17064






  • TheGOro
    #7940
    És a gáz az hogy ugyebár a hangárban van ammo box ami folyamatosan töltötte a mukit
  • TheGOro
    #7939
    Tegnap sfg-n találkoztunk egy ürgével aki el-al amcsi hangár modelljéből lövöldözött ki machine gunnal, ami számomra is új volt de nem sikerült kitalálni hogy hogy mászott be. Az iraki oldaliról tudok.
  • TS Zolly
    #7938
    Ááááááááá!! Desert Shild helyett Tobruk???
  • TheGOro
    #7937
    Mármint hogy megnézze hogy egy illető melyik statikus objektumból lő ki?
  • TheGOro
    #7936
    jah főleg ha DC szerveren sima BF-es a screenshoti :)
  • TS Zolly
    #7935
    Nos ha rfa hekk miatt kidob a pb, vagy esetleg bannol akkor vess magadra. Akár horogkeresztes zászló miatt is.

    Bugok kihasználása az számomra csit.

    Mit gondolsz az gyanus, mikor valaki játék közben az adott helyzetnek megfelelően kasztot vált?
  • Morfy
    #7934
    Te aztán beleástad magad rendesen a dolgokba!
    Kb ennyi a PB ezt már régóta lehetett sejteni. A screenshotokról annyit,hogy van egy pár játékos a szerveren akinek mindíg ugyanaz a screenshotja...nem érdekes?
  • TheGOro
    #7933
    nem vagyok nem is akarok az lenni. Nem szeretem megeröltetni magam...
  • TheGOro
    #7932
    a kép még 1x
  • TS Zolly
    #7931
  • TheGOro
    #7930
    Szóval mivel igen sokat olvastam a BF-es 'csítek' témáról ezért, írok egy pár sort róla, okulás képpen.

    először is pár szó a pb-ről. A PB egy nagyon buta anti-csít program. Összesen annyit tud, hogy észleli a memory scannelő processeket és rögtön kickel. Ennek jelentősége az hogy a cheat készítése egy olyan programmal folyik amely scanneli a memóriát egy bizonyos érték után, amit meg akarnak változtatni, például a nametagok látszóságának távolságát. miután megtalálják a megfelelő memória címet meg tudják változtatni annak tartalmát. Természetesen a játék újraindítása után más helyre (memória címre) kerül ez az érték, és a megtalálásához újra kéne scannelni a memóriát. Ezeket a kereséseket egyjátékos üzemmódba szokták megkeresni, majd DMA eljárással legközelebb memoria scannelés nelkül tudják megtalálni, és módosítani azt. Talán kicsit bonyolultnak hangzik, azonban a neten elég sok leírást lehet találni erről, és nagyon minimális asm parancsok ismeretével lehet előállítani saját 'privát' csítet. A PB másik csít felismerő rendszere az olyan csít folyamatok felderítése, amelyekre előzőleg betanították, tehát a PB készítői által megtalált csalás tanulmányozása után frissítik a PB adatbázisát, ez csak a publikus csítek ellen véd. harmadik módszerként talán a kliens oldali fényképek készítését lehet megemlíteni, de sajnos ezt is nagyon egyszerűen lehet meghamisítani, úgy hogy nem a valós kliens oldali képet küldi el.

    A csítek egyféle csoportosítása:

    .rfa "hacks"
    Az .rfa állományok módosítgatása eredetileg nem minősűl csalásnak hiszen annó így lehetett lecserélni sima BF-ben a náci zászlót horogkeresztesre, a játékosok modelljeinek a textúráját sokkal részletesebbre. ezek a módosítások az unpure szerveren (tartalomellenőrzés mentes szerver) megengedettek, természetesen el lehet követni itt olyan módosításokat amelyek csalásnak minősülnek, például uv-zöld színűre festeni a játékos modelleket, amelyek ugyan nem fognak világítani, de sokkal észrevehetőbb...
    [img]http://web.axelero.hu/pb/unpure.jpg[img]

    Glitches
    A Glitches nem más mint a játék hibáinak bug-jainak való kihasználása. Ezeket sajnos a PB nem tudja észrevenni. A nagy része arra irányul hogy olyan helyre kerüljünk járművünkkel, vagy anélkül, ahonnan nem látnak minket, de mi szabadon tudunk mozogni, lőni, esetlegesen zászlót foglalni. Ezeket a legtöbben wallhack-nek észlelik, pedig nem az. Nagyon sok ilyen bug van minden pályán, és nagyon egyszerűen lehet őket kihasználni, számomra ezek a csalások a legidegesítőbbek, amelyeket, csak folyamatos admin-es megfigyeléssel lehet kivédeni.

