1639
kémia meg minden....
  • lotsopa
    #1119
    Ez a kép biztos hogy hibátlan? Gondolom a piros a proton a fehér a neutron, a kicsi szürke elektron és a kis kék meg elektorn neutrínó.
    Nos, a két proton ütközik, lesz egy neutron egy proton és még ki is sugárzik elektron?
    Vagy a kép alapján rosszul raktam össze, vagy a tudásom (erősen) hiányos de a két proton tömege kisebb mint egy neutroné meg egy protoné plusz elektroné.
  • lotsopa
    #1118
    Kémiához szintén nem értek nagyon :( de annyit hozzá tennék hogy szerintem nem így működik. Röviden és 'parasztos' megfogalmazásban úgy hangzana az érvem hogy 1+1 nem mindig 2. Ez annyit jelent hogy beviszel két anyagot akkor szerintem a végterméken kívűl még keletkeznek olyan anyagos is illetve engergia szabadul fel ami számodra káros, felesleges lehet....
    Remélem hogy hozzá értőbb véleményt is hallhatunk majd. :D
  • Lackoooo
    #1117
    Sziasztok.
    Nos igen Nuki azt én mondtam. :)
    Valaki elmagyarázná hogy milyen összefüggés van ( ha van ) az izotópok izotóppal való bombázáskor való új izotópok létrejöttekor?
    Pl. Létrehoztak Ununoktium 297-es izotópot Kalifornium 249-es izotópból és Kalcium 48-as izotópból.Vagy Ununennium 302-es izotópot hoztak létre Einsteinium 254-es izotópból és Kalcium 48-as izotópból.
    Ez hogyan lehetséges, hogy új anyag keletkezik?
    Köszi.
  • Nuki
    #1116
    #1094, #1095:

    nem éri meg szárajzeget gyártani azért, hogy hűtsd a szobád.
    ugyanúgy működik az egész mint a hútőszekrény: hideg jön ki belőle ugyan, de a hátulja meleg. így több meleget termel, mint amennyi "hideget".

    (erre utalt is itt valaki a "nem lehet létrehozni örökmozgót" kijelentésével később)
  • TommyC
    #1115
    mert a hidrogénben nincs neutron

  • Lackoooo
    #1114
    FONTOS KÉRDÉS!!!
    Ugye a Napban a hidrogén átalakul héliummá.Miért kell 1 hélium maghoz 4 hidrogén mag?
    KÖSZ!
  • Berselius
    #1113
    ez az előző debussy-éra ment
  • Berselius
    #1112
  • Berselius
    #1111
    Én csak folyékony nitrogént, de az is inkább hasonlított ködhöz mint folyadékhoz.
  • debussy
    #1110
    Van eladó kémiakönyvem. (Mozaik kémia 9, 10)Szóljon, aki igényt érez rá.
    A kémia érettségim a szóbelivel 98% lett :)
  • Lackoooo
    #1109
    Hát ilyen szempontból hasonlít a kettő.Én azt hallottam hogy sikerült néhány ezred °K-ra hűteni egy ródium darabkát.De lehet hogy rosszul hallottam, az biztos hogy nem lehet "örökmozgót" csinálni, de attól még sokáig mozogna.De inkább hagyjuk a fizikát. :)
    És ha már a szobahőmérsékleten gáz halmazállapotú anyagoknak a másik halmazállapotáról beszélünk,akkor van egy kérdésem.Látott már valaki szilárd fluort? :D:D
  • lotsopa
    #1108
    Még nem láttam én sem, amúgy valahogy mínusz 260 celsius fok körül lehetne. :)
    Az abszolút nulla fok elérése hasonlít a fénysebesség eléréséhez olyan értelemben hogy elméletileg végtelenül meg lehet közelíteni de elérni nem lehetséges?
  • Lackoooo
    #1107
    Én még nem, de nem lehet rossz érzés látni szilárd hidrogént. :D
    Te láttál már?
  • lotsopa
    #1106
    Látott már valaki szilárd Hidrogént?
  • Berselius
    #1105
    na majd nekem is lesz jövő ilyenkor :)
  • bardocz
    #1104
    Ezt olvastam, vannak benne olyanok, amiket most hallok először:D
    Remélem a szén allotróp módosulatait húzom, kettőt kell mondani, én meg tudok ötöt(grafit, gyémánt, fullerén, egy nemrég felfedezett mágneses szivacsos cucc, meg egy, aminek nem tudom a nevét, porszerű). Bár ekkora szerencsém nem lesz.
  • Berselius
    #1103
    vagy ajánlom Náray-Szabó Gábor könyvét Kémia címmel, azon belül a hidrogénnel kapcsolatos rész
  • Berselius
    #1102
    ennyi szerintem elég
  • lotsopa
    #1101
    Köszi a linket, de ezt már párszor olvastam. :)
    Azt reméltem hogy van valami jobb is ennél, de akkor beérem a jelenlegi 'tudásommal'.
  • bardocz
    #1100
    Kémia szóbelin mit tudok mondani a hidrogénről negyed órán keresztül?
  • Berselius
    #1099
    esetleg ez?
  • lotsopa
    #1098
    Hát akkor remélem hogy valaki tud neked jó tanácsot adni. :)

