411
Kicsit elngondolkodva azon, mi hangzott el a filmben, egy furcsa összefüggésre jöttem rá.
  • [HUN]PAStheLoD
    #274
    fasza ez a topic :)) 3 mátrix meg 111 NEMmátrix :DD
  • PResident Evil
    #273
    megintcsak Ivettnél a pont :DDDDDDDDDD

    bazze az nem kifejezés :DDDD
  • PResident Evil
    #271
    őőő már elment csicsikálni...
  • PResident Evil
    #269
    az úristen óvjon tőle !!!! ;PPPP
  • SoDI---
    #267
    Na jó én alszom, ti meg termeljetek.
  • PResident Evil
    #266
    volt itt minden...
  • SoDI---
    #265
    És hogyan maradnak életben fény nélkül?

    Villanykörte :)
  • SoDI---
    #264
    Ehhez képest máshol a fél net tele van ehhez hasonló eszmecserékkel :-)

    "Nem dolgozták ki". Hogy ne dolgozták volna ki, amikor minden tökéletesen a helyén van, és egyre jobban értelmet nyer!

    Wachowskiék különben komoly filozófia tanulmányokat folytattak, ez érződik a filmen, nem pedig a kidogozatlanság :))

    Ha a most levegőben lógó kérdések a harmadik részben se kerülnek megválaszolásra, na akkor tényleg lehet ráfogni a kidolgozattlanságot.
  • SoDI---
    #263
    Beszélgethetünk a fantasyról, LoTR-ról, Terminátorról, de ha erre nyílik kedved, akkor erről kéne külön Topic-ot nyitni :)
  • PResident Evil
    #262
    erre mi már a topic nyitásánál rá akartuk ébreszteni :DDDD
  • SoDI---
    #261
    olyan dolgokon töprengesz, melyet a készítők sem dolgoztak ki rendesen

    :-) dehogynem
  • PResident Evil
    #257
    Ivettnél a pont...
  • PResident Evil
    #256
  • SoDI---
    #255
    Honnan lehet azt tudni, hogy az Orákulum igazat mond?

    Hát, valamilyen értelemben mindenképpen igaza van. "Ha az Egyetlen eléri a Forrást, vége a háború, és Zion megmenekül". Véget ér a háború, akkor is, ha Zion mostani lakói meghalnak. És Zion megmenekül akkor is hosszú távon, ha újjá építik.
  • SoDI---
    #254
    Csinálj jobbat.
  • SoDI---
    #253
    Nem baj, annak szántam :)
  • PResident Evil
    #250
    ez lol pöcsfej :DDDDDDDDDd
  • SoDI---
    #249
    HÉ! :)
  • Davidus
    #248
    Ki ez Szalacsi?:)
  • SoDI---
    #247
    Különben meg Orbán Viktor egy utolsó senkiházi cigány

    PONGÓ, PONGÓ, PONGÓ!
    Úgy imádunk, adj egy autogramot !!!! :)
  • SoDI---
    #246
    Ez különben tök jó játék, csináljunk fotómontázsokat rólam :-)



    Keanu Reeves rossz választás volt a szerepre
  • Randal
    #245
    SODI:

    Szerintem szedd össze a mondaivalód és egybe add ki, mert ez a sok baromkodást amit a többiek leművelnek enyhén olvashatatlanná teszi.

    Különben meg Orbán Viktor egy utolsó senkiházi cigány.
  • SoDI---
    #244
    De erre akkor is rá kellett jönni. Vagy talán az építő számára adta magát a megoldás, hogy a hibák jelenléte a rendszer működésének egyetlen záloga? Elvégre egy tökéletes világ mi más okból omolhatott össze? :)
    Szóval a választást, mint hibatényezőt deklarálta a Mátrixba az építő, és innentől a szenvedés önállóan megjelent. Aha.

    BINGÓ, már kezdem érteni :)

    Francnak kellett Wachowskiéknak annyit dumálni a film közben azzal a filozófiaproffal, akinek szerepet is adtak a Tanácsos jelenetben :))

    Bár nagy előny, hogy így legalább jóval a film megnézése után is elkíséri az embert a feeling, amikor megpróbálja megérteni, és elgondolkodni azon, vajon mi lesz a megoldás kulcsa a harmadik részben :)
  • Petyus_
    #243
    Ja félre ne értsd nem általában a papokra gondoltam, hanem arra a nevezetesre aki az általad előszerettel idézett "Sorstalanság cikket" összedobta.. neki nagy valószínűséggel nem jönne be a Matrix.. ^.^
  • Petyus_
    #242
    Egyébként mivel otthon vagy gondolom a genezis történetében.. a szenvedést semmiképpen sem az Orákulum okozta, hanem ez "bele van kódolva az emberbe" (~bűnbeesés ugyi) -> csak Vacsovszkiék nyelvén ezt úgy lehet kifejezni, hogy az "emberi agy nem fogadta el a tökéletes világot leíró rendszert".
  • SoDI---
    #241
    Az Orákulum Ziont találta ki.

