224
Photoshop help
  • MatWood
    #224
    Már nem aktuális!
  • MatWood
    #223
    Hali!

    Olyan kérésem lenne, hogy van egy kis méterű háttérkép amiből szeretnék egy nagyobb méretűt, pontosan 1680x1050 pixel, és természetesen minőségromlás nélkül, mert úgy nekem is megy. Annyi még, hogy fektetve kellene.

    Link a képhez!

    Előre is köszönöm!
  • Malakai
    #222
    Dupla katt az ikon részen a layerek közt, vagy menüben Layer > Layer Content Options.
    Így két héttel később... :D
  • kr1szmester
    #221
    az lenne a kérdésem, hogy a New Fill Layer-Solid Colorban ha kiválasztok egy színt, azt hol lehet utána megváltoztatni?
  • LSL
    #220
    nem egyszer szúrtam el kijelöléseket, mert egyszerre akartam mindent egybe kijelölni nagy képnél. Azóta inkább kitöltöm az alakzatot egy új rétegen, ha elégedett vagyok egy részével. utána meg ctrl-el úgy is újra megvan a kijelölt rész bármikor. [nem szereti a path-t]
  • NessieGraf
    #219
    Úgy, hogy amikor a pen toolt használod, van a menü alatt van egy beállító csík. Ott jobbra 4 választási lehetőség:

    1. Add = Ezt keresed, akár egymástól elkülönítetten is csinálhatsz path területeket, nem veszik el az előző.
    2. Subtract = Az eredetileg kijelölt terület, kivéve az utólag kijelöltet
    3. Intersect = Az a terület, ahol mindkét kijelölés egyszerre van érvényben.
    4. Exclude = Az a terület, ami vagy az egyik, vagy a másik kijelölés része, de ahol mindkét kijelölés érvényben van, az nem számít kijelöltnek.

    Matematikai halmazelmélet. A sima kijelölésekben (marquee, lasso, stb...) ugyanígy működik.
  • SMGBAS
    #218
    Mondjuk azért eléggé idegesítő lenne ha egy ilyen drága programnál nem lehetne megoldani egyben. Kényelmesek vagyunk és mindent szeretünk kevesebb melóval megcsinálni. Ez olyan mintha nem lenne az esc-es rész pentoolnál és ha vége a vonalnak akkor át kéne rajzolni ahoz, hogy tudd folytatni.

    Amúgy még annyit hozzátennék, hogy alt-tal meg kivonni tudsz a kijelölésből pl. a P "lyukát". (:
  • LSL
    #217
    lassot használj, amint kész az első betű shifttel kezd el a következő betűt, aztán a következő megint shift. megmarad az összes kijelölés, mert a shift gombbal hozzá adod az eddigi kijelöléshez az újat. De nem értem miért ekkora probléma hogy egyben legyen kijlelölve. kijelölsz egy betűt, és kirakod új rétegre. ugyanígy a többit is, majd összevonod. Probléma megoldva, használhatsz akármilyen kijelölő eszközt így.
    Remélem érted hogy gondolom.
  • modellmaker
    #216
    Nem ismerős valakinek ez a font?

  • qtab986
    #215
    Nem azzal van a gond, hogy pen tool, vagy lasso. Az a bosszantó, hogy ilyet már csináltam, leszedtem egy repülőgépről a lajstromjeleket és emblémákat, aztán áttettem egy másik repülőgépre, de most sehogy se megy. Akár lassoval akár pen toollal rajzolok körbe egy betűt, aztán nyomok esc-et majd a következőt rajzolom körbe, megint esc és így tovább az utolsóig, amikor bal oldalon az eszközöknél a convert point tool-t kiválasztom nem lesz kijelölve minden körberajzolt betű. Illetve lassoval rögtön kivan jelölve amit körberajzolok, de itt is csak az utolsó betű. Lehet rossz a program? Mert amikor csináltam a repülőgépes dolgot, akkor nem ezt használtam. De már nem emlékszem, akor hogyan csináltam.
  • SMGBAS
    #214
    MEgcsinálod lassoval és kész
  • qtab986
    #213
    Version 8.0
  • qtab986
    #212
    És akkor minden körberajzolt betűnek vagy alakzatnak a körvonala váltakozó csíkos lenne? Pont így csináltam, de nekem csak az utolsó körberajzolásnak lett ilyen. Az összes többi hiába lett körülrajzolva a pen tool-al, mert azokkal semmi se történt.
  • VRSDM
    #211
    pen tool. körberajzolod, ha kész egy betű akkor esc-et nyomsz, új betű stb.

