17064






  • ghost cb
    #8180
    Igen tf. ha te egyedül ilyen helyzetben vársz és kilövöd a születő embereket akkor ezt úgy hivják kempelsz.
    Ha CSAK bevárni akarod azt megteheted máskoris, bár nekem nagyon mindegy, mert én pl szoktam kempelni, és azt se szoktam szóvátenni SOHA ha valaki lekempel. Legalább lesz egy kis feladatom!
  • TheGOro
    #8179
    Naon rendes voltam mert nem is a bázisunkról lőttem, hanem tüzérségi hadgyakorlatra megfelelő terepről. És csak is akkor amikor valaki az amcsi bázisról tüzérségivel kilőtt középre...

    És én is láttam már Zolly-t bézkemperezni
    gazalán amcsi bázis repterén tankkal forgolódni...

    még rímel is, de nekem nem sírt a szám, főleg mivel azonos oldalon voltunk, de gondolom az amcsik annyira nem örültek mivel pont a reptéren van 1 spawn pontjuk...
  • DropTable
    #8178
    Nem volt rá még időm sem...
  • CAD
    #8177
    Mad:

    Elrepulni felette? :) Es akkor hogy deritem fel, hogy pl hany repulo van / heli stb. van levegobe etc.

    Felszallo gep pl minek szamit? :) Mert ha egy su-val vagyok, tuti nem fogom megvarni mig a felszalo f16 olyan helyzetbe kerul, hogy lelohessen, azert ezt nem gondolhatod komolyan.


    Ghost:

    "Továbbá az is basecamp, ha egy el nem foglalható, vagy akár egy elfoglalható bázis határán kívül (vagyis nem jelenik meg a zászló, miszerint foglalunk) álló helyzetben LÁTÓTÁOLSÁGON BELÜL várjuk az ellenséges egységeket és azokat a meglepetés előnyével élve megsemmisítjük."


    Tehat ha tf. egyedul vagyok es bevarom tarsaimat, mert hulye leszek egyedul betorni akkor nem tarthatom tuz alatt az ellenseges bazist? Ez hatalmas baromsag ;>


    Zolly: az FRX az egy klan, nem egy szemely, ergo az hogy meow mit mond nem feltetlenul hatarozza meg, hogy goro mit csinal 3 nappal kesobb ;> Ha ezt ilyen markotányul képzelted el, akkor kicsit "aszitted".

    Amugy naná, hogy lovi, ha pl. kozepet amcsi tuzerseg lovi, akkor amcsi fobazis kap 1-2 scudot es felszabadul a kozep - ez olyanyira esszeru, hogy jézusmária - nem gondolod?
  • TS Zolly
    #8176
    Na most én mondom ám, hogy elmentek a fenébe!!! Mindenkinek sir a szája ha a BB klán belövi a benem foglalható bázist, itt meg az ellenkezőét irjátok! Az isten sem tud rolatok eligazodni! Ha belöjjük az a baj. Ha nem akkor meg az.
    Másik érdekes dolog az FRX. Bocagén spon helyéről löttem az iraki katyusát, az amcsi bázishoz közelebbi befoglalható bázisra. Meow elmondott mindenféle szaros campelönek mert már egy csomoszor kiszedtem onnan. És mitlátok minap? Goro barátunk 73 isztingen lövi scuddal az amcsi főbázist. Egyébként jól tette. Csak tényleg nem lehet mindenkinek a szája ize szeint irni a szabályzatot.
    Kész én befejeztem veletek a bc vitát. Soha többé! Lásd bf.hu fórum Panzerboy.

    Drop! Teis bizti lelötted holdot!
  • Rafia
    #8175
    hi,

    a definíció OK, esetleg még ki lehetne térni a bázist lövõ tüzérségre/sniperre, ezeket mindenképp engedni kellene. A gond az, hogy a szerver által be nem tartatható szabályoknak nem sok értelmük van. Publikon úgysem fogják betartani ezeket.

    A másik gond a határokkal van. Hol a bázis vége? Repcsivel lehet jó messze körözni a bázistól, a felszálló gépeket pedig leszedni, mikor gyûjtik a magasságot. Ezt precízen nem tudod leszabályozni. Szerintem a BC nem egy hiba a játék designjában, és engedni kellene. Esetleg tank a javítón kizárva.
  • Cobra.
    #8174
    Mondjuk normális ember így játszik, mint ahogy leírtátok, ezért nem kellene, hogy le legyen ez írva egy szabályzatba. Csak hát kevés a normális játékos.
    álló helyzetben LÁTÓTÁOLSÁGON BELÜL várjuk az ellenséges egységeket és azokat a meglepetés előnyével élve megsemmisítjük
    Ezt nem pontosan értem, hogy hogyan gondoltad, de szerintem ha pl El Al-on (vagy Kurskon) a domboldalról lövi valaki a kifelé jövő járműveket, az elfogadható, mivel viszonylag könnyen megtalálható és kilőhető az ellenség. Viszont túl közelről (pl pár méterre a kijárattól) már nem illendő.
  • DropTable
    #8173
    Micsoda érdekes dolgok vannak.... Bemegyek HF szerverre mint [FB]DropTable erre kickel a szerver..
    Bemegyek [efbé]DropTable néven játszom 2 percet pályaváltás és 'kick from server' .

