160
  • Hydro_man
    #97
    magyar ember 2: akkor engem csúnyán átvágtak mikor AMD-t vettem és adjam el gyorsam mig még találok olyan örültet aki megvenné töllem egyáltalán?
    Kérlek segíts nagytudású testvérem!!!

    Ígyis már úgy elegem van abbol, hogy nem akar szaggatni az UT2003 1024x768-ban az 1200-sa Duron-omon (Acorp7KTAP KT133, 256SD, GF2MX400 64Mb)
  • magyar ember 2
    #96
    "Mit használsz egy Inteles serverbe ? ? ? ?"
    En semmit, mer nekem nincs. :) Elozo munkahelyemen rendes intel szerver volt, benne dual xeon, hotswap, ultra160, stb.

    "Mint lentebb említettem egy konfigurációs test volt memoria kezeléstől a fpuig..."
    Melyik adatbazis eleresi teszt hajtotta meg az fpu-t?

    "Server gépen nem fognak q3zni!"
    Aki otthonra vesz ilyet (mert itt 1eseknek mar csorgott ra a nyala), az nyilvan nem SQL szervert fog rajta uzemeltetni.

    "de érdemes körülnézni kis hazánkban hogy milyen gépek a szerverek pl a freeweb alias swi anno egy k6-al kezdett... supergamezról nem is beszélve ami anno egy warez oldal volt...."
    Tom, superwarezkent is latogattam. Az hogy mit hasznalnak szervernek, 1 dolog, Kinaban pl. biciklit hasznalnak aruszallitasra is, de azert megse 1 kamion. Kiraly lenne ha VIAs cuccon windows szabalyozna az infuziot a korhazban (mielott vki belekot az eletszerusegebe, csak 1 pelda). :D
  • Lion
    #95
    "Szerverbe amd-t? Eleg mere'sz. Nem is maga a proci miatt, hanem a hozza tartozo alaplap. VIA? SIS? Ezek meg otthoni hasznalatra is csak kenyszermegoldaskent johetnek szoba, nemhogy szervernek."

    Hát nem tudom nekem más tapasztalataim vannak főleg a via-tót. Mit használsz egy Inteles serverbe ? ? ? ?

    "Cáfold meg az AMD tesztet"

    Mint lentebb említettem egy konfigurációs test volt memoria kezeléstől a fpuig...

    és most ne a Q3 meg az UT2003-ról beszélj ! Hanem észerű szerver oldali alkalmazásokról....."
    "Cáfold meg az AMD tesztet"

    Server gépen nem fognak q3zni! és itt a forumba lévők nem fognak ilyen procit venni. Abban igazad van hogy megbízhatóság, de érdemes körülnézni kis hazánkban hogy milyen gépek a szerverek pl a freeweb alias swi anno egy k6-al kezdett... supergamezról nem is beszélve ami anno egy warez oldal volt....



  • magyar ember 2
    #94
    ",,magyar ember 2" akik lemennek a primivitás abszolút szintjére"
    Vannak ott is emberek, neha utanuk kell menni hogy megertessem magam veluk. Nem kotelezo beugatni, anyazni, akkor nem kapsz tolem ugyanolyan valaszt. Addig meg marad az igy jart kategoria.
  • magyar ember 2
    #93
    Nocsak, mi tortent veled, kepes voltal 1 hozzaszolast leirni anyazas nelkul? Ez nem semmi teljesitmeny toled, jar erte 1 pirospont.

    "A teljesítményekről nincs miről beszélni mivel az AMD a 1,8 GHz-es processzorral szétverte a HT Intelt persze nem mindenhol"
    Hat nem is. Nyilvan nem a 3 gigasat, amilyet az amd nem kepes kesziteni.

    "Nem egy szerver gépet állítottam össze, de a következő AMD64-lesz mivel Te nem tudtál meggyőzni arról hogy miért vegyem meg az Intelt."
    Szerverbe amd-t? Eleg mere'sz. Nem is maga a proci miatt, hanem a hozza tartozo alaplap. VIA? SIS? Ezek meg otthoni hasznalatra is csak kenyszermegoldaskent johetnek szoba, nemhogy szervernek.

