17064






  • Me0w
    #10862
    Egyebkent sokszor van olyan, hogy iszonyatos makod van, en 3 ilyenre emlekszem a kozelmultbol...

    1. Bocage gyak, BM-21-el lottem a kozepet, megoltem Rat-ot, aki hitetlenkedve megjegyezte, hogy o nem kozepen volt, hanem az f15-ben ult, es a felhok felett repult...

    2. Alamein, BMP-1-el lamulok eszakon, elmegy felettem a Hind, meghuzom magam, majd elkezdem loni, de minden loves melle, hozom a formamat. Mikor mar csak 1 pont volt a tavolban, kozep tajan, meg duhbol utanalottem egyet, es mikor arrebbmentem mar jo 10 metert akkor irta ki hogy lelottem a hindot... telibetalalta az utolso...

    3. Bocage, Abramsal lamulok at a hidon, Rat bombazza SU-val kozepet, felrantja a gepet, szinten duhbol utanalottem, es valahogy a malom magassagaban, oldalrol hatulrol szetkaptam dirib-darabra... heves pislogas...

    Szoval minden lamanak lehet szerencseje, akkar sorban tobbszor is :D
  • Me0w
    #10861
    Ha x jarmu sebzest okoz neked, es ezutan te meghalsz ugy, hogy nem volt mas kulso forras - eg. lezuhansz a gepeddel, atgyalogolsz egy szogesdroton - akkor az x jarmu altal halsz meg, ez eleg regi dolog DCben :)
  • DannyL
    #10860
    flééééééééééééém
  • bozso
    #10859
    Apám te tök hülye vagy!
    Én arra lértelek hogy ne lődd szét a csapatod gépeit. A soraidból itélve ennél többet nem is merek várni tőled (elnézést a kishitűségért).

    bozso a vak

    (Amúgy meg van kiskorú tagunk aki tudja kezelni a ts, neked ez mért nem megy?)
  • TheGOro
    #10858
    hú mennyira gamma sugaras antibölcs ;>
  • U42TIBA
    #10857
    :)
  • steweee
    #10856
    miért, ha másodpercekig rajta kell tartani ahhoz hogy befogja vagy az elrepülő repcsi seggére kell lőni az nagyon is reális lesz, közben a gyalogos nem tud a környezetére figyelni és könnyű préda. legalább földi erővel is le lehet szedni, mert a mostani dcben katasztrófa ami van. amelyik csapathoz több jó pilóta áll be, azok gyakorlatilag szétszednek minden földi egységet. legyen kiegyenlítettebb a dolog. a légvédelni gépágyúk sebzésén is lehetne javítani, tényleg gyengék. talán az lenne a megoldás, hogy magasan szállva egy bizonyos szint után a talajt köd borítaná és viszont az ég felé, de a légi látótávolság nőne gondolván a nagy sebességre és az ellenséges gépek láthatóságára, és a repcsinek az lenne a biztonságos magasság, viszont onnan tulajdonképpen vakon kellene bombáznia a földi célokat, mondjuk ha egy földi egység látja és kijelöli neki a célpontot, akkor az a ködön át is látszódna egy - mondjuk piros négyzetben-amire már lehet rakétát /egyebeket ereszteni.ha meg alacsonyan száll és remekül látja amit kinyír(ezeknél a jó pilótáknál szinte törvényszerű a találat, és tankos/gyalogos vagyok, de ha nem kergetik épp az égben egymást, akkor pillanatok alatt kinyírnak és nagyon idegesító.és a térképen is megjelenhetnének a felderített ellenséges egységek, ésszerűbben lehetne cselekedni vagy felszerelést választani. sokan, pl én sem használok teamspeaket, beírogatni hosszadalmas, így meg ha egy saját csapattárs lát egy helikoptert körözni egy bázis fölött ahová épp meg akarok jelenni, akkor légvédelmist fogok kijelölni, mert a többi tuti halál, még azzal is nehéz ellenállni
  • SinClaiR
    #10855
    Sajnos.
    Szar szerveren sok jelentősége van a jó repcsisnek, jó szerveren tökmindegy ki ül a gépben, ha leereszkedik, pikk pakk csattan az ostor.
    Viszont BF2 ben ez az előny is elszállhat, ha tényleg elég egy rakéta ami ráadásul követi is a repülőt...
    Szóval DC ben túl sok a szerepe a repülőnek, és félek, BF2 ben meg túl kevés lesz. Sztem inkább a shilka vagy m163 fegyverzetének a sebzésén kellett volna javítani, mint ilyen láma módszerek.
  • haxoror
    #10854
    A repcsi gyorsabb, ott jobban elé kell célozni. Hőkövető majd BF2-ben :)
  • steweee
    #10853
    felteszek egy triviálisnak tűnő kérdést. lehet stingerrel repülőt lelőni ? mert nekem csak heliket sikerült, bár azokat szép számmal. kicsit elé kell célozni . viszont repcsit az istennek sem, egyet sem. ha rajtatartom egy ideig nem válik hőkövetővé vagy ilyesmi?
  • Mesh
    #10852
    Kedves BB Bozsó!
    Arról nem tehetek hogy vak vagy ,de légyszíves nekem ne magyarázz ha nem vagy biztos a dolgodban. Még hogy én lövöm ki a sját gépeinket. Viccc........
    Mint elmodtam egy kedves iraki kolléga nem birta elviselni hogy nem fog odaérni a helihez, ezért ugy döntött kilövi . Ugye mivel ez köcsögség én öt akartam hátba löni. A szar pingem miatt ne is birtam de mégegyszer mondom NEM ÉN LÖTTEM KI A GÉPET !!!!
    Föleg hogy akik ismernek tudják ha lehet repülök.

