160
  • magyar ember 2
    #160
    "Linux alatt pedig - bármennyire is fáj - kiválóan futnak még a DX-es játékok is... de hát ez neked bizonyára magas, te ezt nem értheted..."
    Hat meg neked, amikor ilyen meseket probalsz eloadni. Na, ereggy es jacc a linuxon "kivaloan futo" paszianszoddal!
  • magyar ember 2
    #158
    Jaj, hat kinalni mindenki kinal mindent, az mas kerdes hogy kell-e vkinek, vagy a polcon rohad.

    "De veled teljesen felesleges vitázni, mert téged józan érvekkel sem lehet meggyőzni"
    Ez rad is pontosan illik, akkor meg?

    "használj Windows-t, mert ami annál bonyolultabb, az már neked nem való..."
    Te meg hasznalj junikszot a jatekokhoz!
  • magyar ember 2
    #156
    "Fiktív volt a PII CPU-k 0ff0 hibája is, ugyi...?"
    Nem. Viszont a programokat ugy irtak meg ra, hogy ne fusson bele. Cserebe mit tudott a nagy vetelytars, az amd K^-osa? Fele akkora (vagy annyi se) FPU teljesitmenyt.
  • magyar ember 2
    #155
    Erdekes mod elolvastam, sot az idezetet is onnan masoltam ide pont azert hogy aki eddig nem olvasta el (csak belinkelte) az is meglassa. Oda van irva feketen-feheren a lenyeg: SZOFTVERHIBA. Nem hardver. Es megcsak veletlenul se proci. Ezekutan meg nemtom mi koze az intel-amd procik osszehasonlitasahoz. (A 64 bitrol nem is beszelve.)
    Persze semmilyen inkompatibilitas nem jo, de a szoftvereset ki lehet javitani, az intel pedig, mint a cikk is irja, legalabb ramozdul a temara, megha 1 noname ceg meg nonamebb termekerol van is szo.

    "Ennyit a hozzáértésedről"
    A tiedrol meg annyit hogy meg az altalad lobogtatott cikk se igazolja a szavaidat.

    "ha az Intel csesz el vmit, az fiktív, ha más, akkor az valós."
    Nem ugyanaz a kategoria. A hardverarchitekturat, a memoriakezelest nem lehet utolag kijavitani, 1 szoftverhibat igen. Ha az amd-via megoldasoknak is csak annyi lenne a problemaja hogy a netrol le kell hozza szedni egy 4 in 1 drivert, akkor nem lenne semmi baj.
  • magyar ember 2
    #153
    Arrol nem is beszelve milyen hatalmas problemat okoz 1 fiktiv ceg sosem hasznalt fiktiv szoftverevel valo osszeakadas...
  • magyar ember 2
    #152
    "Ezen összeütközésért az Intel PROSet szoftverének az a része hibáztatható"
    El kellett volna olvasni a cikket, ha mar belinkeled! Nem processzor, nem is hardver, hanem vmi szoftverhiba. Ennyit errol. LOL.
  • magyar ember 2
    #151
    Az en intelemmel eddig sosem volt gond, minden tokeletesen futott rajta, ellenben az amd-vel mindig +szivtam. Ha neked a szivas kell, hat vegyed.
  • magyar ember 2
    #149
    De megha az amd 2szer jobb, +bizhatobb is lenne mint az intel, uzleti celra akkor se venne senki 1 barmikor csodbe meno amdt.
  • magyar ember 2
    #148
    "ennel nagyobb baromsagot nehezen lehet mondani, foleg annak a tukreben, hogy az intel az elmult 2 evben folyamatosan vesztett (nem is keveset) a szerverpiaci reszesedesebol, az amd javara"
    0.1%-ot? Az tenyleg komoly veszteseg, meg a vegen csodbe m1. :D

    "de nem baj, majd az intel jon es messiaskent megvaltja a vilagot egy meregdraga architekturaval"
    Erre jo az amd, hogy en olcsobban kapjam az intelt. :)

    "vevok meg persze azonnal sutba dobnak minden hatekonysagi es koltsegelemzest es szaladnak az intel akolban."
    1 uzleti beszerzesben a hw a legkisebb tetel. Ott nem par filler, hanem a megbizhatosag a legfontosabb.

    "az egyiknek 300 napos a masiknak 150 napos uptimeja van"
    Vettel volna intelt, lenne 365 napos. :)
  • magyar ember 2
    #147
    Lejjebb mar irtam milyen progikrol volt szo (es ezek csak azok amiket az ismerosom hasznalt volna, ki tudja mennyi van meg), olvass vissza!

    "És mond meg mostanság mit ígérgetett az AMD ami nem jött be??"
    Errol is volt szo, megint csak a visszaolvasast tudom javasolni.

    "Hány éves vagy 15??? Mert ha annál több akkor komoly gondokkal küzdhetsz..."
    Ha annyi lennek is csak bacsinak szolithatnal ahogy elnezem a stilusodat.