    "Cáfold meg az AMD tesztet"
    Mit kell ezen megcafolni, mikor szinte semmirol nem szol? Annyi hogy CPU-ban gyorsabb mint az intel (majd ha lesz 2-3 masik teszt, kiderul igaz-e, de tegyuk fel hogy az). Jatekra leginkabb az FPU a lenyeges, arrol 1 szot nem szol, persze kimagyarazzak a tesztelok azzal, hogy ugyis uzleti kornyezetbe szant procirol van szo, tehat uzleti alkalmazasokkal tesztelik. ez mind szep es jo, csak epp 1 uzleti felhasznalasnal nem kizarolag a gyorsasag szamit, hanem legalabb olyan fontos, ha nem fontosabb a megbizhatosag. Az egesz szerver megbizhatosaga. Na ez az ami nem letezik VIA es hasonlo alaplapok eseten.

    "és most ne a Q3 meg az UT2003-ról beszélj ! Hanem észerű szerver oldali alkalmazásokról....."
    Merthogy? Aki ide a forumba olyat ir hogy ez lesz a kov. procija, az nyilvan nem szervert akar futtatni rajta, hanem leginkabb jaccani, netezni, stb. szabadidos tevekenyseget, tehat igenis lenyeges kerdes hogy ebben hogy teljesit.
  • Lion
    #91
    Kedves Magyar ember 2 !

    1. Anyám jól van köszönöm, jobban keres mint én.
    2. Apám meghalt úgyhogy nem fogok vele semmi féle szexuális perverzitást végrehajtani ellene, de szerintem - rád - rád férne
    3. Az AMD nem feltétlenül piacvezető a jelenlegi 18,3 %-al de teljes mértékben kielégíti a mi kis "..cigany faszszopo.." kisebbségünket.
    4. A teljesítményekről nincs miről beszélni mivel az AMD a 1,8 GHz-es processzorral szétverte a HT Intelt persze nem mindenhol, de a végső teljesítmény eltérés LE van írva.
    5. Nem egy szerver gépet állítottam össze, de a következő AMD64-lesz mivel Te nem tudtál meggyőzni arról hogy miért vegyem meg az Intelt. Sőőőőt... el is ment a kedvem tőle. Valószínűleg tartom, hogy ennyi a hozzáértésed is.
    6. Egy szóval nem mondtam hogy az AMD-t majmolom, mivel bizonyos specifikus feledatokhoz természetesen a hozzá passzoló teljesítményben megfelelő ALU-t fogom választani. Legyen az INTEL - AMD - G3-4 - Cyrix
    7. Ami meg az irodai alkalmazásokat illeti oda meg egy tuti hogy Duront építek ki mert Ár/teljesítmény kategóriában az a legjobb.

    Zárás:

    Cáfold meg az AMD tesztet alkoss véleményt (ne fordítva nézd a táblázatokat, tanulj angolul) Meséld el miért jobb az Intel. Tegyél mellé pontot és most ne a Q3 meg az UT2003-ról beszélj ! Hanem észerű szerver oldali alkalmazásokról.....

    Várom mielöbbi válaszodat

    Tisztelettel:

    LionTM/ER
  • magyar ember 2
    #90
    A lenyeg, amitol mar nagyon elkanyarodtunk: amd64 vagy IA64 lesz a jovo?
    Ismerve az amd nem epp piacvezeto poziciojat, az amd64 max arra lesz jo, hogy a prociknal is tobbfele, 1massal nem kompatibilis szabvany legyen,mint a dvd-knel. Aztan majd jonnek a csak 1ikre, csak masikra irt programok, az ember meg nezeget. 1 fele architektura kell csak. Az hogy ez melyik lesz, eldonti a piac (az eddigiekbol nem nehez kitalalni hogyan), de szerencsere az intel javara billenti a merleget az is, hogy az x86 orokseg kipucolasaval talan technologiai szempontbol is jobb lesz mint az amd64.
  • Hydro_man
    #89
    Nekem egyépként K6-osom volt és most egy Duron. A K6 200Mhz-es tényleg nagyon gyenge volt, de a Duron az már fasza!!!! :)))))
    Pl.RTCW meg a MOHAA meg még külön támogatja is a 3DNow -ot és ezeket 1024x768-ban futtatom akadás mentesen!
  • Hydro_man
    #88
    Én most ettem a gépembe egy 400W-os tápot, hogy tuti jó dolga legyen a gépnek! Amúgy elötte 1db cd író, DVD-ROM, 1200MHz Duron, GF2MX400, PCI Sound 6ch,PCI LAN,80Gb HDD, Mobil Rack 3GB HDD, +2 USB, FDD,PCI TV tunert egy 250W-os táp is kiszolgálta!
    DE az egyészben a poén, hogy a 400W-os táp P!-hez készűlt... (illyetve támogatja, de a doboza megy a táp tele intel logoval)
    Ettől függetlenűl megtűröm a gépemben)
  • magyar ember 2
    #87
    Szal ugy veszem hogy lion haverodhoz beszeltel.
  • magyar ember 2
    #86
    lasd #74
  • magyar ember 2
    #85
    Mivel rolad ez messzirol laccik, felesleges volt.
  • magyar ember 2
    #82
    Az uzenet mindent elarul arrol, hogy aki csak anyazni tud, az ugyanolyan valaszt fog kapni, hatha azt meg kepes felfogni a csokkent szellemi kepessegevel. Igy jart.