    Bocs a többi BB. tagtól ez nem nekik szólt . Csak egy vaknak aki megszólitott.

    Üdv Mesh
  • SinClaiR
    #10851
    "Netcode" Netkód
  • TheGOro
    #10850
    "Igazándiból ennek a játéknak a netkapcsolata csapnivalóan rossz." Netcode
  • DropTable
    #10849
    Köszi !
  • Deniboj
    #10848
    "Soulseek(tm) is a unique ad-free, spyware free, and just plain free file sharing application"

    Forrás:
    http://www.google.co.hu/search?hl=hu&q=Soulseek+&btnG=Google+keres%C3%A9s&meta=
  • Rafia
    #10847
    Gondolom valami p2p filecserelo mint az emule vagy a kazaa
  • DropTable
    #10846
    Lehet buta vagyok, de mi az a Soulseek amit ki érdemes kapcsolni ?
  • Adyy
    #10845
    tényleg vannak csalók, de szerencsére tegnap este rájötte, hogy nem mindenki az, akit annak hiszünk. Ugyanis tegnap este volt szerencsénk az RX-szel egy hivatalos CB meccsen talátlkozni. Namost ahogy azok vezetik az apachot az eszméletlen. Életembe nem láttam még embert ilyen jól repülni azzal a gedvával. Aztán Sea Riggsen olyan nemes egyszerűséggel lőtt fejbe az összes hogy azt csuda volt nézni. Szal néhol skill odabasz, de azért így is csak 200 ponttal tudtak megverni :P (414:198)
  • steweee
    #10844
    hmm, érdekes megállapítás, úgy látom igen régen volt integrált alaplapi hangod, a régiekkel tényleg sok gond volt, én is beleszaladtam olyanba évekkel ezelőtt.
    nekem eddig soha semmi bajom nem volt vele, a korábbi lapomon is ua volt a hangkari, és egyedül a nwn alatt szeretett leváltani stereora quadraticról, akkor még volt sb live 5.1 is a gépben, de nem szólt szebben, csak a nwn miatt tartottam meg. de egy peccs ezt is megoldotta (1.6+)
  • Rafia
    #10843
    A netes játékhoz semmi köze nincs a hangkártyádnak. Viszont az alaplapi kártyákkal többnyire csak szívás van, nekem rengeteget fagyott vele, egy másik gépen viszont ok. Ha nem megy a hw accel, akkor max. 32 csatorna, 44khertz. De ezzel érdemes jól eljátszani, nálam nagyon megugrott az fps, mikor 48 csatornáról visszavettem 24-re. Szar hangkártya esetén kell csak vigyázni. Alaplapi hangkártya viszont szar, definíció szerint.
  • steweee
    #10842
    alaplapi realtek ac'97 audio
  • Cobra.
    #10841
    Milyen hangkártyád van? Ha be lehet kapcsolni a Hardware Accelerationt, mindenképp tedd meg. Hangnál nekem az a tapasztalatom, hogy a legjobb 22kHz-en és minden más max-on.
  • steweee
    #10840
    ha feljebb veszem a hangminőséget az lassítja a netes játékot és a pingemet vagy csak a saját pc-t? és érdemes e bekapcsolni a hardware accelerationt,gyorsít e vmit?
  • Frankieboy
    #10839
    Szia steweee.
    Ha semmikeppen nem akar a madar meghalni, van egy tuti dolog.
    KESSEL vagd le a fejet.
    Lattam egy dokumentumfilmben.
    (highlander 1.-3.)
    Az nem hazudik.
    Jo game-t mindenkinek.
    «CoR» Frankie
  • Rafia
    #10838
    Szerintem a Soulseeket kapcsold le. A ping ugyan csak kicsit romlik tole, de sokkal tobb pocket losst okozhat. Raadasul a bf-szerver fele a kapcsolatod nem lesz egyenletes sebessegu, ami nagyon keresztbe tesz a jateknak, mivel nem tudnak jol mukodni az allapotbecslo agoritmusok. De ha nem tapasztalsz ugrandozast (pl. fust lehagyja a repulodet :), akkor ok.
