224
Photoshop help
  • Harder
    #104
    gif-nek mentsd
  • Hay
    #103
    Hi!
    Lehet, hogy a legegyszerűbb a válasz, de rá nem jövök sehogy... : PowerPointban eg diába beillesztek egy képet mondjuk egy ház "fényképét". Fotósopban egy olyan képről, amin pl. én is látszom, varázpálcával kijelölve "leszedem" magam, és átmásolom a fotósopban egy új képre. Az új kép megnyitásánál hiába mondom, hogy a háttér átlászó legyen, ha elmentem, és ezt az új mentett képet (magamat) akarom ráilleszteni a powerpointban a "házas" képre, akkor nem csak a "körülvágott" alakom látszik, hanem a képkeret is, és fehéren a kereten belüli-rajtam kívüli részek.
    Szóval, hogyan tudom azt megcsinálni, hogy a fotósopban kijelölt képrészlet háttér nélkül kerüljön át egy powerpointban megnyitott képre?
    Tud valaki segíteni?
  • Cyno
    #102
    Hello!
    Photoshop leírásra vagy ebookra lenne szükségem.Ha magyarul tudnátok vmit,azt jobban megköszöném.
    Ha van elképzelésetek vagy vmi konkrét légyxi válaszoljatok.
  • Gladiator
    #101
    jéé, enyim volt a 100.
  • Gladiator
    #100
    hát ez nem volt szép
  • Harder
    #99
    Értsd már meg, hogy nincs ilyen funkciója a photoshopnak, így hiába kellene, NEM TUDJA.

    ha komolyan kérdezed a nevemet, akkor illik komolyan válaszolnom rá:
    semmi közöd hozzá.
  • Gladiator
    #98
    na,de nekem KELL olyan zárásmód, mert így kurva hülyén néz ki a borítóm. na, most komolyan, mi a neved?
  • Harder
    #97
    Ezzel amúgy meg is válaszoltad saját kérdésedet. :)
  • Harder
    #96
    Miért? Egyébként ez magánügy, maradjunk a topic témájánál és a választott nickneveknél. ;)
  • Gladiator
    #95
    amúgy harder! mi a teljes neved?
  • Pp
    #94
    Lehet.Azt nem is ellenőriztem, de most már működik.Köszönöm mindenki segítségét.
  • Gladiator
    #93
    nincs, és ez a baj
  • tomy8614
    #92
    szerintem valahogy kikapcsoltad at antialiast és azért lettél pixeles
  • Pp
    #91
    Nos én mégjobban bepöccentem, ezért nyomtam egy laza format c: és újra telepítettem mindent.Most már a 7-es meg a 6-os is szép karikákat rajzol.Sajnos a 8-as nekem nincs meg, de az előzőeket sem ismerem igazán.
  • Harder
    #90
    Van olyan ikonod, ami a balra/középre/jobbra mellett sorkizárást ábrázol?
  • Harder
    #89
    Nm, bár én elsőre nem arra tippeltem volna hogy vmit te rontasz el, mert egy sima installt nem nagyon lehet elcseszni. :) Próbáltad már a 8-as verziót? (CS) Ha tudod inkább azt szerezd meg szerintem.
  • Gladiator
    #88
    na, és még valami! amikor szöveget írok, hogyan lehet azt a mindkét oldalra zárós írást csinálni? mert nekem csak balra zár, jobbra zár, meg olyan közép lévő van. de olyan kéne ami kitölti a helyet rendesen.
  • Gladiator
    #87
    köszi szépen.
  • Pp
    #86
    Hi HARDER!
    Nos nem megoldás, de felbosszantottam magam és feltelepítettem a 6-os photoshopot és azzal tökéletes a kör, viszont a 7-esen akármit állítok akkor is roszz lesz.
    Biztos, hogy én csinálok valamit rosszúl de úgy tünik megmaradok a 6-os verziónál.
    Köszönöm még egyszer a segítséget.
  • Harder
    #85
    akkor induljunk ki abból amit mondtál, hogy kijelöltél egy területet a képen:

    edit / transform / scale

    ha csak simán húzod az egeret, lehet torzítani a kiválasztott területet, az arányokat nem tartja meg. Ha az arányokat meg akarod tartani, az egérrel történő húzás közben tartsd lenyomva SHIFT gombot.
  • Harder
    #84
    image / adjustment / invert

  • Harder
    #83
    Ez érdekes, ilyesmibe még nem futottam bele és bevallom csak ötletem van hogy mi lehet a baj, de pontosan nem tudom. :(

    nálam ilyen lesz egy kör, 72dpi-s felbontásban, mindenféle extra állítgatás nélkül



    nézd meg, hogy mikor új képet nyitsz, nem túl alacsony felbontással indítottál?



    egy ötlet, hátha ez valamelyest javít a dolgon

    a layer palette/channels fülön nyiss egy új layert (Alpha 1)



    ott csináld meg a kiválasztással a kört, majd select/mofify/contract
    Az így készített területre engedj rá filter/blur/gaussian blur-t (én a képen 0.4-es beállítással csináltam)

    előtte


    utána


    Ha megvagy, kattints az Alpha 1 layerre a CTRL gomb nyomvatartása mellett (ekkor kiválasztódik a layer tartalma), válts vissza a layer palette/layers fülére, majd feketével töltsd ki a területet.

