906
World Championship Snooker 2004
  • donpedro
    #585
    Tényleg, Zakinak ígértem, hogy elmondom, hogy lehet nyitásból snookert csinálni, de akkor inkább legyen nyilvános.

    Megjegyzem, hogy a módszer nem 100%-os, csak kb. 30-40, de az sem rossz arány.

    Tehát a lényeg, hogy a kezdőlökéssel a hátsó jobbszélső golyót kell célba venni, úgy, hogy a kék nyíl kb. folytassa a golyók alkotta háromszög vonalát. Ezután jön az egyetlen kivétel, jobbra kell csavarni, de csak nagyon keveset. Az erőt ha jól emlékszem, akkor felülről a 2. és 3. csík özé kell rakni, inkább a 3. csík közelébe.

    Ez az alap, ezután már csak gyakorolni kell, és előbb-utóbb sikerül belőni, hogy mi a pontos irány, illetve erő.
  • LezLee
    #584
    OK. Majd csak összehozzuk valahogy. Ha 2 béna összejön, abból baj nem lehet :)))))
  • LezLee
    #583
    Amúgy a 139-et hogy csináltad? Egy braken belül leszedted az összes pirosat és a színeseket is, és minden piros után a feketét lökted lyukba??? Amúgy nem számoltam még ki, de mennyi a max pontszám, amit el lehet érni egy brake-kel?
  • robotnyk
    #582
    benne vagyok :-) bár idegesítően lassú a multi, azért majd lejáccuk
  • donpedro
    #581
    Nem nagyon kell csavarni, illetve jobbra-balra egyáltalán nem kell, és a backspin-t is ritkán kell használni. Viszont a topspint elég gyakran használom.

    Az sem árt, ha legalább 2 ütésre előre gondolkodtok.
  • LezLee
    #580
    Én gyakorolok bőszen, de a legnagyobb problémám azzal van, hogy hogyan csavarjam a cueballt, hogy lökés után megfelelő pozícióba kerüljön. Egyszerűen nem tudom kiszámolni, hogy hova fog kerülni a fehér golyó egy lökés után
  • donpedro
    #579
    Erre csak azt tudom mondani, hogy a játék hivatalos fórumán is ez a 139 a legjobb beginneren, de van egy srác, aki állítólag 109-et csinált normálon...

    Mindenesetre büszke is vagyok a 139-emre piszkosul. :)
  • zaki
    #578
    hoppá, ez nem ide szántam, Lnézést
  • zaki
    #577
    13,12,13,13,12,12...

    de mondom most tartok a 2. szezon végénél (uccsó meccs)
    gondolom a 5 szezon körül már jobb lesz :)
  • LezLee
    #576
    Robotnyk asszem mi kb. egy súlycsoportban vagyunk :))
    Majd egyszer ha lesz kedved akár multizhatunk is...
  • donpedro
    #575
    Gyakorolni kell, eleinte nekem is sokáig 23 volt a best.
  • LezLee
    #574
    A 139 az tényleg durva, nekem ez a brake elérhetetlen messzeségben van a mostani tudásomat figyelembe véve...
  • zaki
    #573
    nekem asszem 78, vagy 77, na szóval akörül
  • donpedro
    #572
    Eddig négyszer mentem 100 fölé, de a 139 valóban messze a legjobb.
  • robotnyk
    #571
    komoly, én 28nál tartok egyenlőre
  • LezLee
    #570
    Zaki: a tied is érdekelne, csakhogy majd kivel merjek kiállni multizni, ha majd elegendő bátorságot érzek e tekintetben :)))
  • donpedro
    #569
    úgy látszik valaki bitorolja a nevemet... :)

