875
  • SecMan
    #561
    hát ez érdekes...
  • gyraph
    #560
    Megnéztem az angol végigjátszást....miszerint Batesnek már eleven a pincében kéne foglalatoskodnia a 2. epizódban....dehát akkor miért főzöcskézik nekem még mindig ott, ahol nem is kéne hogy legyen :))) .
  • gyraph
    #559
    Empty :)...
  • SecMan
    #558
    Levél nincs a postaládában?
  • LezLee
    #557
    húú ezt így szóban nehéz elmondani. Én még régebben nagyon sokat játszottam ilyen típusú puzzle-kkal, és azért nem volt nekem nehéz. Ha már csak 2 nincs a helyén, akkor úgy csináld, hogy az egyik (ami nincs a helyén) körül csak a legközelebbi 4 kockát mozgasd, és úgy kombináld, hogy a helyére kerüljön, így nem fogod szétcseszni a többit, ami már a helyén van. Mondjuk így írásban kicsit nehéz elmagyarázni, az a lényeg hogy mindig csak a körülötte lévő 4 kockát mozgasd, addig amíg a helyére nem kerül. Remélem érthető volt,ha nem sorry...
  • LezLee
    #555
    Nem olyan nehéz az. Kb. fél óra alatt ki lehet rakni, csak arra figyelj hogy körben sorban legyenek a jelek. Amúgy én is interneten néztem utána a pontos sorrendnek, utána már nem volt olyan nagy ördöngősség kirakni.
  • gyraph
    #553
    Tényleg valami nagyon triviális dolog lehet....tegnap este kezdtem el a második részt, de rögtön az elején abba hagytam, mert nagyon fáradt voltam. Ma pedig nem jutok sehová...Szerintem valamire nem emlékszem a beszélgetésekből. Közvetlen a második epizód elejéről pedig nincs mentésem...pedig elkezdeném előről...
  • LezLee
    #552
    Akkor bocs, de nem tudok segíteni...
    Biztos valami nagyon szembeötlő dolog lehet, mert annak idején én gyorsan túl voltam ezen a részen. Na mindegy, szerencsés pixelvadászatot :))))
  • SecMan
    #551
    Esrohnoil: ma kezdtem neki a Sanitarium-nak és nagyon beteg!!
  • gyraph
    #550
    Már írtam, hgy nem enged ki a birtokról, tehát nem voltam se a faluban, se a hullaházban , már ami a 2. epizódot illeti...beszéltem mindenkivel-mindenről.
  • SecMan
    #549
    1. beszélj mindenkivel 2. nézd meg nem jött-e levél más tippem nincs.
  • LezLee
    #548
    Beszéltél mindenkivel mindenről? Morrissal is? Faluban voltál? Hullaházban voltál? Nincs több ötletem.
  • gyraph
    #547
    Na de ez az, hogy mit? A jó öreg Bates a konyhában szorgoskodik...leírtam az #533, hogy hol tartok, illetve mit is csináltam eddig a 2. epizódban...
  • LezLee
    #546
    Amúgy szerintem nem olyan nehéz, csak rá kell érezni az ízére. Nekem azért is tetszett, mert a cselekmények logikusan követték egymást, és a feladványok is bele illettek a játékba, és elég ötletesek voltak, mondjuk egy párral keményen megszenvedtem, de megérte :)))
  • LezLee
    #545
    De le kell. Én úgy tudtam lemenni a pincébe, hogy nyitva volt az ajtó, mert Bates lenn dolgozott. Ha nincs nyitva a pinceajtó, akkor biztos elfelejtettél még valamit...
  • SecMan
    #544
    de! de akkor nem lehet a pinceajtó zárva, biztos hogy ugyanarról beszélünk??
  • SecMan
    #542
    Hát ha egyszer belelőttél és nem nyilt ki akkor baxhatod... amúgy úgy kell hogy jobb klikk a zárra, akkor megnézi alaposabban és utána már 1 lövés is elég neki.
  • gyraph
    #541
    A pinceajtó be van zárva...na de hogy vegyem ki a kulcsot a szökőkútból? Nem kéne először leereszteni a vízet belőle?
  • LezLee
    #539
    Nem kell semmiféle javítás. Addig kell beszélni a nyanyával meg a kertésszel (felváltva), amíg azt nem mondja a nyanya hogy most azonnal csinálja meg a csengőt. Amúgy körbejártál mindent? Szökőkutat megnézted, régi elhagyatott házba bementél, a kriptát megnézted (még csak kívülről tudod, egyelőre :))????
  • SecMan
    #538
    Asszem a dobozt a szökőkútban lévő kulccsal tudod kinyitni. Biztos hogy nem tudsz lemenni a pincébe? (a konhába van a levezető ajtó...)
