224
Photoshop help
  • qtab986
    #184
    Hogyan igazítom egy layeren a tárgy színét vagy színvilágát a háttérhez amire tenni akarom. Például mindegyik olyan szürke de nem egyformán szürke.
  • qtab986
    #183
    Illetve hogyan ha nem csak pen tool-al, hanem lassoval is? Vegyes toolokkal körberajzolt területeket.
  • qtab986
    #182
    Ha több különálló területet is körberajzoltam a pen tool-al (van mondjuk 5 db "halmaz") azt egyszerre hogyan jelölhetem ki?
  • VRSDM
    #181
    na akkor sorba :D
    176 - arcról bőrhibákat heal-tool al tudsz eltüntetni(ragtapasz a jele)
    177 - van egy réteged, majd adsz neki egy layer mask-ot (layer menüből elérhető vagy gyorsgombja van a layeralbak alján fekete négyzetben, fehér kör) és kifested feketével amit láthatóvá akarsz hagyni)

    másik mód. lefested mindenhol. nyomsz egy Q betű ez a gyorsmaszkoló eszköz, rendesen mintha ecsettel festenél fogod és kifested amit azt ami nem kell. ha végeztél nyomsz egy Q-t újra, így kijelöli azt amit festettél. nyomj egy CTRL+SHIFT+I-t a kijelölés invertálásához (vagy select menü - select invert )
    aztán del. és törli amit befestettél.

    178 - fogod az adott réteget select menü - modify - feather . itt beállítod hogy hány pixelen keresztül tűnjön el. minél több annál lágyabb és több pixelen át fog eltűnni a semmi elhalványodva az adott rétegnek a széle.

    179 - ezt nem is értem...
    180 - ctrl+t (transform-nak a gyorsgombja) majd jobbklikk és warp . ez a torzítás valami térbeli formára. a distort meg torzítás mint 2ds object, de a térben el lehet tolni, stb. van ott még minden nézegesd meg.
  • qtab986
    #180
    Ha van egy sík képem azt hogyan lehet a 3 tengely egyike vagy másika mentén kicsit megforgatni illetve meghajlítani, kb mintha egy papírlapot a befőttesüvegre ragasztanék.
  • qtab986
    #179
    Fólián hogyan lehet körvonalat élesíteni? Most nagyon olyan mint a fűrészlap. A tárgy ki van vágva. Körülötte semmi sincs.
  • qtab986
    #178
    Hogyan lehet úgy kitakarni valamit a festés alatt, hogy annak ne legyen éles széle, hanem valami átmenet?
  • qtab986
    #177
    Ha egy területen akarok dolgozni, festeni akkor hogyan kell kitakarni a többi részt? Mint amikor az autófestők kitakarnak dolgokat aztán festékszóróval a szabad részt lefújják aztán a takarást leveszik és kész.
  • qtab986
    #176
    Azt hogyan csinálom, hogy a képen egy pontról veszek színmintát és azzal a színnel festem le? Mert mondjuk van egy tárgyam amin valami írás van és én azzal a színnel akarom eltakarni amilyen színen van az írás, de gondolom az arcról a bőrhibákat is így tüntetik el.
  • qtab986
    #175
    Van valami PS tutorial vagy suli, legyen bármi a neve arra gondolok feladatok által megtanítja a PS használatát? Nulláról indulva felépít egy tudást. Tutorialt már sokat találtam de azok eleve feltételeznek egy tudást.
  • zagar
    #174
    Üdv!

