17064






  • SinClaiR
    #5552
    Nos.. Átnéztem az egész pályát, remélem nem hagytam ki semmit:)
    Szóval az a helyzet, hogy ide iraki ne jöjjön, mert eleve elvesztette a meccset:) De egyre jobban tetszik a pálya, ugyhogy elmondom, szerintem mit kellene javítani, az alant felsoroltakon kívül. Aztán majd mindenki hozzárakja a magáét.. És ne feledkezzünk meg a szerzőről, ugye Ice majd eldönti, mit csinál vele...:)
    Észrevételeim: Az amik légtérben egyértelműen fölényben vannak:
    4 db F-14; 2 db Harrier; 1 db A-10; 3 db AH-64; 1 db Black Hawk és egy csapatszállító helikopter.
    Az irakiaknak ezzel szemben:
    2 db Mig-29; 2 db MI-24.
    Szembetűnő szerintem:))
    Földi egységek:
    Amerika 4 db M1A1 Abrams, 4 db M2A3 Bradley, 2 Vulkán, és (én ezt találtam) 1 db Humwee Tow
    Irak: Semmi.
    A templomos pontnál van 4 db BMP-2; 3 db SCUD-B; 2 db T-72.
    Szerintem egyrészt ennek a pontnak alapból Iraki oldalon kellene lennie, nem szürkének, másrészt az egységeket közelebb kellene hozni a bázishoz, mert így hiába foglaljuk be, az amerikai csapasztállítóval érkező egységeket okosan ott kidobva, úszott a frissen megszerzett pont. Nem beszélve a 3 Apache ról, amivel 3 felé szépen egyszerre 3 pontot is be lehet foglalni, és az egyiknél ott van még egy Apache, megengedhető hát, hogy az egyik AH-64 be 2 en üljenek, mivel a foglalási zóna rádiusza kissé kicsire sikerült, helivel bajosan lehet foglalni, inkább csak gyalogszerrel. Ha ezek megvannak, mire szegény irakiak elérik a tankokat az Apachok már ott is vannak, közben megérkezik a földi segítség is Abrams és Bradley barátaink személyében 4 fős csoportokban.
    Tehát, szerintem a bal alsó sarokba az Iraki tengerészet alá lehetne építeni még egy szigetet, Iraki felszereléssel, legalább még 3 vadásszal, 1-2 Mi-24 (ha nem 2, akkor egy szuhoj is beférne) és egy csapatszállító Helikopterrel. A Templomos bázis lehetne alapból Iraki, kevesebb SCUD-B vel, több tankal, és közelebb hozott egységekkel, valamint megerősített légvédelemmel. Ha nem hozzuk közelebb az sem baj, csak legyen minimum 1 Shilka, amivel a közeledő,és valószínüleg stratégiailag 100% osan felbukkanó A-10 ellen védekezni tud a piros oldal ennél a pontnál. Talán elkélne még egy SA-3 site is, úgyis kevesen értenek hozzá:)
    Azt kell mondjam, hogy ha egyszerre megindulna mindegyik csatahajó, és romboló is az iraki oldalon, Akkor azért legyűrné az Amerikai Tengerészeti flottát, mivel a Piros csapat hajói egy bolyban vannak, addig a Yenkiknek fordulót kell venni ahhoz, hogy ne a lehető legjobb célpontá váljanak, ezáltal szétzilálódna a kötelék, míg ez alapból megvan a másik oldalon. De ez az Iraki előny vajmi kevés, a szárazföldi, és a légi fölény leküzdésére.
    Szerintem megoldható, hogy pályakészítő barátunk, jelen esetben ICE, a lehető legkevesebb munkával átszerkessze a térképet, és maholnap már játszhatunk is rajta.. Mert nekem amúgy nagyon bejön:)
    Én várom a többi lelkes mapper véleményét is.. Remélem túl sokat nem tévedtem :)
  • ZsoltiMC
    #5551
    Persze, 15v15 ös káoszban tuti megvárom amig felszáll. Nem tudtam, hogy DC a SIMS legujabb kiegészítése
  • Holdpro
    #5550
    Tudom hogy csak BF lesz ezért szeretnénk gyakorolni
  • ZsoltiMC
    #5549
    Az a juvhe gyerek vagy ki anyázott a legjobban 73 eastingsen, átállt irakinak és jól kilőtte a scudomat, mert olyan szemét vagyok :)
  • CAD
    #5548
    EA Lanra gondolsz? - Mert ott nem lesz DC, csak BF, raadasul a mai allas szerint joy sem...
  • CAD
    #5547
    MeoW-val ertek egyet... ha te egy valamire valo jateksonak erzed magad, akkor nem ugy olod meg az ellenfeled, hogy pl nincs nala fegyver, hanem megvarod, mig legalabb hasonlo helyzetbe kerul mint te, pl repulok eseteben a levegobe emelkedik... az aki a foldon spawnolo netan meg ures jarmuveket lovoldozi arrol megvan a velemenyem, megpedig az hogy a jatekbeli tudas hianyat, ilyen killekkel probalja ellensulyozni...