  • Max Damage
    #10837
    Áhh nekem ma volt egy jó. Látom LV-n áll a srác minden közepén, elkezdem lőni: 1 tár, újratölt, 2. tár, újratölt. Odamegyek elé közvetlenül de csak áll háttal nekem. 3. tárat is elkezdem ereszteni bele, majd eldöntöttem lelépek mert ez biztos halhatatlan mondom magamban. :) Elindulok, megyek középre LV-n, próbálom befoglalni aztán 1 támadó leszedett. A halálom után kb. 2-3 másodpercel kiírja a játék hogy megöltem azt a szerencsétlen áldozatot akit előtte 20 másodperce hagytam ott, és kb. fél percig lőttem. :) A poén az volt hogy mindenre néztem csak pingére nem, erős letöltést folytathatott a háttérben, de úgy hogy a gépe nem is válaszolt a srácnak, annyira levolt terhelve, és ebből eredet ez a hiba - később kiderült. Szóval akár a gép lefoglaltsága is okozhat ilyet. Például próbáljátok ki a vírusírtót futtatni az egész gépre játszás közben. :) Kicsit meghal a gép (legalább is az enyém képes rá), és olyan lag & szaggatás, majd visszahúzás lesz hogy rossz nézni.
  • datango
    #10836
    jaja , én is tapasztaltam vmejik nap ... 40 es ping átlag és feszt a játék akadt ... láttam elottem a tankot , erős tűzpárbaj azután meghaltam ahogy ez lenni szokás :D ... nem gondoltam semmire , csak hogy "biztos jobban célzott" .P , de mikor késöbb szaladt elöttem az enemy és lottem es azután mint ha teleportált volna .... akkor jöttem rá , nemmás mint egy jó kis kedves lagg ... ("sunyi lag")
  • BBZozo
    #10835
    Igazándiból ennek a játéknak a netkapcsolata csapnivalóan rossz.
    Mostanában mióta megemelték a sávszélességem, a játék alatt nem szoktam kikapcsolni a soulseek-et, azt az érdekességeket tapasztaltam, hogy bár a pingem legtöbbször 50-70 között van, jelentős netcsúszásom alakul ki, volt rá példa, hogy álló alakra egy fél tárat eresztettem én is állva, eredménytelenül.
    A tankokkal is van néha gondom, érdekes kevesebb, mint assaultban, de ott is volt hasonló eset, és a pingem elméletileg nem indokolná a csúszást.
    A múltkor 5 lövést engedtem bele egy BMP-be T72-vel, mire felrobbant, egyszerűen valahogyan igy alakult, semmi csalás nem volt benne.

    A másik az, sok kezdő nem tudja, de a tankkal sem mindegy hová lősz, és milyen szögből, a belőtt lövések száma ezek függvényében változhat, valamint valóban vannak olyan pontok a tankon, ahol érvénytelenek a lövések.
    A rekordom 0,7 ben egyetlen lövés T72-ből 100%-os Abramsba, ami ettől felrobbant. Utána fél napig kerestem a bugot az M1A1 páncélján, de nem sikerült megtalálni, soha többet nem jött össze.

    És persze kit pukkasztottam ki igy : Unikornt Kaptam is a fejemre utána, voltam minden, csak jó fiú nem.
  • haxoror
    #10834
    THX
    Nem is tudtam hogy a lánctalp ennyire sérülékeny és így szemből is hátba lehet lőni egy tankot
  • Rafia
    #10833
    damage model

    collision mesh

    A becsapódás szöge igenis lényeges, a páncél átütés miatt tették a játékba. A teljes sebzésed beszorzódik meg a becsapódási szög koszinuszával, ami kb. 60 fok alatt kezd már egyre inkább számítani.

