyan szériát, példányt ami pl. két tár kilövése után bemondja az unalmast!
    Ezért kérdezem, hogy ezzel a szériával, mi a tapasztalatotok.
    A hsz.-ekt olvasva értetek hozzá, jártasak vagytok a fegyverek terén ezért érdekelt a véleményetek, tapasztalatotok.
  • lac coo
    #25535
    Ez is komfortos lehet, de én azért csak félek ezektől ... :)

  • lac coo
    #25534
    Ezzel a webshoppal mostanában komoly gondok vannak, nem rendelnék onnan ...
    gondolom a fegyver jó, de alapszabály: airsoftban nem az a jó fegyver ami tetszik hanem ami valóban jó :)

    Én olcsóbb AK-t javasolnék ....
  • Kami
    #25533
    Itt a magasröptű vita közepette félve kérdezem meg, valaki esetleg a #25499-re tud és akar válaszolni?
    THX!
  • lac coo
    #25532
    Ugyan,ugyan....
    Trasher hányszor tudna úgy beszólni ha nem Trasher lenne ???? :)))))
    Ő legjobb példa az egész problémára ! :)
    Régi motoros, nem vitatom biztos sokat tud a sportról, meg sokaknak jó cimborája is, ezért vele kapcsolatban a nagy szólásszabadság van.Rambo1000-nek viszont kuss van ... !

    gondolom világos...
    Miért nem lehet egyszer mindkettőnek kuss, és békesség ???
  • lac coo
    #25531
    Hát ne haragudj , Kvitya, hogy ezt mondom, kb két olvasom a Softairt ott mindent lehet mondani csak azt nem , hogy pártatlan a moderálás !!!

    Nem vagyok naív, nehéz dolog. barátok vagytok ,az egyik élvezi a helyzetet a másik túllépne ezen, de mert nagy valószínűséggel sértődés lenne a vége minden marad a régiben. Mégis úgy vélem, hogy egy ilyen nagy tekintélyű oldalnak mint a Softair, másként kéne kezelnie ezt a helyzetet, még ha rohadt nehéz is, és esetleg barátok állnának egymással szemben.az, hogy van 6000 user nem csak hatalommal hanem felelősséggel is kéne hogy járjon.
    Te, Tomekk, Malu meg még néhányan képesek lenétek erre, Hitman, Trasher, Zephir és még sokan alkalmatlanok erre a feladatra, itt már többről van szó ( kéne hogy szó legyen...) mint egyszerű moderálásról !!!
    És ugye nem a fórumszabályokról beszélek, az sajnos mindenhol így van, szarnak rá az userek, magam is voltam moderátor elég strapás meg bosszantó sokszor ....

    Mikor indult a 6.mm.hu bíztam benne, hogy ott megvalósul a ékés egymás mellett élés( vagy uram atyám egymással ...), de aztán rövid idő alatt ott is jöttek a "Trasher lő, gól..! " típusú hozzászólások, no onnantól kezdve abban is nagyot csalódtam ... :(

    Pedig ha belegondolsz, nem is lenne olyan nehéz rendet rakni, senki ne oltsa a másikat, szigorúan fellépni ellene,nem kivétalazve, és fél év alatt rend lenne .
    Most, bár nekem mindenki mást mond érdekes módon, valami nagyon lehangoló légkör lengi be az egész Softairt ( ismét kiemelném, az ország legnagyobb airsoftos közösségi oldala ! ), kegyetlen dolog látni, hogy két részre szakadt az egész, és ez a Softaires "magnak" nagyon tetszik is, vannak ők, és vannak akik hangot adnak felháborodásuknak. És ami a legszomorúbb, hogy nagyon sokan vannak ,akik , egyszerűen nem is írnak oda, mert zavarja őket a légkör(had ne mondjak neveket, nem egyel beszéltem privátban annak idején, genya dolog lenne kiadni a nevüket ...) ,sőt van még egy csoport aki egyszerűen tovább áll onnan !

