17064






  • Me0w
    #7900
    Majd ha bemegyek egyszer ugy Eastingre hozzatok hogy Zolly nem rapeli BM21-el az amcsi bazist, akkor megvaltozik a velmenyem.
  • Morfy
    #7899
    Amennyiben tényleg durva basecamp ment a BB klán tagjai részéről,azért elnézést kérek,nem voltam jelen. De ez az egész engem inkább emlékeztet a HF fórumán pár napja lefolytatott levelezésre.
    A mi szerverünkön maga Unicorn állt be oilfielden irakiként az amcsi bázis kifutójára egy T72-vel,és lövöldözte a kényszerből(nem volt más spawnpontjuk)ott spawnolo játékosokat,amivel kétségtelenül rengeteg fraget szerzett. Figyelmeztetésre sem hagyta abba,de amikor kilőttem su25-össel fel volt háborodva,hogy teamkiller vagyok. Később a fórumukon arra hivatkozott, hogy a mi szabályaink szerint nem volt basecamp mert nem állt fel a javítóra. Ennyit arról,hogy ki hogyan ítéli meg a saját normáit más környezetben.
  • DannyL
    #7898
    Ha valaki nem tudja hogyan kell manuálisan frissíteni a PB-t és az nem teszi meg automatikusan, akkor nem lesz frissítve. Ezért lebaszarintja a PB, pedig nem tett semmit, csak nem ért hozzá. Egy példa.
  • CAD
    #7897
    A PB egy rakas szar... mindig az volt, anno cs-ztunk is kb 2 evig eleg aktivan, es sok koszonet nem volt benne... a megoldas egy vip szerver egymast ismero jatekosokkal, nem ilyen szargenerátor pb.
  • CAD
    #7896
    KZ :) - azert jo dolog, hogy felemlegeted a tortenelmi tenyeket, leven, hogy gepu, es az frx nagy resze lassan 2 eve tolja bf / dc-t kisebb nagyobb megszakitasokkal, de ez tok8 minden, ez semmit nem mond a tudasrol.

    A sok furcsanjatszo emberrol meg annyit, hogy ilyet nem tapasztaltam, sztem vagy paranoias vagy, vagy rosszindulatu. Lehet tenyleg jobb, hogy csak lanon nyomod, mert ha valamire, akkor egy "furcsa embereket" csiterezo jatekosra nincs szukseg az tuti.
  • genRob
    #7895
    Há' mer' estére leszedted a csítet:-)
  • genRob
    #7894
    Todod KZ az a helyzet, hogy aki gyengébben tolja hajlamos 1ből "furcsa játékra" fogni a dolgot. Pedig hidd el vannak istenek!
  • U42MAD
    #7893


    Emléxem az esetre. Én is 'zuzmo' val egy oldalon voltam. Valóban roppant bosszantó, hogy folyamatos BC ment a 73Easting-en.
    Lehet ezt magyarázni sokféleképp attól függően épp milyen kedvem van. Egy biztos. A játék élménye elvész mindenképp főleg azon az oldalon akit lekempelnek. A másik oldalon max. a röhögés marad, hogy milyen űberfasza jó gyerekek vagyunk.
    Alap az, hogy játék, és a játéknak az a lényege, hogy mindenki jól érezze magát. Ezt veszik el a BASECAMPERek.
    Bejönni bázisra és BMPvel és folyamatosan spawnkillezni szerintetek jó humor ? Szerintem nem és sokat elárul arról aki csinálja. Sajnos a BB klán tagjai ebben élen jártak. Ami a rosszabb, hogy nem csak a saját szerverükön.
    Én mint U42-s a CB szabályai szerinti játékot szoktam meg ami szerintem egy általánosan elfogadható és kiforrott szabályrendszer amely törekszik arra, hogy lehetőleg olyan keretek között tartsa a játék menetét, hogy az mindenkinek tessen.
    Lehet ezzel természetesen egyetérteni és nem. A magam részéről a NO BC mellett voksolnék mert játszani szeretnék. Ennyi.