    "Mondj egy olyan Intel Processzort ami 3x lekörözi a jelenlegi leggyorsabb Amd vasat? Jéé nem tudsz?"
    Nem errol volt szo, hazi feladatkent 1 ujabb visszaolvasast javaslok.

    "Az meg hogy egy Via-s vagy más alaplap kiakad, tudom előfordul. De semmivel sem nagyobb százalékban mint egy Intel chipes."
    Marpedig az inteleshez nem kell mindenfele 4 in 1 drivereket pakolgatni hogy mukodjon. Es nem is lesz 30%-kal lassabb a memoriakezeles (nem a driver miatt, alapbol), mint az inteles tarsanal.

    "Hidd el végre a szart ma már nem lehet eladni."
    Dehogynem. A kannas bor es a szokitett gazolaj is milyen jol fogy. :D

    "Az meg ha olcsó valami, abból nem következik egyenesen hogy az a valami szar."
    Ha ugyanolyan jo lenne, az ara is ugyanannyi lenne. Az amd-via dolgokra nem lehet alapozni, ezert valasztja a tobbseg az intelt, igy az amdnek nyilvan olcsobban kell adnia a cuccat ha vevoket akar szerezni. Otthoni felhasznalasra megteszi az is, legfeljebb resetelgetsz, meg malmozol memoria olvasas/iras kozben, de ez az uzleti eletben nem m1, foleg ha van olyan +oldas, amivel nem kell ezeket vegigszenvedni.

    "Ezt komolyan gondoltad??
    Nem magadnak tetted fel ezt a kérdést?"
    Nem, mert a kerdes a tied volt, szal nemtom hogy en hogy tettem volna fel a nevedben, de kijavitottam neked, mert lattam hogy magadhoz beszelsz.
  • Omegared
    #145
    De ha így jobban tetszik:

    Szentmiklósi Dániel
  • Omegared
    #144
    Magyar ember 2! Ha egy programot mutatsz nekem ami nem indul el Athlon XP-n (nem hozzánemértés miatt, és nem 5000 éves dosos programot, ami xp alatt még P4-en sem megy) akkor bevágom a sarokba a 2100+ om, meggyújtom, aztán ürítek rá!!! Eljöhetsz Mosonmagyaróvárra és meg is nézheted!!

    És mond meg mostanság mit ígérgetett az AMD ami nem jött be??

    "Marpedig mindenki leszarja hogy 1 GHz-en melyik a jobb, ha mar 5-nel tart az 1ik, es 3szor ver ra a masikra."
    Hány éves vagy 15??? Mert ha annál több akkor komoly gondokkal küzdhetsz...

    Mondj egy olyan Intel Processzort ami 3x lekörözi a jelenlegi leggyorsabb Amd vasat? Jéé nem tudsz?
    (a leggyorsabb Intel Proc pár százalékkal gyorsabb mint a top AMD de nem minden dologban... fpu-ban az Athlonok rendesen odavágnak a P4-nek)

    Az meg hogy egy Via-s vagy más alaplap kiakad, tudom előfordul. De semmivel sem nagyobb százalékban mint egy Intel chipes.

    Hidd el végre a szart ma már nem lehet eladni. Még akkor sem ha olcsó. Az meg ha olcsó valami, abból nem következik egyenesen hogy az a valami szar.

    "Pont azt csinalod. Ha ilyen jol latod hogy csak mesz a nyaj utan, akkor miert nem vagy kepes valtoztatni rajta?"

    Ezt komolyan gondoltad??
    Nem magadnak tetted fel ezt a kérdést?

    Omegared
  • magyar ember 2
    #143
    "Nos Magyar Ember 2! Itt mondtad a lényeget. Az AMD x86-64 ebben nyerő. Futnak rajta a 32-bites dolgok is ráadásul gyorsabban is, ez már tény. Ezért lesz nyerő! Nem kell cserélni a programparkot!!! Nem úgy a IA64-nél."
    Ugy laccik megse ertetted + a lenyeget. Hiaba futnak rajta a 32 bites cuccok is, ha aztan lehet totozni hogy az adott program most vajon futni fog-e, vagy nem, a hozza tartozo VIA, SIS es 1eb alaplapcsodak vajon mikor akadnak ki, hany peccset kell feltenni hozza hogy mukodjenek. Ez nem epp +felelo uzleti alkalmazasra.

    "Más. Az 1200-es Athlonos haveroddal ne takarózz mert az egy Thunderbird MÁSODIK generációs Athlon processzor!!!
    Hányadiknál is tartunk???"
    Inkabb ugy mondd: hanyadik amd-s mesenel is tartunk? Mar a K6-ot is P2 veronek igertek, mi lett belole?... Igergetni azt nagyon tud az amd, de ez itt nagyon keves. Foleg az uzleti eletben.