    Hmmm, áááá.
    Ott a pont, alighanem tényleg ez a monológ kulcsa :)
    Elvégre ezért volt a kulcsszó a választás! A szenvedés csak Smith baromsága volt! A lényeg az, hogy a Mátrix akkor elfogadható, ha megvan adva a választás illúziója, vagyis a működő ellenállás illúziója...
    Hmmmm... Oda a szellemi fölényemnek :)

    Plébános Úr vajon mit szólna hozzá ha tudná hogy ennyit agyalsz egy ilyen amerikai nemzetidegen drogfogyasztásra sarkalló kultúrmocskon

    Jártam egyszer a baji pap házában. 72 cm-nél is nagyobb a TV-je, pedig az egyházi adások kisebbségben vannak. :-)
    Egy kis szórakozás kell, arról már nem is beszélve, hogy senkinek sem jut eszébe kivetni valót keresni benne. (pl. mno.hu - pozitív kiritika) :-))
  • zaki
    #240
  • Petyus_
    #239
    Tényleg a legedás Plébános Úr vajon mit szólna hozzá ha tudná hogy ennyit agyalsz egy ilyen amerikai nemzetidegen drogfogyasztásra sarkalló kultúrmocskon min a Mátriksz? :D
  • Petyus_
    #238
    Az Orákulum Ziont találta ki. Nem segít Morphiéknak de nem is árt nekik mint ahogy ő is mondja.. ő csak egy program.

    Egyébként szexi vagy Blasta képén, telefonszámod van? :D
  • Calver
    #237
    Komolyan mondom már folynak a könnyeim a röhögéstől!
  • Blasta
    #236
    Mondom! Beteg vagyok! Egy szar alak! Húzol akkor aludni?
  • Blasta
    #235
    Oh. De cuki.
  • SoDI---
    #234
    Te ezen csodálkozol?

    A politika csak egyetlen aspektusa az életnek.
    Csodálkozom, hogy egyesek mindent egybe próbálnak mosni vele. Annyira, hogy még egy Mátrix 2-s fórumból is polfórum válik---
    Ez már tényleg beteges!
  • SoDI---
    #233
    Ha lejáratod magad a fórumon akkor vállald a következményeit

    Minden leírt mondatom vállalható, csupán esetleg félremagyarázott. Idézd azt a mondatomat, amivel szerinted a leginkább lejárattam magam, és szívesen elmagyarázom, hogy mit értettél félre rajta. Én irtózom az olyan emberektől, akik mutogatják, hogy van eredeti Mein Kampf-uk, de a nyílt utcán "psszt, meghallják!"-stílust veszik fel. Én undorodom a náciktól, a gyűlölködőktől, mivel olyan mérsékelt, és megfontolt véleményt formálok mindenről, amit bármilyen körülmények között - akár személyesen - is vállalni tudok. Nem látom ebben saját magam lejáratását.

    aki a törvények és a szép szavak mögé rejtőzik, mert semmi kurázsi nincs benne

    Kurázsi = Periszkópos viperával ütni annak a koponyáját, aki nem tetszik?
    Kurázsi = Kirakatokat törni, és rohamrendőrnek rontani, ha nem nekem megfelelő oldal van hatalmon?

    Mitől lenne bennem kurázsi?
  • Calver
    #232
    Te pedig végtelenül nevetséges vagy. Ha lejáratod magad a fórumon akkor vállald a következményeit, kisangyalka. Tipikusan az a fajta beszari emberfattyú vagy, aki a törvények és a szép szavak mögé rejtőzik, mert semmi kurázsi nincs benne. Nevetséges és szánalmas.
  • Blasta
    #231
    AZért megkérdezném:
    Te ezen csodálkozol?
  • SoDI---
    #230
    Aki személyeskedni óhajt annak ott a Gumiszoba
    Aki politizálni, annak ott a Politika fórum

    Egy film egy konkrét kérdését megvitatni szerintem az Általános eszmecsere a megfelelő hely.

    Néhány napja véleményt nyilvánítottam pl. tök normálisan egy horror filmhez. A következő hozzszólás ez volt a fórumban: "Mi van, nácikám, a zsidó pénzből fizetett filmeket nézed?"

    Ami három okból is idegesítő.

    1-) Teljesen témaromboló
    2-) Vagy félreértésből, vagy szándékos rágalmazási számdékkal antiszemitizmussal vádol.
    3-) Végtelenül primitív.
  • comet
    #229
    Bazz Haggyátok már Sodi-t politikában valszeg senki sem ért vele eggyütt de attól még nem kéne hülyének nézni ha éppen valami tényleg normális mondanivalója van b+ !
  • SoDI---
    #228
    Bizony-bizony.
    Mennyivel bölcsebb tett is, ha az ember nem támogatja személyes jelenlétével a fiatalság jövőjének sorsáért aggódókat, hanem távolról billegeti a fejét, hogy ej-ej "szét kéne már verni kardlappal a magyarokat".
  • PResident Evil
    #227
    csá mindenkinek... újra ittt :DDD