    Nyitni kéne egy 'Ti is szeretitek Unicornt ?' klubbot.
  • ghost cb
    #8172
    Ez mondjuk jogos. Valóban meg kell (kellett volna már régen) fogalmazni mi az a basecamp, mielőtt megtiltanák.
    Nos szerintem a következőből áll a basecamp, aminek végüli a lényege, hogy különösebb tudás és taktika nélkül gyilkoljuk a gyanútlan embereket a bázisán.

    Ha el nem foglalható bázison megállunk és lőjük az ellenséges egységeket (gyalogos, páncélos, repülő, stb.) az basecamp.
    Szerintem az nem számít basecampnek, ha bemegyünk egy el nem foglalható ellenséges bázisra (általában meg van jelölve valamivel a határuk), és az utunkba álló, illetve ránk veszélyt jelentő (!!!!!!!!!!) egységeket kilőjük, majd a meghatározott célt végrehajtjuk (szabotázs, ellenséges harcjármű ellopása, stb), hiszen nem az a célunk, hogy fraget szerezzünk.
    Továbbá az is basecamp, ha egy el nem foglalható, vagy akár egy elfoglalható bázis határán kívül (vagyis nem jelenik meg a zászló, miszerint foglalunk) álló helyzetben LÁTÓTÁOLSÁGON BELÜL várjuk az ellenséges egységeket és azokat a meglepetés előnyével élve megsemmisítjük.
    Ha egy bázist (mindegy hogy elfoglalható-e vagy nem) látótávolságon kívülről tüzérségi tűz alá veszünk, nem számít basecpamp-nek, hiszen nem közvetlenül (direkt módon) a kiszemelt ellenséges egységre lövünk, hanem annak környékére, illetve az egész célterületre.
    Továbbá a spawncamp is bc-nek számít, csak súlyosabb, mert figyelmünk 1 pontra terelődik, amiben a születő emberenek esélyük sincsen, hogy a kempelő illetőt kiiktassák.
  • Danny
    #8171
    Kéne?
  • kz
    #8170
    Te télleg nem érted?
  • U42MAD
    #8169
    Na. Én leírom mit tartok BCnek:
    "Ha a saját el nem foglalható bázison bármilyen nemű támadás ér respawnoló vagy nem harcoló embert, üres vagy támadó tevékenységet nem végző járművet.
    Lehetséges el nem foglalható bázison minden olyan harci tevékenység amely az ott támadólag fellépő egység megsemmisítésére vonatkozik pl. aktív rakétaüteg, tüzelő harckocsi stb.
    Bár nem BC, de tilos el nem foglalható bázisra ellenséges járművel bemenni, repülővel felette elrepülni, arról kiugrani."

    Na szerintem ez volna a lényeg.
    Vélemény ?
  • Danny
    #8168
    Akkó meg lebuktá!
  • CAD
    #8167
    Az kizart mert cad|aisten koztudottan en vagyok >)
  • Danny
    #8166
    Az Isten!
  • CAD
    #8165
    Ize a tortenelmi huseg miatt, valaki tarthatna nekem egy kis tortenelem orat, hogy ki is a hold admin, mert mar nagyon nem emlexem ra >(
  • Danny
    #8164

    LOLLER
  • Danny
    #8163
  • Danny
    #8162
    Ezt hogy érted?
  • kz
    #8161
    Mégis hibás a rendszer...
  • Danny
    #8160
    Javítva.
  • Danny
    #8159
    Kicsit el is van avulva mint azt az aláírásom is mutatja. :DDD
  • Danny
    #8158
    Képzeljétek mi történt vaze. Visszakaptam a márciusban bannolt regem.
  • kz
    #8157
    Ülve kellett vóna nyalni vazze!
  • TS Zolly
    #8156
  • V1
    #8155
    A holdat csak bámulni szoktam :) Ártatlan vagyok
  • TS Zolly
    #8154
    Csak egy hüje kérdés! Nem löttedd le véletlenül Holdat valamikor?
  • Svindler
    #8153
    UNICORN = HOLD ADMIRÁLIS
    Az egész FB bannolva lett onnan! Elég a magyarázat?
  • V1
    #8152
    Hali !
    Nem tudjátok véletlen, hogy miért banoltak HF szerveréről ?
    Nekem halvány fingom sincs :(
  • Svindler
    #8151
    ok
  • TS Zolly
    #8150
    Éééééén?????? Mivel szítanám a feszültséget? Nem vagyok én generátor. Egyébként meg ha Jawbreaker nem olvassta ezt a fórumot, arról nem tehetek.
  • Svindler
    #8149
    RE
  • Svindler
    #8148
    Zolly a cinizmusod korlátlan! Lehetőleg ne szítsd a feszültséget!!!
    Lehet U'42.:.Jawbreaker nem olvasta még ezt a fórumot!!!
  • CAD
    #8147
    Egy kiló boldog szuletesnapot max-dámágé ;>
  • Svindler
    #8146
    Sajna megint kaptunk egy elég erős kritikát bf.hu-n! Nem értem! Bár igaz, hogy az emberek elöbb észreveszik a rosszat mint a jót!