    "Ha ilyen szemszögből nézzük a dolgokat akkor vessük össze a P4-el mekkora szar volt az első két tokos mag???? Még az elődje a P3 is lekörözte teljesítményben..."
    Csakhogy a P4-et nem is 1 GHz-ra terveztek. Pont azert lett olyan amilyen, hogy akar 10 GHz-ig is elmehessenek vele. Erre a P3 architektura nem kepes. Marpedig mindenki leszarja hogy 1 GHz-en melyik a jobb, ha mar 5-nel tart az 1ik, es 3szor ver ra a masikra.

    "Gondolkodj bazdmeg, és ha nincs első kézből származó tapasztalatod, akkor fogd be a pofád."
    Ezt ugy veszem hogy sajat magadnak ugattad. Ajanlom fogadd is + a sajat beugatasodat!

    "Ugyanazt szajkózod amit a többi hozzá nem értő a haverom mondta barom."
    Pont azt csinalod. Ha ilyen jol latod hogy csak mesz a nyaj utan, akkor miert nem vagy kepes valtoztatni rajta?
  • magyar ember 2
    #142
    Csak tudod nekem nem 1 haver haverjanak haverja az info forras, hanem olyasvalaki akit evek ota ismerek, tudom hogy ert hozza, es nem kamuzik. Jobban hiszek neki mint itt a neten 1 ismeretlennek.
  • Omegared
    #141
    Igy van, es ha mar dolgoztal ilyen helyen, akkor nyilvan azt is tudod hogy egy informatikai beruhazasban a hardver ara a legkisebb tenyezo.

    Nos Magyar Ember 2! Itt mondtad a lényeget. Az AMD x86-64 ebben nyerő. Futnak rajta a 32-bites dolgok is ráadásul gyorsabban is, ez már tény. Ezért lesz nyerő! Nem kell cserélni a programparkot!!! Nem úgy a IA64-nél.


    Más. Az 1200-es Athlonos haveroddal ne takarózz mert az egy Thunderbird MÁSODIK generációs Athlon processzor!!!
    Hányadiknál is tartunk???
    Ha ilyen szemszögből nézzük a dolgokat akkor vessük össze a P4-el mekkora szar volt az első két tokos mag???? Még az elődje a P3 is lekörözte teljesítményben...

    Gondolkodj bazdmeg, és ha nincs első kézből származó tapasztalatod, akkor fogd be a pofád.

    Ugyanazt szajkózod amit a többi hozzá nem értő a haverom mondta barom.

  • magyar ember 2
    #139
    Nekem meg olyan haverom van aki a sajat 1200-as athlonja alapjan mondta el a tapasztalatait, ennyit errol. Te ezexerint nem azokkal a programokkal dolgozol amivel o. En pedig nem akarom szamolgatni hogy egy adott program vajon most menni fog-e nalam, vagy nem, en biztos akarok lenni hogy barmit is hasznalok, az mukodni fog.
  • Omegared
    #138
    Magyar ember 2!

    A munkahelyemen a gép amivel dolgozom
    az egy Xp 2100+.
    Most kapaszkodj meg:
    Otthon kérlek szépen egy 2,5Ghz-s P4-em van!
    Szóval van összehasonlítási alapom.
    És nem (csak) játszok rajtuk...

    Olyan programokkal dolgozom, amikről szerintem még nem is hallottál, és itt kurvára fontos a megbízhatóság, és teljesítmény.

    Igen melegszik a proc rendesen (már az Xp-ben) de ha rendesen meg van oldva a hűtés akkor soha nem lesz belőle baj (és itt nem a 8-10e forintos hűtésre gondolotam)
  • magyar ember 2
    #137
    Meg az 500-1000 MHz idokben volt vmelyik K7 ami szinten 80W-ott termlet. Most lehet hogy az intel termel picit tobbet. Es? Akkor se, most se szamit, viszont nem csak az 1ik oldalat kell megemliteni.
  • magyar ember 2
    #136
    :)
  • magyar ember 2
    #135
    "Az architektúra szemszögéből nézve marhára nem mindegy hogy ugyanazt a teljesítményt mekkora órajelen adja le."
    Dehogynem. Csak a teljesitmeny szamit.

    "Attól hogy az a bizonyos AMD processzor nem 3Ghz-n szaladgál, az hardcore gamereken, és az egyéb tudatlan embereken kívül senkit nem érdekel."
    Mondjuk ugy hogy csak az amd fanokat nem erdekli, mert arra latvanyosan nem tudjak verni a nyalukat. Termeszetesen nem kizarolag a frekvencia szamit, de ha 1 architekturaval el lehet menni 10 GHz-ig, 1 masikkal meg feleeig se, akkor 1bol fontos tenyezo lesz. Merthogy Hiaba jobb az amd proci azonos orajelen, ha az intel annyi frekit ver ra az amdre, hogy nem tudja vele tartani a lepest. Ezert bohockodik mar megint a PR szamokkal.