    és az igazi Cheat programok
    ezek a programok bizonyos memória címeken lévő értékeket módosítanak, ami által eltüntethető a talaj textúrázása, így átlátszóvá válik. Az eggyik legkedveltebb csalás a nametagok távolságának átállítása így látható az ellenséges csapat tagjainak mozgása. e mellet használják még a fog hack-et, amivel a köd öt csökkentik, illetve a zoom hack-et. Sok játékkal ellentétben BF-ben nem lehet jól működő aim-bot ot csinálni! A csalóknak a másik problémát a fegyverek lőszereinek végtelenítése okozza, mivel ezeket az értékeket multi-player üzemmódban a szerveren tárolja a játék, ezért van az hogy bizonyos laggos szerveren nehézkes az újratöltés, és a fegyverváltás. A minimap hack is igen közkedvelt, és mostmár a lebuktató PB screenshotok ellen az ellenfél játékosait zöld színnel festik meg, mintha buddy lenne az illető.

    most így hirtelen ennyi, s ha találkozol valami gyanús mielőtt még csítereznél inkább nézd meg az illetőt külső cam al. Ha gyanúd beigazolódik mindenképp szólj egy adminnak azonnal, mivel így tudja cdkey hash alapján bannolni, és a keyhash alapján meg lehet tudni hogy milyen nickeken játszott eddig, és talán fény derül kilétére.
  • Morfy
    #7929
  • TS Zolly
    #7928
    Oké láma.


    Olyan soxor elgondolkodtam már különféle dolgokon, mint például, egy klántag miért nem kiabál és irogat basecamp miatt, és miért csak az ilyen lámák mint ez a láma.

    Amugy mégegyszer leirom a gyenge lámák kedvéért! FLÉM!!!!
  • haxoror
    #7927
    "Zuzmo! Te többet ne gyere hozzánk,jó? Nem akarlak meglátni a szervereinken."
    Még nem voltam nálatok és (sajnos?) nem is leszek, bár érdekes szempontok alapján tiltottál ki, na mindegy.
    Lehet hogy a BB szabályzat sokmindent megenged de ez az FH szerveren történt, szóval ha ragaszkodtok a játékstílusotokhoz akkor ezt a saját szervereteken tegyétek és ne egy olyanon ahol ez tilos.(Ja, és léccilécci...)
    "Ja és lúzer vagy te...faszfej"
    Ezt a szöveget tartogasd egy olyan alkalomra amikor te is ott vagy és a saját szemeddel látod mi történik, és nem a klántársaid utólag fényezett verziója alapján keménykedsz.
    Zolly:"3. Kiherélsre máshogy emlékszem. Forditva. :)"
    U42MAD:"Én is 'zuzmo' val egy oldalon voltam. "
    Zolly, ez így egy kicsit hiteltelen, nem? :D
    Nyugi főláma a többiek nem rajtad nevetnek hanem veled, amíg ezt el is hiszed addig minden oké :)

    Nah, csak ennyit akartam mondani, folytassátok ahol abbahagytátok és mindenkinek jó DC-zést!
  • TS Zolly
    #7926
    Ja. 1 ts-en is.
  • Morfy
    #7925
    Ez kevés a klánleaderséghez!
  • Morfy
    #7924
    Kéne egyik este tartani egy zártkörű vegyes bulit minden magyar dc klánnal!
  • TheGOro
    #7923
    Persze hogy nem voltam ott mivel lovagolni, és bowlingozni mentem el. Úgy látom hogy nem megfelelőek a telepatikus képességeim, mert még mindig csak azokról a dolgokról tudok amit közölnek velem.
  • Morfy
    #7922
    Igen természetesen kiderül.
  • TS Zolly
    #7921
    Gyere ma ugy 20h körül.