    ha ezzel mind kész akkor jön a convert point tool. és aztán a make selection
  • qtab986
    #210
    Egy tárgyról egy írást akarok kivágni, de csak a betűket, hogy aztán másra tehessem. Filmre logónak. Az a baj, hogy körberajzolok egy betűt a pen tool-al, és amikor elkezdem a következőt akkor az 1. körberajzolás eltűnik. Hogyan csináljam meg, hogy körberajzolom mindet, aztán akkor make selection, és akkor vágom ki őket?
  • cicai
    #209
    Sziasztok!

    Vki nekem röviden el tudná mondani ha lehet, hogy hogyan leehet javítani a kép minőségén? az a baj h kicsit homályos... és élesíteni szeretném

    Vagy ha nincs kedve leírni, akkor vki meg tudná csinálni? Ha igen akkor ezt PM-be írja le legyen szíves!

    köszönöm!
  • jackcsabi
    #208
    Szevasztok! Csináltam 3 120x30as képböl egy .gif-et ide sgre, ikonképnek. Az a baj hogy 15Kb-os lett, és 8Kbos a max feltölthetö, hogyan lehetne csökkenteni a fájlméretét, fizika méretcsökkenés nélkül? Vagy esetleg ha vki megtudná csinálni nekem 8Kbosba akkor elküldöm a 3 képet.
  • qtab986
    #207
    Igen, már itt is leírtam, hogy nagyobbra akarom csinálni és kész. Egyébként minden maradjon, mozogjon ugyanúgy. Túl kicsi és most a windows kép- és faxmegjelenítővel mindig nagyítanom kell ha meg akarom nézni.
    Nem tudtam, hogy az Imageready egy külön program. Azt hittem az Adobe Photoshop CS3 ezt is megcsinálja.
  • VRSDM
    #206
    mozgósra akarod vagy mi ? nemértelek.
    image ready egy külön adobe program, mozgóképekhez.
    fogod és elindítod rendesen, mintha ps-t indítanál csak az ikonján IR van :P nem minden verzió rakja fel maga mellé... szóval lehet külön le kéne töltened.
  • qtab986
    #205
    Itt sok állítási lehetőség van. Melyiket kell használni.
  • qtab986
    #204
    Mi az, hogy image ready? Azt csináltam, hogy a mappában az egérrel rámutattam a fájlra. Jobb klikk Társítás>Adobe Photoshop CS3. Elindult a Photoshop és feljött egy ablak(?) aminek a neve Adobe Photoshop CS3 Extended. Benne azt írja: This is an animated GIF. You can only view one frame. Saving over this file will result in a loss of information. Az OK-ra lehet kattintani, másra nem. Image>Image size (Alt+Ctrl+I) és itt beállítom mekkora legyen és OK-ra kattintok. Tényleg nagyobb lett de ez még mindig csak állókép. Save As-al elmentem, itt két helyre lehet pipát tenni. Nem tudom melyik kell. Elmenteném de megkérdezi GIF Options Row Order és lehet Normal vagy Interlaced. Nekem csak állóképként sikerül elmenteni, pedig GIF-be mentem.
  • theone91
    #203
    File > Save as for web

