411
Kicsit elngondolkodva azon, mi hangzott el a filmben, egy furcsa összefüggésre jöttem rá.
  • Blasta
    #371
    Morpheus= változást jelent szó szerint, ha a morph szóból indulunk ki.
  • SoDI---
    #370
    Nem szeretem én a gúnytolódást :)
  • Factor_007
    #369
    van benne valami (nekem az angol tanárnőm hivta fel rá a figyelmemet)pl: Neo= vami uj dolog, ujdonság Trinity(trinitás)=szent háromság féle Morpheus= az álmok örzője. vmeik istenség (római vagy görög nem tom)
    csak ami most eszembe jutott
  • mikike
    #368
    ostobák vagytok egy ilyyen filmen vitatkozni...
    mindenki teszi amit tennie kell...
    neo is tette, amit a rendező mondott
  • [HUN]PAStheLoD
    #367
    vannak! a programok visszatérnek "istenhez" "the source" és ott békében kitörlődnek :)
  • [HUN]PAStheLoD
    #366
    mivan ivett?? bEjön neked ? :PP
  • The Garrett
    #364
    Na most megyek megnézni. Elég sok rosszatt hallottam róla. CSak nem lesz olyan szar :)
  • Tikal #363
    Ez nem vicc, te nem fedeztél fel semmi ilyet? Hmmm.. Tele van vallásos, keleti filozofiás üzenetekkel....
  • SoDI---
    #362
    Ha ha ha...
    De vicces.
  • Blasta
    #361
    Erről már volt itt is szó!
  • Tikal #360
    Sodi, keresztényi vonások vannak a filmben? :)
  • Tikal #359
    Ezen annyira felesleges agyalni...

    Ugy lesz vége mint egy Freddy filmnek. LOL
  • precision
    #358
    Sodi: kiváncsi lennék, hogy erről mi a véleményed: egy másik forumon olvastam, hogy egyik gyerek szerint Zion is egy matrix, azaz egy virtuális világ! Azt mondta, hogy matrix a matrix-ban, azaz Zion is a matrix része, ezért tudta Neo a végén megállítani a robotot a végén... Szerinted?
  • [HUN]PAStheLoD
    #357
    nee csak azt neee :DDDD
  • SoDI---
    #356
    Neee, ahhoz túl értékes mondatokat tartalmaz :)
  • PResident Evil
    #355
    na akkor gumey :DDD
  • SoDI---
    #354
    Morpheus csak becsülte a dátumot.
    Nagyon, nagyon rosszul :)
  • rutilus
    #353
    De Morpheus nem tudja hogy volt már pár Mátrix, szal sokkal előrébb vannak az időben...
  • Tikal #352
    Ja, halálra volt ítélve, talán majd a következő verzio
  • KG21
    #351
    Sztem van egy elég nagy logikai ficam a filmben: Morpheus az első részben azt mondja kb 2199 lehet.
    Namármost ha az MI-t a 21. sz elején alkották, akkor a Mátrix hat verziója irreálisan rövid idő alatt váltotta egymást.
    Eszerint kb 25 évenként lefut egy mátrix verzió (ha az elsőt mondjuk 2050-re tesszük) és jön egy új Neo, ami teljesen abszurd.
  • SoDI---
    #350
    Jaj, most meghalt a Topic-om? :(
  • SoDI---
    #349
    Amikor Neo is az Orákulumra tippel, akkor lekicsinylő hangon figyelmezteti is a tévedésre