    Egyébként ICQ-n valóban több ilyen név van. Meg nehéz is engem felbosszantani. :)
  • zaki
    #568
    donpedro-nak volt egy 139-es brake-je, én meg nem nyilatkozom
  • LezLee
    #567
    Ja és hogy egy kicsi snooker témát is belevigyünk ebbe a topicba (csak ha véletlenül idetéved valaki idegen :)), megkérdezném, hogy kinek mennyi volt az eddigi legnagyobb brake-je?? Én még eléggé láma vagyok snookerben, úgyhogy nekem eddig: 62 (Nem nagy szám tudom :))
  • donpedro
    #566
    Májusban vettem az új gépemet, de csak augusztusban kötötték be a netet.
  • LezLee
    #565
    Bocsi, akkor ezek szerint több donpedro van?? :))))
    Amúgy márc. ápr. környékén volt, de nem lényeg.
  • donpedro
    #564
    Az nem lehettem én, mert akkor még nem volt se gépem, se netem, se NBA 2003-am. Csak nyár óta van netem.
  • LezLee
    #563
    Bár nem tudom, emléxel-e rá???
  • donpedro
    #562
    Így legalább megérte a topic az 500. hozzászólást. :)
  • LezLee
    #561
    Amúgy sem vagyok egy kötözködős típus :)))

    Bár ha jól emléxem még év elején egyszer kicsit összekaptunk Donpedroval egy nba 2003-as meccs kapcsán :))))
  • donpedro
    #560
    Épp ezért mertük megkockáztatni.
  • LezLee
    #559
    Éngem speciel nem zavart :)))) Mivel engem az nba is érdekel valamelyest.
    Bár lehet mást zavart, ha egyátalán olvassa más ezt a topicot :))
  • donpedro
    #558
    ugyanezt akrtam írni, mindenkitől sorry, kicsit unaloműztünk...
  • zaki
    #557
    hát igen, egy kicsit elkalandoztunk, elnézést, ha téged ez zavar, vagy valami ilyesmi, akkor sorry :)
  • LezLee
    #556
    Hát az az igazság, hogy elolvastam az előző 120 hozzászólást reménykedve abban, hogy valamelyikben megtalálom azt a szót, hogy snooker. Aztán egyben találtam, de abban is azt írod, hogy az előző 100 hozzászólásnak a snookerhez semmi köze :))))
    Na mindegy most úgyis ráérek olvasgatni, mert melóhelyen vagyok :)))
    Legalább gyarapodik a topic :)
  • donpedro
    #555
    Ha elolvasnád az előző kb. 120 hozzászólást, akkor lennél csak igazán meglepve... :)
  • LezLee
    #554
    Igazán nem rosszindulatból mondom, de:
    Fent a topic címnél én mintha Snookert olvasnék és nem Nba-t :)))))
  • donpedro
    #553
    Az a gond, hogy ha valaki nem passzol, akkor szinte lehetetlen elvenni tőle a labdát. Ezért tudott a srác mindenkit megverni, márpedig ez így elég hülyén néz ki, és rohadtul nem etikus, legalábbis szerintem.
    De azóta úgy tűnik, hogy (sajnos) meghonosodott ez a stílus, mert szinte mindenki ezt játsza.
  • zaki
    #552
    80 pontot? lol nem nyomhatta szarul a srác, ha bajnok lett :)
  • donpedro
    #551
    Tényleg nem nagyon érdekel a dolog, mert a tavlyi verzióval már pórul jártam. A 2003-al úgy kezdtem az online pályafutásomat, hogy az első négy barátságos meccsemen megvertem az FBL akkori 1., 3., 4. és 5. helyezettjét. Aztán jött egy kis 14 éves csávó, aki az egész meccsen csak Pierce-el rohangált, pattogott, pörgött ide-oda, dobott vele 80 pontot, és szoros meccsen megvert. Akkor döntöttem úgy, hogy ezt nem fogom komolyan venni. Azóta a srác egyébként megnyerte a ligát... :)
  • zaki
    #550
    lesz ez még így se! :)
  • donpedro
    #549
    Hát bizony kikaptam. Na nem nagyon, szoros meccs volt, de vesztettem. Mindenesetre még jó, hogy nem veszem túl komolyan ezt az egészet, mert akkor most falra másznék dühömben.
  • zaki
    #548
    bye, sok szerencsét
  • donpedro
    #547
    Na én megyek lejátszom az első ligameccsemet az Fbl-ben, majd még beszélünk. Hali.
  • donpedro
    #546
    Nekem is tetszik, időnként alkalmazom is... (Bazz, ne tudd meg, hogy az alkalmazom szónak hányszor mentem neki.) :))