    Hogy lehet egy lányra mikulás ruhát rakni? Nem tudtok valami tutorialt?
  • 0246886420
    #173
    tudnátok segíteni?
  • 0246886420
    #172
    Hellosztok!
    Nagyon jó lenne, ha tudnátok segíteni, mert én már rég keresek egy ilyen fórumot. Szeretnék én is ilyen oldalt ahol ilyen képek vannak:
    http://www.flickr.com/photos/celebmuscle/sets/72157601592121367/
    Hogy a hírességeket felizmosítják. Mert valójában nem így néznek ki. És, ha valaki tudna ilyen képeket csinálni before afterben tehát előtte aztán utánna képet. Úgy, hogy a hírességek normálisan néznek ki aztán felpumpálják phtoshoppal. És leírná, hogy, hogyan is kellett megcsinálni mivel csinálta stb az jó lenne. Meg, ha tudtok ilyen oldalakat ahol felizmosítják a hírességeket az jó lenne. ÉS, ha külön elküldenétek a képeket 420x960-as méretben vagy még nagyobb méretben az
    [email protected] azt nagyon megköszönném.
    Kösz, remélem tudtok segíteni. Mert már rég keresek egy ilyen oldalt ahol tudnak segíteni.
  • zagar
    #171
    Jelöld ki először is a szemet. Aztán radír...
  • edekee
    #170
    Sziasztok,sok képet láttam már,mikor egy átlagos szemet megszíneznek extra színekkel,és teljesen természetes marad,nem látszik,hogy szerkesztve lett,vagyis nem annyira.Próbáltam Színcserével,de úgy nekem nem lesz szép. Nem tudtok ötletet adni? Előre is köszi:Edekee
  • Akos 001
    #169
    Hali.
    Hogyan tudom photoshopban egy fényképen lévő tárgy csillogó részeit elsötétíteni?????
  • totya24
    #168
    Sziasztok!
    olyan kérdésem lenne, hogy lehet-e photoshopban szöveget sorkizárt (justify) módon rendezni valahogy... nekem csak az alap hármat engedi (bal,közép,jobb).
    Előre is köszi..
  • Anti 71
    #167
    Szia!
    Én mindíg mentés másként-et használok és mentem 10,2x15,2 vágással is a képet mivel így kell a labornak elküldeni a 10x15-ös papírhoz. A Profi munkákat mindíg No Resize hívással hívatjuk elő mert így se leeső rész nincs Fill-in se fehér csík a kép két oldalán Fit-in. De minden papírmérethez be van állítva a vágó ezköz mert az oldalarányok minden papírnál mások. úgy szoktam egyébként hogy retusálás után is mentek aztán kivágás után is. xy , xy-re , xy-re-vá ha nem 10x15-ös a vágás akkor mondjuk xy-re-vá-18x24 lesz. vagy mondjuk tablónál a fekete fehér xy-re-vá-ff lesz. így mindíg tudom mi van kész és minden képem megmarad ami utánrendeléseknél nagy előny.
    Nézd már meg kérlek hogy neked kiszalad -e a vágó a képről vagy a szélénél megáll!
    köszi Anti
  • droidika
    #166
    ...passz! (igaz nem tudom mit vágnál és hogyan, de én pl. sose használom, mert ha vágni akarok, kijelölöm a téglalap kijelölővel és új rétegre másolom oszt kész (igy megmarad az eredeti méret is, ha gond van vissza tudok menni rá))
  • Anti 71
    #165
    Sziasztok!
    lenne egy kérdésem.
    ha behívom a képet és kivágóra kapcsolok -c és mondjuk a jobb felső sarokból lehúzom a bal alsó sarokba akkor a vágó kiszalad a képből és a kép felszalad. Régebben ilyen nem csinált mert először csak a kép széléig lehetett vele menni aztán lehetett a vágást nagyobbra húzni mint a kép.
    olyan gyorsan kiszalad mint amikor az excelbe lehúzzuk az egeret és ha lejjebb húzzuk mint amikor lassan mennek a sorok akkor hirtelen elmegy a számláló több száz sort.
    nem találtam állítási lehetőséget a beállításoknál
    előrre is köszi a segítséget.
  • droidika
    #164
    ...kérdezd meg a photoshop v. a photoshop munkák-ban. (bővebb leírással)
  • do2
    #163
    van olyan aki csinálna nekem 1 weblaphoz fejlécet photoshoppal ?:)
  • droidika
    #162
    Színcserére csináltam pár képet! (természetesen szebben, a saját izlésednek megfelelően, több, más szín cseréjével játszhatsz)(az a 100kb naon kicsi, minőségtelen kép lesz)
  • Anti 71
    #161