    Ezt elintézni annyival, hogy nem kötelező...Hát nem mindenkinek való a hatalom, ez régi igazság ... :)

    Pedig egyszerűen ha mindenki nyitott volna a békességre, és nem űznének sportot a másik nyírásából teljesen jól működhetne az az oldal ! Ha ez nem megy önként , moderálni kell nincs mese, majd rájön mindenki fél év után, hogy nem is olyan rossz az, ha nincs állandó toroknak ugrálás, van viszont békesség, ahol a különböző nézetek jól elvannak egymás mellett ....


    FPS: hát én nem tudom, minden fegyveremet leteszteltem a saját hátamon , és nagy különbséget nem vettem észre a 380 és a 450 között.Lőtávban egyetértek, nagyon keveset képes csak hozzáadni a +fps, viszont jobban lekűzdi a bokrokat, füvet stb ... És gyorsabban is ér célba .
  • kvitya
    #25530
    A hangnem egy dolog, ehhez mindkét oldalra szükség van - szerintem
  • kvitya
    #25529
    Szerinted valóban akkora öröm évek óta hallgatni, hogy mindkét oldal gyaláz, mert szerinte a másikat képviselem, amikor békés megoldást ajánlok nekik? Öröm, hogy szó szerint fenyegettek (engam-családom-vagyontárgyaim), mert nem csípem a nácifanokat? Öröm, hogy napi minimum fél óra meló van a fórummal, hogy rend legyen, mindenki elégedett legyen és minden privátra válaszoljak (amiknek 99%a felesleges, csak a user nem olvassa el a fórumszabályokat)?

    350 vs 400 vs 430 fps: a lőtáv különbség nincs több, mint 5-8 méter, ellenben néhány méterről (CQB távok) a roncsoló hatás jelentősen eltér. Egy normális hopup szerkezet normális komponensekből és a minőségi BB jelentősen nagyobb lőtáv különbséget képes produkálni, mint a torkolati sebesség változtatása. Akkor viszont mi értelme növelni a torkolatit?
  • lac coo
    #25528
    Ugyan már ....

    Tudod mit mondok!

    Miért olyan lehetetlen dolog az, hogy ti adminok megszüntessétek a Softairen a lenéző, megalázó, becsmérlő hangnemet mindenkivel szemben aki kicsit másképp gondolkodik az airsoftról mint játékról ????

    Nem volna-e jobb ha a különböző táborok békében meglennének egymás mellett , és nem folyton csak a gyerekes vélemény nyilvánítás kapna támogatást részetekről ????

    Belehalna-e a softair ha például valaki tuningolás után érdeklődik az nem lenne elküldve a p*csába, hanem megkapja a szükséges információt???
    Hisz ha neki úgy jó mi azzal a baj ....A ti játékaitokra meg úgysem kerülne be soha he nem felel meg a szabályoknak .
    Nekem ott borult ki a bili, mikor valaki azt írta, hogy addig nem lesz rend amíg meg nem jön mindenkinek a józan esze és nem butít 350 alá !!!


    Csak hát egy a baj, az ottani adminok, moderátorok , "megbecsült" személyek ezt a dolgot felettébb élvezik, eszük ágában sincs a békesség :)

    Igen, tudom, nem muszáj oda járni, ez a mondat mindent minősít rólatok, már meg ne haragudj ...
  • sgmbulldog
    #25527
    Te meg a kényszer képzeteteket !

    Pár hsz-el olvass vissza. A meglévő szabályzatok 80% ilyen. Sajnálom hogy 2005-ben nekünk jutott eszünkbe először, ezért a miénk az első "Magyar". Az általános, és a többi magyar nem baj ? Nem az van benne hogy "országos" !
  • lac coo
    #25526
    lOL hát az a neve, ne beszéld már belém a gyereket... !!! :)))))
  • lac coo
    #25525
    Jón hát ne essünk tulzásba ! :)
    Nekem is van brutál gázos pisztolyom ( szerintem inkább készült légpisztolynak mint airsofnak de 6mm BB kaliber) 980 fps-t tol...


