29454







N
AZ ÉRETTSÉGI TÉTELEKET NE ITT KERESD, MERT ITT NINCSENEK.

NEM IS VOLTAK, NEM IS LESZNEK.

N


  • Blekk Síp
    #29414
    Hali!
    A téma a következő:
    Maradt 3 tárgyam, mind 3 elég nehéz (nekem). Előző félévben felvettem egyet, hogy aktív féléven maradhassak de nem sikerült teljesítenem. A mostani félévre 2 tárgyat vettem fel, és sanszos, hogy most sem lesz meg. Jött is levél az egyetemtől, hogy amennyiben nem szerzek kreditet ebben a félévben sem, akkor elbocsátásra kerülök.
    Kérdés:
    Amennyiben nem én hagyom ott az egyetemet úgymond önszántamból, hanem elbocsátásra kerülök az egyetem által, akkor később akár 2-3 év múlva folytathatom tanulmányaimat innen ameddig eljutottam? (Tehát, hogy minden tárgyam megvan, és még ez a 3 kell még)

    Mielőtt jönne a fikahadjárat, hogy ilyen meg olyan gyökér vagyok azért azt elmondanám, hogy éjjel-nappal melózom, mert kell a pénz itthonra, a nyáron esedékes külföldi utamra, illetve az ottani dolgokra. Épp emiatt eléggé benne van a pakliban, hogy ha eddig nem sikerültek ezek a maradék tárgyak akkor pont ebben a strapás helyzetemben még úgysem fognak...
  • nearo
    #29413
    0-20 elégtelen
    21-40 elégséges
    41-60 közepes
    61-80 jó
    81-100 jeles
    Elképzelhető, hogy egy százalékkal lejjebb vannak a határok, de igazából úgyis mindegy, mert a százalék számít mindenhol, nem a jegy.
    A megtekintést pedig elmondják majd akkor, amikor írod. Ha nem akkor, kérdezz rá.
  • Yoda001
    #29412
    emberek! hol találom, hogy az érettségi középszint mettől-meddig kategorizál egy jegyet, persze százalékban?
    rákerestem, sehol nem találtam...
    illetve azt hol találom, hogy adott tárgyból mikor lehet megtekinteni a dolgozatot?
  • Vajk333
    #29411
    Üdvözlet!
    Ha esetleg akadna olyan érettségi előtt álló diák, aki teljes mértékben felszeretne készülni az elkövetkező vizsgákra és nem akar vagyonokat költeni felkészítős könyvekre, nálam 80%-os kedvezményen vehet egy érettségi könyvcsomagot.
    http://hasznalt-konyv.vatera.hu/tankonyv_segedkonyv/kozepiskola/erettsegi_konyvcsomag_tankonyv_kozepszint_tetelek_1648432817.html
  • lord nihilus
    #29410
    Á értem, köszi...amúgy nem gáz, már készülök arra, hogy ezen túl fizetnem kelljen minden egyes félévért, csak hogy ilyenkor mi is a pontos menete a dolgoknak, azzal szeretnék tisztában lenni.

    DE PTI Msc van tervbe véve, (meg mennék én az ELTE-re is ugyanarra, csak ott az a probléma, hogy az EKF után nagy ugrás lenne, már ami a matek és szám.elméleti oldalát illeti a felvételinek. A proggal semmi bajom, csakhát egyetemen a többi elméleti dolgot ezerszer komolyabban vesznek), meg ELTE-n levelezőn egy általános rendszergazdai FSZ, meg majd esetleg valami más 3-nak, utóbbi esetekben mellette szeretnék dolgozni.
    Most már csak kell, hogy időben végezzek Bsc-n aztán irány valamelyik nagyváros:)
  • Vajk333
    #29409
    Készülj fel az érettségire! Tankönyvcsomag az eredeti ár töredékéért! Ne habozz, vásárolj és készülj a jó eredményért!
    http://hasznalt-konyv.vatera.hu/tankonyv_segedkonyv/kozepiskola/erettsegi_konyvcsomag_tankonyv_kozepszint_tetelek_1638570680.html
  • Blekk Síp
    #29408
    Nah megtaláltam, 17.-éig lehet.
  • Blekk Síp
    #29407
    Diákhitel igénylést a regisztrációs időszak végéig lehet leadni?
  • Broafka
    #29406
    én úgy tudom, hogyha lejárnak az államilag támogatott féléveid, akkor ha államilag támogatott helyre jelentkezel akkor automatikusan költségtérítésesre vesznek fel (természetesen annak megfelelő pontokkal) így fizetned kell majd.
  • gergely1991
    #29405
    Ha jól emlékszem kredit alapján döntenek államilag támogatottról is(tudtommal viszont így nagyon sokba kerül ha x (5-10)éven belül külföldre mész dolgozni).
  • lord nihilus
    #29404
    Sziasztok lenne egy kérdésem, ha nem nagy baj...hátha valaki van/volt már ebben a szituban, inkább felvételivel kapcsolatos.