    Nos először is file menü- kép- dokumentum mérete- itt beállíthatod a kép méretét kissebre. Aztám mentés másként és mondjuk 5-6 os tömörítést választasz a JPG tömörítésének. De a mentés webre résznél ezt egyhelyen megtudod csinálni de ott is két lépésben.
    Ezt a képet egyébként úgy lenne a legegyszerűbb megcsinálni hogy az ékzárak közül egyet pontosan kijelölsz sokszög lasszóval és kiteszed egy üres lapra aztán a világító részeket egyesével kijelölöd és mikor mind ki van jelölve akkor mondjuk befested. Aztán ezt a képet szépen ráhelyezed egyessével a másik képre öszesen kilencszer. Persze töbféleképp lehet ezt csinálni de ez elég egyszerű és gyors
  • kopo
    #160
    Sziasztok. Hogy tudnám ezt a képet5: http://media.proxnet.hu/upload/20070318/00170896059.jpeg 100kb alá vinni?
  • Anti 71
    #159
    Igen jó lenne látni a képet habár én szeretem a sorozatot és úgy tudom hogy 7 háromszög világít egyszerre ha mind világít. Nos a varázsvessző kijelölésnél ha kijelölsz egy háromszöget és a következőt akarod akkor jobb egér gombot nyomj és válaszd a hozzáadás a kijejöléshez. így mikor mindet kijelölted egyszerre tudsz rajtuk bizonyos műveleteket végrehajtani.
  • droidika
    #158
    ...dobj egy képet! (amit elöttem szóló írt az mind jó, de van még pár lehetőség, pl.: fakító, átszinezés stb., de konkrét tipp-hez látni kellene)(képfeltöltés: #150. hozzászólás)(más topikok: PHOTOSHOP, PHOTOSHOP MUNKÁK)
  • kopo
    #157
    Aha. Vsak , hog ynagyon sok háromszög van.
  • Anti 71
    #156
    Elméletileg ez nagyon könnyű lenne. a varázspálcával W rákattintasz a világító háromszögekre aztán mikor kijelöli ( a % kal lehet hogy játszani kell) akkor vagy befested vagy leveszed a fényerőt róla vagy ráklónozol valamit.
  • kopo
    #155
    Sziasztok. Szeretnék egy flash preloadert csináálni, ahol a csillagkapu van és bizonyos %-nál fvilágitani kezd egy égzár. Namost.. Megvasn nekem a csillagkapu kép, nagyon jo minöségben, csakhogy az a baj hogy az égzárak világitanak rajta, és hát ugye én azt szeretném hogy ne világitsanak csak, mweert ha világitanak elég bajos lenn a flashben kivilágitani. Tehát én elkéne sötétitsem a világitást, de nem tom hogy. tudtok segiteni?
  • Anti 71
    #154
    kb 1 - 1,5 óra alatt meg lehet csinálni. Volt mikor egy képről le kellett szednem egy kisfiút aki egy lakodalomban egy másik asztalnál ült. az előtérben meg egy lány és egy srác. A kisfiú kb a kép 1/5-volt a mögötte lévő asztalt kellett rátennem a hejére a kockás abrosszal együtt és az asztalt díszítő virágokat is. Az kemény volt.
  • droidika
    #153
    ...uhhh, volt vele meló rendesen ! (nincs mit szivesen :D)
  • Anti 71
    #152
    Köszi a segítséget sikerült
  • Anti 71
    #151
    Sziasztok!
    Na majd most!kép
    kép-2
  • droidika
    #150
    Képfeltöltés:
    Képed feltöltöd ide, vagy én erre az oldalra szoktam, utánna a kép url-jét beilleszted, a kép beszúrása, vagy ha csak hivatkozni akarsz, url beszúrása menüpontba! (megnéztem volna a képeket :D)
  • Anti 71
    #149
    Na most talán sikerül!
  • Anti 71
    #148
    Szia!

    Ha csak kontrasztot kell hozzá adni meg a fényerővel játszani az nagyon könnyű. Ha viszont ki kell javítani a sérüléseket, az időigényes buli.
    Ime két kép ( sajna csak ekkorába lehet feltenni)
  • tilbury
    #147
    köszön az infókat. megnézem majd a tutorokat, leírásokat.
  • droidika
    #146
    TILBURY:
    néz meg ezt,
    +ezt és szerintem legközelebb, olyan oldalon kérdezz ami nagyobb forgalmú:
    pl. itt
    vagy itt!,vagy találsz segítséget, még a nálamlévő linkeken is! (GOOGLE a barátod :D)
  • tilbury
    #145
    Sziasztok!
    Nagyapám fény között találtam néhányat, amit beszkenneltem. viszont a képek minősége elég ratyi (még ősrégi fekete-fehér képek). Főleg a homályossággal van gondom. Az lenne a kérdésem, hogy lehetséges-e valahogy "feltuningolni" ezeket a régi képeket élvezhetőre?
    Előre is thx.