    Tegnap több mint 20-an voltunk. BB FB GSdc és mind hüjültünk a vip szerveren. Tök jóvolt. Már csak az frx és az u42 hiányzott.
  • Morfy
    #7920
    Miért? Neked nem megy annyira a játék?
  • Morfy
    #7919
    Persze,nem veszünk össze,én ott voltam ircen,ő nem, aki meg ott volt tőletek nem tudott semmit,mondta,hogy ketten vannak össz.
  • kz
    #7918
    Asszem itt senki nem erre gondolt. Szerintem a logból kiderült, hogy miért kickelt a PB. Ugye?
  • kz
    #7917
    "ha valamire, akkor egy "furcsa embereket" csiterezo jatekosra nincs szukseg"
    Ebben egyetértünk! Én is ellene vagyok az alaptalan vádaskodásnak, de a struccpolitikának is. Scrreenshot és PBlog. Aztán majd megvitatjuk!
  • TheGOro
    #7916
    Cad a csé-re visszatérve én sosem játszottam pb-s szerveren mindig csak cd-en (cheating death) az kedveltebb volt...
  • kz
    #7915
    Tisztában vagyok vele én is, de egytlen istentől sem tűröm el, hogy ha a szerelőpadon a T72-ben ülök, akkor késsel úgy kilyukassza a páncélomat, hogy meghaljak!
  • TheGOro
    #7914
    hát én voltam a BB1 TS en valamelyik este azt pangás volt.
  • U42MAD
    #7913
    Köszönöm, hogy ha ki nem is mondva de rám gondoltál !
  • DonC
    #7912
    Én pl. kiabálok...
  • CAD
    #7911
    Az frx szivesen menne alapvetoen ket problema van. ad1: nem hasznalunk ts-t, csak emiatt nem szivesen telepitene fol senki. ad2: Sajna elegge nyar van, dolgozunk, nyaralunk, dc-zunk stb. Elobb utobb biztos ott leszunk mi is ;>
  • DonC
    #7910
    Ha jólemléxem úgy beszéltük meg elötte keresed ircen goro-t, mert én nem vagyok. Na mindegy, nem jött össze a gyak, majd legközelebb. Azért ne vesszünk össze ezen.
  • TS Zolly
    #7909
    Na akkor sorba:

    tj-rövid név miatt kik
    tj-csapattárs jármüjére lött. kik
    tj-rövid név miatt kik
    cukor- trágár beszéd.kik
    cukor- szándékos tk. kik
    Dr greenthumb-csapat társ sebzés. kik
    Nugat- Szándékos tk, miután átáltt irakinak majd vissza. Ban
    Oherst w. Klink-hely miatt kik
    Konrad_PL-hely miatt kik
    Isleif-hely miatt kik


    Ha jól látjátok egy Magyar klántag sem lett kirugva. A pb meg nemtom.
    Amugy multhéten holdadmirálist is ki kikkeletem trágár irásokért.
  • TS Zolly
    #7908
    Tuti, hogy admin nem rugott ki u42-őst. Különbenis este meg a hf szerverén voltunk.
  • TS Zolly
    #7907
    Nem bc-tünk. Csak br ment. Aki bent volt az nem mi voltunk. Asszem valamelyik GSdc-és. Mert ugye együt mentünk fel velük.

    Amugy mostanába már én nem lövöm 73-on a főbázist. Van helyettem más. Tegnap is középen voltam.
  • Morfy
    #7906
    Ha megtudom (és megtudom)hogy az egyik adminom ezzel szórakozik,akkor az többé nem lesz admin garantálom. Szóltam külön,hogy FŐLEG a magyar klánok tagjaival nagyon kesztyűs kézzel bánjanak. :) Szóval nem hinném,de ha igen akkor ide bemásolom a logot,és búcsú az adminjogtól!
  • U42MAD
    #7905
    Az általad említett példa egyértelmű, UNICORN BCzett. Jogos volt a TK a részedről.
    Én csak annyit kérnék Morfy, hogy esetleg beszéljétek meg, hogy ez a BC dolog valahogy felejtődjön már el mert nem vet túl jó fényt rátok. Nem flémelni akarok csak békességet.

  • Morfy
    #7904
    Mit tegyek? Ez a gyengéje! :)))
  • Morfy
    #7903
    Igen,ilyen rengetegszer van. ÉS általában ezért hullanak az emberek. Van egy pár aki azért mert átírkált néhány fontos filet. Ezt logokkal tudom bizonyítani,de egyenlőre a múltat lezártnak tekintem. Fontos dolog, hogy általában külföldiekről van szó. Szerintem egyébként a bf és a dc úgy jó ahogy van,játsszunk egyenlő esélyekkel (amennyire a net és a vas engedi) senkinek sem kell módosítgatni semmit mondjuk azért,hogy messzebbről nagyobbnak látsszon a játékosok feje felett a névfelirat.
    Sokat javítana a helyzeten ha mondjuk lenne cdkulcs ellenőrzés,de a tapasztalat azt mutatta, hogy elmegy a kedve a játékosoknak a játéktól ilyen feltételek mellett. Jelenleg állandóan fullos a szerver,aki akar hentelni megteheti idehaza jó pinggel és "rosszalkodó" külföldiekkel. :)
    Akit továbbra is érdekel a VIP szerver kaphat pass-t. Ismertebb klánoknak már meg is adtuk,tán frx még kiesett a látómezőmből,de remélem hamarosan pótoljuk! :)

  • U42MAD
    #7902
    Ez is igaz lehet ha nem megy az automatikus frissítés jól. Tapasztaltam már, de ilyenkor egy manuális frissítés jót tett. Tegnap nem erről volt szó.
  • CAD
    #7901
    Morfy, kivalloan tetted en is megteszem ha ilyet latok.