    Szóval most fog lejárni az összes államilag támogatott félévem (terveim szerint amikorra 2013-ban diplomázok), de még szeretnék továbbtanulni, így februárban adom is be a jelentkezést Msc-re.
    A probléma az, hogy a jelentkezés, hogy fog ebben az esetben működni? Jelentkezhezek állami képzésre? (vagy valami módon visszadobják a jelentkezést? Esetleg felvesznek és akkor átpréselnek kerekperec önköltségesre? Esetleg a túlképzős y alapdíj + x Forint / kredit módon perkálok majd?)
    Minden infóért hálás vagyok, előre is köszi!
  • McCartman
    #29403
    eddig nem volt számlád?
    ez a fura a mai világban.
  • gergely1991
    #29402
    Felvételi, felsőfokon azért.:D
  • Broafka
    #29401
    mostmár miért, most már tök mind1 :D
  • gergely1991
    #29400
    Még 13 nap és eredményhirdetés,elégé be vagyok tojva.
  • fannus01
    #29399
    Sziasztok! Az érettségi láznak szerencsére vége, el se hiszem! Most már teljesen felpörögtem a fősulis életre :) Annyira beleéltem már magam, hogy elkezdtem diákszámla ügyében keresgélni neten. Nektek van már? Vagy hol fogtok nyitni számlát? Erre szerintem mindenképp szükségünk lesz, hisz ha pl. ösztöndíjat kapunk, ide tudjuk gyűjtögetni :)
  • Blekk Síp
    #29398
    Nem tudja vki, hogy ME-n mikor van a kreditarányos fizetési kérelem leadásának határideje? (már ha ez egyetemfüggő)
  • Broafka
    #29397
    akik voltak már emelt biosz szóbelin leírhatnák, hogy mit húztak
  • Crumeron
    #29396
    jah, ezek a király dolgok bakker :S
  • Broafka
    #29395
    nyugi nálam emelt biosznál és közép kémiánál ugyanez a helyzet. Most először mentem emelt bioszra és kiderült, hogy ez volt az eddigi legnehezebb emelt biosz... hát mondom ku*va jó
  • Crumeron
    #29394
    Hát jövőre még van 1 év technikumom hátra, de lehet megcsinálom az érettségit egyes tárgyakból újra majd. Nyelvvizsga és jogsi már pipa :)
  • nearo
    #29393
    Ne csüggedj, először is tedd oda magad szóbelin és csináld meg a lehető legjobbra, aztán reménykedj. Ha nem vesznek fel, az sem katasztrófa. Menj el dolgozni, csinálj nyelvvizsgát, csinálj jogsit, használd ki azt az egy évet, amit kihagysz, aztán jövőre jelentkezz újra érettségire, és készülj fel jobban. Ha érzed magadban az "erőt", akkor egy emelt szintet is bepróbálhatsz, egyáltalán nem olyan nehéz, csak felkészültség kérdése.
  • Crumeron
    #29392
    Hát nekünk is tömték minden érettségis szarral a fejünket, de ezt egyszer sem mondták el, azért nem tudtam hogyan is kell számolni.
    De ez is csak azért érdekel mert így ki tudom számolni, hogy az adott tárgyat hogyan is kell szóbelin teljesítenem, mert szeretnék egyetemre menni, de szerintem arról le is mondhatok mivel a fizika írásbelivel jól beszoptam és nem is sikerült valami fényesre.
    Ez alapján a számítás alapján viszont biztosan esélytelen az egyetem mivel ha 5-re sikerülne a szóbeli akkor is 59,3%-os lenne az egész fizikám és így esélyem sincs a bejutásra sajnos :(
  • nearo
    #29391
    Kivéve ott, ahol nem. Angol közép pl 117+33, fizika közép 90+60, matek emelt 115+35... a lényeg, hogy összesen általában 150 pont, aminek a nagyobbik része az írásbeli, kisebbik része a szóbeli. A két vizsgarészben elért pontszámot összeadják, és osztják a maximálisan elérhető pontszámmal, ebből kapjuk a százalékot.
    Persze nem írtál hülyeséget, de nem minden vizsga 100+50 pontos.