    Másik ügy. PB.
    Tegnap nyomtuk a BB szerverén és egyszercsak elkezdtek úgy hullani kifelé az emberek, hogy az nem volt normális. Biztosan mind CSÍTER volt ? Mindenesetre nagyon furcsa volt.
    Volt nekem is, hogy pályaváltás után kidobott. Visszamentem megint kidobott. Na most ez vagy a PB volt vagy egy admin aki jól elszórakozott. Este viszont ismét tudtam játszani. Felettébb érdekes.
  • kz
    #7892
    Nem tudom mióta játszol a DC-vel, de szerintem nagyonis volt.
    Én már kb fél évé nem játszottam (csak LAN-on) DC-t, de akkoriban többen gondoltuk úgy, hogy a sok csíter miatt nem érdemes játszani.
  • kz
    #7891
    Milyen módosítások?
    (Tudom, h eccer má válaszoltál.)
    Szerintem semmilyen módosítás nem megengedett.
    Főleg, ha a PB is megfogja.
    De ha nem fogja meg, akkor sem.
    (Itt nyilván nem az öllórefressrét=0 -ra gondolok.)
    Szerintem nyilvánosságra kell hozni, oszt ha az illetőnek van elfogadható magyarázata, akkor el kell fogadni, elnézést kell kérni, de egyébként mehet ahova akar.
  • DannyL
    #7890
    óóó újra hallom a régi dalok fuvallatát, óóó nem lesz ez másként most se mint azelőtt a faszbamá... meg ilyenek. Ez is ilyen fél évente visszatérő, kurvára uncsizok, odabaszok valakinek téma. Annyiszor volt már ez, nem lehetne berakni inkább egy másik filmet? ;)
  • Me0w
    #7889
    Nem tudom mirol beszelsz igazan, sosem volt rengeteg furcsan jatszo egyen...
  • kz
    #7888
    Nagyon helyes! Hulljon le a lepel!
    Szerintem aki ezzel a játékkal játszik, az elfogadja, hogy a PB felügyel a tiszta játékra. Lehet, hogy nem tökéletes, de nincs jobb, és engem pl még soha nem vágott ki még csak timeout miatt sem. (Illetve talán egyszer BFV-ben CD kulcs ütközés miatt.)
    Szóval szerintem legyenek ezek a dolgok nyilvánosak.
    És ha netán valakit alaptalanul vádoltunk, attól elnézést kérünk, Ő pedig majd elnézi, mivel Ő is és mindenki elfogadja, hogy ami a PB szerint ma csít, az ma csít. Szerintem a játék fájlainak változtatása, ha a PB is kidobja, akkor az egyértelműen csít.
    Én pl annak idején a sok "furcsán játszó" játékos miatt hanyagoltam a DC-t. Tehát ha tisztább lenne a játék, akkor lehet, hogy többen játszanának.
    Szóval, hajrá tiszta játék!
  • Me0w
    #7887
    Fogalmam sincs :), nem elek veluk, soha nem toltottem le semmit DChez, de gondolom vannak olyan modositasok amelyek nem feltetlenul jelolik meg az ellensegeket a radaron, csak mondjuk mas a fegyver modelje, vagy mittomen.
  • TS Zolly
    #7886
    Ha azokat a modositásokat aminek semmi köze szerinted a csithez, és a pb mégis megfogja, az bezony csit. Ha tetszik ha nem. Tehát csak finoman azokkal a modositásokkal.Egyébként tudom hogy nem valami jó az a pb. De Morfi azokról irt ami ténylegesen, bizonyitott csit vagy hekk. És rengeteg van elhiheted.

    Egyébként milyen modositásokra gondoltál Meow??
  • CAD
    #7885
    Arra gondoltam, hogy ugy gyanusitgattok, hogy esetleg valami egeszen mas van a hatterbe, vagy epp pb hiba stb. es akkor az egesz sceen elott meghurcoltok valakit. Ha ilyen van akkor "negyszemkoszt" kell vele eloszor a dolgot megtargyalni... kulonben tenyleg nyithatunk olajkutat.
  • Me0w
    #7884
    Vannak modositasok, amelyeknek koze sincs a cheatekhez, ezert erzesem szerint kar ilyen kereszteshadjaratot inditani. Ismered az AVOs viccet gondolom...
  • TS Zolly
    #7883
    Tudod mit? Törjön magasra! Ha én tudok tisztán játszani, akkor a seggfej szaros geci csitelőt el kell távolítani, még a legkisebb modositásért is!!!!!!!!!
  • TS Zolly
    #7882
    Ja! Az ujaimra gyurtam.
  • CAD
    #7881
    Csak ezt nagyon korultekintoen tedd, mert kurva magasra ki fog torni a szar ha igazat irsz ha nem.
  • TS Zolly
    #7880
    és ezt a csitereknek!!!!!
  • Morfy
    #7879
    A szükséges plussz! :)
  • Morfy
    #7878
    Egyébiránt itt és most leírom ami annyi ideje piszkálja a csőröm: működik nálunk egy úgynevezett MD5TOOL progi ami az előre beállítottal hasonlítja össze a játékos gépén lévő *.rfa , bf1942.exe , valamint pár dll file felépítését. Sajnos naponta vág ki tucatnyi embert valamilyen módosítás,eltérés miatt. Ezeket az eltéréseket nevezhetném akár csítnek is,mivel így lehet mondjuk egyöntetű texturákkal borítani a tájat,amitől ugye jobban látszik az ellenség... de ez csak egy példa ara amit a sikeres screenshotokon látok. Eddig nem kezdtem bannolásba, hiszen a cd kulcsát egyenlőre mindenki olyan gyakran cseréli mint az alsógatyáját.
    A mai naptól fel fogom tenni azok screenshotját, illetve a pb logbejegyzést,akiket a BB szerver kivág ilyen ún. 9002-es problémával a klánftp anonym részére.
    Van még egy úgy nevezett pbhack is 133-as sorszámmal ami a punkbuster adatkommunikációját blokkolja valahogy. Ilyen egyedekből is jut minden napra, volt már magyar klán tagja is.
    Egyébként a gyakorlati tapasztalat is beigazolta, hogy a "furcsán" játszó emberkék előbb vagy utóbb szerepelnek ilyen kódszámmal a logban. A leginkább az szánalmas,amikor többször próbálkozik feljönni a szerverre, és miután minden alkalommal kirúgja a pb sűrű cdkulcs változtatgatásba kezd.
    Remélem, hogy az újabb pb verzió jobban kezeli ezeket a 'dolgokat'.
    Hogy miért írtam le mindezt? Annyi lenne az üzenetem azok számára akik úgy hiszik,biztonságban vannak,hogy nincsenek. Azért mert unom a screenshot nézegetést és a logfile olvasást,még nem azt jelenti,hogy nem tudok egyes disznóságokról,amit bármikor a nyilvánosság elé tárhatok.
    Ennyi.
  • DannyL
    #7877
    De izom szag van már megint...
  • kz
    #7876
    Ezt én is elolvastam. Anélkül, hogy belefolynék a vitába segítség képpen bejelöltem néhány hibát.