    Persze ez a publikra a kvazi warokra valo felkeszulesre igaz csak, nyilvan egy waron masok a szempontok.


    Soundkey: amugy igen meg kellene varni, hogy felszaljon... persze nem akkor, amikor egy bombazoval vagy es egy vadaszt losz ki, akkor nyilvanvaloan - mondjuk ugy etikus - hisz egy vadaszbombazoval szemtol szemben nem sok eselyed van egy elfogo vadasszal szemben.
  • Holdpro
    #5546
    Melyik DC-s klán indul a Márciusi LAN partyn ? Esetleg velük edzhetnénk valamikor
  • DonC
    #5545
    Ó de jó is volt az az USAF :-) Mondjuk mostanában inkább Lock-On.
  • Me0w
    #5544
    Repulgetek ott a fulcrummal, nezelodok, mondom hopp, radarjel mogottem, megfordu.... ehh, es atgazolt rajtam egy harrier :)) De majd egyszer! :) Egyebkent en is sokat hulyeskedtem a retallal, meg regebben Donc-al eleg aktivan jatszottuk a JANE's USAF-ot, amit nagyon elveztunk :))
  • DonC
    #5543
    megcsekkolom én is :-)
  • Kristo4o
    #5542
    A kikötő nagyon szép lett, de lehetne több jármű, hogy ne keljen annyit szaladgálni. Ha nem lenne kikötő meg nem lenne ami anyahajó akkor is lemosná ami irakot a rengeteg hajójával.
  • Kristo4o
    #5541
    Asszem az anyahajón van még 2 heli+1 vagy 2 harrier. Valamennyi harri biztos van mert repkedtem vele tegnap.
  • SinClaiR
    #5540
    Na megnéztem, és nem találtam... attól még lehet, de ha ez a felállás, akkor ez szerintem kicsit nagyon Amerika javára billenti a mérleg nyelvét:(
  • SinClaiR
    #5539
    Hoppá... elfelejtettem, hogy az ami anyahajón is van 2 vadász.. na akkor már 3 heli 4 vadász meg A-10 szemben az iraki 2 heli 2 vadász párosítással...
    Na mostmár keresek még iraki egységeket, tuti kihagytam valamit..
  • SinClaiR
    #5538
    Azt még hozátenném, hogy az anyabázis, és környéke elég erősen zabálja az fps t :(
    De nekem gyengusz gépem van :)
  • SinClaiR
    #5537
    Nem rossz pálya, de...

    Szerintem kicsit egyenlőtlen, ha azt vesszük, hogy Amiknak befoglalhatatlan bázisuk van 3 helivel 2 vadásszal, meg egy A-10-el, és csak felületes voltam.. Iraknak van 2 heli 2 vadász, + egy befoglalható pontot asszem még egy apache.. Iraknak kellene még szerintem egy torpedónaszád, bár így is kafa flottaháborút lehetne vívni, az tény:)
    A földi zacsiknál szerintem túl közel kell menni a zászlóhoz, hogy foglalhassuk.. /ne kelljen már a póznát nyalogatni, hogy befoglaljuk/..bár ez elenyésző dolog. Észrevettem egy vicces dolgot is.. ha megpróbálok oldalra kimenni a térképről repcsivel /hajóval nem próbáltam/, egyszerűen felrobbanok, mert falnak megyek :D
    Az ami bázison a repülők szerintem rosszul vannak elhelyezve. A-10 et csak akkor lehet elhozni, ha a 2 Tomcat a levegőben van, és akkor is megvan az esélye annak, hogy az egyik esetlegesen lelőtt vadász pont akkor spawnol, mikor az A-10 el az ipse levegőbe emelkedne. Azon kívül a jobb oldali F-14 es szárnyával összetöri a bal oldalit indulásnál..
    Nos hát ennyit találtam 10 perc teszt után.
    A pálya szerkezete szerintem jó, nekem legalábbis tetszik, hogy univerzális, és jól néz ki egymás mellett a 3 apache, az anyabázison:)
    Csak szerintem ezt a pár hibát ki lehetne küszöbölni, meg kicsit egyenlíteni a felek harci erejét, bár azt sem tartom kizártnak, hogy jó ez így is.. annyira nem néztem meg.
    Nézzétek még meg páran, aztán majd sok véleményből Ice leszűri a lényeget:)
  • TS Zolly
    #5536
    Ok. De a sört ti hozzátok!
  • Danny
    #5535
    Mi is reméljük! :) Jó reggelt!
  • U42TIBA
    #5534
    Köszi Me0w
    Ez jól esett :)
    UTáltam a harriert, de egész megszerettem. Nem is rossz vas:)
    Pampalini volt aki tanítgatott..illetve tőle lestem pár trükköt.
    Annó még commodore 64en a Retaliátor volt a kedvenc játékom.
    Akik kb egyidősek velem (30) azok talán ismerik.
    Szerintem egy klánba mindenképpen kell 2-3 jó repülős joyal a kézben, mert egy tétmeccsen nagyon sokat számít a légierő. (Remélem nekem is lesz még klánom:)
  • Me0w
    #5533
    Ja, es Tiba meg mindig iszonyatosan jol repul sajnos... harrierrel is :)
  • Me0w
    #5532
    En is benyeltem az elso 5-ot kb :))
  • Unreal1942
    #5531
    Xar ugy ha szetnyomnak mar a repteren... tudom.. nagyon soxor megszivom en is, de benyelem.. legkozelebb ugyis visszaadom :)
  • Sonicue
    #5530
    Nem tudom ti hogy vagytok vele, de feltünt valami ! A legtöbb íratlan szabályt azok hozzák, akik nem tudnak mit kezdeni 1-2 helyzettel :) Mondjuk nem minden esetben
  • Unreal1942
    #5529
    Akkor mi jelentkezunk is!
    thx
  • TheGOro
    #5528
    Nem én voltam amúgy foggalmam sincs
  • TheGOro
    #5527
    Je-Je-Je
  • Borg
    #5526
    DF-akárki: miért is kellett volna nekem TSre jönni az előbb?
  • Petko
    #5525
    Itt elérhető ICE új mapja: http://dw.unisoftnet.hu/DC_Navy.rfa