    "Egyebkent te alapbol feltetelezed, hogy az AMD-nek nem eleg az a 3-5 ev, hogy az AMD64 annyira befusson, hogy megmaradjon."
    Az emberek 90%-a intelt hasznal. Szerinted 64 bites megoldasbol melyiket fogja valasztani? A maradek meg nyomulhat az amd64-el, ha nem zavarja hogy semmivel nem kompatibilis a gepe.

    "Innentol kezdve nem lehet teged ertelmes vitapartnernek tekinteni."
    En se tekintem annak a beugatogepet, azert kap olyan valaszt, amit talan fel tud fogni az 1 bites tyukeszevel.

    "Miert gondolod, hogy a gyorsan fejlodo piac kivarja, amig az intel 64-ese kijon/megfelelo minosegu lesz?"
    Lasd feljebb! Maserszt uzleti felhasznalasra nem divat a lassu, de legalabb idonkent kiakado VIAs es hasonlo alaplapokat hasznalni, marpedig amd-hez mas nagyon nincs. Az nforce nemtom mennyire jo, de az se szerver alaplap.

    "Egyebkent az a "ki se probalom" allaspont az igazan jellemez teged."
    En mar elhittem 1szer az amd-nek a marketinget, meg is szoptam (K6). Most szopjon az, aki nem kepes tanulni belole.

    "Nem kell ahhoz megvenned egy AMD gepet, hogy kiprobald! Biztos talalnal a haveri korodben is nehanyat, amiket vegigprobalhatnal"
    Ha figyelmesen elolvastad a hozzaszolasaimat, biztos feltunt hogy irtam amd-s ismeros velemenyet is.

    "Akkor senki nem mondhatna rad, hogy ugy itelkezel valamirol, hogy gozod sincs rola."
    Akkor se ha el is olvasna amit irok.

    "Azt pedig, hogy mi szemet, nem te fogod eldonteni ugy sem."
    En leirtam a sajat velemenyem, vki belekotott, en meg ervekkel alatamasztottam. Ennyi. Nincs itt semmilyen eldontes, azt veszel amit akarsz, legfeljebb te szivod meg. De vannak emberek akik informalodni jarnak a forumokra (pl. en is), elolvassak sok ember velemenyet, aztan levonjak a kovetkeztetest. Az enyem is 1 velemeny. Ha nem teccik, nem kotelezo elhinni, megfogadni. Legfokepp pedig anyazni nem, mert arra csak ugyanolyan valaszt kaphat tolem.
  • magyar ember 2
    #81
    Te mar ki is probaltad az UT2003-at az opteronnal? Jo gyorsan lesaallitottak neked.
  • magyar ember 2
    #80
    "BAROM""Hülye gyerek"
    A jo edes olahcigany KURVA ANYAD, az, te zsido buzi!

    "EZ SERVER PROCI TE BAROM"
    Nyilvan te is szerveruzemelteteshez veszel ilyet otthonra, ugye cigany faszszopo?

    Na ereggy sepen es elegits ki oralisan a homokos apadat, biztos alig varja mar a meleg pofadat hogy beleelvezzen.
  • magyar ember 2
    #79
    Majd kijavitjak. Elterjedni ugyis az Itanium 3 vagy 4 fog, addig meg annyit hibaznak amennyit akarnak. (Nem mintha az amd procikban 1 szal hiba se lenne.)
  • Borosspet
    #77
    Magyar Ember 2!