    Neeeeeeem!
    Ugyan!! Te értetted félre -- de nagyon!
    Az Építő csupán azt tartja kicsinyes dolognak ezzel a gesztussal, hogy az Orákulumot 'Orákulum'nak nevezi Neo, mivel "teljesen véletlenül jött rá a dologra", nem kell emögött bármi féle misztikus látnoki képességeket sejteni. Ilyen ugyanis nem létezik!
  • Cvd
    #348
    Sodi: a topicindító levezetésedben alapvető hibát vétettél, innen aztán felesleges a többi is. Az Orákulum ugyanis nem az, akit az Építész az "Anyának" nevez. Amikor Neo is az Orákulumra tippel, akkor lekicsinylő hangon figyelmezteti is a tévedésre. Ráadásul az "Anya", vagyis az Intuitív program viselkedése abszolút nem az Orákulumra jellemző, sokkal inkább Persephone-ra, így logikusabb őt tartani az Anyának. Legalábbis szerintem.
  • csomi
    #347
    Akarhogy is akkor is az O hozzaszolasai voltak majdnem csak ami a filmrol szolt a tobbi csak szemetseg. Me nem lehet a filmrol beszelni? En tegnap lattam de meg most is agyalok rajta pedig most mar a mozikopiat is gyurom. Ez az elso film amit a szovege es mondanivalja miatt nezek meg ujra es ujra :))).
  • SoDI---
    #346
    idegesítő nevü és nagyzoló

    Mé'?
  • Blasta
    #345
    Nem-nem.
    A témáról többen akarunk beszélni, csak nem vele!
    És nem az általa kreált, felettébb idegesítő nevü és nagyzoló topikban.
    Pláne, hogy van rajta kívül még 2 matrix topik + ott a filmes topik is!
    GUMIBA VELE!
  • csomi
    #344
    Sodi ugy latom egyedul te akartal itt a temarol beszselni. Itt vagy meg?
  • SoDI---
    #343
    Ennek így semmi értelme, úgyhogy asszem magára hagyom a Topic-ot...
  • [HUN]PAStheLoD
    #342
    semmi :)) de mivel a topic átnevezése károsíthatná SoDI egoját ezért így maradt :)))
  • csomi
    #341
    Nezegetem a matrix mozi kopiat. Parszor meg kell neznem egy-ket reszt, hogy tiszta legyen.
  • ShaiHulud
    #340
    flame
  • ShaiHulud
    #339
    tudod sok okos ember elovette a szemelyeskedest...es flam lett belolle...mindket oldal szegyelheti magat...
  • csomi
    #338
    Milyen szemet egy topic ez, mi koze ennek a matrixhoz?
  • zaki
    #337
    , bazzeg én is vagyok...
  • zaki
    #336
    ->ezt akartad?
  • Blasta
    #333
    Detto!
    Gumiba vele!
  • PResident Evil
    #331
    áhááháháhááháhhhh



    ismét nálad a pont Ivettkém :DDD

    Ivett 3-0 SoDi
  • zaki
    #329
    gondolom lett volna szerepe a Revolutions-ban is, bár így nem nagyon lesz benne...
  • zaki
    #328
    különben azt hallottad, hogy az Orákulumot alakító nő meghalt a reloaded forgatása után?
  • SoDI---
    #327
    A flémhez -min- két ember kell.

    Nagyon nehezen vagyok provokálható, de nagyon nagyon nehezen még én is :)

    Különben az előbb rosszul fogalmaztam. Az igazi kérdés az, hogy kizárólag a már megtörtént események írhatóak-e le matematikai egyenletekkel, vagy korábbi számítások birtokában megvalósítható az, hogy előre kikalkuláljunk történéseket, és döntéseket? Nem valószínűségről van szó, hanem magabiztos, jövőt leíró eredményről!
    Kivitelezhető-e, hogy az Építőnek valóban nem kell bizonytalansági tényezővel számolnia, mivel a mostani helyzetben az már eleve része a kiépített rendszernek?
    Amennyiben ha igen, akkor az lehet a kulcs, hogy Neo a való világban is rendelkezik minimális hatalommal. Ha ugyanis erre egy Egyetlen első alkalommal képes, akkor Neo a lesújtó tények ellenére mégis kiszámíthatatlannak tekinthető.
    Amire még nem volt példa, azzal pedig nehéz számolni. És a harmadik részben ez lehet az emberek győzelmének a kulcsa talán.

    Na most alszom, várom a gondolatokat addig :)