    2004. Junius
    Battlefield 1942 - Desert Combat

    HUNgarian Forces szerverszabályzat

    Mindenféle itt szereplö szabályt a szerverünkön játszó emberek védelmében és viták elkerülése érdekében írtuk

    Viselkedés

    Tilos a csapat vagy az ellenséges táborban levö harcosok rágalmazása, szidása..

    Saját csapattársaddal ne üzz harcot egy repülö vagy egy jármü elvitéért.. és ne löjj utána

    Lehetoség szerint ne chatelj játék közben, mert zavarhatod a társaidat és sokan úgy sem figyelik


    Teammate Kill

    Ha valaki szándékosan többszzör megöli a csapattársát és ennek hangot is ad a másik fél, elbírálás után cselkszünk..


    Esélyegyenloség

    Mindenkinek figyelnie kell a csapatlétszámra.. Ha kettonél több a külömbség valamelyik oldalon, valaki(k)nek ki kell hogy egyenlítse a létszámot vagy törekedni kell hogy ne legyen túlerö

    Névhasználat

    Mindenkinek be kell tartania az etikai normákat, tehát nemiszerv vagy káromkodó durva nevek használatát MELLÖZZÉTEK !!!

    Minimum 4 karakter szükséges név formájában, jelek és egyéb krix kraxok kick-el járnak


    FÕBÁZIS magatartás

    BÁZIS lövése, bombázása, repülok becsapódása TILOS

    Ellenségtol jármuvet elhozhatsz, de nem lõhetsz le senkit, ellenben téged igen !!!
    Az ellenséges fobázison áthaladhatsz, vagy légterét sértheted

    Saját csapattársaddal ne üzz harcot egy repülö vagy egy jármü elvitéért.. és ne löjj utána

    Ne vidd el a csapattársad harceszközét, miközben foglal vagy kiszállt javítani, esetleg tüzerejét használja

    Fõbázison ne lõdd le a jármüveket, kivéve ha már nem szerelhetõ meg

    Ne parkolj le a pályán semmilyen jármü, repülö elé..

    Továbbiakban ha nem lenne bent Admin, akkor az oldalunkon a fórumba írjátok az észrevételeket.. vagy gyertek fel TS-re mindenkit szivesen látunk Minden szabálysértés elbírásálás után kick-el jár.. sorozatos szabálysértés bannolást eredményezhet. Törekedjünk a tiszta játékra

    Találkozunk a harctéren.. üdv HF team
  • Morfy
    #7875
    Ja és lúzer vagy te...faszfej
  • Morfy
    #7874
    Sajnos nem a frankót írta le rólunk...hanem az ő kis kisarkított véleményét...
  • Morfy
    #7873
    Ha már a viselkedésről tartasz nekem kiselőadást nagyokos: ha megbeszélünk egy klánwart a vezéretekkel és basztok eljönni,minimum annyit elvárnék,hogy utólag megkeressetek és annyit böffenjetek,hogy elnézést. Vetted az adást?
  • CAD
    #7872
    Mindenekelott semmi kozom az elobbi vitakhoz, nem is olvastam el, nem is szeretnek hozzaszolni.