    "nem csak az AMD processzorai szenvednek kissebb nagyobb hibáktól. Egy P4-es processzor sem mentes a gyártástechnológiai, tervezésből fakadó architektúrális hibáktól(honnan is jött a P4 hirtelen halál??"
    Passz, biztos van ilyen is, nem elkepzelhetetlen, de a lenyeg hogy intel procin minden program garantaltan fut (es jol is), mig az and-n nem biztos. (Hogy melyek azt fejbol nem vagom, de ugy emlexem 3D graf, muholdas letolto, meg hasonlo felhasznaloi progik voltak - meg ki tudja meg mi minden).

    "Miért csak az órajelet, meg a hűtést támadják?? Nincs más??"
    Kerdezd az amd fan haverjaidat, miert csak ebbe kotottek bele.

    "Az meg csak téged minősít hogy a K6-oddal érvelsz."
    Teged meg hogy csak a K7-eddel ervelsz.

    "Minden nyereségérdekelt céget ha infrastruktúrális feljlesztést tervez, a legköltséghatékonyabb alternatívát választja"
    Igy van, es ha mar dolgoztal ilyen helyen, akkor nyilvan azt is tudod hogy egy informatikai beruhazasban a hardver ara a legkisebb tenyezo. Egy cegnek sokkal fontosabb a megbizhatosag mint par filler megtakaritas. Ilyen kornyezetben a VIA es tarsai alaplapok max viccnek jok.

    "Az AMD igenis jól gondolkodott, mivel épített egy mind 32 mind 64 biten rendkívül jól teljesítő processzort"
    Mivel meg se az amd64, se az IA64 nincs kihasznalva, max ilyen 3dmark fele "megbizhato" tesztszoftverek alapjan nyilatkozhat, ami ugye nem mervado. Majd ha kezunkben lesz mind2, es a valosagban is latjuk a kulonbseget, akkor lehet valos az eredmeny.

    "Na ezért lesz az első befutó az x86-64 és nem a IA64."
    Azert nem lesz befuto, mert mindenki IA64re fog majd fejleszteni, amint elterjeszti az intel, a fejlesztoknek meg nem biztos hogy megeri egy masik architekturara is megirni a cuccot. Foleg hogy az amd nem igazan a penzes piacot celozza (persze szeretni biztos szeretne azt is).

    "Továbbá egészen biztos az is hogy idővel az Amd is átáll a tisztán 64-bites rendszer fejlesztésére."
    Akkor megint jon az ami most a dvdnel hogy most a +r vagy -r-t vegyem? Nyilvan az IA64re joval tobb programot fognak fejleszteni, igy az amd-sek majd csak csorgathatjak a nyalukat. Addig kene licenszelnie az amdnek az IA64-et, amig nem keso. Az mas kerdes hogy tudja-e.
  • Omegared
    #130
    1. Melyik a jobb processzor kérdésre:
    Nem az a lényeg hogy mely pcesszormilyen órajelen szaladgál, hanem az általa nyújtott "realizált" teljesítmény. Az architektúra szemszögéből nézve marhára nem mindegy hogy ugyanazt a teljesítményt mekkora órajelen adja le. Attól hogy az a bizonyos AMD processzor nem 3Ghz-n szaladgál, az hardcore gamereken, és az egyéb tudatlan embereken kívül senkit nem érdekel. Megjegyzem szerintem erre a dologra alapozza az Intel a teljes fejlesztési és marketing koncepcióját (ügyesen is csinája).
    2. Megbízhatóság:
    Ha kicsit körbenéznél a neten észrevennéd, hogy nem csak az AMD processzorai szenvednek kissebb nagyobb hibáktól. Egy P4-es processzor sem mentes a gyártástechnológiai, tervezésből fakadó architektúrális hibáktól(honnan is jött a P4 hirtelen halál??). Csak egyes vaskalapos emberkék védekeznek ezzel a dologgal...
    Meg szerintem a megbízhatóság jelentősen a beállításoktól függ (Bios, OS, programok), meg persze a rendszer megfelelő kiépítésétől, nem kizárólag a processzortól.

    3. Kompatibilitás
    Milyen furcsa hogy csak egy két ember villong ezzel a dologgal nem? Miért csak az órajelet, meg a hűtést támadják?? Nincs más?? Az meg csak téged minősít hogy a K6-oddal érvelsz.