    Elvileg "emberre" lőve is számít a becsapódási szög, de úgy tapasztaltam, hogy az engine ilyenkor nem számítja (mindig 1-nek veszi).
  • haxoror
    #10832
    Egyébként ilyen nekem is volt Gazalán, mindkettőnk számára váratlanul ütköztünk az egyik szurdokban (franc se hitte hogy más is lesz azon a soha sem használt úton) és szinte egyszerre kezdtük pár méterről szemből lőni egymást, 6-ik lövésre szedett ki a srác (néhány lövése szinte semmit sem sebzett rajtam) és nekem is talált minden lövésem de ő "csak" sípolni kezdett az utolsónál. Nem lett csíterezés belőle mert mindketten láttuk hogy valami nem stimelt egyikünknél sem.
    Vagy mindketten ugyanazt a csítet használtuk :D
  • haxoror
    #10831
    Pont azt írta hogy ideális netkapcsolatnál is lehetnek problémák pl. ha a tankot "rosszul" találod el :)
  • steweee
    #10830
    mielőtt még azt gondolnád hogy nem bírom abbahagyni az erről való társalágást és panaszáradatok közlöm ezzel a témával kapcsolatosan az utolsó hozzászólásom. tehát bejjan, ha látjátok figyeljetek rá, mert hátha. amiket pedig leírtál azok számomra is ismert jelenségek, például tegnap estefelé a BB clan dc final allmaps 31/32 játékos volt és szaggatott mint állat, na ott produkált mindent ami nem kell, úgyhogy átmentem a red devilsre bár a sima bfet annyira nem szeretem mint a dc-t.csak oda akarok kilyukadni hogy amit írtam az ÉJSZAKA volt és 15-en játszottak a szerveren, úgyhogy szó nem volt lagolásról és egyebekről, se belém nem kellett több találat a meghaláshoz, sem másba mint ami jár, mivel tankkal voltam és mindkét csapatban voltak jó pilóták akik elfoglalták egymást osztottam is azon a mapon a halált. az még elképzelhető hogy ennek ellenére a srác tányleg ártatlan és programfuttatási hiba okozta a sebezhetetlenségét, de mégegyszer mondom tökéletesen futott a játék a kis szervertelhetség miatt. mostmár besztéljünk másról, nem erről szól (csak) a fórum.
  • DonC
    #10829
    Szeritnem nem, mert a sebzésmodell úgyanúgy rá van "feszítve" a modellre (valószínűleg), tehát nem egy kockaszerű alakzat.
  • haxoror
    #10828
    Ha jól értem akkor a becsapódás szöge sebzés szempontjából lényegtelen?
    Nem tudsz véletlen egy oldalt ahol le van írva hogy a járművek fegyverek stb. min mekkorát sebeznek?
  • DonC
    #10827
    Amiről Te beszélsz annak ezer éves magyarázata van. Talán van itt a fórumon olyan aki ezt jobban, kellő szakértelemmel is el tudja magyarázni. De Haribo-t megkeresed, ő biztos meg tudja mondani a tutit, hiszen aktívan gyártja a BattleGroup42 modot.

    Mindegy, megpróbálom egyszerűsíteni a végletekig. Az általad látott jármű modellek például -most nagyon egyszerüsítve a kérdést- egyszerü vonalakkal határolt alakzatokból (polygonok) vannak összerakva, amelyekre textura van feszítve. A sebzésmodell valahogy ugyanígy van elkészítve. Van egy burok aminek minden egyes részére -oldalára- definiált egy-egy érték. Tehát előre meg van adva, hogy adott polygon csoportot adott sebzésű fegyverrel eltalálva mennyit szedsz le a jármű globális értékéből. Az illesztési pontoknál akadhatnak problémák, mivel eltérő értékek vannak és/vagy abszolút nincsenek sebzési értékek, sőt elképzelhető az is, hogy a modell hibán átrepülve előről átlósan a hátulját találod el -tehát a hátsó sebzési mezőt. Ez akkor szokott előfordulni, ha a modell végzetesen szarul van összerakva.