    De azt határozottan mondom 450 körül még nem vészes , közelről sem.
    Két hete voltunk CQB-n Hatvanban és bizony nálunk nem ritka a 450 környéki sőt feletti fegyver, semmi rémséges nem történt ....

    De a lényeg ami miatt kűzdök régóta:

    Én az airsoft alja, szégyene vagyok csak mert így szeretem ???? Miattam fogja a rendőrség betiltani, kerül be a fokuszba stb ??? :))))
    Büdösbunkó vagyok mert nem rinyálok tele mindent hogy elájultam, meghaltam leszakadt a lábam a 430 FPS-től ????
    És a másik tábor az airsoft angyalkái, a 350-es klubbal mert az olyan trendi,meg a többi számomra kisded dolgaival???

    Te értelmes ember vagy, gondolom érted mi a gondom. A hozzáállás, amit ott oly divatos napi szinten hangoztatni !

    pl.: az agyadat tuningoljad, mennyé innen ....


    Fúúú, nálam rohadt meleg van, semmi kedvem írni ... :))))Vége . :)
  • sgmbulldog
    #25524
    NEM is mondta senki. Csak ti.
  • lac coo
    #25523
    Jó ez meddő vita, én továbbra sem gondolok mást róla mint egyszerűen háziszabályzatnak jött létre, szándékot sem látok, hogy valaha országos egység legyen....
    Tehát NEM Magyar szabályzat ....
  • Punker
    #25522
    bár én nem szavazhatok, láttam a tervezetet. az ég világon semmit nem fog változtatni a játékosok 95%-ánál.

    2006-ban játszottam 250 FPS-sel
    2007 közepéig 300 FPS-sel
    2008-ban 410 körül.
    2009-ben 2 játékot leszámítva 265 FPS-sel
    2010-ben 380-nal.

    qrvára semmit nem számít hogy 300-400 vagy 430, játék élményben sokkal jobb a kis gyenge tücsökpöccsel rommá lőni egy elnyomó rajt. mint a nagy G3-assal 50+ méterről leszedegetni a kamu rambókat :P
  • kvitya
    #25521
    Minimális rálövésihez: a puskám 590 fps (@ 0,20 Marui, Guarder chrono)... 0,40es BB-t használok, ez csőtoroknál ~400 fps lesz. Ezzel arcon/nyakon/ízületen kenlek mondjuk 2-3-5 méterről (mert a játékosok 99%-t képes vagyok meglepni ennyire), akkor jó esetben csak bevizelsz....

    Biztos, hogy ezt szeretnéd?
  • sgmbulldog
    #25520
    "Vagy ezt úgy értsem hogy a többi ( akinek más a véleménye ...) az ne szóljon bele ? :)"

    Én sem szólok bele az ÁASZ-be, a MWSZ-be, az MASZ-K-ba, és még nem is tudom mibe. Egyszerűen nincs hozzá közöm. Ahogy már bocs de nektek sincs a MASZhoz, hiszen nem tartjátok be úgysem.
  • mstummer
    #25519
    Persze a végén öltözzünk páncélba,csináljunk paintballt... Nem vagyok az a fajta aki jajjgat minden apró találatért. Az arcvédő alap nálam,de egyáltalán nem kellemes ha pl belső combon lőnek akár csak 450-el is 2 méterről. Más érzékenyebb részről már ne is beszéljünk. (hála égnek engem még nem találtak tökön,de a csapatból már volt rá példa)
    Szerintem a 20 méteres rálövéssel 1 gond van csak:
    1,Az emberek jó része nem tudja mennyi is a 20 méter...

    Továbbá eddig sem voltak megölve a játékok.Akik képesek voltak a szabályok betartására azok remekül szórakoztak. A játék megölése mindig a szabályok megszegéséből jön létre.
  • sgmbulldog
    #25518
    Oké hagyjuk a vitát. Inkább elmondom hogyan gondoltam végig mire szavazzak csapaton belül.