    Nem ez a tökéletes módszer, de most jobb nem jut eszembe. Ha esetleg vkinek van ötlete én is szívesen olvasnám a megoldást.
  • Gladiator
    #82
    új kérdés:

    hogyan tudom a színeket megfordítani. ha van egy B&W képem, hogyan tudok a fehér helyére feketét, a fekete helyére fehéret tenni?
  • Gladiator
    #81
    rájöttem. help/resize image.

    de olyan nincs amiben egérrel tudom szabályozni "real-time"-ban?
  • Gladiator
    #80
    hogy tudok egy kijelölt területet összenyomni? vagy egy beimportát képet, hogy elférjen a többi mellett.
  • Gladiator
    #79
    mért van az, hogyha nyitok egy új képet, és beállítom, hogy 27,1 * 18,9 legyen a mérete, akkor mért fele nyagyságú képet nyit? ráadásul ha kinyomtatom, akkor meg teljes A4-es lapnyira nyomtatja. DVD borítót akarnák tervezni.
  • Pp
    #78
    Hi!
    Íme a pixeles kör.
  • DerYn
    #77
    Koszi erdekes megoldas a szaggatott vonalakra de muxik:)
  • Harder
    #76
    fel tudsz dobni egy képet, ahol látszódik mennyire pixeles?
  • Pp
    #75
    Köszi!
    A kör igy nagyon jó, csak továbbra nagyon pixeles. Hol tudok állítani, hogy igazán sima legyen.
    Előre is köszi.
  • Harder
    #74
    A kijelölő eszköznél válaszd a köralakút (ELLIPTICAL MARQUEE TOOL), és a SHIFT gomb nyomvatartása mellett tudsz szabályos kört létrehozni. (megjegyzés: a SHIFT+ALT-tal is kör lesz, csak a középpontból kifele nő majd a kör)

    szal ha a kör megvan, tölts ki fekete színnel (PAINT BUCKET TOOL), majd SELECT / MODIFY / CONTRACT menüben írd be: 5px
    ez a kiválasztott területet csökkenti 5px-lel

    a végén nyomj egy DEL-t, a fekete kör belső része ezzel törlődik, és marad egy 5px vastag szabályos fekete köröd.
  • Harder
    #73
    CLONE STAMP TOOL-t használj, ne a PATTERN STAMP TOOL-t, és a mintát vedd a szemöldök feletti bőrfelületről.
  • Harder
    #72
    megrajzolsz pár szaggatott csíkot, majd kijelölöd a területet és a CTRL+ALT-t is nyomva egyszerűen arrébhúzod a kijelölt területet. Így másolja, és a már megrajzolt 1-2 pontból gyorsan meg lehet tölteni nagyobb területet is.
  • Harder
    #71
    Ennek az az oka, hogy a guideline-t bárhova behúzhatod, akár egy pixel feléhez is, viszont a vágás mindig a pixel szélén történik. Tedd fel a problémás kép(részlet)nél a nagyítást 1600%-ososra és nézd meg, hogy pontosan hol van a guideline, majd igazítsd be a pixel széléhez.
  • Harder
    #70
    A FILTER / PATTERN MAKER menüpontot érdemes megnézni, hátha ez is megfelel.
  • Pp
    #69
    Sziasztok!
    Aránylag kezdő photosoppos vagyok. Sok mindent sikerült már elsajátítanom, de van egy számomra alapfeladat amit nem tudok tisztességesen megcsinálni.
    A kérdésem hogyan kell egy szimpla kb. 5 pixel vastag tisztességes karikát csinálni, és mit kell tennem ahoz, hogy valoban sima legyen?

    Előre is köszönöm a segítséget.
  • Gladiator
    #68
    az a bajom, hogy retusálásnál, ha mondjuk a szemöldökét le akarom szedni az embernek, és azt a sima ragtapaszt vagy mit használom, akkor az oké, hogy olyan lesz a felülete, mint ahonnan a mintát szedtem, de viszont fekete lesz a bőr alatta, vagyis olyan szinű lesz, mint a szemöldöke. ezt hogy lehet megoldani?
  • DerYn
    #67
    HELP !!
    Sziasztok!
    Lenne egy nagyon egyszeru kerdesem megis nemtok rajonni egy dologra: Hogy a fenebe lehet SZAGGATOT VONALAT huzni photoshoppal????
    (erdekelne pontokbol allo vonal is :) Amugy nem a textboxban nyomkodjam a -, es a pontot megoldasra varnek.)

    elore is koszi ha van megoldas :)
  • Berko
    #66
    sziasztok, egy olyan problémám van, hogy a grafika szétvágásakor a crop nem a vágóvonalak mentén, hanem ált. 1 pixellel arrébb vág(pedig a snap to guides be van kapcsolva)... emiatt a html-be rakott grafika néhol nem stimmel.
    Találkozott már valaki ezzel, illetve tud v.ki megoldást a probléámára?
  • Crem
    #65
    http://www.animationfactory.com/

    Itt vannak hasonló webdesign cuccok...

    Egyébként nem én gyártottam, de sejtem mire gondolsz. Rákeresek majd én is...