    Crumeron: ezt nektek nem mondták el órán 200-szor? Nekünk eléggé a fejünkbe lett verve minden érettségivel kapcsolatos tudnivaló :)
  • Crumeron
    #29390
    Áh, köszi így már értem
  • Broafka
    #29389
    100 pont az írásbeli és 50 a szóbeli ezt számolják össze és kijön egy jegy.
    pl: 76 + 35 = 111
    111 / 150 = 0,74 (X100) tehát 74%-os az érettségi vagyis 4-es
  • Crumeron
    #29388
    Hali, valaki eltudná nekem mondani, hogy érettségi jegyet azt miből számolják?
    tehát van az írásbeli az egy jegy és van a szóbeli az is egy jegy.
    Ezeket átlagolják és abból jön ki a végén egy jegy vagy, hogy van ez?
  • RED BULL F
    #29387
    Igen, nekem ma volt szakmacsoportos infó érettségim. Azért kérdem, neme írta még valaki más is meg azt a fajtát.
  • gergely1991
    #29386
    Ma???
  • RED BULL F
    #29385
    Valaki esetleg ma csinált infóérettségit? Csak én éreztem úgy, hogy az időkeret nagyon szűkös volt? :O
  • Broafka
    #29384
    ezek elvi és etikai kérdések szerintem. Ez oylan, hogyha ki van írva a buszra, hogy ne dohányozz, akkor ne dohányozz!! És a szabály nem ismerete nem mentesít a betartása alól. Harmadrészt meg igenis le van írva, hogy tollal írj. És nem véletlen van az, hogy ha kiviszed az érettségit, akkor át kell húznod az üres oldalakat, ahová nem írtál semmit, hogy más ne írjon oda. Ugyan ilyen okok miatt nem írhatsz ceruzával sem, mert fenn áll a veszélye, hogy van egy ismerős a javítók között, kinyitja a borítékodat, szépen kiradírozza, és átírja a helyes megoldásra. Akkor az kinek a hibája? stb,stb,stb.

    De egyébként ha ábrákat kell rajzolni, akkor asszem azt szabad ceruzával megrajzolni, de utána át kell írnod tollal!
  • David2
    #29383
    mi minden zht ceruzával írunk, rajzolunk. Sokkalta praktikusabb ha javítani kell vmit. A toll meg egyáltalán nem zárja ki a csalás lehetőségét, nem is értem minek erőltetik.
  • Prody
    #29382
    Gratulálok! Tapsvihar! Ebből látszik mennyi idióta (picsa) van! Elolvasni nem tudja a feladatot, aztán ő van felháborodva. Nekünk minden évben többször is elmondták, hogy csak is TOLLAL szabad írni! Ahogy leírják az első oldalon is... Meg alapjába véve, kinek jut eszébe ceruzával írni egy érettségit, egy vizsgát?
    Ez egy értelmiség... gratulálok...
  • SunnyPoint
    #29381
    http://sunnypointblog.blogspot.com/2012/05/ceruzas-erettsegi.html
    ceruzával írta a matekot
  • Effe88
    #29380
    én írtam de annak már 4 éve:D
  • Broafka
    #29379
    írt valaki emelt bioszt? mi a véleményetek róla. Szerintem pokoli nehéz volt. Elég szarul is sikerült :_(
  • Prody
    #29378
    Amúgy az is mekkora pofátlanság, hogy a töri érettségiben a kisebbségekről kellett írni fogalmazást választhatóként... na persze, majd leírom, hogy "jaj szegények el vannak nyomva és olyan ártatlanok"... ha nem álszentkedsz, rögtön lehurrognak, hogy hogy mersz ilyet és olyat írni RÓLUK...majd akár komolyabb ügy is lehet belőle... pfuj de undorító az egész!
  • Prody
    #29377
    Németül kell tudni? :D
  • at4hu
    #29376
    Sziasztok!

    Létrehoztunk egy csoportot, amelynek tagjai különböző bécsi egyetemek (WU, Uni Wien, TU, MedUni) magyar hallgatói.

    Célunk, hogy a hozzánk hasonlóan magyarként Ausztriában tanulni kívánó diákokat segítsük, valamint biztosítsuk számukra az egyetemi jelentkezéssel és az ausztriai élettel kapcsolatos tudnivalókat.

    Különösen fontosnak tartjuk ezt a feladatot a megváltozott magyarországi felősoktatási rendszer miatt, tekintve, hogy az ausztriai egyetemi szakok többségén még mindig ingyenes az oktatás.

    Amikben tudunk segíteni:

    - Egyetemi jelentkezés, felvételi
    - Német nyelvi előkészítő
    - Lakhatás
    - Adminisztráció (tartózkodási engedély, egészségbiztosítás,
    diákigazolvány, stb.)
    - Munkavállalással kapcsolatos lehetőségek

    Elérhetőségek: [email protected]
    facebook: at4hu
    youtube: http://www.youtube.com/watch?v=3RMOeaBbcoA
  • Pluskast
    #29375
    Amikor meg én jártam egyetemre egy rakás ilyen lakkal találkoztam első évben, és a szigorlati vizsgáknál úgy elhasaltak, hogy soha többet nem láttam őket. Bár igaz én lassan 10 éve végeztem el az egyetemet....