    4. AMD x86-64:
    Ebben a kérdésben is teljesen rossz szemszögből nézed a dolgokat... Minden nyereségérdekelt céget ha infrastruktúrális feljlesztést tervez, a legköltséghatékonyabb alternatívát választja (hacsak nem a csődeljárás megkezdése az első pont az adott évi üzleti terben). Magyarán, adott cég vegyen egy teljesen új a meglévő szoftverekkel nem kompatibilis rendszert (mi a garancia arra hogy lesz hozzá valamilyen megoldás a 32 bitre írt programok futtatására, ha szoftveresen oldják meg a dolgot, akkor vajon melyik a megbízható??). Az AMD igenis jól gondolkodott, mivel épített egy mind 32 mind 64 biten rendkívül jól teljesítő processzort, megadva a lehetőséget arra, hogy komolyabb befektetés nélkül lehessen a fejlesztéseket elvégezni. Na ezért lesz az első befutó az x86-64 és nem a IA64. Továbbá egészen biztos az is hogy idővel az Amd is átáll a tisztán 64-bites rendszer fejlesztésére. De az Opteron és majdan az Athlon64 rendkívül jól átgondolot (megvalósítási és marketing szempontból is nézeve) életképes (és bizotsan sikeres) termék lesz.

    Bye:
    Omegared
  • magyar ember 2
    #129
    "Az Operton egy nagyinkirály proci, az intel /ha tud :) / gyártson jobbat!"
    Azon van. :)

    A fo kulonbseg nyilvan a 64 bit eseteben is fokent hosszutavon fog megmutatkozni, akarcsak a P3 >> P4 valtaskor, ahol is az azonos orajelu P4 lassabb mint a 3, viszont joval magasabb orajelen kepes mukodni, igy idovel le is korozte a P3at. A 64 bites cuccok eseteben is hosszutavon fog majd meglaccani mennyire fogja lassitani az amdt az x86 orokseg.
  • magyar ember 2
    #128
    "viszont azt el kell ismerned hogy ar/teljesitmen viszonylatban az amd mar az utobbi par evben magasan veri az intelt."
    Ezt eddig is elismertem, sot le is irtam, csak az elvakult (amd) fanok nem kepesek eszrevenni ezt is, ha mellette 1 rossz szot is latnak a kedvencukre.

    "en is sok sok even keresztul fanatikus intel fan voltam"
    En nem vagyok intel fanatikus, volt amd-m is, de mivel most az intel csinal jobbat (ebbe nagy sullyal belejaccik a megbizhatosag, es a procihoz tartozo korrekt alaplapi csipszet is), ezert azt veszem. Ha 1szer most epp az a jobb, akkor miert ne vennem azt. Termeszetesen akinek az a'r joval fontosabb tenyezo mint a megbizhatosag, annak nyilvan mas a velemenye. Viszont ide irni nem elvakult amd hivot meg nem nagyon lattam.

    "a kazanhaz problemarol csak annyit hogy esszel kell a hutest szolgalo cumot megvasarolni."
    Na ja. Nem is volt reszemrol tema, amig vki amd fan meg nem probalta beallitani a dolgot ugy mintha csak az intel melegedne. Ne csak az igazsag 1ik oldalat nezzuk, hanem mind2t, ugy a teljes.
  • magyar ember 2
    #124
    Amit az intel el akar terjeszteni, azt eszre fogod venni, a csapbol is az fog folyni. Mint eddig mindig, ha meg nem tunt volna fel az elmult 20 evben.

    A P4 is hordozza az x86 ganyolasait, azert is ideje mar kiszorni, es atgondolt, megfeleloen attervezett architekturara epiteni a kov. 20 evet. Ezert keszul az IA64. Az amd most csak azt a kis idot kivanja kihasznalni amig az IA64et be nem dobja az intel a piacra (nem par nagyfelhasznalonak hadd probalgassa, hanem a nagykozonsegnek).

    "de nem baj, majd a kovetkezo tesztpeldany"
    Nembaj, tesztelgessek csak addig amig tokeletes nem lesz. Az mad meg rajtad tesztelget, legalabb elmondhatod hogy beta teszter leszel a sajat penzeden (raadasul hosszutavon feleslegesen).
    A fogyasztast meg ne is erolted, az athlonoknal nagyobb kazanhaz nem letezik. :)

    "had rohogjon rajtad meg sokmindenki rajtam kivul is"
    Ne aggodj, jol kirohogunk mi itt teged, es a hasonlo elvakult amd fanokat. Esetleg az uccan is tuntethetnel egy amd zaszloval, legalabb az offline kozonseg is kirohoghetne teged. :)

    "A flamehez meg meg kicsit gyakoroljal, mert abban is nagyon de nagyon keves vagy, pubi :D"
    Jaj kisgyerek, velem rossz helyen probalkozol a gyenge szovegeddel, keves vagy te hozzam. De megcsak leegetnem se kell teged, megteszed ezt sajat magad. Inkabb menj es nezd a tv macit, mer a vegen mese nelkul lovik a pizsidet. :)
  • magyar ember 2
    #122
    Nekem P3 1GHz + GF2 (2 eves konfig), szinten elegseges.
  • magyar ember 2
    #121
    "jah vegul is azert volt hatalmas bukas az itanium es azert anyazza mindenki a koncepciotlan es szarul megtervezett itanium2ot, mert az opteron semmit nem tud felmutatni ellene."
    Ez max a te kepzeletedben van igy, mert a tajekozott emberek mar megjelenes elott tudtak hogy az intel ezt meg nem is szandekozott elterjeszteni, hanem kiserleti nyulnak szanta a kesobbi, valoban bevezetesre kerulo IA64-es procijaihoz. Ennyit errol.
    Illetve meg annyit hogy az amd ezzel szemben mit tud felmutatni? Hozzaganyolt par 64 bites utasitast a 32 bites procijahoz, oszt kesz. Meg se probalta esszerusiteni az architekturat, hadd maradjon benne minden szar. ez aztan a fejlodes...