    Ez az uzenet mindent elarul rolad: ha olyat mondanak, amire nem tudsz erdemben valaszolni (ez akkor szokott elofordulni, amikor az illeto velem ellentetes allaspontot kepvisel, de igaza van), ahelyett, hogy elfogadnad, egy ilyen "I.Q. -100" szintu (persze csak ha letezne ilyen) valaszt adsz ra... Innentol kezdve nem lehet teged ertelmes vitapartnernek tekinteni. Egyebkent te alapbol feltetelezed, hogy az AMD-nek nem eleg az a 3-5 ev, hogy az AMD64 annyira befusson, hogy megmaradjon. Emlekeim szerint valamikor regen egy kis garazs-szamitogep-kereskedesbol (hany ilyen van nalunk is???) lett a Microsoft. Miert gondolod, hogy a gyorsan fejlodo piac kivarja, amig az intel 64-ese kijon/megfelelo minosegu lesz? Hatha most ok buknak, mert lekestek???
    Egyebkent az a "ki se probalom" allaspont az igazan jellemez teged. Az ilyenek szoktak vakon a falnak menni. Nem kell ahhoz megvenned egy AMD gepet, hogy kiprobald! Biztos talalnal a haveri korodben is nehanyat, amiket vegigprobalhatnal, es osszevethetnel az intelesekevel (na nem a K6-ot a PIII 1400 nem celeronnal!!!!). Akkor senki nem mondhatna rad, hogy ugy itelkezel valamirol, hogy gozod sincs rola. Azt pedig, hogy mi szemet, nem te fogod eldonteni ugy sem. Ilyenkor ugyan hozza szoktad tenni a megszokott szovegedet, hogy majd a cegek. De hiaba remenykedsz: a "cegek" sem te vagy, ok nem azt fogjak (meggyozodesbol) szajkozni, amit te, hanem kiprobaljak mindkettot, es intelligensen, nem izombol fognak valasztani kozuluk )es termeszetesen egyaltalan nem garantalt, hogy ugy, ahogy te varnad).
  • Lion
    #74
    Látom tökéletes a hozzáértésed te BAROM

    Melyik FPU teszteket nézted ? Hülye gyerek ?

    A másik nalad "otthon a jatekoknal is meglaccanak".

    ITT ISS2, FTP, EMAIL stb EZ SERVER PROCI TE BAROM az összeségben láthatod hogy a KONFIG mint komplett vas 20-30 % jobban teljesített memória kezelésben és sebeségileg is..... hülye gyerek.
  • magyar ember 2
    #73
    Ezzel a teszttel 1 gond van (illetve 2): kizarolag CPU teszt. Abban a K6 is vezetett a P1-P2 elott, de FPU-ban nagyon siralmas volt. Errol itt nem derul ki semmi, tehat nem biztos hogy az itt latott eredmenyek nalad otthon a jatekoknal is meglaccanak. 2. Itt az opteron 32 vagy 64 biten ment? Ha ez utobbi, az megintcsak szopas, hiszen igy csak a 64 bites alkalmazasok fognak menni rajta, a 32 bitesek nem. A 64 bites progikat pedig majd az IA64-el kell osszehasonlitani, kb azzal 1 idoben fognak megjelenni is. Szal ez a teszt megintcsak semmitmondo volt, de legalabb probalkoztal vmivel.
  • magyar ember 2
    #72
    Ezzel nincs is semmi gond. Mar csak megbizhatoan es mindig kene mukodniuk. Na meg megbizhatoan es jol mukodo alaplap se artana hozza, nem ilyen VIAs szarok.
  • magyar ember 2
    #71
    Olyan kocka alaku taprol, amire ra van irva hogy 400W. :)
  • magyar ember 2
    #70
    Ocsi!

    Elemezd ki a faszomat a szadban, lamer!
  • Lion
    #68
    magyar ember 2

    NEki szólt
  • Lion
    #67
    http://www.anandtech.com/cpu/showdoc.html?i=1816&p=5

    ÖCSI HA OLYAN OKOS VAGY AKKOR __ELEMEZD__ KI A TESZTET !