    430ról 400ra:
    ellene:
    - a gyári kínai AEG-k 400 felettiek, át kell őket alakítani hogy beleférjenek
    - akinek jól működik évek óta a 430-as AEGje kénytelen újra finomhangolni

    mellette:
    - a kínai fegyvereket úgyis alapból illik átnézi, és javasolt pár dolgot talán ki is cserélni bennük, és 400 fps igénybevétellel valószínűleg tovább is bírják probléma nélkül
    - ha nem lesz 400/430 kettős határ (épület/azon kívül), akkor akinek egy fegyvere van, az is el tud úgy menni BÁRMELYIK játékra ezentúl anélkül hogy hátrányban érezné magát
    - bármennyire is kicsi a különbség, kissebb erő, kissebb sérülésveszély
    - jó hopup beállításnál nem csökken a hatékonyság, de "demokratikusabb" lesz az arzenál

    Ezeket mérlegelve döntöttem úgy hogy az IGENre szavazok. Bár ez csak a sok csapat egyikének egyik belső szavazataként számít, de megvilágítja hogy miért lett egyáltalán felhozva.

    Nem szeretném ha egyesével el kezdenétek cáfolni ez vagy az miért nem jó szempont ezek a SAJÁT döntéseim okai.

    Ha a (megnéztem) pont 50 vezető, az általuk képviseltek szavazatai alapján ezt akarja akkor ez lesz. Ha a NEM lesz többségben akkor nem lesz. Felesleges 2 vagy akárhány embernek bármit mondani, ha többszász képviselt játékos aki a jövőben valószínűleg ez szerint fog játszani így szavaz.
  • kvitya
    #25517
    A dobatás egyszerűen annak bizonyítéka, hogy szerencsésebb és jobb vagy az ellenfelednél és elég értelmes vagy hozzá, hogy ezzel ne élj vissza.

    Nem attól leszel jó játékos, hogy mindenkit legépelsz 400+ -os fegyverrel. Attól leszel jó, hogy a feladatodat végre tudod hajtani és tovább lépni a következőre. Ha pedig ellenféllel találkozol, akár egyetlen lövés nélkül is ki tudod iktatni. Ez a tudásod egyetlen jelzője. Semmi más......
  • lac coo
    #25516
    Vagy megszűnne ez az X méteres baromság, mindenki vigyázna a pofikájára és nem kéne ilyen nyakatekert , erőltetett dolgokkal megölni a játékot ;)
    Az a dobatás tényleg egyszerű számháború semmi egyéb ....:)
  • mstummer
    #25515
    Pfff... na neeee...akkor aki 20 méteren belül van szinte automatikusan halott? Úgy aztán élmény játszani...
    Ennek értelme=0. Ha az ellen 20 méteren belül van akkor kötelezően az oldalfegyvert előveszed és azzal lelőheted,vagy dobathatod.
  • lac coo
    #25514
    Ne a Softair-ről beszéljünk már megint !
    Maradjunk a Magyar szabályzatnál, ha már én is beletartozom ( amíg érdekel és nem nevetséges pontok vannak benne ...) .

    Ha már többi fórum ...
    Napi szinten átböngészek szinte minden hazai fórumot, a legnagyobbaktól egészen a kis csapatok házi-fórumjáig. Rengeteget ...

    Sehol nem olvastam még olyan szintű sírást a gyilkos erejű 430 FPS miatt, meg a gyalázatos , hülyegyerekmennyéinnen nagy fps-t használó uderekről mint a Softairen ! Komolyan, ez sehol nem okoz még kicsike gondot sem !