    "azer kakilt a gatyajaba mar az intel, mert az opteron nem alazza le durvan az itanium2ot 64bites teljesitmenyben is."
    Az itanium2 is bevallottan tesztpeldany, mint elodje a merced, ez olyan mintha a Wight testverek repulojebol vonnal le kovetkeztetest az F22-es repulesi tulajdonsagairol.

    "magyar ember, get a life, luzer :D"
    Fogadd meg a tanacsodat lamer, rad fer!

    "de hogy az ostobasagodat meg a tudatlansagoddal es tajekozatlansagoddal is csillogtatod, az mar messzemenoen neveccseges."
    Latom megtalaltad otthon a tukrot es beleneztel. Nem kell szegyellned, ha szorgalmasan tanulsz, 1szer lehetsz meg tajekozott is.

    "menj es nyalogasd le a port a "4 xeon"odrol meg a haverok Inteljeirol"
    te meg menj es szopjal az amd-via a'lompa'rossal, meg a PR buveszszamokkal! "LOL"
  • Hydro_man
    #120
    Te tényleg nem figyeled a történéseket!!!!!!
    Ugyanis az AMD Athlon XP 3000+ 2166Mhz tájékán ketyeg és nem 1500Mhz-n!!
    És a teszt eredmények meg átlagosan 3000Mhz-s iP4-et hozzák.
    De nem ez a lényeg, hanem a személyes tapasztalat.
    1200Mhz AMD DURON melyet 15000HUF-ért vettem (Dobozos, fél éve) és egy GF2MX400-ason most minden játék min. 800x600-ban tökéletesen megy!
    Ez a lényeg!!!!! :))))))))

  • magyar ember 2
    #117
    Erdekes is lenne ha meg a 32 bitet se tudna felulmulni teljesitmenyben, akkor aztan sok ertelme lenne...
  • magyar ember 2
    #116
    "az AMD Opteron bizonyos esetekben 144 százalékkal múlta felül a versenytárs 32 bites processzorokat, és akár 43 százalékkal is nagyobb teljesítményt nyújtott a konkurens 64 bites processzorokra épülő rendszereknél"
    Csak eppen nem ezzel kell versenyeznie. Amint kijon az 1. valodi IA64-es proci (nem a merced es tarsai, bevallottan tesztelesi cellal kiadott prototipusokra gondolok), elore latom hogy szep csondben eltunnek a nagyhangu amd reklamok.

    Hol is van itt az IA64 vs amd64 teljesitmeny osszehasonlitas? Shadow, ennyit errol.
  • magyar ember 2
    #115
    "Az AMD processzorok PR (már nem a pentium rating-et jelenti) száma MÁR (!) nem játszadozás."
    Hanem Pentium4 Ratinget? Mingya' mas. Erdekes mod mindig akkor jon elo az amd ezzel a buvesztrukkel, amikor lemarad az intel mogott.

    "veszek egy gyengébb teljesítményű processzort (amire X Ghz van írva), csakazért mert a másik alternatíva mondjuk fele órajelen éppen akkora teljesítményt nyújt, ha nem többet, mint az X Ghz-s másik. Ráadásul 2x drágább..."
    A reklamot hagyjuk, a mese nem erdekel! Hiaba nyom az amd 1.5 GHz-n mongyuk 20%-kal tobbet mint az 1.5-os intel, ha az intel mar 3 GHz-nel jar, amivel az 1.5-os amd nem tud versenyezni. Max PR buveszkedesben. Az igaz hogy az intel dragabb, de nem veletlenul. A teljesitmenyt es a megbizhatosagot fizeted meg vele. Az amd meg "olcso husnak hig a leve". Foleg legjobb baratjaval, a VIAval 1utt.

    "Elég régóta bírok Amd-s géppel..."
    Nekem is volt amd, azert is nem bizok benne. Haveri korben meg most is van athlonos, es mint lejjebbb irtam, o se volt teljesen elegedett vele. Amig csak jatekra kell, meg tuningolni, addig lehet hogy megteszi az amd is, de ha kell a megbizhatosag, a 100% kompatibilitas, akkor nem.

