224
Photoshop help
  • Frenzy
    #64
    Amit en tudok (es keresek tovabbra is), az olyan, hogy ha van egy keped, kijelolsz rajta egy negyzetet, es abbol general vegtelen mintat.

    Ezeket mivel gyartottad?
    AnimationFactory? mint ahogy a kep mondja?
  • Crem
    #63
  • Crem
    #62
    Ilyesmire gondolsz?

  • tomy8614
    #61
    thx
  • Frenzy
    #60
    Puff, hat nekem nagyon regen volt fenn egy ilyen, aztan azota en is ezzel a negyes modszerrel szivatom magamat.

    De rakeresek/elokeresem/utanakerdezek :-)
  • tomy8614
    #59
    tudnál mondani egy helyet ahonnan le lehet tölteni ilyen plugint??????????
  • Frenzy
    #58
    Photoshopban alapbol nehez ilyet csinalni. A legegyszerubb de egyben nem is annyira jo megoldas, hogy letrehozol egy az eredetinel ketszer szelesebb es ketszer magasabb kepet, es a bal felso sarokba az eredeti kerul, a jobb felsobe a vizzintes tukorkep, a bal alsoba a fuggoleges tukorkep, a jobb alsoba pedig a vizszintes es fuggoleges tukorkep.

    Ezzel a minta vegtelen lesz, viszont konnyu vele olyan "csunyat" csinalni, amiben nagyon latszodik ez a negyesseg.

    Vannak meg pluginek Photoshophoz, amik megcsinaljak ezt neked amugy.

    Megjegyzem, nekem is sokszor hianyzik egy ilyen feature a Photoshopbol. Ugy remlik meg nehany eve, amikor meg Paint Shop Pro-t hasznaltam, az alapbol tudta ezt, egyszeruen.
  • tomy8614
    #57
    Szaiasztok!

    Weboldalhoz szeretnék valamlyen nonfiguratív végtelenített hátteret csinálni. A probléma első felével még nincs is gond, de hogy tudom végteleníteni? (arra gondolok, hogy a kép szélén ne látszódjon az illesztés)
  • Rage47
    #56
    Sziasztok!
    Hogy lehet egyszerre több Layer-t nagyítani?
  • Rage47
    #55
    Köszi!
  • petesilver
    #54
    Lehet lekéstem a dolgot, de egyszerű. Csinálsz egy olyan shapet, amilyenre a képet akarod. Azt mondod a shapnek, hogy make selection. A kijelölést kihúzod amekkorára akarod, select inverz, és cut. Pl így, de még ezer módja lenne, de asszem ez a leggyorsabb-legegyszerűbb így hirtelen.
  • Gladiator
    #53
    Nah, letöltöttem ezt a photoshop 7.0.1 vmit, de amikor készíti elő a fájlokat az installhoz, akkor félúton kilép. pedig nem vmi warez szar. trial verzió az origó szoftverbázisról. vmi megoldás? kösz.
  • Rage47
    #52
    Sziasztok!
    Hogy kell egy kép szélét, úgy levágni, hogy legyen kerek íve?
    Próbáltam Rectangular Marquee Tool-lal, 10 pixelt állítottam be neki, de úgy mindig hagyott a
    széléből, nem vágta le pontosan.

  • Harder
    #50
    itt nézd meg
    http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1067092832
  • Harder
    #48
    paradox féle crack rossz, van rá crackfix, vagy használd a tda verziót
  • Harder
    #46
    select -> save selection (asszem, nincs előttem a progi)
  • Quasar
    #45
    A szín skála enekm is lila lesz. Nekem is kéne help ez ügyben. Ha át váltok más szín beállításra, akkor is rossz lesz.
  • tofi
    #43
    tudnátok segíteni, hogy a Photoshop 6-ban jó képek miért lesznek a rá telepített PHS 7-ben teljesen lilák? Ugyanazok a Color Settings beállításai, úgyhogy nem tudom miért csinálja ezt. köszi!
  • precision
    #38
    image/image size...
  • Gladiator
    #36
    honnan tudom letölteni?
  • fle go
    #34
    Mac-hez Mac-es, PC-hez PC-s fontot használj, és nem lesz ilyen problémád!
  • fle go
    #33
    Mac-hez Mac-es, PC-hez PC-s fontot használj, és nem lesz ilyen problémád!
  • Blasta
    #31
    Mégsem oldódott meg...:-(((