    Idézet:

    "Hali!

    A BB szerveren játszottam és szokás szerint bekempletek a BBsek és a többi.Ez volt az utolsó.Azt írtam,soha nem megyek fel játszani a BBre,erre morfi és Murry örültek neki és meg sem kérdezték miért!Ez aztán az admin hozzáállás.
    Az ACC egy kaki volt.BB az utódklán....

    Lejáratjátok az egész bf közösséget,a játék lényegét már el is felejtettétek,nem tom,tudtátok-e valaha mi az.
    Egyszer eszembe jutott miért nem indultok Kupákban,hisz van emberetek,szerveretek,stb.Rájöttem:ott szabályok vannak,nem lehet kempelni.

    Ja most jönne a válasz,engedélyezett a szerveren.És?Ha le van írva,akkor már jó is?Az összes kemperállat euróbából idejött a BBre..Hajrá!

    Ez nem normális dolog,amit Ti leműveltek játék és admin címszó alatt.

    Mentem hányni.

    U'42.:.Jawbreaker "

    Na ez van! Arra lennék kíváncsi, hogy a mi lehet a megfelelő szabályzat?! Ha nincs szabályzat akkor ugye káosz van. Ha van szabályzat az nem lesz jó mindenkinek! Sokan azt mondják, hogy a szabályzat legyen CB szerint. Nos ez sem megoldható mivel a CB szabályzat sem "kerek", sok hiányosság van benne. Ugye a CB szab-ban benne van az, hogy a 2 klán megegyezés szerint (Lehet BC, bug kihasználás stb.) játsza le a war-t, csak a szerver beállítások vannak kötelezően előírva és a csapat létszám + 1-2 dolog.
    Ha valaki úgy gondolja, hogy tud egy elég korrekt szabályzatot az ossza meg velünk a BB klán fórumán! http://morfi.uw.hu/forum/index.php

    Remélem mielöbb megoldódnak a gondok és egyre kevesebb rossz kritikát kapunk!
    Kérem azokat akik esetleg hozzászólnak a szabályzathoz nem hülyeségeket írjanak. HOLD vagy más néven Unicorn ne küldjön szabályzatot lehetőleg!

    ( BB ) Swindler
  • TS Zolly
    #8145
    Mint ahogy Swindler irta! Tilos a be nem foglalható bázis lövése tüzérséggel! Ez a modositás még nics korigálva a szerverszabályzatba, de ettöl függetlenül már rugtunk ki embereket a szerverről ezért.


    Ezt azért irtam megint, mert U'42.:.Jawbreaker a Battlefield.hu-n a BB klánt kezte el megint szidni ezmiatt. Fehívnám az u42 klán vezetőségének figyelmét, hogy azt hiszem elég jóban vagyunk, semmi surládás mostanába nem esett, és egy ilyen ujjonc el akarja baszni a két klán, mondhatom ugyis, barátságát. Mikor elkértétek mára a szerverünket, Morfi gondolkozás nélkül odaadta nektek admin eléréssel együtt. Szerintem beszéljétek meg a dolgot Jawbreakerrel.

    Ja és a VIP szerver is BB. Nemtudom hogy fog ott ma Jawbreaker warozni, mert irta, többett nem megy fel BB szerverre.

    Ja és még egy ja! A VIP szerver Magyar klánnak csak gyöznie szabad! Ugyhogy u42 ehez tartsátok magatokat!

    Hajrá ma estére az u42-nek és az FB-nek!
  • CAD
    #8144
    Ize'... markota'ny. Ez i'gy van!
  • SinClaiR
    #8143
    Szerintem ez jó hozzáállás.
    Legalábbis én a dolgok pozitív oldalát nézem.
    Unicum.
    Jaj, bocs, nem reklám akart lenni :)
  • Svindler
    #8142
    lol

    Több mint 2 hete nem megengedett egy BB-nek sem, hogy BC-t nyomjon! Ha valaki külsős nyomja azt először figyelmeztetjük aztán ha nem ért a szóból 1 perc kick. Az igaz, hogy elég lassú lesz normális játékot elérni. Sajna mindenkinek más a felfogása a játékról. Rendesen át szeretnénk gondolni az új szabályzatot, hogy az lehetőleg a legtöbb embernek megfeleljen!
  • Beers
    #8141
    Sorry mindenkitől,de nem volt nálam a mikrofon és csak egy teszt volt!(nem bunkóból nem köszöntem :) )