    "mindeddig 2 (!) darab Amd Xp procit vittünk vissza a Pc-Parts Kft-nek... Viszont nem tudom megszámolni hány Intel-t..."
    Na, mar megint a vetites m1... Erdekes mod nalunk a cegnel soha semmilyen problema nem volt intel procival (es intel csipszetes alaplappal se), meg sehol mashol az ismerosi koromben, de nalatok epp az intel szarik be mindig, amd meg soha. Errol mar az elozo rendszer 99.9%-os valasztasi gyozelmei jutnak eszembe.

    "Magyarán amihez nem értessz, vagy a havernál láttad, és nincs tapasztalatod, arról ne vitatkozz."
    Akkor fogadd is meg a tanacsodat! Rad ferne.

    "Ja +1 Jövő héten rakjuk össze az első Opteron-os
    serverünket, megrendelésre, utána levonjuk a konklúziót. Xeon-os server már volt. Gond is vele."
    Xeonos szerver 4 is fut a cegnel mar 2 eve, gond: 0. Ennyit errol.

    Ugy latom te is beleesel abba a hibaba hogy az amd64et a 32 bites xeonnal hasonlitgatod. Pedig neki az IA64-el kell versenyeznie. Nem vitatom hogy 64 biten az amd jobban teljesit majd mint a 32 bites intel (felteve hogy irnak ra amd64 szoftvereket), de az IA64 ellen kerdes mit tud felmutatni. A technologiarol nem is beszelve, gorgeti tovabb az x86-os lassito megoldasokat, amiket az IA64-ben allitolag kipateroltak.
  • magyar ember 2
    #114
    Vegigolvasva a temat nekem is ra kellett jonnom, hogy aki velem vitazik, az tenyleg "vaskalapos". Itt minden beszovegeloember csak az "amd a kiraly, fuuuuj intel" c. fradi b kozep szinvonalu szoveget kepes szajkozni.

    "soha nem hozol fel semmilyen konkrétumot az álláspontod alátámasztására"
    Ha levenned az inverz szemuvegedet, eszrevehetned hogy csak azt talalsz. De hiaba mondok barmilyen tenyt, a valasz mindig csak a jol ismert amd reklamszoveg, meg az anyazas. Ugy laccik az amd tabor mashoz nem ert.

    "felnőtt emberek a tények talaján vitatkozzanak"
    Akkor lehet hogy itt gyerekekkel vagyok korulveve.
  • Omegared
    #112
    Egy utolsó:
    "Szerinted melyik a jobb processzor??"
    Amelyik a teljesitmenyevel adja el magat, es nem PR szamokkal buveszkedik.

    Értsd meg! Az AMD processzorok PR (már nem a pentium rating-et jelenti) száma MÁR (!) nem játszadozás. Nem mindenki gondolkodik olyan hülyén mint te, hogy veszek egy gyengébb teljesítményű processzort (amire X Ghz van írva), csakazért mert a másik alternatíva mondjuk fele órajelen éppen akkora teljesítményt nyújt, ha nem többet, mint az X Ghz-s másik. Ráadásul 2x drágább...

    Más. Elég régóta bírok Amd-s géppel... Egyszer sem volt vele semmi gond, soha nem volt (egyik sem)instabil, a via-s chipset is tökéletes (egy KT-400-as csücsül a gépemben), úgyanígy a barátaimnak sincs semmi gondjuk (sorry hogy nem volt pénzük annak idelyén egy P2-P3 procra), és annak a kb 150 ügyfélnek sincs semmi baja, amelyeknek cégünk szállított Amd-konfigurációs gépet. Voltak persze gondok, de mindeddig 2 (!) darab Amd Xp procit vittünk vissza a Pc-Parts Kft-nek... Viszont nem tudom megszámolni hány Intel-t...

    Magyarán amihez nem értessz, vagy a havernál láttad, és nincs tapasztalatod, arról ne vitatkozz.

    Ja +1 Jövő héten rakjuk össze az első Opteron-os
    serverünket, megrendelésre, utána levonjuk a konklúziót. Xeon-os server már volt. Gond is vele.

    Bye:
    Omegared
  • kolega
    #111
    Az az igazság, hogy nekem volt már cyrix-em, amd-m de végül mióta pénzem is van rá csak intelt veszek.
    A kidolgozottabb precízebb megbízhatóbb arhitektúra meghálálja megát, bár igaz, hogy a konkurens AMD processzorokhoz képes elmarad a teljeesítmény, de valahogy kibírom.

    Most azonban látva a 64bites processzorok erejét, és azt, hogy az ASUS máris jelentett be hozzá alaplapot, gondos felülvizsgálat után nem haboznék visszaváltanék AMD-re. Igazából itt az egyetlen befolyásoló tényező csak az ár lehet.
  • magyar ember 2
    #109
    Lassu? LOL. Erdekes mod nem nekik kell PR meseszamokkal bohockodniuk.
  • magyar ember 2
    #108
    "1,5 Ghz AMD - 3.0 Ghz P4
    AMD nagyobb teljesítmény mint P4"
    Vedd mar eszre hogy senkit nem erdekel hogy 1.5 GHz-n melyik tud tobbet, ha mar van 3 GHz-s is.