    Még egy ilyen tudatlan embert, most bizonyíthatsz !
  • magyar ember 2
    #65
    Nembaj az hogy olcsobb, legalabb en is olcsobban jutok intel procihoz.
  • magyar ember 2
    #64
    "Szerintem probálj ki egy Athlon-t! Nem fogsz csalódni."
    Inkabb nem probalom ki, ugy valoban nem fogok csalodni. :)

    "Azt aláírom, hogy a K6-os CPU-k tényleg gázos egy teljesítményt nyújtottak de a mai AMD nem a régi."
    Aki mar 1szer elhitte ezt az amd-nek, mikozben folyamatosan az ellenkezojet latta, es most megint a regi rencert (PR szam buveszkedes, hatha elhiszik hogy ugyanolyan jo mint az intel) latja visszaterni, az kicsit nehezebben hiszi ezt el, foleg ha 1es forumokon meg taplaljak is a gyanujat. Elhiszem hogy neha tud olyan jo lenni az amd proci is mint az intel, de ha pont az a progi nem megy vele ami kene, akkor nagyon megerte... En nem kiserletezek tobbet, lehet hogy igy dragabb, de biztosabb az eredmeny.

    "a 3DNow-val meglepte az Intel-t"
    Az intelt inkabb az lepte meg hogy 3dnow-val is csak ugy teljesit, mint az intel proci minden trukk nelkul. A K6(-2) FPU-ja olyan harmatgyenge, hogy 3dnow nelkul max a Cyrixel versenyezhet.

    "mikor megjelent az Athlon már csak a freki növelés maradt."
    Meg a PR szam noveles. :)
  • magyar ember 2
    #63
    Az nforce2 nemtom milyen, de nem ugy tunik mintha VIA lenne, szal nem igazan ertem hogy kerul a kepbe.
  • magyar ember 2
    #62
    A K7-es Athlon is nyomott vagy 80 wattot. Nem ugrik be miert ajanljak az amd-s gepkhez a 400W-os tapokat, mig az inteleshez eleg a mezei?
  • magyar ember 2
    #61
    "az AMD is növeli a teljesítményt, csak nem ész nlkül"
    Ez a baj. Esz nelkul csak a PR szamokat noveli.

    "mint az Intel; nekik csak egy út létezik, az órajel felpörgetése, mást nem tudnak."
    Ehhez kepest az amd masolgatja az intelt es nem forditva. Asszem ez mindent elarul.

    "Ha Te nem ismersz olyan progit, ami nem megy AMD-n, akkor minek "jártatod róla a szádat"?"
    Mert nem is akarok megismerkedni vele. A szivast inkabb rad hagyom.

    "Haverod panaszkodik, hogy a VIA készletes alaplapja szar, de az ASUS CUSL2C az jó. Mindezt Athlon CPU-val tesztelte?"
    Ugye neha el is olvasod amire valaszolsz? A CUSL2C az en alaplapom volt.

    "Nem Intelre fejlesztenek, ezt már elmondtam, ha ezt egyszerűen képtelen vagy felfogni, akkor csak sajnálni tudlak..."
    Akkor sajnald magad, mer ugy latom neked nem megy az ertelmezes.

    "Egyébként csak azt tudom tanácsolni: tarts ki az Inteled mellett, vegyél minden új processzorához új alaplapot is (merthogy ugye Intel így szopat Téged is, többek között), meg új RAM-ot minden új CPU-hoz. Ennyi..."
    2 eve vettem ujat, majd cserelem ha szuksegem lesz ra. Te ellenben ugye a legujabb X GHz-es athlonodhoz is a 3 eves alaplapodat hasznalod, SD RAMmal, mer azt ugye nem kotelezo cserelni. A gepednek meg nem kotelezo gyorsabban mukodnie. A lenyeg hogy nem kotelezo.
  • magyar ember 2
    #60
    "Melyik az a cég amely elég sokszor (sajnos) hívta vissza alaplapjait (rákényszerítve a többi gyártót Asus & stb.), processzorait?"
    Melyik az a ceg, amelyik vissza se hivja a szar alaplapjait, had szivjon vele a juzer, a penz mar ugyis a zsebeben?

    "Melyik az a cég amely minden termékciklusához egy merőben más platformot épít?"
    Melyik az amelyik nem?

    "Neked elárulom:
    Az Intel"
    Ujat huzhatsz...

    "Két év múlva már te is szívhatsz a most vásárolt (ha veszel) Intel prociddal... Nem csak az Amd avul el ennyi idő alatt."
    Es? Nem errol m1 a tema.

    "Mond meg nekem, egyetlenem. Az Amd szerinted mit csinál???"
    Bohockodik.