    Probáljátok ki lokálban, hogy jó e, és ha tetszik, akkor felrakhatjuk a DW-re is.
  • AirborneRanger
    #5524
    Felraktam... Akad mint a geci törlöm is le faszba!
  • Ninja
    #5523
    Talán azért, mert 7.2 Patch-et elfelejtetted feltenni.
    Egyébként a Szerver nevében is benne van!!
  • AirborneRanger
    #5522
    Levan töltve dcx 7.1 singleben simán megy. ACC-re ha felakarok menni amint betölti a mapot kivág a desktopra. Külföldi serverekre feltudok menni. Mér van ez?
  • TS Zolly
    #5521
    Szevasztok !!

    Az ACC Klan minden pénteken 21 órától Gyakorlást tart. Minden klánt szivesen látunk, kérésünk csak annyi lenne, hogy aznap 20 óráig jelezzék résztvételi szándékukat és klánonkénti létszám minimum 8 fő legyen. Gyakorlás minden esetben ACC'1'-es szerverén tartjuk.
  • Me0w
    #5520
    En irtam neked a becsuletessegrol. Azota megtanultam hogy mindent ki kell loni meg a foldon, nem szabad hagyni hogy felszalljon a masik pilota, es ilyenkor jokat lehet mosolyogni es elmelkedni milyes skilles is vagyok, hogy egy allo - ne adj isten! - a kifuton gordulo gepet ki tudok szedni.

    En ugy gondoltam, ha a masik is repul abbol jo repulesek vannak, gyarapodik a skill is, foleg egy halal tet nelkuli public meccsen.
  • SoundkeY
    #5519
    © Kid Dynamit:
    Nekem is volt hasonlo esetem , "anyazas" nelkul szerencsere...
    En a felszallo gepet apritottam a SU-25 el mikor megkaptam hogy miert lovom ki - mar megint - .
    Ez ilyen "becsuletesseg" amirol en nemtudom hogy mi az.....
    Persze, megvarom hogy felszalljon es szepen leszedjen...
    Ember, stingert elo es adni a repcsiknek nem a csodat varni ( meg a felszallast )
  • steweee
    #5518
    ok, már értelek.a 0.7-hez elé kell installálni az bf1.6-ot.ezt eddig is így csináltam volna.viszont ami nem egyértelmű, hogy a megadott linken: http://www.desertcombat.ch/dc/modules egy 607megás cuccot lehetne letölteni, de onnan nem megy a download funkció, mert továbblinkel vmi idétlen emberke honlapjára, viszont a hivatalos desert combat honlapon:http://www.desertcombat.com viszont csak 691 megás. jó lesz az is?
  • Nem3sis
    #5517
    hát az igen csak kevés. töltsd le újra.
    http://www.desertcombat.ch/dc/modules.php?name=Downloads&op=getit&lid=80
  • steweee
    #5516
    DesertCombat_0.7_Full_Install.exe = 176 MB (185 401 344 bájt)
    ez van meg, nem véletlenül kérdeztem.lehet hogy nem jó, töltsem le újra vagy máshonnan?
  • Danny
    #5515
    bf fórum
  • Valen
    #5514
    vmit nagyon elnéztél a 0.7-el kapcsolatosan :))

    A DC 0,7 az kb 620.002.444 byte :))

    nem kell mást feltenni, hacsak nem akarsz EOD-zni :))
  • DonPapa
    #5513
    1: alapjáték ( eredeti vagy clone cd-s )
    2: 1.6 patch
    3: 0.7 Dc mod