    Semmi bajom a HF klannal, nem is ismerem oket, megis valamiert az oldalukra tevedtem, es elolvastam a "szabalyzatot".

    Helyesirasilag, fogalmazas szempontjabol egyszeruen szornyu, szamos mondat van amelynek nincs gyakorlatilag semmi ertelme.

    Példa:

    "BÁZIS lövése, bombázása, repülok becsapódása TILOS" - ???


    "Ha kettonél több a külömbség valamelyik oldalon, valaki(k)nek ki kell hogy egyenlítse a létszámot vagy törekedni kell hogy ne legyen túlerö" - ???


    Nah csak ennyit... ettol azert kicsit tobb idot szanhattatok volna ra ha mar megirtatok, mert ez igy ebben a formaban szar.

  • Duel
    #7871
    Tisztelt Zolly és Morfi kibeszél itt a bb szerverről?"Ma nosztalgiából benéztem HF serverre DC-zni zuzmo néven" zuzmo írásából olvasva az események a hf szerveren történtek vetem a fáradságot és megnéztem neketek a hf szerver szabályzatát:
    http://hunforces.uw.hu/index.php?oldal=klanszabaly.html ezután egy kicsit el kéne gondolkodnotok hogy viselkedtek más klán szerverén
  • kz
    #7870
    Nem, nincs rá szükség, a fórum főoldalán ki van írva, hogy a kedvenc topikjaimban hány olvasatlan hozzászólás szerepel.
    (Ez lehet, hogy csak a saját véleményem, ettől még te azt gondolhatsz amit csak akarsz.)
  • ghost cb
    #7869
    Könyvjelző KZ, könyvjelző?
    Én szeretek kempelni, és még nem nagyon idegeskedtem más kempelése miatt (amig játszottam legalábbis).
  • kz
    #7868
    Nekem is lehet saját véleményem?
    És mi legyen az?
  • TS Zolly
    #7867
    Nos akkor a BB szerveren a szabályokról egy kis előadás:

    Többi szerverrel szembe a BB szerveren azért annyira lazább a szabály, mert ha szigorú lenne, akkor mindig akár több adminnak kellene a játék helyett adminolni. Például a nagyon sokat vitatott basecamp. Szabály szerint belehet menni a be nem foglalható bázisra, de a javítópadra tilos felállni. Ez az egyszerű modosítás inkább a BB tagok miatt kellett, mert publikon nagyon sokan nem olvassák el a szabályzatot, és állandóan csak kikkelgetnünk kéne. A sok láma meg megy a saját feje után, akár tankal, akár repülővel bekempeli a főbázist. És az ,, admin urak,, is elsősorba játékosok és csak utánna adminok. Ezt meg kell, hogy ércsétek.

    Tegnapi példa: össz-vissz tegnap a bocagén csak 7 azaz hét ellenséget szedtem ki. Magyarán akár 7 játékost kellett volna kirugni, játék helyett. És volt köztük Magyar klánjátékos is, akiknek a szerverén tilos a bc.


    Ha esetleg valaki szabálytalanságot kiállt, nem biztos, hogy az ,, admin urak,, látták mert a játékkal vanna elfoglalva, ezért nem is intézkedik. Ám ha már többen mondják például a szándékos tk-t azt vissza lehet következtetni a ponjaiból, már repül is.


    Végüli az egész lényege: akinek nem tetszik a BB-n lévő laza szabály az ne jöjjön fel. Ennyi és nem több.



    Ez a saját véleményem.
  • TS Zolly
    #7866
    FLÉM
  • ghost cb
    #7865
    Ez általában így van: Az én házamban az én szabályaim. Akinek nem tetszik, annak nem kell bejönni. Sajna, ha az az 1 szerver van akkor becumiztad.
    Azért jó lenne ha a T. Admin urak igazságosak lennének.
    SAJÁT VÉLEMÉNY
  • Duel
    #7864
    Miért?
    Mert leírta rólatok a frankot nem biztos ,hogy más élvezi azt amit ti csináltok Duel
  • Morfy
    #7863
    pedig megírtam! ;-)
  • Morfy
    #7862
    Zuzmo! Te többet ne gyere hozzánk,jó? Nem akarlak meglátni a szervereinken.
  • TS Zolly
    #7861
    1. Csak poénból mentünk fel, mert nem akartunk a publikról senkit kirugni, hogy mi felmenjünk.
    2. Team balance miatt nem igaz a másfélszeres túlerő. :)Jó eleinte igen.
    3. Kiherélsre máshogy emlékszem. Forditva. :)
    4. Azért léptünk le mert kezdödött a BB GSdc FB baráti pofozkodás.
    5. Egy láma ne mondja meg már ki a lúzer. Oké láma??




    Gyerekek! FLÉM!!!!!!!!!! Végre!