    Sokat gondolkodtam ezen, mert azt senki nem adja be nekem , hogy milyen életveszélyes a dolog, a 380 pedig milyen harmatgyenge, hogy mitől van ez ...


    szerintem egyre népszerűbb a sport, olcsó is tömegek kezdenek bele, mert menő, jó buli, nagy puska, katona ruha kommandérosmellény stb.. csak épen nagyon kevesek képesek felvállalni azt, hogy ez bizony néha fáj, sőt néha , szinte törvényszerű a sérülés is .
    Ez ilyen. Ha hyegyi bringás leszek tisztában leszek vele, hogy ha elzúgok, kezem_lában kitöröm. itt meg tisztában vagyok vele, hogy bárhogy is tépem a számat, vagy üldözök mindenkit magam körül előbb-utóbb úgy is kapok fejlövést, kis vérző sebet talán nagyobbat...

    Lehet játszani 300 FPS alatt is, miért is ne, ha az adott közösségnek így jó, mozognak jó levegőn vannak ennek örülni kell ....

    De engem mindig felháborított, hogy mert nevetségesnek tartom a 350 FPS-t, meg hogy milyen nagyon jó, mindenhol a legválogatottabb jelzőkkel illetnek (minket ), és nemes egyszerűséggel a sport alja lettünk, mert a sok selyemfiú fél egy darázscsípéstől .....
  • RoyalPredator
    #25513
    Csak nem élünk a Talmud szerint.
    És ezt itt le is zárhatnánk...
  • lac coo
    #25512
    A többi valahogy nem akarja az éppen trendi dolgokat ilyen szinten ráerőszakolni senkire .

    Ha nem értek egyet vele, például az ég világon semmi bajom a 17 évesekkel és a 430FPS-el, akkor miért alkalmaznám ( 100%-osan ...) ? :)

    Vagy ezt úgy értsem hogy a többi ( akinek más a véleménye ...) az ne szóljon bele ? :)
  • sgmbulldog
    #25511
    A ti felfogásotokkal élve, minden netes fórum elnyomó, hiszen egy szűk kör (adminok, modok) döntik el ott mit szabad, és mit nem. Ha regisztrálsz akkor ezt elfogadod. Persze akit kiraknak annak természetesen nem jó.
  • sgmbulldog
    #25510
    Persze hogy ugyanaz, hiszen CSAK a softairen kötelező.

    Csak azok véleménye számít benne akik alkalmazni szeretnék, vagy ha softaires játékra mennek akkor alávetik magukat neki. A többi miért szólhatna bele ? Aki nálunk van az beleszólhat csapatilag ha akar. Aki meg másutt "él" a neten annak nem mindegy ?

    A többi "általános" vagy "magyar" jelzőt használó szabályzattal miért nincs gondotok ? :D
  • lac coo
    #25509
    De gondolom annak idején külföldi oldalakról másolgattatok, vettétek az ötletet...:)
    Mi a baj ezzel ?

    Örülj neki, hogy ezt másolják mert azt jelenti, hogy alapjaiban jó a cucc ....
  • lac coo
    #25508
    Mi lenne ha nem egy és ugyan lenne a MASZ és a Softair ?????

    Amúgy érdekel, ha nem érdekelne nem ugatnék :)

    De soha nem fogom MAGYAR szabályzatként kezelni, még ha az is a neve egész egyszerűen mert távolról sem veszitek figyelembe mindenki igényét, sőt aki mást szeretne az még nem titkoltan gyengeelméjűnek is van titulálva ....

    Egységes közösséget építeni az meg eszetek ágában sincs ... szóval ez nem A Magyar szabályzat ....

  • sgmbulldog
    #25507
    Sorry, elfelejtettem, hogy a 10 bújósgerinces nevedből egy admin, és látod a naplózást :)

    A MASZ nem kötelező mindenütt. Nem is tettük sehol másutt azzá, csak a saját házunk táján. Ott meg had döntsük el mi legyen. Van min 30 szabályzat már itthon, és mindegyik kötelező valahol. Csak van ami 10 fős, és van ami 5000 fős helyen. Mindenki oda megy játszani ami neki tetszik,nem ugatni kell a másikra. Az airsoftban Magyarországon EGYETLEN KÖTELEZŐ van ami MINDEN airsoftosra vonatkozik, és nem lehet kikerülni. A fegyvertörvény.
  • RoyalPredator
    #25506
    Hülyeség.