    Most csináltam egy új project-et és ismét dölt a betütipus. Nem értem ez miért van!
    Tud valaki segíteni?
  • Blasta
    #30
    Megoldódott.
    Nem értem hogyan, de egy másik project-ben már normális volt a font.
    Beírtam amit akartam, copy-paste, és jó volt.
    De hogy mi volt, azt nem tudom....
  • Blasta
    #29
    Tehát hiába az azonosság, a font nem úgy néz ki, ahogy az eredeti, holott ha rákattintok a font file-ra, mindegyik betü szép egyenes, és Word-ben szintén szép egyenesek a betük, csak PS-ban nem...
  • Blasta
    #28
    Szasztok! Kis gondom lenne!
    -Megszereztem egy fasza fontot az egyik site-ról, ami egy létező ruhamárka logójának a font-ja.
    -egyébbként egy True type font
    -Photoshop-ban nem ugyan olyan a cucc, mert az összes font ferdén jelenik meg. Ha bekapcsolom az ITALIC-ot, akkor még döltebb lesz, viszont ha ki van kapcsolva, akkor sincs egyik fontban sem egy fügőleges vonal sem, mindegyik dől egy picit.

    Mi a megoldás?????
  • Manta
    #27
    Hue, Saturation, Lightness. Ezeket lehet állítani. Hogy adjak meg neki egy bizonyos színt, aminek az RGB értékét tudom?
  • Aldaryn
    #26
    Miért nem jó a Replace Color? Azzal is egy adott színtartományt lehet kicserélni. Csak a kimeneti értéket nem RGB skálán szabályzod, hanem HSV-n.
  • Harder
    #25
    Szvsz ne kínlódj vele, szedd le valahonnan az angolt ;)
  • Manta
    #24
    Hogy lehet PS7-ben color replace-t csinálni úgy, hogy színt adok meg RGB alapján, vagy színskáláról? Corelben tök egyszerű volt színt cserélni, itt nem találom ugyanezt. Replace Color nem jó...
  • barlang
    #23
    Sziasztok
    Honnam tudnám megszerezni a Nik Color Efex Pro
    Photoshop kiegészítőt.
    Köszike
  • CSOCSO
    #22
    a név nem is érdekel de full nem azok vannak benne ami az angolban..pl nem találom a taaszt vagymit.. full máshogy müxik az egész..a felső tool nem ileszkedik a helyére.. ez is vicces...szar az egész..mégha csak a fordításokkal lenne baj.. háhh.. de jó lenne
  • Sound
    #21
    Youth: valszeg magyar PS7-et raktál fel, mert szerintem mindig is külön verzió volt angolra és külön magyarra. :)

    Amúgy Ceno-unreg mondja a rankót, idiótán vannak lefordítva az egyes toolok. Soha nem felejtem el, amikor anno ps tutorialokat bújtam, és mennyi időbe telt mikor rájöttem hogy a noise magyar megfelelője a zaj, és persze a hasonló okosságok. Persze a jelentése ez, csak K.ra szokatlan, nah azóta se ültem még le magyar PS elé:) ez volt a 4-es verziónál...
  • youth #19
    Sziasztok!
    Feltettem e PS 7-et, ügyeltem is hogy angolra állítsam erre mi lett? magyar minden benne... hogy lehet a nyelvet átállítani angolra?
    Előre is köszi
  • Aldaryn
    #17
    Magyar Photoshop valami nagyon el lett rotva. Még véletlenül sem ott vannak a dolgok, ahol az eredetiben. És mindennek "ötletes" magyar nevet találtak ki. Gratula a fordítóknak...
  • Aldaryn
    #16
    Miután beillesztetted, azt általában külön Layerre pakolja, de ez a folyamt szempontjából lényegtelen.
    Beillesztés után nyomj egy Ctrl+T-t, vagy a menüből menj rá a Free Transformra.
    Így megkapod a FreeTransform Gizmóját, ott lehet méretezni, a sarkokkon kívül draggelve forgatni, mozgatni az éppen taransformált cuccot stb...
  • CSOCSO
    #14
    meglestem ezt a fosopot.. valami ultragagyi szar.. full más mint az angol 7 es.. teljesen más goldok vannak benne és full máshol .. mintha valami fosop 5 angol lenne...szar mint atom.. nem találom a tapaszt...még az egyszerű zoom sincs a jobb felső sarokban.. szar az egész.ha valaki vágja keni akkor szoljon rám emailben pls.. mert jo lenne ha ugy nzne ki mint az angol fosop mert ez igy fika
  • CSOCSO
    #13
    magyar fosopot honnan lehet szerválni?? nekem is kéne:)
  • CybearBoy
    #11
    Csak rátaláltam a helyes beállításra. Dehát lustaság fél egészség. :D Azért kösz a helpet mindenkinek.
  • CybearBoy
    #10
    Akkor nem tudja vki mit kéne pontosan átállítani?