    A lagg: -még jobban egyszerűsítve- mivel a lövedék is valamilyen spriteként (gondolom, mert ez logikus) van nyilvántartva (amikor találatot kapsz, a te járműved objektumának és a lövedék objektumának a collisionját -ütközés- nézik) előfordulhat olyan jelenség is, hogy a lövedéked átrepül az adot ojjektumon (legalábbis te úgy látod). Ez nem csít, ez a hálózati játék problémája. Ez a lagg igencsak leegyszerüsítve.

    Az is előfordulhat, hogy látod a robbanást mégis másodpercekkel késöbb repül a levegőbe az ellenfél járműve. Ez is lagg. Az méginkább előfordulhat, hogy már befutottál a sarkon és mégis meghalsz. Ez is lagg, más szóval delay -késedelem- ami a kliens és a szerver kapcsolatában generálódik, általában magasabb pingeknél, stb. A szerver ezt nem tudja neked jelezni mert attól, hogy magasabb a pinged még lehet laggmentesen játszani (ez csak netkód kérdése).

    Szal ez így amatőr módon ennyi.

    Csít: jelenleg maradjunk annyiban, hogy az a felhasználó csíter akit a PB elkap. Többedmagammal itt a fórumon, nemzetközi szinten is játszunk nem keveset. Gondolhatod láttunk szép dolgokat ami leginkább vicces, kicsit elszomorító de amúgy nem túl hihető. Ennek ellenére mégis azt mondom, amíg valaki be nem bukik addig megilleti az ártatlanság védelme.
  • Rafia
    #10826
    Jó lenne tudni, hogy működik a bf engine. Szerintem a szerver biztosan validál minden egyes találatot+sebzést, tehát ezzel a kliens oldalról nem lehet cheatelni. Esetleg pocket loss okozhat ilyeneket, de azt is jelezhetné valahogy a szerver, mert így szegény player nem érti, mi a ... történik.
    Amúgy a Steel Panthers ligájában volt az a szabály, hogy ha csalót kiáltottak, akkor mindenképp ban volt a vége. Vagy csitelésen kaptak valakit, vagy ha nem tudta a vádló bizonyítani igazát, akkor őt zárták ki.
  • TS Zolly
    #10825
    Igy volt anno a sárga csikkal is. Mindenki köpködöttt az UUUUU42-re, és kiderült, a PB pont akko csinált róla képet, mikor egy lövedék áthaladt a minimap alatt. Utánna volt egy hasonló eset, persze megint egy UUUUU42-sel, de az akkori ACC-s tagok akkor csináltak saját maguk egy képet, ahol nagyon látszik a két tankot összekötő sárga csik. Az a kép tisztázta a flémtől az UUUU42-öt. Igaza van Pashnak. Nem minden csit amit annak lát v agy vél az ember.
  • Pash
    #10824
    Elhiszem hogy zavar a dolog de hidd el az sem kevésbé idegesítő ha a bmp-t nem lehet kiszedni tankkal... Ez a játék, ahogy max is mondta, tele van hibákkal. Simán előfordul hogy az égő tankba még kettőt bele kell ereszteni hogy szétmenjen. Ez azt jelenti hogy hiába találod el semmit nem sebez. Na így jöhet létre amit te is tapasztaltál.
    Itt senki nem akarja megvédeni azt a srácot, nem is ismeri senki szerintem, azért próbálunk meggyőzni, hogy ne csíterelj bizonyíték nélkül, mert nem egyszer előfordult már ezen a fórumon is, hogy bizonyos emberek lecsítereztek bizonyos embereket, ebből óriási flém lett, aztán vagy nem tudta bizonyítani aki csíterezett, vagy ha bizonyította is kiderült hogy faszság amit mond.
    Szóval ne csíterelj amíg nincs kőkemény bizonyíték a kezedben.
    Off
  • steweee
    #10823
    téma lezárva réges rég. nekem csak az a furcsa, hogy mindenárom meg akarjátok magyarázni hogy nem csalás hanem más az oka. nem vagyok computerzseni és nem fogok frapssel szórakozni emiatt, főleg hogy ma sehol nem láttam játszani a srácot, lehet más szervereken nyomul van éppen nem ért rá. csak mert beírtam volna a többi játékosnak hogy figyeljenek rá és ha ők is tapasztalnak rendellenességet akkor kicked off very fast.utószó:
    1.nem tudom bizonyítani a csalás mert nem értek annyira a géphez
    2.nekem szent meggyőződésem a látottak alapján hogy ő igenis csaló(és biztosan vannak mások is akik már ki tudják játszani a punkbustert)
    3.ha mégis én tévedek, akkor elnézést fogok tőle kérni