    "Rak a dobozra egy prmatricát???"
    Kb.

    "Attól lesz rendre gyorsabb? Ne viccelj..."
    A Cyrix 166-os is gyorsabb volt mint a 133-as, csak epp akkor az intel mar a duplajanal tartott (teljesitmenyben meg *2). Most megint a K5-K6 idokben "bevalt", "jol hangzo" PR szamokkal buveszkedik az amd, az eredmenyt az elozmenyekbol mar a vak is kitalalja. (De meg1szer felhivnam a figyelmed: itt nem az intel vs amd a tema, hanem az amd64 vs IA64).
  • tom..
    #59
    Szerintem mindkét CPU jó! DE viszont az AMD-nek sokkal olcsóbbak a prociaji! És szerintem sokkal jobbak is! Tehát akinek nincs pénze megvenni a intel-t az ugyis AMD-t fog venni! És a kompatibilitásról meg annyit hogy az AMD talán még jobb is ilyen téren mint az intel! Legalábbis nálam igy van!
  • Hydro_man
    #58
    Ja!
    Szerintem probálj ki egy Athlon-t! Nem fogsz csalódni.
    Azt aláírom, hogy a K6-os CPU-k tényleg gázos egy teljesítményt nyújtottak de a mai AMD nem a régi.
    Egyébként az a poén, hogy az Intel a P2-vel le akarta rázni a koppintókat ill. a konkurenciákat és ez részben bejött Cyrix kinyult, de az AMD viszont még jobb lett.
    Már a K6-2 és K6-III is a 3DNow-val meglepte az Intel-t és gyorsan ki is hozta az SSE-t de mikor megjelent az Athlon már csak a freki növelés maradt.

    Habár nemtudom mennyit lustálkodik egy proci de amint az Intel most kitalált, hogy jobban kihasználja a prociidőt azt jónak tartom.
  • Hydro_man
    #57
    Ember VIA meg ehez hasonló alaplapok melyek lassuak????????? A VIA-sok esetleg tényleg lassabbak de mi a helyzet az nForce2-vel??????
    Agyas!
    Az a leggyorsabb alaplapi chip!
  • Omegared
    #53
    Tuti nem HappyBoy :)))

    Ez egyszerűen egy kiválló példa a beékelődött gondolkodásmódra.

    Magyar ember 2! Biztos folytathatnánk ezt a kis eszmecserét évekig, valszeg akkor sem tudnánk meggyőzni egymást (és itt nem csak ránk, hanem a két tábor tagjaira is gondolok)...

    Még egy kérdés a szart gyártásról:

    Melyik az a cég amely elég sokszor (sajnos) hívta vissza alaplapjait (rákényszerítve a többi gyártót Asus & stb.), processzorait?
    Melyik az a cég amely minden termékciklusához egy merőben más platformot épít?

    Neked elárulom:
    Az Intel

    Két év múlva már te is szívhatsz a most vásárolt (ha veszel) Intel prociddal... Nem csak az Amd avul el ennyi idő alatt.

    "De legalabb o noveli a teljesitmenyt."

    Mond meg nekem, egyetlenem. Az Amd szerinted mit csinál??? Rak a dobozra egy prmatricát??? Attól lesz rendre gyorsabb? Ne viccelj...
  • magyar ember 2
    #51
    "Azon elgondolkodhatnál, magyar ember 2, hogy az Intel csak és kizárólag úgy képes növelni a processzorai teljesítményét, hogy az órajelet pumpálja az égbe, ami persze jelentős hőtermeléssel jár."
    De legalabb o noveli a teljesitmenyt. Az amd meg csak vonszolja magat utana tobb-kevesebb sikerrel. A hotermelesrol meg ugye ne is beszeljunk, ennek a peldakepe az Athlon.

    "Te találkoztál ilyen programmal?"
    Nemtom. De nekem nem is szukseges szamon tartani, mert nem amd procim van.

    "szerintem Neked nem volt még VIA chipkészletes alaplapod"
    Rabasztal, most is az van a gepemben. Sajnos az inteles tonkrement. Meg is laccik a kulonbseg, de akkor gyorsan kellett potolni, es ez volt.