  • gyraph
    #534
    hullaházban még nem voltam...
  • gyraph
    #533
    második epizód:

    felügyelőt kikisértem,aztán kimentem a kúthoz...ott találtam egy lábnyomot és szemrevételeztem a szökőkútat, aztán hátramentem az üvegházba...ott kinyitottam a fiókokat és ott van a doboz, amit ugye nem tudok kinyitni...aztán beszélgettem mindenkivel-mindenről és most se előre se hátra...abirtokot nem tudom elhagyni...biztos valami nagyon egyszerű dolog kerülte el a figyelmemet, de vajon mi?

    Azért ez a játék szerintem elég nehéz...Eddig végigjátszottam a:
    -broken sword 1-2. részét
    -the longest journey-t
    -sam & max-et
    -syberia-t , de vhogy ezzel a gémmel szívok a legtöbbet.
  • LezLee
    #532
    Hullaházban voltál? Végignézted az összes helyszínt, mindent??? Akkor nincs ötletem, hogy mi hiányozhat. Ha így sem megy, akkor írd le részletesebben, hogy miket csináltál eddig.
  • LezLee
    #531
    Beszélj meg mindent a nyanyával, utána a kertésszel, menj vissza a nyanyához, és utána mond meg a kertésznek hogy csinálja meg a csöngőt, mert xar. Ekkor elmegy megcsinálni, és ott lesz a toolbox. Utána nézz körül, majd menj vissza beszélgetni Eleonorral, és mondani fogja hogy mond meg a kertésznek hogy nyírja le a füvet. Ezután - miután elment a kertész füvet nyírni - lecsekkolhatod a toolboxot is....
  • gyraph
    #530
    Mert ha a kis szőkőkútra gondolsz, azt már megvizsgáltam, és csak annyit mond, hogy zavarosabb a víz, mint tegnap. Ja még találtam egy lábnyomot a szökőkút szélén...ennyi.
  • gyraph
    #528
    Mesterséges tó?....én eddig csak a kis szökőkútat találtam ebbe a gambe...nem lehet, hogy te is arról beszélsz?
  • gyraph
    #527
    valószinnű=valószinű...
  • gyraph
    #526
    Valószinnű ez lehet :)...az merre van?
  • gyraph
    #524
    Valami biztos elkerülte a figyelmemet, de vajon mi?
  • gyraph
    #523
    Akkor most én hogy jutok tovább? Mindenkit megkérdeztem mindenről és semmit nem tudok csinálni....
  • LezLee
    #522
    Az üvegházban a doboz kulcsát, Hermann doktornál, a hullaházban találod meg. Akkor tudsz majd lemenni a pincébe, (asszem ezután) amikor majd lenn lesz a Bates is...
  • gyraph
    #521
    És hogy jutok le a pincébe? Megkérdeztem mindenkit mindenről, már senki nem válaszol semmire...az üvegházban a fiókban van egy doboz, amit nem tudok kinyitni...
  • hali
    #520
    azt majd a pincéből lehet
  • gyraph
    #519
    Ma elkezdtem a második epizodot és rögtön az elején elakadtam...nem igazán jövök rá, hogyan kéne leereszteni a szökőkutat. ???
  • SecMan
    #517
    Válasz:Asszem az a visszhang(Echo) vagy a Hole...
  • LezLee
    #515
    Sajnos... :((((
  • SecMan
    #514
    Jah, tényleg hosszú, de ha megnézed akkor a Syberia gyakorlatilag ketté van vágva, a BM-nek meg nem valószínű hogy lenne folytatása.
  • LezLee
    #513
    Ja és a kapu előtt, a csöngőnél kivettél minden használhatót a tool box-ból??
  • LezLee
    #512
    Igen kb. most tartasz a felénél. Hát elég hosszú tényleg, hál istennek. Ha a kertész már füvet nyír, akkor amikor nem figyel, dobd le a fűre a kötelet, vagy mit, erre be fog szarni a fűnyiró, ezután elmegy, és a fán lógó kabátját kutasd át. Ezután szerintem menni fog, de majd úgyis szólsz, ha elakadsz.. :))
  • mochee
    #511
    Szevasztok!
    Kösz joe a megoldást, minden rendben volt. Most Walesben nem tudom mit kell csinálni. Megvan a firm wire, közvetítettem a nyanya és a kertész között, de a házba meg a tombba sem tudok bejutni. Már mindent megpróbáltam (a dróttal próbálkoztam) de sehol semmi.
    Megköszönném, ha valaki segítene.
    Egyébként még egyszer ennyi lesz a játék? Az baromi hosszú a Syberiához képest.