    Ott meg tudod adni százalékban, ha jól emlékszem.
  • Bexter
    #202
    image ready vel megnyitod és image menüben az image size nál felnagyitod és menni fog utána is a gif, asszem :D
  • qtab986
    #201
    Egy gif animációval hogyan lehet megcsinálni, hogy felnagyítom és utána is animáció marad? Tehát mozogni fog.
  • rooney8
    #200
    Nekem ez nem szokott kelleni :D Mármint újraindítás nélkül is ott van...
  • nan76
    #199
    filter/blur/motion blur..és ott tudsz élességet meg irányt változtatni
  • Bexter
    #198
    Plusz PS újraindítás!
  • edios
    #197
    windows/fonts
  • qtab986
    #196
    A fontokat vagy betűtípusokat hogyan teszem be a PS-be?
  • qtab986
    #195
    Érdekes de nem mozaikot akarok csinálni. Van 20 képem. Ezekből akarok 1 képet. Lerakni a képeket egymás alá vagy mellé vagy isis. Most nem találok ilyet de érted? Van mondjuk 4db 100X100-as jpg kép és ebből lesz 1db 200X200 vagy 100X400-as jpg.
  • halmal
    #194
    http://www.postershop.hu/tipp7.htm
  • qtab986
    #193
    Azt hogyan csinálják amikor több képből csinálna egy nagyot? Valahogy összeillesztik őket és egybe forrnak. Egy nagy képbe.
  • ThomasGins
    #192
    egyenest ugy tudsz h nyomod a shiftet, ívet meg sehogy:)
  • qtab986
    #191
    Van olyan funkció, hogy úgy lehet rajzolni a brush tool-al ahogy a pen tool-al húzok vonalat? Tehát leteszem a pontot aztán a másikat és akkor egyenes, ha nyomom az egeret amikor húzom a második után akkor meg ívet csinálok? Szabad kézzel nem tudok jól bánni a brush tool-al.
  • qtab986
    #190
    A brush-ok között vannak ilyen mintásak. Hogyan tudok én is ilyen mintás brusht csinálni? Például olyan célra, hogy van egy hosszú géptörzs és azt nem egyszínűre akarom lefújni, mert az nem életszerű. A valóságban az ileszkedő elemek élei meg piszok stb. látszik rajta, nem tökéletesen homogén.
  • 0246886420
    #189
    Hellosztok!
    Nem segítenétek nekem is? Ezt írtam:
    Hellosztok!
    Nagyon jó lenne, ha tudnátok segíteni, mert én már rég keresek egy ilyen fórumot. Szeretnék én is ilyen oldalt ahol ilyen képek vannak:
    http://www.flickr.com/photos/celebmuscle/sets/72157601592121367/
    Hogy a hírességeket felizmosítják. Mert valójában nem így néznek ki. És, ha valaki tudna ilyen képeket csinálni before afterben tehát előtte aztán utánna képet. Úgy, hogy a hírességek normálisan néznek ki aztán felpumpálják phtoshoppal. És leírná, hogy, hogyan is kellett megcsinálni mivel csinálta stb az jó lenne. Meg, ha tudtok ilyen oldalakat ahol felizmosítják a hírességeket az jó lenne. ÉS, ha külön elküldenétek a képeket 420x960-as méretben vagy még nagyobb méretben az
    [email protected] azt nagyon megköszönném.
    Kösz, remélem tudtok segíteni. Mert már rég keresek egy ilyen oldalt ahol tudnak segíteni.
  • qtab986
    #188
    Hogyan kel csinálni azt, hogy az éles kép elmosódott legyen, mintha a kamera gyorsan mozdult volna el. Például mintha egy robogó vonatból nézne ki.
  • qtab986
    #187
    #179. Van egy például autóm a képen. Ha ráközelítek akkor látszik milyen a sziluettje. Most egy fólián van egy légterelőm amit ráteszek az autóra, de a ha rájuk közelítek amikor a kettő sziluettje eltérő. Az egyik selymes a másik éles.
  • cash888
    #186
    még új vok a Photoshopban, barátnőmet szeretném meglepni egy képpel, az lenne a lényeg, hogy egy képből kellene kivágni a közepéből egy 18x24 cm-es részletet és ezt kinyomtatni, de úgy, hogy minél több minden látsszon belőle. hogy tudnám 1xűen megoldani ezt?
  • qtab986
    #185
    Lehet négyzetrácsot megjeleníteni a lépen ami segít a manipulálásban? Amiből lehet tudni vagy érzékelni hol helyezkednek el a kép elemei.