    "Nem vitás, a régi (P1-es időkből származó) VIA lapkák tényleg lassúak voltak, ez azonban már a mostaniakról nem mondható el."
    Ez pl. egy P3-as csipkeszlet, Tualatint is tamogat. Nem a legujabb, de nem is olyan regi. Mellesleg haverom is csak panaszkodott az 1200-as Athlonjahoz vett VIA alaplapjara. Vagy 30%-kal minimum lassabb mint az inteles (ASUS CUSL2C).

    "Azon sem vagyok hajlandó vitatkozni, hogy"
    Most is azt teszed.

    "de AMD-hez pillanatnyilag a legjobbak a VIA chipsetek (+ az nForce2)."
    Jobb hijan. Mert (ertelem szeruen) nincs inteles. Nem hinnem hogy amd-s fejleszteseiben megtaltosodott volna a VIA,, mig intel procikhoz keptelen normalisat csinalni. Ha lenne amd procihoz intel csipes alaplap, mar a kukaban lenne a VIAs alapod.

    "Azt pedig jobb, ha tudod, hogy a programokat nem Intelre írják, hanem x86-ra és aztán vagy optimalizálják vmelyik processzorra, vagy nem."
    Meg SSE-re, meg... Gyakorlatilag intelre.

    "teljesítményben is utoléri, nemcsak PR ratingben."
    Ha nincs a'ram alatt.

    "Pontosan ennek a helyzetnek a megváltoztatására tervezte meg az AMD a K8-at olyannak, amilyen."
    Olyan is lesz, amilyen. :)

    "Szar nem attól lesz vmi, hogy Te azt mondod, hogy szar, mi több, attól sem lesz szar, hogy Te nem veszed meg. Szar attól lesz vmi, hogy a tervezéskor vagy a gyártáskor elkefélik - lásd. Willamette P4."
    Engem csak a vegeredmeny erdekel, nem az hogy a kocsmaban a haver ismerose azt mondta hogy... Nekem tokmind1 milyen procit veszel, vegyel amd64-et, aztan sirankozzal 2 ev mulva!
  • magyar ember 2
    #49
    Pont annyi tesztpeldanyom van mint neked. Az azonban teny, hogy az amd64 meghagyja az IA32 minden szarjat, gorgeti tovabb az uj generacioban is, az IA64 viszont nem. Igy aztan remelheto hogy ez utobbi ki is hasznalja a lassito megoldasok kidobasa okozta teljesitmeny novekedest (es nem mellekesen 1szerubbe teszi a programozasat).

    "Nem is tudom melyik az a cég amely folyamatosan úgy pumpálja fel az órajelet, mintha az lenne egy processzornál a legfőbb szempont!"
    Pumpalja csak! Az AMD miert nem teszi? Mert nem kepes ra. Pedig raferne, hogy ne csak PR szamokkal tudjon dobalozni.

    "Szerinted hány Amd Xp-t lehet venni 1 darab 2.0Ghz-s P4 (nem celeron, arra úgyis kár a szót vesztegetni) árából, Aminek mellesleg elég szép teljesítménybeli lemaradása van egy 2000+ os Athlon Xp hez képest?"
    Hiaba olcso, ha szar. En nemcsak jatekra hasznalom a gepem, es bizony eleg sok olyan progirol hallottam, ami amd-n vagy nem is megy, vagy nem korrektul. Eleg ha csak 1 nem mukodik, de az pont az ami nekem kene. En nem kockaztatok. Mellesleg nincs olyan nagy arbeli kulonbseg, a magasabb orajelu amd procik is az inteles tarsaik kozeleben vannak arban. Arrol meg ugye ne is beszeljunk, hogy amd procihoz csak VIA, es hasonlo minosegi alaplapokat lehet kapni, amivel nemcsak hogy mindig csak a baj van, hanem meg lassu is.

    "hozzád hasonló Intel fanatikusok"
    Nem intel fan vagyok, hanem a jobbikat tamogatom. Nekem csak az a lenyeg hogy en minel jobban jarjak. Lehetne az amd is jobb, ha kepes lenne ra. Akkor azt tamogatnam. Produkaljon olyat, amit erdemes! 1szer en is elhittem az amd marketinget (K6), azota inkabb nem kockaztatok. A programokat intelre irjak, azon biztos jol es futni fog, az amd-n meg talan. Lehet hogy akar gyorsabb is lehet, de lehet hogy nem. Nekem ilyenkor mindig az jut eszembe hogy a K6-ossal is jol megszivtam.