    "Szerinted melyik a jobb processzor??"
    Amelyik a teljesitmenyevel adja el magat, es nem PR szamokkal buveszkedik.

    "Melyik a kifinomultabb architektúra??"
    Az IA64.

    "Gondolkodni kéne néha vazzeg, nem a sajtpapír
    szövegét szajkózni..."
    Errol van szo, akar el is kezdhetned.

    "Ha neked úgy tetszik halj meg az Inteleddel, de hagyd meg magadnak."
    Te meg halj meg az amd-del, nem kotelezo a megbizhatot valasztanod.

    "Mond nekem milyen tények támasztanak alá téged?"
    Az elet. En kiprobaltam mind2t, es az amd-t mindig megbantam. Ennyi. Ha neked az kell, akkor nyugodtan szopjal csak vele, Nekem fontosabb hogy mindig es jol mukodjon a gep, mint par megsporolt filler.

    "Csak azt láttuk amit te leírtál.."
    Nyilvan az intel es az amd emberei nem pont ezt a forumot latogatjak.

    "Ja te vagy a tények?"
    A Te'nyek a tv2-n van.
  • Omegared
    #106
    Magyar Ember 2!
    Vedd már észre:
    1,5 Ghz AMD - 3.0 Ghz P4
    AMD nagyobb teljesítmény mint P4

    Szerinted melyik a jobb processzor??
    Melyik a kifinomultabb architektúra??

    Gondolkodni kéne néha vazzeg, nem a sajtpapír
    szövegét szajkózni...

    Ha neked úgy tetszik halj meg az Inteleddel, de hagyd meg magadnak.

    És még egy dolog. Mond nekem milyen tények támasztanak alá téged? Csak azt láttuk amit te leírtál..
    Ja te vagy a tények? Bocsi nem tudtam
  • magyar ember 2
    #105
    Mind2 masra valo.
  • magyar ember 2
    #104
    "Hiszel valamiben és büszke vagy rá, hogy a tények nem tudnak eltántorítani !"
    Miert is kene, ha 1szer a tenyek engem tamasztanak ala?

    "Csak az a baj, hogy ez nem az a műfaj, itt a teljesítményt számokban mérik."
    Hanem sacc/kb-ban? Vagy hasrautesben?

    "Egyébként biztos vagyok benne hogy 3-4 éve nem figyeled a processzorpiacot és az utolsó processzor amit láttál az K6 -és PII(celeron) volt."
    Ezt bebuktad.

    "Az AMD már kb. két éve arról kíresült el, hogy az FPU-ja GYORSABB az Intel hasonló processzorainál."
    Az intel meg arrol hogy 2 lepessel az amd elott jar, igy erobol nyomja le a "versenytarsat". Hiaba bohockodik az amd hogy "de 1.5 GHz-n az amd jobb 1 a'gybaszara'ssal", ha az intel mar 3 GHz-nal tart. Nem az a lenyeg hogy melyik csinal most jobb XT processzort, hanem hogy melyik kinal nagyobb teljesitmenyut. Mind1 hogy MHz-val vagy akarmi massal csinalja.

    "Ez a VALÓSÁG."
    Azert az se art, ha neha kinezel a Matrixbol.
  • magyar ember 2
    #103
    "Hiszel valamiben és büszke vagy rá, hogy a tények nem tudnak eltántorítani !"
    Miert is kene, ha 1szer a tenyek engem tamasztanak ala?

    "Csak az a baj, hogy ez nem az a műfaj, itt a teljesítményt számokban mérik."
    Hanem sacc/kb-ban? Vagy hasrautesben?

    "Egyébként biztos vagyok benne hogy 3-4 éve nem figyeled a processzorpiacot és az utolsó processzor amit láttál az K6 -és PII(celeron) volt."
    Ezt bebuktad.

    "Az AMD már kb. két éve arról kíresült el, hogy az FPU-ja GYORSABB az Intel hasonló processzorainál."
    Az intel meg arrol hogy 2 lepessel az amd elott jar, igy erobol nyomja le a "versenytarsat". Hiaba bohockodik az amd hogy "de 1.5 GHz-n az amd jobb 1 a'gybaszara'ssal", ha az intel mar 3 GHz-nal tart. Nem az a lenyeg hogy melyik csinal most jobb XT processzort, hanem hogy melyik kinal nagyobb teljesitmenyut. Mind1 hogy MHz-val vagy akarmi massal csinalja.

    "Ez a VALÓSÁG."
    Azert az se art, ha neha kinezel a Matrixbol.
  • magyar ember 2
    #99
    2.4-es P4-el akadt... aha, persze... Talan nem S3 Trio videokartyat kellett volna mellerakni. Milyen erdekes hogy GF4-el mellette (haveromnak pont ilyen van) semmi se akad rajta (maxos grafikaval), sot...