    #1097
    Van valami érthető, könnyen áttekinthető összefoglaló 'táblázat' a kvarkokról?
  • Berselius
    #1097
    ezt most találtam, lol
  • bardocz
    #1096
    Sajna barkácsolás itt nem megy, van 2 csavarhúzókészletem, egy 14/15-ös villáskulcsom és igen, nem több:D
  • lotsopa
    #1095
    Termikus kölcsönhatás...
    Szerintem te is tudod a választ a kérdésedre, mármint az első felére. Szerintem jobban jársz ha megpróbálsz otthon barkácsolni egy készüléket amivel elő tudsz állítani szárazjeget, mint hogy vennél. Bár nem tudom hogy mennyibe kerül.
  • bardocz
    #1094
    A szárazjég vajon jó lenne ara, hogy berakom a szobám közepére, és hűti? Mert ha igen, akkor hol lehet kapni?
  • Ron Ragm
    #1093
    Azt imádom ebbe a videóban hogy beszél róla milyen veszélyes meg gumikesztyűt használ de szanaszét szórja a szél a cuccokat amikor betölti a fazékba.
  • Nuki
    #1092
    Mindent lehet pótolni egy kis akaraterővel :]
  • bardocz
    #1091
    Én valószínű nem fogok:)
    Marad a közlekedésmérnöki, ahonnan kibukok első félévben, mert a fizikát nem vágom.
  • Nuki
    #1090
    Nem hagyott nyugodni a videó és kibeszéltem pár ismerőssel.

    Sőt ugyanaz a srác tölt fel későbbit is amin tényleg bebizonyítja hogy nátrium. Szóval az a lényeg hogy tényleg az aminek látszik. Tévedtem.
  • Nuki
    #1089
    vannak itt egy-ketten akik oda járnak.
  • Lackoooo
    #1088
    wááohh , azt gondoltam hogy okosak vagytok de hogy ennyire........
    gratulálok.
  • debussy
    #1087
    a kis vicces fiú
  • debussy
    #1086
    Nem rossz. Nekem csak 97%
  • Berselius
    #1085
    98 %
  • TommyC
    #1084
    azt nem tudom, de ez jutott eszembe róla xD

    "Sziasztok srácok, a segítségeteket szeretném kérni, én veletek ellentétben nem csak álmodozom róla, hanem meg is valósítottam a házi nitrogén hűtésemet. Az egész gépet ezzel hűtöm, a számítogépházam gyakorlatilag 1 tárolónak felel meg amit csurig töltöttem folyékony nitrogénnel(nem vagyok láma, előtte lefestettem az összes alkatrészt spéci festékkel ami nem vezeti az áramot). Bár 1 kicit párolog, de reggel már hozzátartozik a napi rutinomhoz, hogy jobb kézzel iszom a kávét, ballal utántöltöm a gépet.
    Még csak pár napja megy így még nem publikáltam a netem az erdényeket. Előljáróban annyit, hogy az Athlon FX-51esem most 10,6 Gh-en megy, a ramok 600 Mhzen, és 3DMark 2003ban 22143 pontot kaptam.
    Tök jól párolog a nitrogén, így jött az ötlet, hogy moddolom a gépet is, ki nem találnátok, 1 működő tűzhányónak néz most ki(Naggyon meleg)kinézetre).
    A problémám a következő: mivel minden alkatrészt nagyon húzok, elég sok áramot vesz fel a gép és ez kezd romba dönteni(500Wot vesz fel csak a proci, így 2 tápegység kell a gép kiszolgálásához).
    Ezzel a géppel már sikerült 3 nap alatt megterveznem egy házi atomerőművet és már csak a fűtőanyagra lenne szükségem. HOL LEHET KAPNI PLUTÓNIUMOT?"
  • Lackoooo
    #1083
    Sziasztok.
    Kerozint honnan lehet venni olcsón?
    Köszi.
  • debussy
    #1082
    az hogy sikerült
  • Berselius
    #1081
    pedig még akkor választottam, amikor nem is tudtam , h ki ő :)
  • debussy
    #1080
    Jó név- a témához