    "Az Athlon színrelépésével a Pentium termékcsalád szembekerült egy színvonalas, ütőképes alternatívával."
    Nem baj az, sot. Legalabb az intel is csokkentette az arait, igy nekem is olcsobb lett a procim.

    "Mellesleg az Amd termékei sokszor jócskán pofáncsapták teljesítményükkel az Intel épp konkurens termékeit"
    A PR meset talan hagyjuk. Volt amikor jobb volt (azert kozel sem annyival mint a P2 a K6-nal), de mara megint lemaradt (igaz 1elore meg nem sokkal). De mar megint csak PR ratingben kepes utolerni az intelt, errol az embernek ismeros emlekek jutnak eszebe.

    "Szóval ki is gyárt szart? Senki. A szart nem lehet eladni. Ma már nem."
    Csak ha olcso.

    "Gondolod, hogy az IT piac egy meghatározó cége ilyen öngyilkosságot követne el?"
    volt mar ra pelda.
  • magyar ember 2
    #48
    Azonos frekin lehet hogy jobb az amd, viszont nem is tud akkora frekin mukodni mint az intel, igy osszessegeben megiscsak le van maradva, ezt bizonyitja az is, hogy mar megint a regi PR-es szamozassal trukkoznek.

    Csinalni mindent lehet, kerdes hogy megeri-e. Az intelnek biztos nem, mer nem kivanja a konkurrenciat tamogatni, az amdnek meg aze' nem, mer nincs aki megvegye. Ha az eladasi adatokat megnezzuk, rogton kiderul melyiket tartjak etalonnak az emberek. Igy aztan kitalalhato az is, melyiknek a technologiajat fogjak kovetni. A masik meg nyilvan megy a kukaba, hacsak nem licenszel orrba-szajba es csinal 1 kompatibilis termeket.
  • magyar ember 2
    #47
    Csak azt ami szar benne. Autot se ugy javit az ember hogy kidobja es vesz 1 masikat.
  • Omegared
    #46
    1, Kedves Magyar Ember 2! Hogy az istenbe mondhatsz ilyet a Hammer-ról hogy szar? Biztos ott figyel nálad egy-két tesztpéldány, meg egy két IA-64 hogy folyamatosan benchmarkolj. Nem is tudom melyik az a cég amely folyamatosan úgy pumpálja fel az órajelet, mintha az lenne egy processzornál a legfőbb szempont! Mi értelme ennek, ha sokkal kissebb órajelen, optimalizálva a magot nagyobb számítási teljesítményt lehet elérni?

    Szart csinál az Amd, meg megint lekörözte az Intel?
    Kit érdekel? Szerinted hány Amd Xp-t lehet venni 1 darab 2.0Ghz-s P4 (nem celeron, arra úgyis kár a szót vesztegetni) árából, Aminek mellesleg elég szép teljesítménybeli lemaradása van egy 2000+ os Athlon Xp hez képest?
    Attól hogy a hozzád hasonló Intel fanatikusok temetik(temetnék :) ) az Amd-t, meg ócsározzák a termékeit, egy biztos: Az Athlon színrelépésével a Pentium termékcsalád szembekerült egy színvonalas, ütőképes alternatívával. Mellesleg az Amd termékei sokszor jócskán pofáncsapták teljesítményükkel az Intel épp konkurens termékeit... És nem éppen a pumpált órajel szindrómával...

    Szóval ki is gyárt szart? Senki. A szart nem lehet eladni. Ma már nem.

    Gondolod, hogy az IT piac egy meghatározó cége ilyen öngyilkosságot követne el? Nem hiszem...
  • Hydro_man
    #45
    Hát nagyon kiváncsi leszek, hogy melyik rendszer fog elterjedni.
    Azért az nekem nagyon tetszik, hogy mig régen az Athlon-os idők előtt az AMD FPU teljesítménye olyan gyatra volt, hogy szinte minden cikk avval kezdődőtt, most meg jóval erősebb mint az Intel-é de mégsem jelennek meg olyan cikkek ahol erre rávilágítanának!
    Én a SiSoft Sandra 2001-et lefuttatva a Duron 1200-am 8048pontot kapot mig a P4 1.6GHz 7804 pontot kapott.

    De a kérdésem továbbra is az, hogy az Opteron-nal kopatibilis teljesen és csak is kizárólag 64bit-es procit lehetséges lenne csinálni? (nem úgy hogy letiltanák a 32bit-es részt!!!)